Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 19500 HD Süperior Yazılım yükleme işlemi, Emu ve Diğer Bölümleri Aktif Etme

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
hocam eline saglık astra tp problem devam ediyor cihaz bot atıyor çok ilginçtir sadece tv ayarı rgb de iken yapıyor bot dosyalarına bakıyorum saygılar

Menü - Kod düzenleme bölümünde Viaccess kısmında TNT ile ilgili kéyler var ise bunları silin bu kéyler çakışma yapıyor ve boot sorunu oluşuyor,ama bu uydu da hala kasma devam ediyor.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Menü - Kod düzenleme bölümünde Viaccess kısmında TNT ile ilgili kéyler var ise bunları silin bu kéyler çakışma yapıyor ve boot sorunu oluşuyor,ama bu uydu da hala kasma devam ediyor.

hocam sildim gene kastı çok bot atmaya başladı düzeltiriz neleri düzeltik saygılar

mukan

0
Üye
4 Ara 2011
1
0
1
gshare ayarları nasıl olmalı sunucu kısmında ne yazmalı vs bende aktif ama çalışmıyor teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
gshare ayarları nasıl olmalı sunucu kısmında ne yazmalı vs bende aktif ama çalışmıyor teşekkürler

Eğer F1+222 yapıp G-Share özelliğini aktif ettiyseniz eğer sunucu ayarları bölümünden G-Share olan kısıma gelip f1 tuşu ile varsayılan sunucu ayarlarını tekrar yüklemeyi deneyiniz.Bu arada İnternet bağlantınızı da kontrol etmeyi unutmayınız.

Kolay gelsin.

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
19500 hd yardım

arkadaşlar bu cihazı aldım gayet normal kullanıyorum oscam aktif oluyo ama kanllarda aşırı donma oluyor ayrıca içine birde dsmart modul kart aldım kanalları hd izlemek için ama dsmart hd kanallar ekran ortadan ikiye bölünmüş aynı anda 2 görüntü var görüntü karıncalı bu cihazı baştan aldığım zaman f1-222 f1-000 f:1 345 gibi şeyler yaptım ama donma çok sık başka biyerlerden ayarlar yapılıyomu ve bu server ile sky paketlerini izleyebilirmiyiz

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
arkadaşlar bu cihazı aldım gayet normal kullanıyorum oscam aktif oluyo ama kanllarda aşırı donma oluyor ayrıca içine birde dsmart modul kart aldım kanalları hd izlemek için ama dsmart hd kanallar ekran ortadan ikiye bölünmüş aynı anda 2 görüntü var görüntü karıncalı bu cihazı baştan aldığım zaman f1-222 f1-000 f:1 345 gibi şeyler yaptım ama donma çok sık başka biyerlerden ayarlar yapılıyomu ve bu server ile sky paketlerini izleyebilirmiyiz

Selamlar öncelikle forumumuza hoş geldiniz. :)

Cihazınızda hangi yazılım var ? son yazılım versiyonu v.2.57 bu yok ise bu versiyonlu yazılımı yükleyebilirsiniz.
Hd kanalların tamamında mı ekran ortadan ikiye bölünmüş durumda ? (bazı D-Smart kanalları 3D yayın yapmaktadır bunlar tvde ikiye bölünmüş görüntü olarak görünür) Eğer tün HD yayınlarda bu sıkıntı var ise cihazın yayın formatını değiştirmenizi,düzelmez ise HDMI kablonuzu değiştirip tekrar deneme yapmanızı tavsiye ederim. Oscam Server konusuna gelince ; hangi serveri kullanıyorsunuz bilmiyorum ? oscam kullanmıyorsanız bu özelliği aktif etmenize gerek yok server ile çakışma yapabiliyor, donmaları önlemek için x-timeshift modunu kapalı yapabilirsiniz. Menü - Sistem ayarları - Sistem - NDS X- TMS (Kapalı) olsun.

Kolay gelsin.

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
Selamlar öncelikle forumumuza hoş geldiniz. :)

Cihazınızda hangi yazılım var ? son yazılım versiyonu v.2.57 bu yok ise bu versiyonlu yazılımı yükleyebilirsiniz.
Hd kanalların tamamında mı ekran ortadan ikiye bölünmüş durumda ? (bazı D-Smart kanalları 3D yayın yapmaktadır bunlar tvde ikiye bölünmüş görüntü olarak görünür) Eğer tün HD yayınlarda bu sıkıntı var ise cihazın yayın formatını değiştirmenizi,düzelmez ise HDMI kablonuzu değiştirip tekrar deneme yapmanızı tavsiye ederim. Oscam Server konusuna gelince ; hangi serveri kullanıyorsunuz bilmiyorum ? oscam kullanmıyorsanız bu özelliği aktif etmenize gerek yok server ile çakışma yapabiliyor, donmaları önlemek için x-timeshift modunu kapalı yapabilirsiniz. Menü - Sistem ayarları - Sistem - NDS X- TMS (Kapalı) olsun.

