Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Windows Kopyası Nasıl Orjinal Yapılır

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Windows-7-logo.png

Eğer sizlerde Windows işletim sistemi kullanıyor ve güncelleme sonrasında Windows kopyası orjinal değil hatası alıyorsanız. Windows kopyası hatası nasıl kaldırılır detaylı olarak anlatacağız ve sorunu kökünden çözeceksiniz.

Windows Kopyası Hatası Nasıl Kaldırılır

Windows 7 bilgisayarlarda sağ alt köşede çıkan “yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz. Bu Windows kopyası veya Windows doğrulamasından geçemedi yapı 7601 Windows orjinal değil” gibi hataları yazıyla sağ alt köşede belirtiyor. Bu hatanın meydana gelmesinin başlıca sebebi olarak Microsoft Windows güncellemelerinin bir tespitidir. Windows kopyası nasıl orjinal yapılır sorusunun yanıtını öncelikle internetten Loader ve Removewat programlarını yükleyerek başlayabilirsiniz. Windows 7 işletim sistemini orjinal Windows yapabilmeniz için “Denetim masası” “Programlar ve Özellikleri” sağ kısımdan yüklü güncelleştirmeleri görüntüle dedikten sonra karşınıza KB971033 güncellemesi çıkacaktır bu güncellemeyi kaldırın Windows kopyası orjinal değil hatasını kaldırmış olun.

Windows 7 7601 Orjinal Değil Hatası Çözümü

Öncellikle sol alt köşeden başlat, denetim masası, programlar ve program özelliklerine girin.
Bu bölümde yüklü olan güncellemeleri görüntüleyin.
Güncellemeler kısmından KB 976932 isimli dosyayı kaldırarak işlemi sonlandırıp Windows hatası orjinal değil yazısından kurtulabilirsiniz.
RemoveWATWindows7-x64_activated-550x309.png

Windows 7 Orjinal Yapma

windows 7 orjinal yapmayı anlatmaya çalışacağım benimde başıma geldiği için Format attıktan sonra windows 7 kurdum ve aradan 2,3 hafta geçtikten sonra windows 7 yapı 7601 bu windows kopyası orjinal değil yazısı geldi , bir zaman aldırış etmedim ama daha sonra sürekli uyarı vermeye başladı sorunu çözmek gerek dedim..

Evet şimdi yapmamız gerekenlere geçelim ilk önce aşağıda vermiş olduğum linki indirmeniz gerekmektedir. Programsız Windows 7 orjinal haline maalesef çeviremiyoruz.
RemoveWat Programı yardımıyla windows 7 artık orjinal haline dönecektir

RemoveWat İndir.

Aşağıdaki adımları uygulayın..

• RemoveWAT 2.2.6′yı indirin ve çalıştırın.
  • Windows size uyarı verecektir , Yes butonuna basın.
  • Karşınıza gelen ekrandan Remove WAT butonuna basın.
  • Size bir uyarı daha verecek OK deyip geçin.
  • Bilgisayarınız yeniden başlayacak ve windows orijinal olacaktır.

El2Yqq.png

Eğer dediğim adımları uyguladıktan sonra windows orijinal haline dönüşemediyse sorun kesinlikle sizdedir bilgisayarı hayattan bezdirmişsiniz demektir.