Neler yeni

Sürücüye alkol testi yapan yerli otobüs!

collo1

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılım
11 Ocak 2012
Mesajlar
4,094
Beğeniler
6,938
Konum
ALMANYA
#1
Çağımızın ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunmayı amaçlayan yerli üretici Karsan, yeni ürünü ile hayli dikkat çekmeyi başardı. Karsan, 8.1 metre uzunluğundaki yerli otobüs Star ın okul versiyonunu ilk kez IAA Hannover Fuarı nda tanıtmaya hazırlanıyor.

Star okul otobüsüyle beraber, şoför alkol testi ve araçta öğrenci unutmayı engelleyen koltuk sensörü öğrencilerin maksimum güvenliğini sağlayacakken, iki veya üç nokta emniyet kemeri, acil fren sistemi, şerit takip sistemi ve acil çıkış kapısı gibi güvenlik sistemleri de onu uygun bir okul aracı haline getiriyor.

Yerli otobüs aynı zamanda yurt dışı fuarlarında segilenecek

Star okul otobüsünün hem öğrencilere hem de sürücülere yönelik önemli geliştirmeler sunduğunu belirten Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Star ın okul otobüsü versiyonu üstün güvenlik sistemleri, konforu ve bir o kadar ekonomik olmasıyla ön plana çıkıyor. İlk kez IAA Hannover Fuarı nda sergileyeceğimiz Star okul otobüsümüz, fuarın hemen ardından roadshow kapsamında Fransa ya gidecek.

Öncelikli pazarlarımızı ise Fransa, İspanya ve İtalya olarak belirledik. İlk siparişlerimizi IAA Hannover Fuarı nda almayı planladığımız Star okul otobüsünde seri üretime Aralık ayında başlayacağız şeklinde konuştu.

Akıllı koltuk sensörüyle öğrencilerin unutulmasını engelliyor!

Star okul otobüsünde, sürücü alkol testi, koltuk sensörüyle araçta öğrenci unutmayı engelleme, iki veya üç nokta emniyet kemeri, otobüs şasisi ile üstün koruma, gelişmiş acil fren sistemi, şerit takip sistemi ve acil çıkış kapısı gibi özellikler dikkatleri çekiyor.

Güçlü ve sessiz çalışan 184 HP lik dizel motoruyla üstün tırmanma ve manevra kabiliyeti sunan Star okul otobüsünün, Elektrik Kontrollü Havalı Süspansiyonu (ECAS), 6 ileri manuel veya otomatik vites seçeneği, geniş görüş açısı ve 33 kişilik yolcu kapasitesi bulunuyor. Star okul otobüsü ayrıca, düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleriyle işletmelerin kazancını artıran iş ortağı olma özelliklerini de taşıyor.