Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Sinyal sorunu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
1.Canak ve LNB ayarsizligi.
2.Lnb de osilator frekans kayması.
3.Dayzek swic yada santral sistemi varsa oradaki bant aralıklarında arıza.
4.Cihazin tunerinde özellikle o band aralığında meydana gelen arıza...

TAVSİYE: Eğer sorunlarınıza daha çabuk dönüş isterseniz bu şekilde yazmayıp...
1.Nasil bir yerde ikamet ettiğiniz.
2.Bireysel mi yoksa merkezi sistemmi kullandığınız.
3.Cihazi ne zamandır kullandığınız.
4.Sistemin ne zaman yapıldığı gibi bilgiler verirseniz daha çabuk cevap alabilirsiniz.

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
1.Canak ve LNB ayarsizligi.
2.Lnb de osilator frekans kayması.
3.Dayzek swic yada santral sistemi varsa oradaki bant aralıklarında arıza.
4.Cihazin tunerinde özellikle o band aralığında meydana gelen arıza...

TAVSİYE: Eğer sorunlarınıza daha çabuk dönüş isterseniz bu şekilde yazmayıp...
1.Nasil bir yerde ikamet ettiğiniz.
2.Bireysel mi yoksa merkezi sistemmi kullandığınız.
3.Cihazi ne zamandır kullandığınız.
4.Sistemin ne zaman yapıldığı gibi bilgiler verirseniz daha çabuk cevap alabilirsiniz.
8li

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
8li lnb ve 3 çanaklı dayzek kullanıyorum
bireysel bir kullanım var diğer dairelerde bu sorun yok
2.5 yıldır kullanıyorum
31,12,2018 yazılımından öncaki yazılım yüklü

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Anlıyorum o halde ise size ait olan ucun sağlam olup olmadığını kontrol ederek baslayacaksiniz.Cok büyük ihtimalle 8 li LNB nin portu arızalı olabilir.Ama öncesinde bir başka cihazla aynı dayzek ayarlarını yaparak deneme yapınız.Eger o cihazdada yaparsa LNB de size ait olan port arızalı demektir.Yukarda madde madde yazdığım hususların tek tek takibi yapilmasi gerekmektedir..

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadasim cihazdan ve yazilimdan kaynaklanan bisey.bosuna ugrasma kablolarla lnb ile.duzelmez.
Hayırdır hangi yazılım hangi cihazdan bahsediyorsun YEŞİL1

Trt kanalları sorunlu diyor arkadaş siz ise sebebi yazılım ve cihaza baglıyorsunuz.
Cihazın sorunu tv8 de çiftli yada dörtlü lnb kullanıyorsan onuda kaliteli lnb ile en aza indirirsin. (Sinyal sorunu olarak cihazın sıkıntısı )Yazılımda sorun vodlar dışında yok gibi o sorunda sinyal kesilmesi ile alakasız.

Yapıcı olarak eleştirelim sonuna kadar varım amma gereksiz eleştiriyede bi yere kadar ...............

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Hayırdır hangi yazılım hangi cihazdan bahsediyorsun YEŞİL1

Trt kanalları sorunlu diyor arkadaş siz ise sebebi yazılım ve cihaza baglıyorsunuz.
Cihazın sorunu tv8 de çiftli yada dörtlü lnb kullanıyorsan onuda kaliteli lnb ile en aza indirirsin. (Sinyal sorunu olarak cihazın sıkıntısı )Yazılımda sorun vodlar dışında yok gibi o sorunda sinyal kesilmesi ile alakasız.

Yapıcı olarak eleştirelim sonuna kadar varım amma gereksiz eleştiriyede bi yere kadar ...............
Arkadas ozellikle trt kanallari demis.bu demek oluyor ki diger kanallarin bazilarinda da benzer sorunu yasiyor.ayrica tv 8 haricinde fox tv de de benzer sorunu yasiyoruz.bir diger durum bu 4 lu lnb yi disecq i baska cihazlarda da kullaniyorum ama boyle bi sorunla karsilasmiyoruz.madem tv 8 de boyle bi sorun oldugu biliniyor o kadar yazilim uretilebiliyorda neden bu soruna çözum uretilemiyor.simdi biz donan kanallar duzelsin diye lnb kablo vs. mi degistirelim. Ya da cihaza tamamen format atip bir sürü uyduyu yeniden mi taratalim siraya dizelim.hangisini yapsak acaba.ayrica halen kendiliginden frekans ekleme sorunuda duzeltilemedi...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadas ozellikle trt kanallari demis.bu demek oluyor ki diger kanallarin bazilarinda da benzer sorunu yasiyor.ayrica tv 8 haricinde fox tv de de benzer sorunu yasiyoruz.bir diger durum bu 4 lu lnb yi disecq i baska cihazlarda da kullaniyorum ama boyle bi sorunla karsilasmiyoruz.madem tv 8 de boyle bi sorun oldugu biliniyor o kadar yazilim uretilebiliyorda neden bu soruna çözum uretilemiyor.simdi biz donan kanallar duzelsin diye lnb kablo vs. mi degistirelim. Ya da cihaza tamamen format atip bir sürü uyduyu yeniden mi taratalim siraya dizelim.hangisini yapsak acaba.ayrica halen kendiliginden frekans ekleme sorunuda duzeltilemedi...

Sevgili kardeşim rica etsem bana hangi cihazdan bahsettiginizi yazabilirmisiniz.? Konuyu açan arkadaşımız minix amigo plus olarak açmış siz ise yanılmıyorsam 2000 minix anlamış olabilirmisiniz.?

excalibur1905

0
Üye
18 Şub 2015
59
19
8
Sevgili arkadaşlar konuları okudum sorunlar TRT.. tv 8... ve fox kaynaklı.. (çoğunlukla) dayzeki değiştirdim TRT kanalları düzeldi ama bahsedilen diğer kanallar nispetende olsa sinyal kırılması yaşatıyor. Hatta ben spor haber de bu duruma eklendi. Nedenini tam bilmiyorum ama kablo sorunum olduğunu düşünmüyorum.. Çünkü kabloları güneş ve yağmur almıyor..böyle giderse cıhazı değiştirecem..(next amigo) Saygılarımla