Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HotBird uydusundaki Şifreli Yayınları İzlemek

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar ustam malum yazarken gençler hızlı muratımda da hızlı.

sorun çözüldü (uydu ismi hotbırt fakat türksat gelen )

Evet aynen ben bu tip sorunlarla oldukça karşılaştığım için olay tahminim doğrultusunda ortaya çıktı.Şimdi bu arkadaşımıza nasıl bir yardımımız olabilir diye düşünüyorum.! Aklıma ilk gelen Benim kendi kullanmış olduğum kanal listemi paylaşmak olacak,arkadaşımız sevgili ŞAMPİYON kardeşimizin listesini yüklemişti o liste biraz farklı olabilir.Yani çok uydulu olduğu için dolayısı ile hem bu yazılıma uygun olmalı hemde yükleme işlemi bitince ayarlar ile arkadaşımız bu cihazda acemi olduğu için uğraşmamalı.Yaklaşık 30 dakikaya kadar listeyi BURAYA koyarım...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Evet aynen ben bu tip sorunlarla oldukça karşılaştığım için olay tahminim doğrultusunda ortaya çıktı.Şimdi bu arkadaşımıza nasıl bir yardımımız olabilir diye düşünüyorum.! Aklıma ilk gelen Benim kendi kullanmış olduğum kanal listemi paylaşmak olacak,arkadaşımız sevgili ŞAMPİYON kardeşimizin listesini yüklemişti o liste biraz farklı olabilir.Yani çok uydulu olduğu için dolayısı ile hem bu yazılıma uygun olmalı hemde yükleme işlemi bitince ayarlar ile arkadaşımız bu cihazda acemi olduğu için uğraşmamalı.Yaklaşık 30 dakikaya kadar listeyi BURAYA koyarım...
Haydar ustam haddim olmadan siz liste yüklerken arkadaşımız Dayzek ayarlarının yapılandırmasını çalışsa ögrenme amaçlı

nasılsa yeni liste atınca yapacak .
türksat dzq 1
hotbırt dzq 2
astra & astra 7 dzq 3
gibi

yeliziley
şu anki ayarlar ile UYDU ARAMA bölümünden Turksatı seçin Dızek olarak hotbirt için hangisini girdiysen (örnek 1 girdiysen ) türksata 2 gir network arama yap ne çıkacak bakalım.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Evet söz verdiğim gibi 4 uydulu SIRALI ve aynı zamanda FAVORİLİ kanal listem...

DAYZEK SWİÇ SIRALAMASI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.! Ayarlar 1.0 Dayzek sistemine göre ayarlıdır.! MERKEZİ SİSTEM SANTARLLERİNDE KULLANILABİLİR.!

TÜRKSAT=A
HOTBİRD=B
W3=C
ASTRA19*=D

UYARILAR:
1.TAVŞANLAR GÖRÜNÜR HALDEDİR. ( Ona göre isteyen KIRMIZI TUŞ+1234 tuşlayıp KALDIRIR. )
2.YETİŞKİN KANALLAR GÖRÜNÜR HALDEDİR.( Fakat GİZLEME MODUNDA İSTENDİĞİ ANDA GİZLENEBİLİR.)
3.Dayzek yapılandırması YUKARIDA yazmış olduğum gibidir,eğer sizlerinki farklı ise kendi sisteminize göre uyarlarsınız.)

4.Listeyi yükleyip denemek isteyen arkadaşlarımız öncelikle KENDİ BACKUP-LARINI almayı unutmasınlar.
5.Ayrıca liste ZİP li olup muhakkak surette zipten çıkarmayı UNUTMAYINIZ.!

