Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Wifi ile Kullananlar

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
beyler bu cİhazi wİfİ de kullanan var mi ben wİfİ adaptör aldim ama uydu kapatiyorum bellİ bİr süre sonra açtiğim da wİfİ adaptörünü görmüyor wİfİ sökup takmak gerekİyor ayni sorunla karşilaşan var mi ona göre adaptör degistircem çok sikildim tak cikardan

korkusuz__

0
Özel Üye
10 Haz 2013
90
1,074
83
TÜRKİYE
www.next.web.tr
merhaba ben de bir wifi ile kullanıyorum benim wifi nin markasi next böyle bir sorun yok önerim usb ile yedek al fabrika ayarlarinda 4 nolu seçenek ile sifirla yazılımın güncel değilse güncelledikten sonra sıfırla

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
merhaba ben de bir wifi ile kullanıyorum benim wifi nin markasi next böyle bir sorun yok önerim usb ile yedek al fabrika ayarlarinda 4 nolu seçenek ile sifirla yazılımın güncel değilse güncelledikten sonra sıfırla
hepsini denedim peki sen sadece 1 defa taktım başka hiç ihtiyaç duymadın mi ben günde 2 defa çıkarıp takiyorum

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
Şimdi vatana gidip 40 tl next olanı aldım balalım sonuç ne olacaka
evet önceden bu problemi eski yazılımlarda birkaç sefer yaşadım ben de cihazın fişini çıkarıp takınca düzeliyordu ya da wifiyi çıkartıp takıyordum ama uzun zamandan beri böyle bir problem yok

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,737
93
France
Bu urun icin en ideali hangisiyse bilgilerinizi paylasirsaniz tum kullanicilara ihtiyaci olanlara bilgilendirme mahiyetinde guzel olacaktir.

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
Hiremco antenli kullanıyorum, sorun yok. Next mini (antensiz) kullanıyordum daha önce. İllallah dedirtmişti. Şimdi çok rahatım.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Adaptorun cikis yeri belli ayni yerden ureticiye musteri ne derse ustune o marka konur onemli olan cipseti ne bekliyordunuzki
Mesela senin simdi alip begenmedigin ustunde next yazan wifiyi ben cihazi alirken yaninda verdilerdi ne zaman cikti cihaz 2016 mi 2017 mi o vakit taktim unuttum gitti birkere bile sikinti cikartmadi bence sorun wifi adaptorde kesin hatali uretim denk gelmistir sansiniza markayla alakali degil marka farklida olsa ayni mal sonucta
Zamaninda nextin wifisini almistim amigoya (sari olan ) 5370 surekli gevseklikten kopma yapiyordu sorunu hallettim bi sekilde icten besleme yaparak kullandim kirilinca baska marka aldim eskisinden cok daha ucuza onuda taktim unuttum hala devam ediyorum kullanmaya
Bana gore tek fark fiyatidir
Sorunsuz kullanman dilegiyle

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
Evet beyler aldigim next wifi de bir işe yaramadı cihaz fan takip ısın ma olayını sıfıra indirdim ama halen wifi takip çıkarmadan görmüyor yani boşuna next marka wifi daha iyidir diye 40 tl vermeyin magbox 27 tl onu alın aynı ürün

lkbulut

0
Üye
15 Haz 2018
16
3
3
Selamlar wifi görmediği oluyor. Magbox 27tl yada hiremco antenli denilen cihazların modelleri yok mu? En iyi çalışan hangisi ile alalım.

agurkan

0
Üye
14 Şub 2013
158
63
28
Denizli
7601 chipset olacak (2000hd için). 7601 wifi anten yaz google amcaya; ara. Marka farklı olabilir ama 2000hd ve next64 için 7601 şart. Modem ile mesafe biraz uzak ise antenli daha makbul lakin kablolu bağlantının yerini hiç bir şey tutmaz.

Son düzenleme:

Dostojewky

Member
Üye
27 Eki 2019
42
16
8
Evet beyler aldigim next wifi de bir işe yaramadı cihaz fan takip ısın ma olayını sıfıra indirdim ama halen wifi takip çıkarmadan görmüyor yani boşuna next marka wifi daha iyidir diye 40 tl vermeyin magbox 27 tl onu alın aynı ürün
Ben de aylarca o sorunu yaşadım.En son buralarda bir çözüm okudum uyguladım sorun bitti.Şöyle;
İnternet bağlantı ayarını sabit(statik) seçip 1. ve 2. dns ayarlarını sırasıyla
008.008.008.008 ve
008.008.004.004 olarak değiştirip kaydettim.Ve artık o sorunu yaşamıyorum.Sorun sanıyorum modemle wifi adaptör arasındaki bağlantı tipinde.Deneyin bence sanıyorum hallolacak.

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
merhaba ben de bir wifi ile kullanıyorum benim wifi nin markasi next böyle bir sorun yok

erceyerek

0
Üye
22 Mar 2016
52
13
8
beyler bu cİhazi wİfİ de kullanan var mi ben wİfİ adaptör aldim ama uydu kapatiyorum bellİ bİr süre sonra açtiğim da wİfİ adaptörünü görmüyor wİfİ sökup takmak gerekİyor ayni sorunla karşilaşan var mi ona göre adaptör degistircem çok sikildim tak cikardan
BENDEDE AYNI SORUN VAR bir çözüm bulunmadı benim tv duvarda asılı cihaz arkada kalıyor çıkarıp takma sıkıntı sürekli youtube ile ilgili yazılım çıkıyor bu soruna bir çözüm yok next servisden yetkili arkadaş daha ilk defa sizden duydum dedi bende üstelemedim demekki yanlız değilmişim en azından cihazın menüsüne cihaz yeniden başlatma seçeneği eklense iyi olur cihazın fişini çıkarıp takmaya gerek kalmaz

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
vatan bilgisayardan 40tl'ye aldım. ilk takmamda beni baya strese soktu. tak çıkar,tak çıkar iade etmeyi bile düşündüm. ''etmedim ayrı konu'' bir kaç defa tak çıkardan sonra uzun zamandır hiç kopma yaşamadım hatta 2 3 defa test yazılımını yükledim problem çıkarmadı.