Neler yeni

İOS Watch OS 2 Versionundaki önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#1
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Apple'ın geçtiğimiz yıl tanıttığı akıllı saati Apple Watch'da kullanılan işletim sistemi Watch OS, bugün düzenlenen WWDC 15 etkinliğinde yeni özelliklere kavuştu.
[h=3]İşte Watch OS 2![/h]Apple Watch, bugün tanıtılan Watch OS 2 sürümüyle beraber artık çok daha kişiselleştirilebilir bir hal aldı.
Örnek vermek gerekirse artık Apple Watch'un saat arayüzünü artık galerinizden dilediğiniz bir fotoğraf ile oluşturabileceksiniz. Ayrıca saatinizin arka planına artık Londra, Hong Kong gibi farklı şehirlerin time lapse görüntülerini ekleyebileceksiniz.
Watch OS 2 ile saat ekranınızda üçüncü parti uygulamalardan bilgiler görebilecek, Time Travel yani zamanda yolculuk özelliği sayesinde ise Digital Crown'u kullanarak gelecek etkinliklere ya da hava sıcaklığı gibi bilgilere erişebileceksiniz.
[h=3]Otomatik Gece Modu[/h]Apple Watch'u şarja taktığınızda ise artık akıllı saatiniz Nightstand adı verilen otomatik olarak gece moduna geçebiliyor. Bu modda ekran yan yatırılarak daha kolay kullanım hedeflenmiş.


[h=3]Siri'ye Yeni Özellikler Geliyor[/h]Watch OS 2 ayrıca Siri ile son derece etkileşimli bir şekilde çalışıyor. Örnek vermek gerekirse akıllı saatiniz üzerinden Siri ile bir egzersiz başlatabileceksiniz.
Apple Watch'un aldığı şimdiye kadar aldığı en kapsamlı güncelleme ile Digital Touch çizimleri için birden fazla renk kullanılabileceği gibi artık Face Time Audio adı verilen özellik ile sesli görüşmeler yapılabilecek.
[h=3]Apple Pay Desteği Artıyor[/h]Watch OS 2 aynı iOS 9'da olduğu gibi Apple Pay mağaza ve sadakat kartlarını da destekleyecek. Watch OS 2, iOS 9'daki Passbook yerine Walletsistemini kullanarak kullanıcılara daha rahat bir kullanım deneyimi sunmayı hedefliyor.

[h=3]Komplikasyonları kişiselleştirin[/h]Apple Watch'un kadranında yer alan aktivite, takvim ve hatırlatıcı gibi bilgilere ek olarak Watch OS 2 ile App Store'daki uygulamaların sunduğu özellikler de kadrana eklenebilecek.
Watch OS 2 ile Digital Crown'u çevirerek tüm etkinliklerinize hızlıca göz atabileceksiniz.

[/FONT]


--------------------

Sadece Apple Watch için Uygulamalar

Bildiğiniz gibi Apple Watch uygulamaları sadece iPhone üzerinden yüklenebiliyor ve iPhone'daki ana uygulama ile çalışıyordu. Apple bu sistemi gözden geçirdi ve Watch OS 2 ile sadece Apple Watch için uygulama geliştirmenin önünü açtı. Artık sadece Apple Watch için uygulamalar görebileceğiz.


Uygulamalar Sizi İzleyecek!

Watch OS 2 ile uygulamalar Apple Watch'un Taptic Engine, Digital Crown, ivmeölçer, nabız sensörü, hoparlör ve mikrofon gibi özelliklerini kullanabilecek. Örneğin, Ping uygulaması siz golf oynarken kol hareketinizin hızını ölçmek için ivmeölçeri kullanıyor ve topa ne kadar hızlı vurduğunuzu size gösteriyor.

--------------------

Maillerinizi ve Arkadaşlarınızı Yönetin

Watch OS 2 ile artık iPhone'a gelen mailleri direkt olarak Apple Watchüzerinden cevaplayabileceksiniz. Arkadaş bul özelliği sayesinde ise çevrenizde Watch OS 2 kullanan Apple Watch sahiplerini bulabilecek ve etkileşime geçebileceksiniz.
Video Oynatın

Watch OS 2 ile artık Apple Watch üzerinden video oynatma mümkün hale gelecek. Örneğin; Vine videolarını Apple Watch üzerinden izleyebileceksiniz.Watch OS 2 Ne Zaman Gelecek?

Geliştiriciler için artık Digital Crown, mikrofon ve hoparlör kullanımına izin veren Watch OS 2'nin geliştirici beta sürümü ise bugün itibariyle indirilebilir.

Watch OS 2'yi kısaca özetlemek gerekirse bu güncelleme sayesinde daha
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#2
iOS 10.2 Kullanıma Sunuldu! Peki, Yenilikler Neler?
1 Kasım'da Apple, iOS 10.2 için beta test süresine başlarken bugün itibari ile yeni sürüm resmen kullanıcılara sunuldu. İşte yeni güncelleme ile işletim sistemine gelen yenilikler.

iOS 10.2, 100'den fazla yeni emoji ve duvar kağıtları ve iMessage ekran seçenekleri sunuyor. Yapılan tanıtımlarda da bu yenilikler ön plana çıkarılmış durumda. Ayrıca, Apple TV sahiplerinin kolayca izleyecekleri bir şey bulmaları, satın aldıkları filmleri ve TV şovlarını birden çok hizmetten görüntülemelerine yardımcı olmak amacıyla Apple'ın yeni TV uygulamasının (başlangıçta sadece ABD'de) da müjdesi veriliyor.

