Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Yönetici Arkadaşlar,Paramızla alay konusu olduk.Cevap verin! Cihazlarınızı İade alın

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
Nextstar 18000hd cx, modeli aldım, almaz olsaydım diyerek başlamak istiyorum.

Yazılım yüklemedim, forumda sözde verilen yazılımların tariflerine bakınca işin vehameti ortaya çıkıyor yani 2012 serisi yazılımlar, aldığımız cihaz 2013 Eylül ayında yani bu içinde alınmış.

Yükleme yapıyım yani güncelleme yapmak istedim, her konuda farklı bir yorum, ve en az 2-3 tane farklı güncelleme, yapmak bile risk çunki güncelleştirme yapanların nerdeyse tamamı şikayetci.

HD CX Güncel yazılım tek bir başlık, ve tek bir ibare devamlı güncelleniyor uyarısı, başka konularda sormayın, demeniz çokmu zor? !

Hepsi budur, bu kadarmı zor?

Cihazı satışa koymaktan başka çarem kalmadı, böyle bir cihaz böyle bir destek olamaz, sanki her şeyi ile risk okudukçada net olarak kandırıldığımı hissediyorum.

Rica ediyorum, Aptal yerine koymayın Para verdim ve sizinde cihazı satıyorsanız hizmet vermek zorundasınız, lütfetmiyorsunuz cihazlara destek zaten sizin kanunen sorumluluğunuz.

Ayıptır ya derhal eski yazılımlarıda silin böyle birşey olamaz, ne hakkınız var Cahil olsam sorunlu yazılımı indirip cihazıda servis dışı bırakıcam buda işinize gelecek elbetteki.

Servisnizi çağırıp İade edeceğim böyle birşey olamaz, Paramla Rezil Kepaze oldum.Servis geliyor sözde uyduları güncelliyor ertesi gün bakıyorum cihaz kendini resetlemiş, o kadar uğraştığım binlerce kanala saatler harcadığım Favori listesi yok.

Servisiniz yazılım yükleme diyor, Garanti kapsamından çıkar. Servise ne yapmam gerek diyorum Satın kaliteli birşey alın demeye getiriyor.

Bu umursamazlık ve bilgi kirlliği yeter artık.

Son düzenleme:

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
next machina 3 D cihazını size şiddetle tavsiye ederim ben tamamen halktan biriyim sakın bu firmanın çalışanı filan zannetmeyin 2007 yılında ilk next ye 2000 HDTV modelini aldım sonra 3D yi aldım bence normal çalışıyor.
Zaten bir cihaz ne kadar çok kurcalanırsa o kadar çabuk bozulur mantığı var bende

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
Next belliki satana kadar sonrası yok, forum açılmış gayette güzel yükle yazılımları garanti dışı bırak otomatikman ve aradan çekil mantık bu her halde.

18000HD CX Karalama yapmıyorum kesinlikle alınacak bir cihaz değil, Türkçe menusu ile İngilizce menusu bile farklı. Türkçe menu ile devam etseydim herhalde camdan dışarı fırlatacaktım.

Yazılımlara bakıyorum aynı, İnsanları açıkca yanıltıyororlar. Yeni yazılım falan yok palavra Cihazı satın aldığımdaki yazılımı kendi sitelerinde yeni yazılım diye veriyor.

Arkadaşlar sakın yüklemeyin zaten sorunlu cihaz yazılımdan sonra dahada sorunlu olacaktır.

riddick

0
Üye
8 Ara 2011
41
1
8
Yalova/Çiftlikköy
İyi hoşta burası Next severler forumu tarzında, resmi sitesi değilki zaten.
Üstte koca puntolarla "Next & NextStar Kullanıcılarına Özel Forum" altında ne yazıyor forumun dikkat ettiyseniz eğer;
( Next.web.tr Forum, Next & NextStar'ın Resmi Web Sitesi Degildir.)
Bu sebeple buradaki yöneticilere emrivaki konuşmanız tamamiyle yersiz olmuş.
Ayrıca 1 yıldan uzun süredir bu cihazı kullanıyorum, aldığımdan beri en az 7-8 kez yazılım güncellenmiştir. Kullanmasını bilene fazlasıyla yeterli, zaten bu fiyatına göre ne bekliyorsunuz ki.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
Nextstar 18000hd cx, modeli aldım, almaz olsaydım diyerek başlamak istiyorum.

