Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Son 2 gündür Kumanda Çalışmıyor!

accentblue

0
Üye
7 Ara 2015
4
0
1
Merhaba
2 yıldır sorunsuz kullandığım ve çok memnun kaldığım cihazın kumandası çalışmıyor.Bir gidiyor bir geliyor denebilir.Yani bazen basıyor sorunsuz bazen hiç basmıyor.
Cihaz Next Minix Hd Blue. Pilleri değiştirdim yok,gözün jack soketini çıkarıp taktım yok,power on/off yaptım yok.Desteğinizi rica ediyorum.

KARTİNKA

0
Üye
5 Şub 2015
84
180
33
İSTANBUL
Öncelikle hayırlı geceler dilerim. Kumandanın pillerini çıkartıp kumandayı dikkatli bir şekilde tornavida yardımı ile yanlarından kanıtarak açabilirseniz eğer plastik tuş takımının iç kısımlarını güzelce selpak mendil ile temizleyin, aynı şekilde elektronik plaket üzerinde tuşların temas ettiği yerleri de temizleyin. Ben tv kumandasın'da bu şekilde yapıp olumlu sonuç almıştım umarım sizde de olur. Yok uğraşmak istemem der iseniz yeni bir kumanda almanızı tavsiye ederim böylece surun kumanda'da mı yoksa cihazda mı onu'da anlamış olursunuz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba
2 yıldır sorunsuz kullandığım ve çok memnun kaldığım cihazın kumandası çalışmıyor.Bir gidiyor bir geliyor denebilir.Yani bazen basıyor sorunsuz bazen hiç basmıyor.
Cihaz Next Minix Hd Blue. Pilleri değiştirdim yok,gözün jack soketini çıkarıp taktım yok,power on/off yaptım yok.Desteğinizi rica ediyorum.

Sayın arkadaşım size çok basit bir önerim olacaktır malum kumandalar üzerlerinde bir koruyucu olmadan çoğu zaman çıplak olarak kullanılmaktadır.Hal böyle olunca içine toz,ter vs girip kumandanın içindeki plastik kömür tabakası ile kumanda plaketi üzerinde istenmeyen nahoş durumlara yol açmaktadır.Eğer kumandayı DİKKATLİCE ek yerinden ayırırsanız: 1.Önce kumandanın plastik numaratör tuşlarını LİMON yada LİMON KOLONYALI bir pamuk vasıtası ile önce güzelce temizleyin.Ve sonrasında ise bu seferde kuru pamukla güzelce kurulayın.Aynı işlemi Plaket üzerinede yapıp yine DİKKATLİCE ek yerlerinin birbiri üzerine gelmesine özen göstererek kapatınız.Pilleride aynı şekilde dikkatlice yerleştiriniz ve duruma birde o şekilde bakınız...

NOT:Eğerki bunları uygularsanız vede sonuç alamazsanız o halde size yeni bir kumanda görünmüş demektir....

kayserli

0
Üye
8 Ara 2015
14
12
3
arkadaşım belki yardımcı olur cep telefonunun kamerasını aç kumanda gözünü kameraya tut tuşa bastığında ışık görüyormusun görünüyorsa kumandan sağlam cihazın alıcı gözünde arızayı ara kolay gelsin

accentblue

0
Üye
7 Ara 2015
4
0
1
Hepinize desteğiniz için teşekkür ederim. Telefon kamerası ile kumanda testini yaptım ve saglam.Kumandanın içini açarak kolonyağı ve pamuk ile detaylı bir şekilde temizledim ama sonuç yine hüsran.Bir bilgi vereyim bu arıza 2-3 gündür akşam vakti olmaya başladı,gündüz vakti hiçbir problem yok.Birkaç yerde okumuştum evde telsiz telefon ve tasarruflu ampul yada başka kablosuz bir cihaz var ise problem olabilir yazılmış,lakin ne alâka? Ben Çözemedim durumu.Evde access point,kablosuz telefon ve led ampul var ama en az 1 yıldır var,hiç sorun yokken en son gelen uydudan yazılım güncelleme sonucu bu problem oluştu.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hepinize desteğiniz için teşekkür ederim. Telefon kamerası ile kumanda testini yaptım ve saglam.Kumandanın içini açarak kolonyağı ve pamuk ile detaylı bir şekilde temizledim ama sonuç yine hüsran.Bir bilgi vereyim bu arıza 2-3 gündür akşam vakti olmaya başladı,gündüz vakti hiçbir problem yok.Birkaç yerde okumuştum evde telsiz telefon ve tasarruflu ampul yada başka kablosuz bir cihaz var ise problem olabilir yazılmış,lakin ne alâka? Ben Çözemedim durumu.Evde access point,kablosuz telefon ve led ampul var ama en az 1 yıldır var,hiç sorun yokken en son gelen uydudan yazılım güncelleme sonucu bu problem oluştu.

Gerçekten ilginç bir durum oluşmuş bencede o durumun accespoint miş , telsiz telefonmuş , tasarruflu ampulmuş bunlar o soruna yol açmaz.! Zaten bu sorun yeni uydudan gelen yeni yazılım sonrasında oluştu demektesiniz.Şimdi eğerki sorun yazılımda olsa idi sizin cihazı kullanan diğer kullanıcılarda aynı şekilde sorun belirtirlerdi.Ve yine madem denilenleri yaptınız durum aynı ise bence yapılacak yegane iş yeni bir kumanda almak olmalıdır.Tabii başka fikirleri olan arkadaşlarımız varsa onlarda fikirlerini yazsınlar belki işe yarayan bir şey ortaya çıkabilir.Ben şahsen yazmış olduğum şekilde kumanda çekmeme yada çalışmama durumunu yazmış olduğum gibi hallediyorum...

kayserli

0
Üye
8 Ara 2015
14
12
3

telefon kamerası ile kumanda testini yaptım saglam diyorsun ozaman sorun kumandada değil cihazda olabilir dreambox cihazlarda bu sorun oluyor telsiz telefon ve koblosuz modem kanal atlama ve parazit ağrızası veriyor

accentblue

0
Üye
7 Ara 2015
4
0
1
Hepinize desteğiniz için tekrar teşekkür ederim.Bugün Sultanbeyli'deki genel merkeze gittim ve göz ve kumandayı yenisi ile değiştirdiler,yeni yazılım yüklediler. Hiçbir ücret almadılar, buradan onlara bir kez daha teşekkür ederim, çok misafirperver ve ilgililer.Teşekkürler Next&Nexstar.