Televizyonda Yenilikler Neler?

İzlemekte olduğunuz filmleri ve şovları takip etmek ve kaldığınız yerden devam etmek için artık destek sağlanabilecek. Üstelik “Şimdi İzle” bölümünden de yeni filmler ve TV şovları için öneriler alabilirsiniz.

100 Yeni Emoji Geldi

Daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkaran ve yeniden tasarlanmış emoji seçenekleri ile artık iOS çok daha renkli. Yeni yüzler, yiyecekler, hayvanlar, sporlar ve meslekler de dahil olmak üzere 100'den fazla yeni emoji iOS’a eklendi.

Müzikte Kontrol Arttı

Karışık çal, tekrar et ve şimdi yürütülüyor ekranında iyileştirmeler yapıldı. Artık müziğe hükmetmek çok daha kolay.

Tüm detaylar için Apple güncelleme sayfasınız ziyaret edebilirsiniz. Fakat daha güvenli, hızlı ve stabil bir sistemin geldiğini söylemek mümkün.

--------------------

Apple, iOS 10.2 güncellemesini resmi olarak indirmeye sundu. Güncellemenin getirdiği en önemli yenilik her ne kadar yeni TV uygulaması olsa da, bu uygulama şimdilik sadece ABD'de kullanılabiliyor; yani bizim için pek bir anlam ifade etmiyor. Zaten uygulama, güncelleme sonrasında kurulu olan uygulamalar arasında da görünmüyor. Yeni TV uygulaması, TV şovlarını ve dizilerini, tek bir çatı altında izlemenizi sağlamayı amaçlıyor.
70'den fazla yeni emoji içeren iOS 10.2 güncellemesi, bununla birlikte 3 de yeni duvar kağıdını kullanıcıların hizmetine sunuyor.
iOS 10.2'nin yeni TV uygulaması, böyle görünüyor...Pek çok hata düzeltmesini de içeren güncelleme, Kamera uygulaması için de önemli bir yenilik sunuyor. Ayarları Koru ismi verilen yeni bir seçenek, kamera uygulamasını kapatıp tekrar açtığınızda, otomatik olarak Foto moduna geçmek yerine, son olarak kullandığınız modda devam etmenizi sağlıyor. Ayrıca bir önceki kullanımda tecih ettiğiniz bir efekt varsa, aynı seçenek altından bu efektin restelenmeyip, aynı şekilde açık halde gelmesini sağlayabiliyorsunuz.
iOS 10.2 güncellemesine, Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz...
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#3
Apple watchOS 3.1.1 Güncellemesini Çekti
Yeni watchOS 3.1.1 güncellemesinin bazı Apple Watch 2 modellerinde sorunlara yol açması Apple2ın geri hamle yapmasına neden oldu ve güncelleme geri çekildi.

WatchOS 3.1.1 iPhone'da Watch uygulamasından artık indirilemeyecek. Güncellemenin geri çekilmesi ile birlikte güncelleme almayan kişilerin yeni güncellemeye geçiş yapması mümkün olmazken mevcut cihazların da bir önceki sürüme döndürülmesi istendi.

Cihazlar Kilitlendi!

WatchOS 3.1.1'i yükledikten sonra, bazı Apple Watch Series 2 sahipleri cihazların kilitlendiğini belirtti. Etkilenen Apple saatlerine destek de verileceği için sorunlar kısa sürede çözülebilir. Öyle ki güncelleme sonrasında sorun yaşanan cihazların ekranında www.apple.com/help/watch adresinin ziyaret edilmesini isteyen kırmızı bir ünlem işareti görüntülenir.bu görüntüleme ile birlikte kişiler destek ekranı üzerinden gerekli değişiklikleri yapmasına imkan sağlanabilir.

Çözüm Ne?

Sorun ile ilgili yapılan açıklamalarda kişilerin yan düğmeyi ve Digital Crown'u basılı tutarak Apple Watch'u yeniden başlatmaları öneriliyor. Eğer cihazlar yeniden yüklenmiyorsa kişilerin bu konuda hizmet için Apple’dan teknik destek alması gerekiyor. Zira Apple Watch'u sıfırlamak, saatlerde yaşanan sorunların giderilmesi için yeterli değil.

Güncellemede sorun yaratan detaylar temizlendikten sonra kişiler sorunsuz bir watchOS 3.1.1 versiyonuna geçiş yapabilir. Eğer bu güncellemeyi almışsanız ve sorunlar yaşıyorsanız belirtildiği gibi siz de teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz. Yaşanacak sorunlar milyonlarca kullanıcıyı etkilediği için Apple’ın çalışmalarını kısa sürede bitirmesi bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#4
Apple Watch Serisi 1 Kutusunda Neler Var?

Apple, açılış konuşmasıyla bile büyük bir keyif veren etkinliği Eylül ayında gerçekleştirdiğinde yeni ürünler duyuruldu. İşte Apple Watch Serisi 1 kutusundan detaylar

Apple etkinliğinde IPhone 7 ve 7 gösterinin yıldızları olsa da bu iki ürünün yanı sıra başka ürünler de tanıtıldı. Yeni AirPods ve Apple Watch Serisi 2 tanıtımda yer aldı. Aynı zamanda Apple Watch Serisi 1 de seride yer aldı. Apple Watch Series 1 esas olarak orijinal Apple Watch'un boşluğunu doldururken performans ve fiyat konusunda da oldukça ideal durumda.

