Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Türksat yayın donması

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Son birkaç gündür Türksat üzerinden yayın yapan şifresiz yayınlarda yer yer anlık donmalar oluyor (mili saniye diyebilirim). Malum son 1 haftadır tüm yurtta ağır hava şartları vardı belki ondandır diye düşündüm ama bugün özellikle İstanbul'da hava oldukça açık ama sıkıntı devam ediyor. Acaba yeniden tarama mı yapsam yoksa bu durum genel bir sorun mu? Bilgi verirseniz memnun olurum.. Teşekkürler..

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Anlık donmalar ,yüksek ihtmalle sinyal zayıflamalarından kaynaklanır. Tesisatınızı kontrol etmenizde fayda var. Yağışlar , sisteminizi etkilemiş olabilir.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Suçu Türksat'a atmanız manidar :D Uydumuzda sıkıntı yok, sizin teçhizatlarınızda sıkıntı vardır muhtemelen.

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL
Suçu Türksat'a atmanız manidar :D Uydumuzda sıkıntı yok, sizin teçhizatlarınızda sıkıntı vardır muhtemelen.

aslında 4lü lnb kullanıyoruz üst kat komşuya sormadım daha, ondan sonra anlarım ne olduğunu.
LNB ye su kaçma olayı olabilir mi bunun hakkında bilgim yok, mümkün mü böyle bir şey? kablolara uzun zamandır dokunmadım, lnb nin ucunu kontrol etmem gerek sanırım belki konnektöre su sızdı..

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
sadece ufacık bir ayrıntı arzedecegim...
her nekadar sıcak oda uyducusu olsakta seneler önce anten ayarına giderken haydar ustam bilir cine5 frekansında ayar yapardık ayara giderken ufak kola şişesi ve mendil olurdu yanımızda mendili ıslar lnb sarar çanagın içini ıslatır sinyali ayarlardık...
sinyalin kırılmasını yansımasını saglar kış günü ve aşırı yagışta çatılarda ugraşmamak için derdi ustalarımız sagolsunlar.