Kolay gelsin.

cihazda v2.57 var dün aldım cihazı dün yükledim sadece kanal d ve star hd de var bu da snırım pip2 özelliğini aktif ettim geri düzeltemiyorum ama hdmı kablo sony v1,4 kabloörnek olarak xxx kanallarda donma şöyle oluyor 3-4 saniye görüntü var sonrasında ekranda şifreli kanal yazıp 7-8 saniye sonra görüntğ tekrardan geliyor görüntü o şekilde değil 3d yayını biliyorum ama onlar gibi değil karıncalı bozuk bir görüntü var

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
internet hottın hangisi internete veya youtube baglandıgında donma varmı ona göre çözüm arayalım saygılar

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
internet ttnet limitsiz 1mhps internette problem yok kanallarda donma var birde bu türksattaki hd kanallardaki pip özelliğini iptal edemem

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
internet ttnet limitsiz 1mhps internette problem yok kanallarda donma var birde bu türksattaki hd kanallardaki pip özelliğini iptal edemem

PİP özelliğinden olacağını sanmıyorum, çünkü PİP özelliğini aktif ettiğinizde exit tuşuna bastığınızda bu özelliği kapatmış olursunuz. modülü çıkartıp tekrar takmayı deneyin.

Bu arada hangi serveri kullanıyorsunuz ?

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
yani şöyle söyliyim cihazı aldım internet tablosunu taktım kanalları aradım çıktı ama oscam aktif diye bişe çıktı f1+345 yapınca cihazı tam detaylı bilmiyorum gsare nasıl aktif oluyo gibi bi ayarlkarı varsa onlarda da yarımcı olursanız sevinirim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
yani şöyle söyliyim cihazı aldım internet tablosunu taktım kanalları aradım çıktı ama oscam aktif diye bişe çıktı f1+345 yapınca cihazı tam detaylı bilmiyorum gsare nasıl aktif oluyo gibi bi ayarlkarı varsa onlarda da yarımcı olursanız sevinirim

Anladım. o zaman baştan başlayalım :) internet kablosunu taktınız kontrol için
Menü - Multimedya - Ağ ayarları - IP ayarları kısmından cihazın IP alıp almadığını kontrol ediniz ve internete bağlandığından emin olmak için Menü - Multimedya - Uygulamalar kısmından Youtube yada Hava tahmini seçeneklerine tıklayıp bu servislerden bilgi alımı yapabiliyorsanız internete cihazınız bağlı demektir.

Daha sonra kumandanızdan F1 tuşuna basıp 222 tuşlayınız ve G- share özelliğini aktif ediniz Home Sharing Enable yazmalı bu özelliğin aktif olması için.
Ardından Menü - Multimedya - Sunucu ayarları kısmından giriş yapıp gelen ekrandan Bağlantı şekli G-Share yazısını görene kadar ses açma tuşuna basınız bu yazıyı gördüğümüz menüye (G-share yazan bir çok menü var herhangi bir tanesinde )geldiğinizde kumandadan yeşil tuşa basarak bağlantı sağlayınız. bağlandı yazısını gördüğünüzde işlem tamam demektir, hatta diğer G-share seçeneklerine gittiğinizde bağlanılan paketler görülmektedir.

Oscam özelliğini F1 345 yaparak tekrar kapatınız. G-Share ile çakışma yapmaktadır.

Artık uydulara bakarak hangi kanalların açılıp açılmadığını kontrol edersiniz. G-Share ile bağlantı da zaman zaman server kaynaklı donmalar ve bazen kanalların açılması bazende açılmaması gibi durumlar olabilmektedir.( Ücretli server kanalları gibi stabil olmaya biliyor ).

Cihazınızın diğer özellikleri için 1.mesajdaki anlatımları ve gizli menü seçeneklerini görebilir ve bunları aktif etmek için yapılması gereken işlemleri bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
bu kadar çok detaylı bilgi için size extra extra teşekkür ederim akşam eve gidince yazdıklarınızı harfiyen uygulayıp deneyeceğim sonucu bildiririm teşekkür ederim

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hocam eline saglık bu cevabı biyerlere sabit yapalım ihtiyacı olan baksın çok güzel cevap