Apple Watch Serisi 1 Teknik Detaylar

Apple Watch Series 1, Series 2 serisine benzer çift çekirdekli bir işlemciye sahiptir. Apple Watch Serisi 1 dahili GPS ve aşırı suya dayanıklılıktan yoksun olsa da, çok daha uygun bir fiyat ile satılması bu tip handikapları ortadan kaldırır.

Apple Watch Serisi 1 Kutusunda Neler Var?

Apple Watch Serisi 1 kutu açılışına bakıldığında kutudan çıkan donanımlar ve ürünler şöyle;

Apple Watch Series 1

S / M ve M / L bant boyutları

Manyetik şarj istasyonu

AC adaptörü

WatchOS ve Spor Bandı için kılavuz

Güvenlik / garanti belgesi

Apple, Apple Watch’un Series 1 varyantını tamamen suya batırmamanızı önerse de, yemekleri yaparken veya bir yağmur sırasında dışarıda yakalanırsanız kesinlikle bileğinizin üzerinde tutabilirsiniz. Bu bakımdan sadece derin sularda ve tamamen su dolu bir kap içerisinde Apple Watch Serisi 1 ile sorun yaşanabilmesi mümkündür. Bu koşulların dışında su teması için Apple Watch Serisi 1’de çok çekinmenizi gerektirecek bir durum yok.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#5
Apple, iOS 10.2.1 ve MacOS 10.12.3 güncellemelerinin yanı sıra, Apple Watch için WatchOS 3.1.3, AppleTV için TvOS 10.1.1’i yayınladı. Genel anlamda hata düzeltmeleri içeren bu güncellemelerin detaylarına gelin hep beraber bir göz atalım.WatchOS 3.1.3

Apple, WatchOS 3.1.3 hakkında ayrıntılı bir bilgi vermese de daha önce şikayetler üzerine geri çekilen WatchOS 3.1.1 güncellemesinin hatalarından arındırılmış hali olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla geri çekilen 3.1.1 güncellemesinin Haritalar, Mesajlar ve Bildirim iyileştirmeleri içerdiğini hatırlayacak olursak 3.1.3'ün de aynı iyileştirmelerle beraber geleceğini rahatlıkla söyleyebiliri

TvOS 10.1.1

Dördüncü nesil AppleTV’ler için yayınlanan TvOS 10.1.1 güncellemesi ise birkaç video ve uydu yayını desteği dışında, temel anlamda hata düzelmeleri ve sistemsel iyileştirmeler içeriyor. Sisteme yeni veya işlevsel bir özellik ekleyip eklemediği ise halen bilinmiyor.Son olarak, WatchOS 3.1.3’ü yüklemek için en az %50 şarjı olan ve iOS 10 kurulu bir iPhone sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca Apple Watch'un şarja takılı olması gerektiğini hatırlatmadan geçmeyelim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#6
Çok kısa bir süre önce 4.nesil Apple TV için tvOS 10.1.1 güncellemesini yayınlayan Apple, bugün ise geliştiricilere yönelik tvOS 10.2 Beta güncellemesini indirilmeye sundu.Temel anlamda performans ve hata giderimi odaklı bir güncelleme olan tvOS 10.1.1’in aksine, yeni tvOS 10.2 Beta güncellemesi beraberinde birtakım yeni özellikleri de getiriyor.tvOS 10.2 yeni özellikler getiriyor!

Yeni gelen bu özelliklerden kuşkusuz en göze çarpanı, farklı liste kaydırma seçenekleri. Artık Applle TV kullanıcıları herhangi bir menü veya listede gezinebilmek için kumandayı aşağı-yukarı oynatabilir veya direkt olarak Siri’den bunu yapmasını isteyebilir


Kurulumu birçok geliştirici için bile tam bir işkence olan tvOS güncellemelerinin tüm 10.x sürümleri bOyunca hata giderimi ve performans iyileştirmeleri odaklı olacağı üzerinde duruluyor. Dolayısıyla Apple TV’nin farklı veya çarpıcı bir özellik kazanması için biraz daha zaman geçmesi gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.Son olarak Apple TV’nize tvOS 10.2 Beta güncellemesini kurmak için bir geliştirici hesabınız olması gerektiğini ve ortaya çıkabilecek her türlü sorundan şahsınızın sorumlu olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#7
Apple Watch, watchOS 3.2 ile tiyatro moduna kavuştu!

