Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

uydu cihazlarındaki yazılımlar hakkında

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Uydu cihazları için verilen yazılımlar sorunları çözmede başarılı mı bunu inceledim. Öncelikle yazılım sorunları gidermede ve yeni özelliklerin eklenmesi açısından cihazların cansuyudur. Fakat bazı makinelerde gerek işlemci gerekse ram konusunda sıkıntılı olmaları sebebiyle yeni özellikler eklenememektedir. Bununla birlikte sorun çözme için verilen bazı yazılımların da diğer başka problemleri tetikleyebiliyor. O yüzden yazılımlar ince elenip sık dokunmak zorunda. Hepimizin beklentisi çıkan her yeni yazılımda cihazımız daha stabil daha hızlı daha iyi özellikler gelsin ama kimi zaman olmuyor. Örnek veriyorum Next amigo modelde 2014 güncellemesinde daha hızlı iken son çıkan yazılımlarda eklenen yeni özellikler nedeniyle belirgin bir şekilde yavaşlama gözledim. Genel olarak göz boyamak için müşterilerini yolun ortasında bırakmıyorum şeklinde çıkartılan yazılımlar mevcut. Bir Cihazın işlemcisi veya rami kötüyse malesef yapılacak herhangi bir iyileştirme sonuç vermeyecektir. Eğer kullanıcı arayüzü güzel seri kanal geçişi ve en yeni özelliklerin bir arada olmasını istiyorsak açık söylüyorum piyasada 100 - 150 TL arasında değişen modellerden bunları beklemek hayalcilik olur. Çünkü bunlara verilecek herhangi bir geliştirme daha da kilitleyecektir veya çeşitli sorunlar çıkartacaktır.
Sonuç olarak next firması bu konuda kullanıcılarının taleplerini dinliyor mu bugüne kadar çıkardıkları yazılımlardan anlaşılabilir.
saygılarımla

regedit

0
Üye
17 Kas 2016
26
0
1
Pandora nın donanım olarak machina 3d den iyi olduğu aşikardır.Lakin ne hikmetse pandoraya 3 yazılım çıkıyorken machina modeline 13 yazılım çıkmaktadır.bende buna anlam veremedim.madem destek vermicen ne diye piyasaya sürüyorsun.merkeze mail atıp sordum pandorya powervu desteği vericekmisiniz?cevap çok ilginç tivibu desteği varmış bu nedenle powervu yazılımı verilmicekmiş.madem tivibu desteğin var tandbergi ne diye veriyorsun ve hangi mantıkla tivibu platformundaki malum kanallara destek sağlıyorsun....

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
Pandora nın donanım olarak machina 3d den iyi olduğu aşikardır.Lakin ne hikmetse pandoraya 3 yazılım çıkıyorken machina modeline 13 yazılım çıkmaktadır.bende buna anlam veremedim.madem destek vermicen ne diye piyasaya sürüyorsun.merkeze mail atıp sordum pandorya powervu desteği vericekmisiniz?cevap çok ilginç tivibu desteği varmış bu nedenle powervu yazılımı verilmicekmiş.madem tivibu desteğin var tandbergi ne diye veriyorsun ve hangi mantıkla tivibu platformundaki malum kanallara destek sağlıyorsun....

çağrı merkezindeki adam ya bu işten hiç anlamıyor ya da baştan savmak için böyle bir yalan uydurmuş olabilir. Powervu desteği emu ile alakalıdır. Tivibu destek olayı farklıdır çünkü doğrudan cihazın kart bölümü ile alakalıdır. yani tivibu firmasının next ile anlaşmalı olduğu cihazlarda aktivasyon desteği verilmesidir ki hal böyleyken powervu desteğinin sırf bu yüzden vermedik demeleri çok saçma olmuş. Sanki dersin ki Tivibu paketleri emuya düşmüş powervu kullanıyor insan gerçekten hayret ediyor. Yalanın da bu kadarı