Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TRT HD Sinyal yok

CoderMan

0
Üye
29 Eyl 2012
1
0
1
Merhaba. Next Minix HD Black kullaniyorum. Ama TRT kanallarinin HD versiyonlari actigimda sinyal yok diyor. Cozum var mi yardimci olabilir misiniz ?

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
Merhaba. Next Minix HD Black kullaniyorum. Ama TRT kanallarinin HD versiyonlari actigimda sinyal yok diyor. Cozum var mi yardimci olabilir misiniz ?

aynı sorun bende de var ama sadece trt hd ve trt1 hd de o da yeni başladı kablo tv kullanıyorum onda problem yok sorun uydu kaynaklı olabilir zaten aralarda bir pik yapıyordu yayınlar özellikle trt nin hd leri

vandavales

0
Üye
13 Şub 2013
3
0
1
aynı sorun bendede var bende cihazla ilgili diye düşünmeye başlamıştım herkeste aynı olduğuna göre cihazda problem yok sevinidim.

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Çanak anten ve lnb ayarlarını kontrol ediniz,şu an ben aynı uydu alıcısı ile seyrediyorum.
Kolay gelsin.

paradogy

0
Üye
8 Ocak 2012
30
0
6
Sorun tamamen çanak ayarından kaynaklanıyor. İyi ve stabil şekilde ayarını yapmanız lazım. Bende şu anda bile 90cm ofset varken sabahtan, akşam dokuza kadar seyredilirken, akşam yavaş yavaş sinyal gidiyor.

Brendon

0
Üye
16 Şub 2013
1
0
1
Öbür tv mimde kendi hd alıcısı var sorun yok ama next de trt hd lerde sorun var yayından demiş bazı arkadaslar ama oyle degil bence ikiside aynı canak antene baglı

umituluisik

0
Üye
17 Şub 2013
10
0
1
Bende de aynı sorun var ve kaç kişi yazmış bu sorunu. Arkadaşlar biri cevap verse kaç kişi faydalanacak. Ayrıca sizdede ATV HD sağdan soldan yarımmı arkadaşlar

skaraman

0
Üye
22 Ocak 2013
2
0
1
En son siyah menülü yazılımı yüklediyseniz sorun bu yüzden kaynaklanıyordur.
Yeni yazılım da TRT1 ve TRTHD nin sinyallerini çok fazla düştü.Özellikle gece yarısı izlenemez hale geliyor nedense.Eski yazılıma dönerseniz sorununuz kalmayacaktır.

Ayrıca sizdede ATV HD sağdan soldan yarımmı arkadaşlar

O anki yayından kaynaklanıyordur. atv HD 16:9(geniş) yayın yapıyor.
Eski dizi ve filmleri 4:3 formatın da verdiklerinde sağ ve soldan kesik gözükebilir.Bu gayet normaldir.

seperatör

0
Üye
16 Şub 2013
1
0
1
son siyah yazılımı yükleyince aynı problem bendede oldu. çanaktan LNB yi değiştirince düzeldi. fakat sebebini bende anlayamadım. eski yazılımda hiç sorun yoktu.