Apple Watch, watchOS 3.2 Beta 1 güncellemesi ile tiyatro moduna kavuştu. Peki, tiyatro modu ne işe yarıyor?iOS 10.3 güncellemesi ile gelmesi beklenen tiyatro modunun, ilk başta iOS işletim sistemine gece modu özelliği ile siyah tema seçeneğini getireceği söylenmişti. Ancak tiyatro modunun hiç de beklediğimiz gibi olmadığı watchOS 3.2 Beta 1 güncellemesi ile ortaya çıktı.
Apple Watch sahipleri için yayınlanan watchOS 3.2 Beta 1 güncellemesi ile Tiyatro Modu özelliği sisteme eklendi. Kontrol merkezine konumlandırılan Tiyatro modu, sessiz modu açıyor ve ekrana, Digital Crown'a veya düğmeye basana kadar ekranı koyu renkte tutuyor.
Tiyatro ve sinema gibi karanlık ortamlarda hareket sensörü veya bildirim yüzünden Apple Watch'un ışığının yanıp etrafa rahatsızlık vermesi bu ince özellik ile engellenmiş oluyor. iOS 10.3 güncellemesi ile aynı anda yayınlanacak olan watchOS 3.2 güncellemesinin Mart ayında sunulması bekleniyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#8
Geçtiğimiz yıldan beri çıkışı beklenilen ve Eylül ayında, 2017 yılının ilk aylarına ertelendiği ifade edilen Android Wear 2.0 sürümü sonunda çıkışını yapıyor. İşte, Google tarafından sunulan Android Wear 2.0 ile birlikte giyilebilir Teknolojilere gelecek yenilikler.
Android Wear 2.0 kullanıcılara neler sunuyor?

İkinci nesil Android Wear sürümünün resmi tanıtımı LG tarafından sunulan iki yeni akıllı saat ile gerçekleştirilmiş durumda. ABD’de 10 Şubat tarihinde satışa sunulacağı ifade edilen LG Watch Style ve LG Watch Sport önümüzdeki haftalarda diğer pazarlarda da satışa çıkacağı belirtiliyor. Ek olarak, mevcut Android Wear tabanlı cihazlardan uygun olanlar da önümüzdeki haftalardan itibaren Android Wear 2.0 sürümüne güncellenebilecek.
Kişiselleştirme seçenekleri artıyor

Android Wear 2.0 sürümü ile birlikte öne çıkan özelliklerin başında, daha kişiselleştirilebilir ve daha detaylı bilgi sunan saat kadranlarının ya da saat arayüzlerinin geldiğini söyleyebiliriz. Günlük spor hedeflerinizi, borsadaki son durumu, anımsatmalarınızı bu gelişmiş arayüzler sayesinde kolayca takip edebileceksiniz. Sadece birkaç dokunuşla birçok şeyi halledebileceğiniz yeni arayüz yepyeni bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Android Wear 2.0 ile daha fazla spor

Geliştirilmiş spor etkinlikleri ve ek spor odaklı özellikler sunan Android Wear 2.0, adımlarınızı, kat ettiğiniz mesafeyi, yanan kalorilerinizi ve kalp ritminizi takip etme özelliğine sahip. Birçok Android Wear akıllı saatte önyüklü olarak gelen Google Fit uygulamasının daha gelişmiş sürümü, tüm bunları yürürken, koşarken hatta bisiklete binerken gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, hücresel bağlantılı akıllı saatiniz gelen çağrı ve mesajları takip edebilmenizi ve Google Play Müzik gibi uygulamalardan müzik dinlemenizi de mümkün kılmakta.

Akıllı saate özel Google Play Store

Android Wear 2.0 sayesinde akıllı saatinize özel bir Google Play Store’a erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu mağaza üzerinden akıllı saatinize uygulamaları doğrudan indirmenize olanak sağlanıyor. Böylece, hücresel bağlantınız varsa, saatiniz nerede olursa olsun arama yapabilir ve uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Hatta işin güzel tarafı, ister Android telefon ister iPhone sahibi olun, Android Wear 2.0 uygulamalarını doğrudan kullanabilmeniz.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 760x428px.


Dikte, yazma, el yazısı ile gelişmiş mesajlaşma desteği

Akıllı saatiniz üzerinden artık mesajları okumak ve cevaplamak çok daha kolay. Gelen mesajı bildirimler üzerinden açıp dikte, yazma, el yazısı, çizim veya emoji ile cevaplamak mümkün. Hem de bu destek Facebook Messenger, Google Messenger, Hangouts, Telegram ve WhatsApp gibi uygulamalar için de sunulmakta. Akıllı Yanıt (Smart Reply) özelliği ise hızlı ve akıllı önerilerle aldığınız mesaj bazlı olarak farklı yanıtlar sağlıyor.
Yeni Google Asistan desteği

Android Wear 2.0 ile birlikte Google Asistan bileğinize geliyor. Artık kolayca kafanıza takılan şeyler için cevaplara bu destek sayesinde kolayca erişebileceksiniz. Yardım almak için sadece güç tuşuna basılı tutmanız ya da “Tamam Google” (Ok Google) demeniz yeterli. Şu an için İngilizce ve Almanca desteği sunan uygulamanın sonraki aylarda daha fazla destek sunacağı belirtiliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#9
Apple, geliştirciler için iOS 10.3 beta 3‘ü yayınlamasından hemen sonra, watchOS 3.2 beta 3’ü yayınladı.
watchOS 3.2 beta 3, watchOS 3.2 beta 2’nin yayınlanmasından iki hafta sonra yayınlanmış oldu.
Apple, watchOS 3.2 ile, iOS 10.3’le birlikte iPhone’a gelmesi beklenen Tiyatro Modu‘nu Apple Watch’lara getirmeye hazırlanıyor. Ve her zamanki gibi, kaputun altında birçok hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yer alıyor. Ayrıca watchOS 3.2 ile birlikte, kullanıcıların Siri’yi kullanarak, fotoğraflar arasında arama yapma, egzersiz günlüklerini inceleme, ödeme yapma gibi çeşitli komutları kullanabilmeleri için SiriKit desteği de geliyor.
Güncellemeyi, geliştirici profili tanımlanmış ve iOS 10 yüklü iPhone’unuzun Apple Watch uygulaması üzerinden Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığı ile indirebilirsiniz.
Güncellemeyi indirdikten sonra yükleyebilmek için, Apple Watch‘unuzun şarj cihazına bağlı ve en az %50 şarj seviyesinde olması gerektiğini unutmayın. Ve elbetteki, Apple Watch’unuzun iPhone’unuza bağlı ve kapsama alanında kalması gerektiğini belirtelim.

