Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Server bağlanmıyor.

denim42

0
Üye
16 Eki 2012
18
4
3
Next Machina 3D yeni yazılımı attım server bağlanmıyor nasıl bağlantı kurabilirim.Şifreli yayın tercihlerilerinin hepsini denedim bağlantı kurulamıyor başka nasıl bağlantı kurulur...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar size yardımcı olabilmek için öncelikle server bağlantısı derken...
1.Cihazın FREE-SERVER inimi.?
2.Yoksa ÖZEL-SERVER inimi kastediyorsunuz.?

denim42

0
Üye
16 Eki 2012
18
4
3
Özel server bağlantısı-kuramadım.İlginize teşekkürler...
İKS Kapalı yapılmıyor herhalde bazı yazılım eksik olabilir mi?

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Özel server bağlantısı-kuramadım.İlginize teşekkürler...
İKS Kapalı yapılmıyor herhalde bazı yazılım eksik olabilir mi?

1.Sayın arkadaşım cihaza yazılım attıktan sonra cihazda FABRİKASYON AYARLARI menüsünde her hangi bir RESET olayı falan yaptınızmı.?
2.Server ayarları menüsünde kullanıcı bilgileriniz görünüyormu.?
3.Eğer kullanıcı bilgileriniz duruyorsa BAĞLANTI yazan yerde konum AÇIK olarakmı duruyor.?

4.Aklınızda bulunsun cihazımızda herhangi bir sıkıntıya yol açmamak için IKS-FREESERVER konumu KAPALI olmalıdır.
5.Ayrıca Giriş tercihleri menüsünde üstten 3 cü satırda SERVER HİZMETİ yazan yerin konumu DEVREDE olması gerekmektedir.

denim42

0
Üye
16 Eki 2012
18
4
3
Cihaza Yazılım attıktan sonra cihazda FABRİKASYON AYARLARI menüsünde her hangi bir RESET atmadım..
Server ayarları menüsünde kullanıcı bilgilerim görünüyor.
Cihazda İKS diye bölüm yok.
FREESERVER konumu KAPALI yaptıktan sonrada özel server bağlanmadı.
Giriş tercihleri menüsünde üstten 3 cü satırda SERVER HİZMETİ yazan yerin konumu DEVREDE çalışmakta...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Cihaza Yazılım attıktan sonra cihazda FABRİKASYON AYARLARI menüsünde her hangi bir RESET atmadım..
Server ayarları menüsünde kullanıcı bilgilerim görünüyor.
Cihazda İKS diye bölüm yok.
FREESERVER konumu KAPALI yaptıktan sonrada özel server bağlanmadı.
Giriş tercihleri menüsünde üstten 3 cü satırda SERVER HİZMETİ yazan yerin konumu DEVREDE çalışmakta...

O zaman geriye size verebileceğim birkaçtane son tavsiyem daha kaldı.

1.Öncelikle bu aşamadan sonra ilk olarak cihazın İNTERNET bağlantısının çalışıp çalışmadığını anlamamız gerekiyor.Bunun için VOD ve YOUTUBE bölümlerine giriniz, cihazın bu bölümlere bağlanıp bağlanmadığından iyice emin olunuz.Eğerki bu bölümlerde İNTERNETE girmiyorsa o halde cihazın internet bağlantısında bir sorun var demektir.( Muhtemel sebepler: 1.Modemden cihaza giden cat-5 kablosu ARIZALI olabilir.2.Modemle cihaz arasında internet bağlantısı WRİLESS bağlantı varsa hattan düşmüş olabilir,gerekli bağlantıları tekrar gözden geçirmenizde fayda vardır.)
2.Eğer cihazda VOD ve YOUTUBE bağlantıları normal olarak çalışıyorsa bu durumda AŞAĞIDA yazacağım maddeleri DİKKATLE inceleyip UYGULAYINIZ.!
3.Modemin fişini çıkarın yada arka anahtardan kapatın sonra tekrar açın,modemin ışıkları sabitleninceye kadar bekleyin.Işıklar sabitlenince bu seferde cihazı arka anahtardan kapatın sonra tekrar açın,cihaz açıldığında SERVER ayarları menüsüne girin ve KIRMIZI tuşla tekrar bağlanmayı deneyin.
4.Tüm yazdıklarımı uyguladığınız halde yine server bağlantınız olmaz ise o durumda SERVERCİNİZE başvurmanız gerekmektedir.