Yazılım yüklemedim, forumda sözde verilen yazılımların tariflerine bakınca işin vehameti ortaya çıkıyor yani 2012 serisi yazılımlar, aldığımız cihaz 2013 Eylül ayında yani bu içinde alınmış.

Yükleme yapıyım yani güncelleme yapmak istedim, her konuda farklı bir yorum, ve en az 2-3 tane farklı güncelleme, yapmak bile risk çunki güncelleştirme yapanların nerdeyse tamamı şikayetci.

HD CX Güncel yazılım tek bir başlık, ve tek bir ibare devamlı güncelleniyor uyarısı, başka konularda sormayın, demeniz çokmu zor? !

Hepsi budur, bu kadarmı zor?

Cihazı satışa koymaktan başka çarem kalmadı, böyle bir cihaz böyle bir destek olamaz, sanki her şeyi ile risk okudukçada net olarak kandırıldığımı hissediyorum.

Rica ediyorum, Aptal yerine koymayın Para verdim ve sizinde cihazı satıyorsanız hizmet vermek zorundasınız, lütfetmiyorsunuz cihazlara destek zaten sizin kanunen sorumluluğunuz.

Ayıptır ya derhal eski yazılımlarıda silin böyle birşey olamaz, ne hakkınız var Cahil olsam sorunlu yazılımı indirip cihazıda servis dışı bırakıcam buda işinize gelecek elbetteki.

Servisnizi çağırıp İade edeceğim böyle birşey olamaz, Paramla Rezil Kepaze oldum.Servis geliyor sözde uyduları güncelliyor ertesi gün bakıyorum cihaz kendini resetlemiş, o kadar uğraştığım binlerce kanala saatler harcadığım Favori listesi yok.

Servisiniz yazılım yükleme diyor, Garanti kapsamından çıkar. Servise ne yapmam gerek diyorum Satın kaliteli birşey alın demeye getiriyor.

Bu umursamazlık ve bilgi kirlliği yeter artık.

@riddick
Arkadaşın mesajına ilave olarak;

Öncelikle şunu belirteyim burdaki yetkili arkadaşlar dahil, hiç kimse next firmasının bir çalışanı değil, tabiyki yetkili ve üye arkadaşlar arasında next bayisi ve servis hizmetini veren arkadaşlarımızda var.

Bu model ve diğer kardeşleri için verilen son yazılım 06-07-2013 tarihinde verilmiş bir yanlışınız olmasın?

Diğer konu her yeni yazılımda bir önceki yazılım konusu kapatılır ve güncel yazılımın olduğu link'e yönlendirilir, fakat eski yazılım forumda tutulmaya devam eder, bunun sebebi ise her kullanıcının tercihi farklıdır! ben son çıkan yazılımı beğenirken siz beğenmeyebilirsiniz, bir önceki yazılıma yada daha eski tarihli bir yazılıma dönmek isteyebilirsiniz bu sebeple eski tarihli yazılımlar forumda (forumlarda) tutulmaya devam eder.

Yazılı yükleme ile cihaz servislik olmaz! bilinçsizce yükleme yaparsanız cihazınız servislik olur. yükleme esnasında cihazın bağlantısını keserseniz, yüklemenin tamamlanmasını beklemezseniz tabiyki sorunla karşılaşırsınız.

Yazılım yüklemenin en basit olduğu modeller ali işlemcili yani kullandığınız modeldir, ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, "uydudan güncelleme" menüsüne girip, cihazınızın yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Satıcı size bu cihazı satarken ne vaad etti, yada sizin beklentiniz ne idi bunu bizler bilemeyiz. memnun kalmadıysanız eğer bunun için burda insanları suçlamak yerine satın aldığınız yer ile görüşüp iade talebinde bulunursunuz!...

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
@riddick
Arkadaşın mesajına ilave olarak;

Öncelikle şunu belirteyim burdaki yetkili arkadaşlar dahil, hiç kimse next firmasının bir çalışanı değil, tabiyki yetkili ve üye arkadaşlar arasında next bayisi ve servis hizmetini veren arkadaşlarımızda var.

Bu model ve diğer kardeşleri için verilen son yazılım 06-07-2013 tarihinde verilmiş bir yanlışınız olmasın?