Tiyatro Modu Nedir, Ne İşe Yarar?

watchOS 3.2 ile hayatımıza girecek olan en önemli özellik, kullanıcıların Apple Watch ekranını hızla kapatmasına ve ekranın kol hareketi ile aydınlanmasını önleyerek uyandırma özelliğini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan Tiyatro Modu‘dur.

Tiyatro Modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar her gelen bildirim için haptik geribildirim almaya devam edecekler ve ekrana dokunarak veya Digital Crown’u kullanarak bildirim bilgilerini görebilecekler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#10
Apple, geliştirciler için iOS 10.3 beta 3‘ü yayınlamasından sonra, watchOS 3.2 beta 4’ü yayınladı. watchOS 3.2 beta 4, watchOS 3.2 beta 3’ün yayınlanmasından bir hafta sonra yayınlanmış oldu.
Apple, watchOS 3.2 ile, iOS 10.3’le birlikte iPhone’a gelmesi beklenen Tiyatro Modu‘nu Apple Watch’lara getirmeye hazırlanıyor. Ve her zamanki gibi, kaputun altında birçok hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yer alıyor. Ayrıca watchOS 3.2 ile birlikte, kullanıcıların Siri’yi kullanarak, fotoğraflar arasında arama yapma, egzersiz günlüklerini inceleme, ödeme yapma gibi çeşitli komutları kullanabilmeleri için SiriKit desteği de geliyor.
Güncellemeyi, geliştirici profili tanımlanmış ve iOS 10 yüklü iPhone’unuzun Apple Watch uygulaması üzerinden Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığı ile indirebilirsiniz.
Güncellemeyi indirdikten sonra yükleyebilmek için, Apple Watch‘unuzun şarj cihazına bağlı ve en az %50 şarj seviyesinde olması gerektiğini unutmayın. Ve elbetteki, Apple Watch’unuzun iPhone’unuza bağlı ve kapsama alanında kalması gerektiğini belirtelim.
Tiyatro Modu Nedir, Ne İşe Yarar?

watchOS 3.2 ile hayatımıza girecek olan en önemli özellik, kullanıcıların Apple Watch ekranını hızla kapatmasına ve ekranın kol hareketi ile aydınlanmasını önleyerek uyandırma özelliğini devre dışı bırakmasına olanak tanıyan Tiyatro Modu‘dur.
Tiyatro Modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar her gelen bildirim için haptik geribildirim almaya devam edecekler ve ekrana dokunarak veya Digital Crown’u kullanarak bildirim bilgilerini görebilecekler.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#11
Apple bugün, gelecekteki watchOS 3.2 güncellemesinin en yeni beta sürümünü test amaçlı olarak geliştiricilerin kullanımına sundu. watchOS 3.2 beta 7, altıncı beta sürümünün yayınlanmasından yaklaşık altı gün sonra ve watchOS 3.1.3‘ün herkese açık olarak yayınlanmasından yaklaşık iki ay sonra gelmiş oldu.
watchOS 3.2 beta 7, iPhone’a uygun yapılandırma profilini yükledikten sonra Apple Watch uygulaması kullanılarak, Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden indirilebilir. Güncellemeyi indirebilmek için Apple Watch’un en az %50 şarj seviyesinde, şarj cihazına bağlı ve iPhone’a bağlı olması gerektiğini unutmayın.

watchOS 3.2 beta sürümünü yüklemek için iOS 10 yüklü bir iPhone gereklidir ve güncelleme yalnızca geliştiriciler için kullanılabilir. Apple, watchOS yazılımında downgrade yapabilme seçeneğinin olmamasından dolayı watchOS’u “Halka Açık Beta Yazılım Programı” kullanıcıları için sunmamaktadır.
İLGİLİ HABER: Geliştiriciler için watchOS 3.2 Beta 6 YayınlandıwatchOS 3.2, kullanıcının Apple Watch’u hızlıca sessize almasını ve kol hareketi ile ekranın açılmasını önleyen Tiyatro Modu gibi yenilikleri beraberinde getiriyor. Tiyatro Modu ile kullanıcılar yine de haptic tabanlı bildirimleri alabiliyor ve bildirimlere ekrana dokunarak veya Digital Touch kullanılarak ulaşılabiliyor.
watchOS 3.2, ayrıca Siri’ye, Apple Watch için gelişmiş yetenekleri de katıyor. Siri ile kullanıcıların mesaj gönderme, para gönderme, yolculuk, araç gezisi yapma, arama yapma veya fotoğrafda arama yapma gibi işlevler artık kullanılabiliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#12
Apple Watch kullanıcılarının dört gözle beklediği, wathOS 3.2 güncellemesi sonunda yayınladı. Yeni watchOS 3.2 güncellemesi ile beraber kullanıcılar ilginç bir özellik ile karşılaşacakla
watchOS 3.2 ile Tiyatro Modu kullanıcılara sunuldu!

