Neler yeni

Sony Xperia Z1 Hard Reset Nasıl Atılır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,533
Beğeniler
145
#1


Basit yöntemlerimizi kullanarak hard reset veya Sony Xperia Z1‘i formatlamayı öğrenin. “Honami” kod adlı Sony Xperia Z1, Sony tarafından üretilen üst düzey bir Android akıllı telefon. 20.7 megapiksel bir kamerayla suya ve toza dayanıklıdır ve Android 4.2 (Jelly Bean) işletim sistemi ile birlikte çalışır.
Hard reset, biçimlendirmek, diğer bir deyişle telefon belleğindeki tüm verileri silmek anlamına gelir. Birçok mobil tamir teknisyeni model kilidini açmayı bilmiyor. Anahtar kombinasyonları ile hard reset yaparak, model telefon kilidini Android telefonlarda kolayca açabilirsiniz. Cep telefonu da orijinal fabrika ayarlarına dönecektir.
Aynı zamanda, hard reset alternatif sıfırlama olarak da adlandırılır. Xperia Z1 cihazınızın hard reset yöntemlerini burada gösteriyoruz.
İlk önce, telefonunuzun yeniden başlatılması için telefonunuza restart yapmanız gerekir. Kapanana kadar güç düğmesine basmanız ve ardından yeniden başlatmanız yeterlidir. Arıza giderilirse, bir hard reset gerçekleştirmenize gerek yoktur.
Sony Xperia Z1’de hard reset yapmanın 3 yöntemi var

1. Fiziksel düğme ile sabit-Sıfırla:

Sony Xperia Z1‘i özel bir fiziksel düğme ile biçimlendirebilirsiniz. Hafıza kartını çıkarmanız ve SD kart yuvasının yanında küçük kırmızı renkli bir düğme bulabilirsiniz. Bu düğmeyi 3 ila 10 saniye basılı tutun. Telefon şimdi kapanacaktır. Tekrar açmak için güç düğmesine basın.


2. Ayarlardan sıfırlama
Bu en basit ve en kolay yöntemdir ve menüye erişebilir ve ayarları değiştirebilirsiniz.


  • Menüdeki ayarlar seçeneğini arayın.
  • Şimdi ‘Yedekleme ve Geri Yükleme’yi seçin
  • Şimdi ‘Fabrika Verilerini Sıfırla’ seçeneğini seçin.
  • Şimdi ‘Telefonu Sıfırla’ seçeneğini seçin.
  • Şimdi ‘Herşeyi Sil’ üzerine dokunun.

İşlem biraz zaman alacak ve mobil cihaz yeniden başlatılacak. Sonra tekrar başlatılacaktır.
3. Tuş kombinasyonları ile hard reset atma:
ilk 2 seçeneği bi şekilde yapamadıysanız bu seçeneği deneyebilirsiniz.


1. Telefonu kapatın
2. Aynı anda açma kapatma ve ses açma düğmesine basın ve android logosunu görene kadar basılı tutun.
3. Bir seçenek göreceksiniz – Verileri sil / Fabrika ayarlarına sıfırlama. Ses kısma düğmesiyle bu seçeneğe gidin. Bu düğmeyi güç düğmesiyle seçin.
4. Şimdi opsiyona gelin – tüm kullanıcı verilerini ses kısma seçeneğiyle silin ve güç düğmesi ile seçin.
5. Cihaz şimdi biçimlendirilecektir. Bundan sonra, güç düğmesine basarak seçeneği – yeniden başlatma sistemini şimdi seçin.
Fabrika verilerine sıfırlama işlemini ancak tüm verileriniz dahil olmak üzere aşağıda belirtilen tüm öğeleri kaldıracağından kesinlikle gerekli olması halinde gerçekleştirin


  • Google hesabı
  • İndirilen uygulamalar ve verileri.
  • Uygulama ayarları
  • Rehber, mesajlar, müzik, resim, video vb.

Hard reset yaptıktan sonra sorununuz veya arıza hala çözülmediyse, cep telefonunuzu güncellemeniz gerekecektir.
Not:
1. Sert sıfırlama tüm verileri siler, bu nedenle harici bir cihaza hard reset yapmadan önce mümkünse tüm verilerinizi yedekleyin.
2. Telefonunuzun pilinin prosedüre son vermemesi için yeterince şarj edilmesi, yani en az 10-15 dakika dayanabilmesi önemlidir.
Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri çalışmıyorsa lütfen bize bildirin. Yukarıdaki prosedür sorununuzu çözüp çözemediğinizi bize bildirin veya aşağıdaki yorum bölümünde belirtin.