Diğer konu her yeni yazılımda bir önceki yazılım konusu kapatılır ve güncel yazılımın olduğu link'e yönlendirilir, fakat eski yazılım forumda tutulmaya devam eder, bunun sebebi ise her kullanıcının tercihi farklıdır! ben son çıkan yazılımı beğenirken siz beğenmeyebilirsiniz, bir önceki yazılıma yada daha eski tarihli bir yazılıma dönmek isteyebilirsiniz bu sebeple eski tarihli yazılımlar forumda (forumlarda) tutulmaya devam eder.

Yazılı yükleme ile cihaz servislik olmaz! bilinçsizce yükleme yaparsanız cihazınız servislik olur. yükleme esnasında cihazın bağlantısını keserseniz, yüklemenin tamamlanmasını beklemezseniz tabiyki sorunla karşılaşırsınız.

Yazılım yüklemenin en basit olduğu modeller ali işlemcili yani kullandığınız modeldir, ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, "uydudan güncelleme" menüsüne girip, cihazınızın yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Satıcı size bu cihazı satarken ne vaad etti, yada sizin beklentiniz ne idi bunu bizler bilemeyiz. memnun kalmadıysanız eğer bunun için burda insanları suçlamak yerine satın aldığınız yer ile görüşüp iade talebinde bulunursunuz!...

Yetkili olmasalar bu kadar detay, programları ve yazılımları yüklemezlerdi, forum ismindende belli zaten.

Aldığım yer zaten bir sorun, next bayisi sorunun ötesinde Maliyeye şikayet ediyordum az kalsın, cihazın satın alma makbuzunu 15 gün sonra alabildim, kumandasını 1 ay sonra aldım yani yedek kumandasını.

Cihazdan ne beklediğime gelirsem, Çin malı cihazdan elbetteki birşey beklemiyorum ucuz diye aldım aslında bana pahalıya mal oldu, 300 liralık bir cihaz alsaydım bunları olmazdı, şimdi 300 liralık cihaz bana 500 liraya mal olucak.

Bir site test performansını yazmış, keşke önceden okusaydım almazdım, Adam nerdeyse puan vermeyecek mecburen 1 vermiş 10 üzerinden ve çokta haklı.

Cihaz 1080p değil sadece kağıt üzerinde RGB renk değeri ise HD bile değil 480i yani SD performansı dahi rezalet.

19 Ağu 2012
9
0
1
İstanbul
selam
anlaşıldı kardeş sen bu işten anlamıyon bu cihaz gerçekten perfonması ii fakat sen karalamak için bu işe soyunanlardansın ben yaklaşık bir bir buçuk yıldır bu cihazı kullanıyom ne güncellemsinde nede hd sinde sorun görmedim.
yetkili bayisinden alsa idin bu cihazı. sorunsuz çalışırdı.
yazılım güncelemeleride mükemmel seviyede.
dediğim gibi sizin bu cihazla alakalı sorununuz kafa yapınızda.
alırken ne istiyordunuz ki şu anki sorunlu ben o kadar uğraşmama rağmen sorunu yok.
siz cihazı tanımadığınızdan sorun yaşamışsınız bence kulaktan dolma dedilde gerçeklere bakarsanız ii olacağını düşünüyorum.
tşkler bir vatandaş.

charli

0
Üye
6 Eyl 2013
14
0
1
selam
anlaşıldı kardeş sen bu işten anlamıyon bu cihaz gerçekten perfonması ii fakat sen karalamak için bu işe soyunanlardansın ben yaklaşık bir bir buçuk yıldır bu cihazı kullanıyom ne güncellemsinde nede hd sinde sorun görmedim.
yetkili bayisinden alsa idin bu cihazı. sorunsuz çalışırdı.
yazılım güncelemeleride mükemmel seviyede.
dediğim gibi sizin bu cihazla alakalı sorununuz kafa yapınızda.
alırken ne istiyordunuz ki şu anki sorunlu ben o kadar uğraşmama rağmen sorunu yok.
siz cihazı tanımadığınızdan sorun yaşamışsınız bence kulaktan dolma dedilde gerçeklere bakarsanız ii olacağını düşünüyorum.
tşkler bir vatandaş.

Ben bu işten anlamıyorum öylemi ve sen anlıyorsun:)

Şimdi bana 1800hd cx menusunden rgb hd kanlları açsana, bakalım RGB renk üretebiliyormu bu cihaz, birde desteklediği sinyali yaz olurmu, ?

Kullandığın cihazdan haberin yok, birde anlamıyorsun diyecek kadarda uzmansın.

RGB renk üretmeyen cihaz palavradır özetide budur, gerisi hikayedir.