Apple Watch Series 1 ve Apple Watch Series 2 için kullanıma sunulan yeni güncelleme ile birlikte, beklenen Tiyatro Modu kullanıcıların kullanımına sunuldu. Son zamanlarda iPhone kullanıcılarına sunulacağı söylentileri ortalıkla dolaşırken, Tiyatro Modu Apple Watch kullanıcılarına geldi
Tiyatro Modu, pek söylentilerde ki bir çalışma yapısına sahip olmasa da, oldukça kullanışlı olduğunu söylebiliriz. Bu mod sayesinde Apple Watch cihazını hızlı bir şekilde sessize alabilecek ve kol hareketiniz ile birlikte ekranın açılmamasını sağlayabileceksiniz.

Tiyatro Modu ile Apple Watch'ıza arkadan bildirimler gelmeye devam edecek. Ancak bildirimler gelmeye devam ederken, ekranınız açılmayacak. Ekranı tekrar açabilmeniz için ya ekrana dokunmanız gerekecek, ya da Digital Crown'ı kullanmanız gerekecek.
Böylelikle gün içinde ofiste veya iş yerinizde yoğun iş temposunda gelen bildirimler dikkatinizi dağıtmayacak.
Yeni watchOS 3.2 güncellemesinin en çok öne çıkan özelliği Tiyatro Modu olsa da, yeni güncelleme ile beraber Apple Watch üzerinden, Siri ile arkadaşlarınıza mesaj gönderebilir, para gönderebilir, hatta yolculuk ve araç gezisi planlayabileceksiniz.
Phone'da Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iPhone'daki özel Apple Watch uygulaması ile watchOS 3.2 indirilebilir. Güncellemeyi yüklemek için, Apple Watch'un pilinin % 50'nin üzerinde olması gerekiyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#13
Apple Watch'lar için, watchOS 3.2 güncellemesi yayınlandı

Apple geliştirdiği tüm akıllı saat modelleriyle uyumlu olan watchOS 3.2 güncellemesini an itibariyle indirilmeye sundu.

Gün içerisinde sürpriz bir şekilde yaklaşık 90 gündür üzerinde çalıştığı mobil işletim sisteminin yeni sürümü 10.3’ün nihai sürümünü yayınlayan Apple firması, akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi WatchOS’u da güncelledi. Firma aldığı karar ile birlikte işletim sisteminin 3.2 sürüm numaralı güncellemesini yayınlarken, bu güncelleme ile Apple Watch’ların performansında önemli bir artış yaşanacak.

Apple Watch Series 1 ile Apple Watch Series 2 kullanıcıları bu güncellemeden yararlanabilecekken, ilginç bir detay ile karşı karşıya kalacak. Kullanıcıların cihazlarına bu yeni güncelleme ile Tiyatro Modu eklenecekken, bu mod aktif edildiği taktirde cihazınız tamamıyla sessiz kalabilecek ve dilerseniz kol hareketlerinize de ekranının açılması gibi bir tepki vermeyecek.
Güncelleme sonrasında Siri’yi kullanarak kolay bir şekilde arkadaşlarınıza mesaj gönderebilecek, ona para gönderme yada bir gezi planlaması yapmasını emredebileceksiniz. Tiyatro modunu kütüphanede kitap okurken veya bir iş üzerinde çalışırken kullanarak, akıllı saatinizin sizi rahatsız etmesini engelleyebileceksiniz.
Apple Watch güncellemesini nasıl yapabilirim?

Güncellemeyi gerçekleştirmek için Apple Watch’larınızın şarjının %50’den fazla olması yada şarj aletine bağlanması gerektiğini unutmayın. Daha sonra akıllı cep telefonunuza saatinizi bağlayarak Watch uygulamasına girip tıpkı Apple’da olduğu gibi Genel seçeneği ve ardından ise Yazılım Güncelle seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#14
Apple, Tiyatro Modu gibi önemli bir yeniliği tanıttığı watchOS 3.2’nin hemen ardından, bu sürümde ortaya çıkan hataları düzeltmek amacıyla watchOS 3.2.2 beta 1’i yayınlamıştı. Bugün de güncellemenin ikinci betası geldi.
Apple bugün, yaklaşan watchOS 3.2.2 güncellemesinin ikinci beta sürümünü, ilk watchOS 3.2.2 betayı yayınlamasından yaklaşık iki hafta sonra ve Sinema Modu’nu tanıttığı watchOS 3.2‘yi yayınlamasından iki hafta sonra geliştiriciler için test amaçlı olarak yayınladı.
watchOS 3.2.2’nin ikinci betasını, iPhone’daki Apple Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla indirebilirsiniz. Güncelleştirmeyi yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında bir şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı olması ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekmektedir.

watchOS betalarını yükleyebilmek için iPhone’un en düşük iOS 10 sürümünü çalıştırıyor olması gerekir ve Apple Watch’ta yazılımın sürümünü düşürmenin bir yolu olmadığından dolayı watchOS betaları geliştiricilere açıktır.
watchOS 3.2.2’nin yeni özellikler veya hata düzeltmeleri getirip getirmediği henüz netleşmedi çünkü Apple beta güncellemeler için sürüm notlarını paylaşmıyor. Gördüğümüz kadarıyla da önemli bir değişiklik yok.
Zaten güncellemenin watchOS 3.x.x olması nedeniyle küçük bir güncelleme olduğu göz önüne almak gerekiyor. Apple, büyük olasılıkla hata düzeltmelerine odaklanmış durumda.

watchOS 3.2.2 beta 2 yayınlandı

watchOS 3.2.2’nin ikinci betası sadece geliştiriciler için yayınlandı. Bu güncelleme, watchOS 3.2’de ortaya çıkan hataları düzeltme ve performans geliştirmelerini içeren bir güncelleme.

