Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TRT-HD ve TRT-1 HD NEXT YE 18000 HD CX SİNYAL YOK

zeus6687

0
Üye
30 May 2012
2
0
1
kanal TRT-1 HD
Uydu TURKSAT 2A. 3A
Transponder 11042/v/8400
PID V0/A 815/P 7190
Encryption FTA
Sinyal şiddeti 43
Sinyal kalıtesi 10
merhaba arkadaşlar ben yeni uye oldum bu siteye ve bu next ye 18000 hd cx alıcısını dun satın aldım yazılım guncellemesi yapıldı ilk guncelleme uydudan yaptım trt hd gelmeyince internetten de yaptım sonuç aynı sinyal yok diyor diger atv hd ve diger hd kanallar var ve arkadaşlar bundan önceki yumatu ıQ alıcı vardı star tv vardı simdi bunda star da sinyal yok diyor bana yardımcı olabilecek biri varmı bu sorunlu konular için şimdiden tşk ler

zeus6687

0
Üye
30 May 2012
2
0
1
arkadaşlar teşekkürler sorunu cözdum kanalları uydudan tarattım 3 tane trt hd buldu bunlardan birinde kanal çalışıyordu listeme taşıdım sorun yok yardımlar için tşk

ekintoprak

0
Üye
24 Haz 2012
2
0
1
next ye1800hdcx uydu alıcımda startv ve trthd lerde sık sık sinyal düşüşüyor.cihazı aç kapa yapınca bazan gelebiliyor.bunun bir çözümü olmalı.

djtomcat

0
Üye
17 Eki 2013
1
0
1
Frekans dediler, anten dediler herşeyi denedim olmuyor.

digitürk uydu alıcı ile tüm kanalları izlerken 18000hdcx uydu alıcısı sinyal yok diyor ne iştir anlamadım.

BAKİ1

0
Üye
30 Eyl 2013
3
0
1
Arkadaşlar aynı sorun bendede var cihaz 18000 hd cx sinyal sorunu sadece hd yayınlarda diğerlerinde hiç bir şey yok

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,011
12,252
113
ALMANYA
Frekans dediler, anten dediler herşeyi denedim olmuyor.

digitürk uydu alıcı ile tüm kanalları izlerken 18000hdcx uydu alıcısı sinyal yok diyor ne iştir anlamadım.

Cihazi fabrika ayarlarina alip son güncel yazilimi yeni den yükleyip yeni de Networ arama acik otomatik taratin.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yeni orjinal Next star çanak anten aldım elembi de orjinal TRT hd kanalların hiç biri çekmiyor. Çanak anteni takan adam ince ayarını da yaptı fakat sonuç olumsuz. Buna çözüm bulan?

Çözümü gayet basit...( UYDUCU GÖZÜ İLE.)

1.Montajı yapan arkadaş çanak ayarını tam yapamamış.
2.Lnb polarizasyonu tam ayarlanmamış.
3.Çanak antenin montajının yapıldığı yerde önünde her hangi bir engel olabilir.
4.Uydu cihazınızda Tuner de bir sıkıntı olabilir.
5.Sistemde eğer birden fazla çank var ise dayzek ayarları yapılandırılmamış olabilir.

Görüldüğü gibi sorununuza sebeb olan etken o kadar çokki bu duruma neden olan sıkıntıyı ancak yapılacak kontrollerle belli olur.Çanak anteni yapan arkadaş anten ayarının İNCE AYARINI hangi kıstaslara göre yaptı.?