Ekli dosyalar

• backup_1028.rar
    102.9 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,588
57,745
113
izmir çamdibi
bence büyük ihtimale arkadaşımızın hotbirid uydusu yok şöyle düşünüyorum hotbirid uydusu olsaydı benim gördüğüm tüm uydu alıcılarında fabrika çıkışı dayzek TÜRKSAT 1 hotbirid 2 oluyor montajı yapanlarda bu konuma göre ayarlıyor konum olarak haydar üstadım yakınsa belki bizzat yardımcı olabilir

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bence büyük ihtimale arkadaşımızın hotbirid uydusu yok şöyle düşünüyorum hotbirid uydusu olsaydı benim gördüğüm tüm uydu alıcılarında fabrika çıkışı dayzek TÜRKSAT 1 hotbirid 2 oluyor montajı yapanlarda bu konuma göre ayarlıyor konum olarak haydar üstadım yakınsa belki bizzat yardımcı olabilir

Sevgili CAFİ Üstadım arkadaşımız önce bir kanal listesini yüklesin zaten durum kendiliğinden ortaya çıkar.Bakalım karşımıza nasıl bir durum çıkacak.!

Son düzenleme:

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
Istanbul disinda degilim, istanbul büyükçekmece'deyim. Burasi artik istanbul disi sayiliyor sanirim

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Evet söz verdiğim gibi 4 uydulu SIRALI ve aynı zamanda FAVORİLİ kanal listem...

DAYZEK SWİÇ SIRALAMASI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.! Ayarlar 1.0 Dayzek sistemine göre ayarlıdır.!

TÜRKSAT=A
HOTBİRD=B
W3=C
ASTRA19*=D

UYARILAR:
1.TAVŞANLAR GÖRÜNÜR HALDEDİR. ( Ona göre isteyen KALDIRIR. )
2.YETİŞKİN KANALLAR GÖRÜNÜR HALDEDİR.( Fakat GİZLEME MODUNDA İSTENDİĞİ ANDA GİZLENEBİLİR.)
3.Dayzek yapılandırması YUKARIDA yazmış olduğum gibidir,eğer sizlerinki farklı ise kendi sisteminize göre uyarlarsınız.)

4.Listeyi yükleyip denemek isteyen arkadaşlarımız öncelikle KENDİ BACKUP-LARINI almayı unutmasınlar.

Haydar Ustam

Forumcu Forumculuk & Paylaşım ve Paylaşımcı

bizlere verdiklerin için İçten bir teşekkür ,,,

Sevgi Saygıyla

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
verdiğiniz listeyi yükledim. hot bird yayınlarında quality %10 gözüküyor ve kanallar açılmıyor, sanırım dediğiniz gibi bende hotbird uydusu yok

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
peki bu durumu nasıl çözebilirim? televizyoncu mu çağırmalıyım?
çok teşekkür ederim. valla gerçekten hiç anlamıyorum bu işten, benden başka da halledebilecek kimse yok, apartman dairesinde oturuyorum tek bir kablo var salondaki televizyona bağlı olan, çanaktan gelen yani, 2 kablo mu inmesi gerekiyor yani?

efendim önce komşularınıza veya apartman yöneticinize Anten Sistemini sorun.
-Merkezi Sistem mi ,kaç uydulu sistem
-çatıya anten kurulması/kurulmaması kararı alınmışmı
imkan varsa sisteme uygun
yoksa
balkona çıkın kıble yönünde sabit durduğunuzda sol ve sag görüş açısı olarak 180 derece gibi mesafeye sahipmisiniz
Cevaplarınız genelde evet ise size iyi bir usta gerekli hem pratik hem bilgili

tarif aslında yabancı degilde forumumuzun abisi haksız yerede en sinirlisi denilir )))

,

yeliziley

0
Üye
26 Eki 2015
27
0
1
anten kurulmaması kararı yok, teras kata aldığım tv için anten taktırmıştım, çatıdaki antenlerde yer olmadığı için. kendime ait antenim var yani çatıda. ve tamamen önleri açık zaten çatıdalar. bu iyi ustayı acil bulmam lazım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
anten kurulmaması kararı yok, teras kata aldığım tv için anten taktırmıştım, çatıdaki antenlerde yer olmadığı için. kendime ait antenim var yani çatıda. ve tamamen önleri açık zaten çatıdalar. bu iyi ustayı acil bulmam lazım

Keşke size yakın olabilseydim ben GAZİOSMANPAŞA dayım arada baya bir mesafe var.Buralara yakın olsaydınız seve seve size 4*4 lük bir uydu sistemi kurardım.