WatchOS 3.2.2'nin ikinci betası iPhone’daki Apple Watch uygulaması üzerinden Genel -> Yazılım Güncelleme adımından indirilebilir. Güncellemeyi yüklemek için iPhone’un iOS 10 ve üzeri bir versiyonda olması gerekiyor. Ayrıca hem iPhone’un hem de Apple Watch’un şarja takılı olmasına yada şarjlarının % 50’nin üzerinde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.
watchOS 3.2’nin ilk ara güncellemesi olan watchOS 3.2.2 beta 2’de henüz hiçbir yenilik keşfedilmedi. Bu güncelleme daha çok hata düzeltmesi ve performans geliştirmeye odaklanmış durumda.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#15
Apple bugün, yaklaşan watchOS 3.2.2 güncellemesinin üçüncü beta sürümünü, ikinci watchOS 3.2.2 beta güncellemesini yayınlamasından yaklaşık üç hafta sonra ve Sinema Modu’nu tanıttığı watchOS 3.2‘yi yayınlamasından yaklaşık üç hafta sonra geliştiriciler için test amaçlı olarak yayınladı.
watchOS 3.2.2’nin üçüncü betasını, iPhone’daki Apple Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla indirebilirsiniz. Güncelleştirmeyi yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında bir şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı olması ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekmektedir.

watchOS betalarını yükleyebilmek için iPhone’un en düşük iOS 10 sürümünü çalıştırıyor olması gerekir ve Apple Watch’ta yazılımın sürümünü düşürmenin bir yolu olmadığından dolayı watchOS betaları geliştiricilere açıktır.
İLGİLİ HABER: Geliştiriciler için watchOS 3.2.2 Beta 2 YayınlandıwatchOS 3.2.2’nin yeni özellikler veya hata düzeltmeleri getirip getirmediği henüz netleşmedi çünkü Apple beta güncellemeler için sürüm notlarını paylaşmıyor. Gördüğümüz kadarıyla da önemli bir değişiklik yok.
Zaten güncellemenin watchOS 3.x.x olması nedeniyle küçük bir güncelleme olduğu göz önüne almak gerekiyor. Apple, büyük olasılıkla hata düzeltmelerine odaklanmış durumda
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#16
Apple bugün, yaklaşan watchOS 3.2.2 güncellemesinin dördüncü beta sürümünü, üçüncü watchOS 3.2.2 beta güncellemesini yayınlamasından yaklaşık bir hafta sonra ve Sinema Modu’nu tanıttığı watchOS 3.2‘yi yayınlamasından yaklaşık dört hafta sonra geliştiriciler için test amaçlı olarak yayınladı.
watchOS 3.2.2’nin dördüncü betasını, iPhone’daki Apple Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla indirebilirsiniz. Güncelleştirmeyi yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında bir şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı olması ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekmektedir.

watchOS betalarını yükleyebilmek için iPhone’un en düşük iOS 10 sürümünü çalıştırıyor olması gerekir ve Apple Watch’ta yazılımın sürümünü düşürmenin bir yolu olmadığından dolayı watchOS betaları geliştiricilere açıktır.watchOS 3.2.2’nin yeni özellikler veya hata düzeltmeleri getirip getirmediği henüz netleşmedi çünkü Apple beta güncellemeler için sürüm notlarını paylaşmıyor. Gördüğümüz kadarıyla da önemli bir değişiklik yok.
Zaten güncellemenin watchOS 3.x.x olması nedeniyle küçük bir güncelleme olduğu göz önüne almak gerekiyor. Apple, büyük olasılıkla hata düzeltmelerine odaklanmış durumda.
 
Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#17
iOS, macOS, watchOS ve tvOS güncellendi


Apple, neredeyse tüm cihazlar için yeni yazılım güncellemeleri yayımladı. iPhone, iPad ve iPod için iOS 10.3, Apple Watch için watchOS 3.2, Mac bilgisayarlar için macOS 10.12.4 ve Apple TV için tvOS ‘un 10.2 sürümü dün gece tüm kullanıcılar için indirmeye açıldı.

iOS 10.3 ile Apple, APFS (Apple File System) olarak adlandırılan yeni bir dosya sistemine geçiyor. Bu sistem, hafıza yönetimi ve performansı konusunda daha iyi başarım iddiasıyla geliyor.
Artık AirPods kulaklıklar da iOS 10.3 güncellemesi ile iPhone’umu Bul uygulamasında kendine yer buluyor.

iOS cihazlarda Apple ID ve iCloud ekranları artık tek yerde toplanıyor.

macOS 10.12.4 güncellemesi genel olarak Mac’in kararlılığını, uyumunu ve güvenliğini artırıyor. Bizi ilgilendiren bir yenilik olarak iOS cihazlarda daha önce kullandığımız Night Shift özelliği, macOS’e geliyor.
watchOS 3.2 sürümünde ise Tiyatro Modu adlı bir yenilik yer alıyor. Bildirimler geldiğinde saatin ekran ışığının açılmamasını sağlayan bu özelliği bekleyen pek çok kullanıcı olduğuna eminim.
tvOS 10.2 de ağırlıkla macOS güncellemesinde olduğu gibi kaputun altında iyileştirme sağlamaya odaklı bir güncelleme.

