Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Telstar 12 (15 w) uydusu

ali.besir

0
Üye
28 Mar 2016
15
0
1
Merhabalar. Formda Telstar 12 uydusu ile ilgili konu bulamadığım için konuyu ben açtmak istedim. 120'lik ofset çanak antenimle 30 w hispasat uydusunu kurdum. Hispasat'ın yanına multi feed ile Telstar 12 uydusunu, özellikle 11428 V 25700 de Türkçe yayın yapan kanallar için kurmayı düşünüyorum. Bu uydudaki kanallar server ile açılıyormu? Ayrıca bu uyduyu kurmaya değermi? veya Hispasat merkez olmak üzere hangi uyduları multi feed ile kurmamı tavsiye edersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Arkadaş doğru söylüyor bir ara batı uydusunda türkçe dil desteği olan kanalları vardı tahminim 5 veya 7 kanaldı ama şimdi bakıyorum o kanallar yok . Saygılar hocam

eren2132

0
Üye
25 Ara 2015
237
50
28
Bir ara nat geo wild ve bir kac belgesel kanalı daha türkçe dil seçeneğiyle bu uyduda vardı şimdi bilemem

rasitbey34

0
Üye
6 Şub 2015
244
30
28
çevir antenini 5 derceye ve ya 1 batı çevir 2 uydudada tükçe yayın vardır iyi seyirler

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
499
64
28
Trabzon
telstar 12 de türkçe dil desteği olan kanallar mevcut fakat kaydadeğer önemli bir kanal da çok az. Extreme Sport (Türkçe dil ) History Channel ve Espn kanalları var.
Genelde uluslararası yayıncı kuruluşlar feed yayınlarını burdan yapar.
Şifreleme sistemine gelince cw ve ird2 kullanıyor. Cw kullanması yayınların açılması için bir ihtimal olsa da önemli popüler bir uydu olmadığı için paylaşım desteği verilmeyebilir.
Bulunduğunuz yer eğer batı taraflarındaysa hispasat yerine Astra 19.2 E yi önerirdim. Hem daha fazla kanal hem de daha fazla açılabilen HD maç kanalları mevcut.
Aradığınız Türkçe dil desteği olan kanallar ise Önerebileceğim Thor 0.8w veya Astra 5E dir.
Size önerim Hispasat Telstar kombinasyonunu yapana kadar Astra 5E ve Hotbird 13 kombinasyonunu yapın İmkanınız varsa yan tarafına da Eğer batı bölgesindeyseniz Astra 19.2 E yerleştirin Hem daha fazla kanal Hem daha fazla belgesel futbol ve müzik kanallarını izlersiniz.
Kolay gelsin

Son düzenleme: