Neler yeni

Samsung’tan uygun fiyatlı modeller için eski yöntem!

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
4,185
Beğeniler
5,151
Konum
Adana
#1
Son yıllarda akıllı telefonlar dünyasında modern tasarıma ve su geçirmezlik özelliğine alıştık. Ayrıca, artık birçok modelde çıkarılabilir batarya da kullanılmıyor. Samsung ise uygun fiyatlı modeller için eskiye dönüş yoluna gidecek. İlerleyen dönemde çıkarılabilir bataryaya sahip Samsung modelleri görmeye başlayacağız. Tabii ki uygun fiyatlı olarak.
1591136316973.png

Çıkarılabilir bataryaya sahip Samsung modelleri geliyor
Samsung’un şu sıralar planlarına çıkarılabilir bataryaya sahip olan modeller aldığı konuşuluyor. Öyle ki Galaxy A01e isimli modelin bu planın ilk ürünü olacağı da söylentiler arasında.
3.000 mAh’lik batarya ile gelecek olan telefonda 16 GB ve 32 GB depolama alanı seçenekleri bulunacak. Uygun fiyatlı telefona dair ilk bilgiler SamMobile tarafından paylaşılmıştı. Ayrıca bataryanın ilk görseli de burada ortaya çıkmıştı.

Aslına baktığımızda giriş seviyesi telefonlar için çıkarılabilir bataryanın mantıklı bir opsiyon olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, IP derecelendirmesi alamayan telefonların ne yazık ki su geçirmezlik iddiası da olmuyor. Bu yüzden değiştirilebilir pil, telefonu daha uzun ömürlü hale getiriyor.
Şimdilik Samsung’un bu çalışması hakkında resmi bir açıklama yok. Ancak, Galaxy A01e ya da farklı bir model ile ilk meyveleri görmüş olacağız.
Söz konusu iddialar doğru çıkarsa çıkarılabilir pillerin cep telefonu pazarında yeniden hüküm sürmeye başlayacağı ihtimali de ortaya çıkmış olur.


shiftdelete