Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kumanda tv ayarı

miro

0
Üye
6 Şub 2015
1
0
1
Merhaba,
Uydu alıcıyı ilk aldığımda kılavuzda yazan yönlendirmeleri izlyerek tv mi kumandayla eşlestirdim.
Yani tek kumandayla hem uydu alıcıyı hemde televizyon u kumanda ediyorum.
Uzun zamandır kumanda ilk açılış ta yaklaşık 5 dakika çalışmıyor. Bu tv ile eşleştirme seçeneğini nasıl iptal edebilirim sanırım bundan kaynaklanıyor

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
uydunuzu kapaltarak tv açık olarak kılavuzda anlatılanları yeniden denermisiniz .(pil degiştirdikten sonra bendede kısa bir süre oldu kendimce bu şekilde çözdüm)

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
tv ile uydu eşleştirme nasıl yapılıyor , araştırdım ama bulamadım.

Universal Kumanda Tv Kontrolü İçin Yapılması Gerekenler
Gönderen Support Admin on 28 November 2013 12:53 PM
•Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.
•Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.
•3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.
•Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

buradan alıntıdır

hsngs

0
Üye
28 Eki 2012
2
0
1
cevap için tşk ederim , bişey daha sorayım , bu işlem tv ve uydu kapalı ikenmi yapılacak.yoksa farketmezmi

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
cevap için tşk ederim , bişey daha sorayım , bu işlem tv ve uydu kapalı ikenmi yapılacak.yoksa farketmezmi

sence kapalımı olmalı? :) kapalı olursa kumanda ile iletişim sağlayabilirmi (uyduyu kastetmiyorum zaten uydunun kendi kumandası değilmi...!)

adede

0
Üye
5 Şub 2015
6
0
1
aynısını uyguladım source çalışmıyor diğer fonksiyonlar çalışıyor ne yapmam lazım saygılar

Okayates

0
Üye
21 May 2015
1
0
1
Aynı işlemleri yapmama rağmen Philips marka tv de olmadı.. başka bir yöntemi varmı acaba?

haybar

0
Üye
12 Haz 2015
2
0
1
Ben yeni NEXT Amigo modelşni aldım kumandadan TV yi tanıtamadım tam dediğiniz gibi yapıyorum TV samsung , TV ses açma görüntüsü geliyor tam bu sırada vol+ ya basmayı bırakıyorum. sonra tekrar kontrol ediyorum görmüyor vol+ dan sonra kayıt yapmak için farklı bir tuşa basmak gerekiyormu?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Ben yeni NEXT Amigo modelşni aldım kumandadan TV yi tanıtamadım tam dediğiniz gibi yapıyorum TV samsung , TV ses açma görüntüsü geliyor tam bu sırada vol+ ya basmayı bırakıyorum. sonra tekrar kontrol ediyorum görmüyor vol+ dan sonra kayıt yapmak için farklı bir tuşa basmak gerekiyormu?
işlemi yarıda bırakıyorsunuz

Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.

Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.

3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.

Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

kartalg

0
Üye
19 Ara 2015
3
0
1
Merhaba,
Adımları doğru uygulamama rağmen kumandayı tv ye tanıtamadım. 2dk kadar bir süre ile VOL+ ya basılı tutuyorum ama vol simgesi yada göstergesi gelmiyor.
Kumandadan tuşlara basınca tv nin gösterge ışığı yanıp sönüyor ama hiç hareket yok. Kumandanın kod ayarlaması yapılsa bile desteklemediği tv var mı? Yoksa ben mi yapamıyorum?

66orde

0
Üye
24 Şub 2016
1
0
1
Arkadaşlar eğer kumandanızı televizyon tanıtma işlemi olmadı ise 2. Kez vol (+)ve(- ) 5 saniye basılı tutum sonra (-) bırakın hemen ardından vol(+) 3 defa basıp bırakırken 3. de basılı tutun ve bekleyin ekranda volum simgesini görünce tek tek basarak ses (+) ve volum yükseltin ve (-) kısın (ORHAN DEMİR)

Sulomann

0
Üye
4 Tem 2016
4
0
1
Merhabalar. Yeni black 2 plus aldım. Tv tuşlarını tarif edildiği gibi okutmaya çalışıyorum bir türlü görmedi hiç bir tv tuşu tepki vermiyor şuan. Tv Sunny Led tv. Tavsiyesi olan var mı?

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Kitapcıkta manuel kod giriş açıklamasına uygun olarak 011 veya 106 yı girip denermisiniz.
(mesai günlerinde Sunny teknik servisden kumanda kodunu sorabilirsiniz Telefon: (0212) 412 1212)

Son düzenleme:

Sulomann

0
Üye
4 Tem 2016
4
0
1
Cevap için teşekkürler. 3 haneli olmuyor da 4 haneli bir kaç kod denedim. Her birinde farklı farklı tepki verdi. Kumandanın arkasında 2148 yazıyor onu yazınca vol tuşları çalıştı. Yine de tv yi açıp kapatabilecek kodu bulamadım henüz.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,943
15,656
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Otomatik Aramaya başlattıgınız anda uydunun kumanda göz fişini çekiniz.( denemişsinizdir amma 2148 in son hanesini artırıp eksilterek denedinizmi 2145 6 7 8 9)

Sulomann

0
Üye
4 Tem 2016
4
0
1
Otomatik aramada uyduyu ayarlamasının sebebi uydu gözünü görmesiymiş otomatik aratınca tvyi bulmuyor. Kodlar da olmuyor sanırım denk gelmiş olanlar anlayamadım.

mycapan

0
Üye
6 Tem 2016
1
0
1
Cevap için teşekkürler. 3 haneli olmuyor da 4 haneli bir kaç kod denedim. Her birinde farklı farklı tepki verdi. Kumandanın arkasında 2148 yazıyor onu yazınca vol tuşları çalıştı. Yine de tv yi açıp kapatabilecek kodu bulamadım henüz.

Manuel kod girişini nasıl yapıyorsunuz. Birde Philips TV lerde bu akıllı kumanda olmuyor mu?