Güncellemeler ile ilgili olarak acele etmemenizi, özellikle yeni dosya sistemine geçiş nedeniyle iOS 10.3 sürümüne geçmeden önce mutlaka yedek almanızı tavsiye ediyorum. Diğer güncellemeleri de iOS 10.3 sürümüne yükselttikten ve her şeyin yolunda olduğuna emin olduktan sonra yapmanızı öneririm.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#18
Apple, Sinema Modu’nu kullanıma sunduğu watchOS 3.2‘yi yayınlamasından yaklaşık altı hafta sonra, geliştiricilerle birlikte dört beta sürümüyle test ettiği watchOS 3.2.2 güncellemesinin final sürümünü herkese açık olarak yayınladı.
watchOS 3.2.2 güncellemesi, Apple Watch Series 1 ve Apple Watch Series 2 için hemen şimdi indirilebilir ve yüklenebilir durumda.

Güncellemeyi indirmek ve yükleyebilmek için, Apple Watch‘unuzun şarj seviyesi en az yüzde 50 olmalı, şarj cihazına takılı, iPhone’a bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerektiğini unutmayın. Tüm bunlar tamamsa, iPhone’unuzun ana ekranında yer alan Apple Watch uygulamasını açın ve Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden güncelleştirmeyi işlemini başlatın.
watchOS 3.2.2, büyük yenilikler ve değişikliklerden öte, performans ve hata düzeltmelerine odaklı bir güncellemedir. Şimdiye kadar yayınlanan beta sürümlerine göre final sürümünde herhangi bir değişiklik veya yenilik keşfedersek sizleri bilgilendiriyor olacağız.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#19
Apple, dün akşam saatlerinde, 2017 Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda duyurduğu watchOS 4 güncellemesinin ilk betasını yayınlamasından yaklaşık iki hafta sonrasında watchOS 4 beta 2‘yi yayınladı.
Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini indirip yükledikten sonra, watchOS 4 beta 2’yi iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasından, Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden indirebilirsiniz.

Güncelleştirmeyi yükleyebilmeniz için Apple Watch’un en az yüzde 50 şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı olması ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekiyor.
watchOS 4, her kullanıcıya özgü dinamik bilgileri görüntüleyen Siri kadran galerisi dahil olmak üzere üç yeni kadran galerisini kullanıma sunuyor. Egzersiz uygulaması için ise önemli geliştirmeler söz konusu.
Yeni bir teknoloji platformu olan GymKit, egzersiz veri paylaşımı amacıyla spor ekipmanları ile Apple Watch’un iletişim kurmasına izin veriyor ve geliştirilen Etkinlik uygulaması, yeni aylık faaliyet raporlarıyla birlikte size akıllıca spor koçluğu yaparak özel egzersiz teşviklerinde bulunuyor.
watchOS 4 yalnızca geliştiricilerin kullanımına açık ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için sunulmayacaktır. Bu nedenle, geliştiricilere özel testler bu sonbahara kadar devam edecek ve sonbaharda herkese açık final sürümü yayınlanacak.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,447
Beğeniler
31
#20Apple, Apple Watch Series 1 ve Series 2 için gelecekteki yazılım güncellemesi olan watchOS 4 beta 4’ü, üçüncü beta sürümünü yayınlamasından on gün sonra ve bu yılki
Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtmasından bir aydan daha uzun süre sonra yayınladı.

watchOS 4 beta 4’ü Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon dosyasını cihazınıza kurduktan sonra Apple Watch uygulaması üzerinden, Genel > Yazılım Güncelleme menüsü aracılığıyla indirebilir ve kurabilirsiniz.Güncelleştirmeyi yükleyebilmeniz için Apple Watch’unuzun en az yüzde 50 şarja sahip olması, şarj cihazına bağlı olması ve iPhone’un kapsama alanında olması gerektiğini unutmayın.watchOS 4, her bireye özgü dinamik bilgileri görüntüleyen ve belki de güncellemedeki en önemli yeni özellik olan özel bir Siri saat kadranı dahil olmak üzere üç yeni saat kadranını bize sunuyor.

Şimdi Çalınan ve Apple News için yeni komplikasyonlar ve geliştirilmiş Egzersiz uygulaması yine watchOS 4’te yer alanlar arasında.
Yeni bir teknoloji platformu olan GymKit, egzersiz veri paylaşımı amacıyla desteklenen spor ekipmanı ile Apple Watch’un bağlantı kurmasına olanak tanıyor ve saat arayüzünde güncel egzersiz verilerine kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor. watchOS 4’de irili ufaklı daha pek çok değişiklik ve yenilik mevcut. Bunların tamamına watchOS 4’e ilk bakış yazımızda görebilirsiniz.watchOS 4, şu anda yalnızca geliştiricilerin kullanımına açıktır ve beta yazılım programı (public beta) kullanıcılarına sunulmamaktadır.

Bu nedenle sıradan bir kullanıcının, Apple’ın geliştiriciler ile yazılım testlerini tamamlamasını ve sonbaharda watchOS 4’ün final sürümünü yayınlayacağı güne kadar beklemesi gerekmektedir.