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
Arkadaşlar ben bu cihazı kafam rahat eder problem yaşamam diye aldım ama birçok sorunla karşılaştım.ilk olarak pc de izledğim türkçe altyazılı filmi cihaza takıp açtığımda altyazı ısrarla çok ilginç ingilizce olarak geliyor.Nasıl düzeltebilirim acaba?İkinci olarak tv kayıtlarında ts ve mpeg arasında ciddi bir fark varmı?BBC HD kanalında ciddi anlamda altyazı sorunu var neredeyse hiç gözükmüyor,altyazı tuşuna devamlı bastığımızda görebiliyoruz şaka gibii , varmı bir çözümü...İnternet gezgini ne girdiğimde google sayfası çıkıyor ama işlem yapamıyorum sadece sayfayı görüyorum.Kumanda ile cihaz arasında iletişim çok zayıf ,kumanda tuşları kalitesiz.Şifreli kanalda çok bekleyip normal yayına geçince onada şifreli mesajı geliyor düzeltmek için kapatıp açmak gerekiyor.Cihaz Çok fazla açık kalınca diye tahmin ediyorum kanal değiştirince önceki kanalın sesi yeni kanalın görüntüsü birbirine karışıyor.Şimdiden sorunlarıma yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Arkadaşlar ben bu cihazı kafam rahat eder problem yaşamam diye aldım ama birçok sorunla karşılaştım.ilk olarak pc de izledğim türkçe altyazılı filmi cihaza takıp açtığımda altyazı ısrarla çok ilginç ingilizce olarak geliyor.Nasıl düzeltebilirim acaba?İkinci olarak tv kayıtlarında ts ve mpeg arasında ciddi bir fark varmı?BBC HD kanalında ciddi anlamda altyazı sorunu var neredeyse hiç gözükmüyor,altyazı tuşuna devamlı bastığımızda görebiliyoruz şaka gibii , varmı bir çözümü...İnternet gezgini ne girdiğimde google sayfası çıkıyor ama işlem yapamıyorum sadece sayfayı görüyorum.Kumanda ile cihaz arasında iletişim çok zayıf ,kumanda tuşları kalitesiz.Şifreli kanalda çok bekleyip normal yayına geçince onada şifreli mesajı geliyor düzeltmek için kapatıp açmak gerekiyor.Cihaz Çok fazla açık kalınca diye tahmin ediyorum kanal değiştirince önceki kanalın sesi yeni kanalın görüntüsü birbirine karışıyor.Şimdiden sorunlarıma yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...

Selamlar cihazınızın yazılım versiyonu eski ise yeni yazılımı yükleyiniz.Alt yazılı filmlerde kumandadan SUB tuşu ile Türkçe ses seçimi yapabilirsiniz. ve de ses codeğinin UTF-8 olmasına dikkat ediniz,ayrıca video ile aynı isimde olması gerekmektedir srt uzantılı ses dosyasının. Gömülü altyazılarda ses codeği desteklemeyebilir her sesi cihazınız.
İnternet gezgini özelliğini kullanabilmeniz için USB klavye mause kullanmanız gerekmektedir,cihazın sanal klavye özelliği yoktur..Kanal kilitlenmeleri için ise son yazılım yükledikten sonra fabrika ayarlarına geri dönüp tekrar kanal taraması yapmanızı öneririm.
BBC HD kanalı ile ilgili sıkıntınızı tam anlamadım, alt yazılar ekranda mı görünmüyor ? eğer öyle ise kumandadan mode tuşuna basarak yayın formatını değiştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
teşekkürler hocam şöyle söyleyeyim:yazılım 2.57 en son güncel yazılım olması lazım. film konusunda galiba derdimi doğru olarak anlatamadım.sorun altyazılı filmi türkçe ses dosyasını kullanarak türkçe seyretmek değil aksine ben filmi altyazılı seyretmek istiyorum.türkçe altyazı dosyası(filmle aynı isme sahip dosya) ve ingilizce filmi pc de türkçe altyazılı seyrediyorum problem yok ama cihazda açtığım zaman normalde türkçe altyazı gelmesini beklerken ingilizce olarak altyazı geliyor ilginç bir şekilde(sonuçta altyazı türkçe) umarım şimdi derdimi anlatabilmişimdir.hocam eğer 2.57 son yazılım ise fabrika ayarlarına geri dönersem server bilgilerimi kaybedermiyim?2.29 yazılımında bu sorunların olmadığını duydum atarsam problem olurmu server için?BBCHD kanalında ise altyazı bazen geliyor gelsede çok hızlı bir şekilde geçiyor bazende hiç gelmiyor ama şunu farkettim devamlı sub tuşuna basınca bir problem olmuyor.tekrar çok teşekkürler iyi çalışmalar dilerim......

turbo02

0
Üye
30 Eki 2011
26
0
1
Digital platforum ırdeto yu açıyormu (11730v 15554) daha önce açıyordu kolay gelsin ilginizde dolayıda teşekkürler selamlar