Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Seri numarası problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jckltf

0
Üye
15 Eki 2013
36
12
8
Merhaba arkadaşlar. Kafama birşey takıldı. 13 Ocakta teknosadan next 2000hd internet machine aldım. Kurulumu yaptım. Herşey iyi güzel hoş.
Fakat ayarlar kısmında cihaz bilgilerine girince cihaz seri numarası ile garanti belgesindeki numara eş değil.
Garanti belgesindeki numara 90021171109749
Cihaz ayarlarında gözüken 111712626
Bu numaraların aynı olmasa bile belli bir eşliğin olması gerektiğini düşünüyorum.
Şüphem şu ki cihaz once den açılmış ve kullanılmış
ve başka kutuya konulmuş diye düşünüyorum.
Bunda teknosanın yaptığı indiriminde payı yok değil.
Cihazın ilk ne zaman internet bağlantısı yaptığını nasıl öğrenebilirim.
şöyle birşey okumuştum.
1 yıllık şifreli kanal hizmeti bu süreden sonra başlıyormuş.
eğer böyle birşey varsa cihazın değişimini isteyeceğim
Birde kanal geçişleri kullandığım vestel marka televizyonun dahili uydu alıcısındaki geçişlerden daha yavaş

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Merhaba arkadaşlar. Kafama birşey takıldı. 13 Ocakta teknosadan next 2000hd internet machine aldım. Kurulumu yaptım. Herşey iyi güzel hoş.
Fakat ayarlar kısmında cihaz bilgilerine girince cihaz seri numarası ile garanti belgesindeki numara eş değil.
Garanti belgesindeki numara 90021171109749
Cihaz ayarlarında gözüken 111712626
Bu numaraların aynı olmasa bile belli bir eşliğin olması gerektiğini düşünüyorum.
Şüphem şu ki cihaz once den açılmış ve kullanılmış
ve başka kutuya konulmuş diye düşünüyorum.
Bunda teknosanın yaptığı indiriminde payı yok değil.
Cihazın ilk ne zaman internet bağlantısı yaptığını nasıl öğrenebilirim.
şöyle birşey okumuştum.
1 yıllık şifreli kanal hizmeti bu süreden sonra başlıyormuş.
eğer böyle birşey varsa cihazın değişimini isteyeceğim
Birde kanal geçişleri kullandığım vestel marka televizyonun dahili uydu alıcısındaki geçişlerden daha yavaş

nete bağladığın tarihten itibaren 1 yıl ileriye bitiş tarihi atar cihaz MENU+GIRISLER+SIFRELİ YAYIN AYARLAR'ına gir en altta ıks freeserver bitiş tarihi yazar oradan kontrol et doğruysa sıkıntı yok eğer doğru değilse önceden takılmış kullanılmış yada teşhir ürünüde olabilir

jckltf

0
Üye
15 Eki 2013
36
12
8
Bilgi için teşekkürler. Dediğinizi yaptım. Tarih tutuyor. Sıkıntı yok. Fakat kanal geçişleri gerçekten çok yavaş. Dediğim gibi vestelin dahili kendi uydusunun bile kanal geçişi daha hızlı

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
olurmu yahu sen başka uydumu kullanıyorsun genelde tvlerdeki uydu alıcıları yavaştır mini2000 nin yanında esamesi bile okunmaz cihaz çok hızlı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
Bilgi için teşekkürler. Dediğinizi yaptım. Tarih tutuyor. Sıkıntı yok. Fakat kanal geçişleri gerçekten çok yavaş. Dediğim gibi vestelin dahili kendi uydusunun bile kanal geçişi daha hızlı

Madem öyle cihazı hemen geri verin boşuna sizde zaman kaybetmeyin bizlerede kaybettirmeyin.! Kusura bakmayın kardeşim ama sallıyorsunuz bakınız ben uyducuyum hayatım LED tv kanal ayarları ile geçip gidiyor SAMSUNG+LG+PHILPS+ARÇELİK+VESTEL vs.LED tv de bir kanal değişimi ne kadar zordur ben bilirim.HD kanallarda en az 4 saniye sürer oysa bizim cihazda ortalama 1.5 yada taş çatlasa 2 saniye tutar.Bence siz böyle yazacağınıza sizin deyiminizle neden bu şekilde kanal değişiyor bir araştırın.! Bu cihazdan o kadar kullanan var ve siz İLK olarak bu şekilde yazıyorsunuz beni yanlış anlamayın ama bir uydu alıcısı ile bir LED tv deki kanal geçişlerini kıyaslayıp LED tv daha hızlı diyene şaşarım.! Dediğim gibi siz önce cihazı iyice bir tanıyın sonra böyle bir kıyaslama işine girin...

jckltf

0
Üye
15 Eki 2013
36
12
8
haydar bey burada cihazı kötülemek gibi bir niyetin yok. hatta uydu cihazlarında herzaman nexti tercih ederim.
bilmiyorum ama belki bir ayarlama yapmam gerekiyordur.
şöyle bir kıyaslama yapayım o zaman
cihazdaki ip tvde kanal geçişi daha hızlı uydusuna göre
isterseniz özelden kanal geçişlerini gösteren bir video paylaşabilirim size

