Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
arkadaşlar
cihazı taktım 2000 civarı kanal vardı.
bende sadece Türksat var ama sarı yazılı yabancı kanallarıda izleyebiliyorum.
şimdi bu hizmeti cihazmı veriyor.

Son düzenleme:

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Türksat @42 Tandberg Fox Networks Group Kanalları Next Machına Serilerinde Yeni Yazılımlarla Tekrardan Aktif Durumda

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
arkadaşlar
cihazı taktım 2000 civarı kanal vardı.
bende sadece Türksat var ama sarı yazılı yabancı kanallarıda izleyebiliyorum.
şimdi bu hizmeti cihazmı veriyor.
sarı renk olanlar freesharede olan kanallar türksatta freesharede olan kanal yok hotbirth olmasın sen sistemini kontrol et türksattan başka çanak vardır mutlaka yoksa mümkün değil bu dediğin

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
Türksat @42 Tandberg Fox Networks Group Kanalları Next Machına Serilerinde Yeni Yazılımlarla Tekrardan Aktif Durumda

Anıl kardeş birşey dikkatimi çekti sizdeki sinyal lerin tam tersi benim makinada yani S .70 Q 100 bu neden olabilir ve normalmidir saygılar

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,542
2,143
113
İstanbul
nezaman güzel izlenir bir kanal görsem.tıkladığım zaman şifreli kanal diyor.
sadece 1 saat kurcalama fırsatım oldu.
bazılarındada sinyal yok diyor.sanırım sadece Türksat çanağım olduğu için öyle diyor.
bu işlerde henüz çömezim forumu inceleyerek artık bişeyler kapacağım.
konuya gelince fox tv vb... kanalların hiçbirisinde öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Sevgili kardeşim sizin diğer konuda mesajınızda bende tek çanak var ama ben diğer kanalları izleyebiliyorum demişsiniz.! Sanırım ortada bir gariplik var eğer siz yabancı kanalları izliyorsanız o halde sistemde 2 den fazla çanak var demektir. O halde cihazda sorunsuz kanal izleyebilmek için uydu seçimleri menüsünde dayzekswiç penceresi vardır.İşte orada bu ayarları TÜRKSAT için 1 HOTBİRD için 2 olarak seçip kırmızı tuşla hafızaya alacaksınız.Aksi takdirde eğer sistemde santral yada dayzekswiçli birden fazla çanak varsa bir çok kanal üzerinde sorun yaşayabilirsiniz.!

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Yeni uydu alıcım bugün evime geldi. Kutuyu açmadan evden çıkmam lazımıdı. Bakamadan bıraktım öyle. Gece gidince bi sömüreyim cihazı :D

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Next machina çift tuner sinyal değerleri

Next internet machina sinyal değerleri

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
sarı renk olanlar freesharede olan kanallar türksatta freesharede olan kanal yok hotbirth olmasın sen sistemini kontrol et türksattan başka çanak vardır mutlaka yoksa mümkün değil bu dediğin

merkezi sistemde hitbirt de var
ozaman cccam damı yükletmiş eleman.
freeshare dediğiniz şifresiz kanalmı hiç anlamıyorum bu işten.

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
cihaz serveri hotbirt uydusunda şifreli yayın yapan ve populer kanallardan oluşan açılabilen paketlerden bir miktarını (polsat grubu-tvn-bbc-cnn-absat-mtv ve benzeri kanallarla +18 paket yayını sct ) otomatik olarak şifrelerini çözerek açmaktadır buna freeshare yada cihaz serverı diyoruz ek olarakda siz isterseniz ücretli veya ücretsiz günlük serverda yüklenebilmekte ayrıca ikinci bir hizmetide ıpserver var burdada internet aracılıgıyla uydu anteni haricinde bazı kanalları seyredebilirsiniz ayrıca kullanıcı tanımlı ıptv server girişleride vardır.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
merkezi sistemde hitbirt de var
ozaman cccam damı yükletmiş eleman.
freeshare dediğiniz şifresiz kanalmı hiç anlamıyorum bu işten.

evet şimdi oldu türksattan başka uydu varmış demekki yoksa izlemen mümkün değil
freeshare cihazla gelen uygulamadır server hizmeti bazı uydulardaki şifreli olan yayınları cihazın nete bağlı olmak kaydıyla açar bu hizmet 1 yıl ücretsizdir firma dilerse uzatabilir bu süreyi süre dolduğunda kapanır

taner48

0
Üye
26 Eki 2011
54
2
8
Bende yeni sipariş vermiştim kargoda bekliyor.Yarın kargodan alıp keyfime bakicam.

esr80

0
Üye
9 Eki 2016
71
40
18
MANİSA
Cihazım bugün geldi elime ulaştı ve yeni yazılımı yükledim cihaz gerçekten çok güzel hızlı. Cihazda bir durum var paylaşayım buda kanal isimleri.. mesela TV2 kanalı teve2 oldu, shop90 da tv8,5 oldu bu kanalları transporterden tarattım değişmedi güncelleme yapınca da değişmedi, elimle tekrar yazmak durumunda kaldım bu kanal isimleri konusunu dikkatinize çekerim inşallah düzeltilebilecek bir durumdur herkese hayırlı olsun yeni yazılım iyi akşamlar..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,542
2,143
113
İstanbul
Bende yeni sipariş vermiştim kargoda bekliyor.Yarın kargodan alıp keyfime bakicam.

Cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim.

Cihazım bugün geldi elime ulaştı ve yeni yazılımı yükledim cihaz gerçekten çok güzel hızlı. Cihazda bir durum var paylaşayım buda kanal isimleri.. mesela TV2 kanalı teve2 oldu, shop90 da tv8,5 oldu bu kanalları transporterden tarattım değişmedi güncelleme yapınca da değişmedi, elimle tekrar yazmak durumunda kaldım bu kanal isimleri konusunu dikkatinize çekerim inşallah düzeltilebilecek bir durumdur herkese hayırlı olsun yeni yazılım iyi akşamlar..

Bu yazdıklarınızın cihazla uzaktan yakından bir alakası yok aynı zamanda yazılımlada.! Bu durum yayıncı kuruluşla ilgili bir durumdur yayıncı kuruluş kanal isimlerini öyle yapmışsa cihaz ne yapsın.!