Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

TRT’den futbolseverlere çağrı

pamuk611

Özel Üye
Özel Üye
9 Eyl 2019
301
110
43
TRT kanallarının yüksek ses ve görüntü kalitesiyle izlenebilmesi için bir süre önce TÜRKSAT 4A uydusunda yeni bir frekanstan yayına başlandı.

Bu yıl 22.'si düzenlenecek olan FIFA 2022 Dünya Kupası 20 Kasım - 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Katar'da gerçekleştirilecek. Dünyanın heyecanla beklediği ve Katar-Ekvador maçıyla başlayacak turnuvadaki tüm maçlar her zaman olduğu gibi yine TRT ekranlarında olacak. Uydu üzerinden TRT’deki bu büyük şöleni Türkiye’den takip etmek isteyen futbolseverlerin TRT uydu frekans bilgilerini güncellemesi gerekiyor.

TRT HD Türkiye Kapsaması TÜRKSAT Frekans Bilgisi

Uydu: TÜRKSAT 4A
Frekans: 11794
Polarizasyon: V (Dikey)
Sembol Oranı: 30000
FEC: 3/4

 

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
812
1,742
93
France
Sadece Turkiyeden izlenebilecek olmasi kotu oldu, keza TRT Spor Yildiz ayni sekilde avrupadan izlenemiyor.
 

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
502
69
28
Trabzon
olacak olan şudur. batı ve doğu kapsama alanında kalan frekansları şifreleyecek türkiye kapsamında kalan frekanstan şifresiz ekranlara gelecek. . şifreden bahsedecek olursak büyük ihtimalle hepimizin bildiği gibi malum şifre kullanılır. eğer karmaşık rastgele bir şifre kullanırsa karasal yayın yapan verici istasyonlarına tek tek şifre girmek zorunda kalacak bu da ek maliyet unsuru demek. bir de bunun reyting durumu var. avrupada ve doğuda kalan izleyicileri kaybetmemek adına şifreyi sabit tutup malum şifreyi kullanabilir. diğer yayıncı kuruluşlar da bu yolu izlemişlerdi.
eğer sadece dijital platformlara ait bir frekanstan yayın yapsaydı durum değişirdi. örnek vereyim eutelsat 7 de yayın yapan trt nin bazı karşılaşmalarda biss yerine burada dt frekanslarının içinde yayın yaptığı için şifrelendiği zaman irdeto ile şifreleniyor.
 
Üst