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
haydar bey burada cihazı kötülemek gibi bir niyetin yok. hatta uydu cihazlarında herzaman nexti tercih ederim.
bilmiyorum ama belki bir ayarlama yapmam gerekiyordur.
şöyle bir kıyaslama yapayım o zaman
cihazdaki ip tvde kanal geçişi daha hızlı uydusuna göre
isterseniz özelden kanal geçişlerini gösteren bir video paylaşabilirim size

Şimdi sevgili kardeşim ben size kısaca nacizane anlatmaya çalışayım bu FORUM daki bilgileri Ülkemizde hiç bir forumda bulamazsınız.! Bende elimden geldiğince dilimin döndüğünce MACHİNA+2000 tüm serilere ABARTISIZ olarak gece gündüz DESTEK verdim.Ama BİLİNÇSİZ kullanıcılar yüzünden almış olduğum bir prensip kararı gereği artık yazmıyorum.Siz bence AŞAĞIDAKİ linke bir tıklayın cihazla ilgili TÜM BİLGİLERİ burada bulacaksınız,bahsetmiş olduğunuz kanal geçiş sorunu için bir çok neden olabilir.Size verdiğim linkteki mesajlarda bir kişi dahi cihazın kanal geçişlerini yavaş bulmadı çünki bu cihazla led tv kanal geçişini kıyaslamak mercedes ile hacımurat kıyaslaması gibidir.Hatta ben bir adım daha ileri gideyim ve diyeyimki KATEGORİSİNDE kanal geçişlerinde 1 numaradır.(Ama maddeler halinde yazdığım durumları gözönünde bulundurmak kaydı ile.)
1.Çanak sisteminize göre cihazın dayzek swiç ayarlarının yapılandırılmamış olması.!
2.Cihazdaki kanal listesinin güncel olmaması.!
3.Cihazdaki yazılımla yüklü kanal listesinin arasındaki data uyuşmazlığı.!
4.Cihazdaki kanal geçiş şeklinin değişik olması ben mesela SİYAH ekran olarak kullanıyorum.!
5.Cihazda olası bir donanım arızası vs.vs...

LİNK:
http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/641-2000-HD-(-mini-).html

NOT:Kafanıza yatmazsa cihazı verin geriye gitsin sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz...

Son düzenleme:

jckltf

0
Üye
15 Eki 2013
36
12
8
haydar bey iki dir aynı şeyi söylüyorsunuz
Cihazı verin gitsin cihazı verin gitsin
Amma tüccar ruhlusunuz
Kibarca yaşadığım sorunu dile getirdim sadece
Nexti kötülemeye çalışmadığımı hatta her zaman nexti tercih ettiğimide belirttiğim halde
Benim nextten bir sıkıntım yok

"Vestel 42PF8175 3D Smart Led Tv Kanal geçişleri"

yukarıdaki tırnak işaretli yeri youtubeda izleyebilirsiniz (youtube linkini attım ama kabul etmedi)
cihazımdaki kanal geçişleri buna yakın
arada belki yarım sn fark var.
Belkide beklentilerimi yüksek tuttuğum için bana yavaş geldi
Babamın kullandığı hd cool modeli ramı düşük olmasına rağmen bana o kadar rahatsızlık vermiyordu

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
haydar bey iki dir aynı şeyi söylüyorsunuz
Cihazı verin gitsin cihazı verin gitsin
Amma tüccar ruhlusunuz
Kibarca yaşadığım sorunu dile getirdim sadece
Nexti kötülemeye çalışmadığımı hatta her zaman nexti tercih ettiğimide belirttiğim halde
Benim nextten bir sıkıntım yok

"Vestel 42PF8175 3D Smart Led Tv Kanal geçişleri"

yukarıdaki tırnak işaretli yeri youtubeda izleyebilirsiniz (youtube linkini attım ama kabul etmedi)
cihazımdaki kanal geçişleri buna yakın
arada belki yarım sn fark var.
Belkide beklentilerimi yüksek tuttuğum için bana yavaş geldi
Babamın kullandığı hd cool modeli ramı düşük olmasına rağmen bana o kadar rahatsızlık vermiyordu

Arkadaşım size İNATLA link veriyorum OKUYUNUZ diyorum oysa siz hala bana laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz.! Yetmiyor bu duruma neden olabilecek sebepleride AYRINTILARI ile yazıyorum yine yaranamıyorum.! Kusura bakmayın ama burada kimseye zorla cihaz beğendirmek zorunda değiliz,burası bir forumdur hemde bu cihazlarla ilgili en üstün bilgi paylaşımı yapılan.! Birazda okuyup bakalım ne yapabilirim diyeceğinize kalkmış hala led tv deki kanal değişimi ile bu cihazla kıyasmaya devam ediyorsunuz.! Yetmiyor bu seferde bu cihazın yanına bile yaklaşamıyacak cool cihazla bu cihazı kıyaslamaya başladınız,artık bu konunun daha fazla uzamasına gerek yok.Çünkü uzadıkça çığırından çıkacak bu apaçık belli oluyor ayrıca ben size nexti kötülüyorsunuzda demiyorum bir yerde bir HATA var diyorum ama olmuyor olamıyor.! Kararınız ne olursa olsun sizin için hayırlı olsun KONU KAPANMIŞTIR:!

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...