Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 19500 HD Süperior Yazılım yükleme işlemi, Emu ve Diğer Bölümleri Aktif Etme

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
dediklerini aynen uyguladım şu anda donma sorunu yok gayet iyi stabil çalışıyor fakat dsmart cam modul ve dsmart kart var eğlence paketi ama dsmart kanalalrın sesi çıkmıyor bunu nasıl çözeriz

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
dediklerini aynen uyguladım şu anda donma sorunu yok gayet iyi stabil çalışıyor fakat dsmart cam modul ve dsmart kart var eğlence paketi ama dsmart kanalalrın sesi çıkmıyor bunu nasıl çözeriz

Menü / Sistem Ayarları / Sistem bölümünde En Altta '' N.D.S X-TMS ayarlarını kapalı konumuna getirin problem çözülecektir..

kozdemir61

0
Üye
15 Ara 2011
10
1
3
peki şöyle bir özelliğin olup olmadığını da öğrensem çok olurmuyum ; bir alışveriş merkezide çalışıyorum haliyle akşam saat 22:00 da çıkıyorum 4 usb girişinden birine 4 gb flash bellek sabit takılı osa çarşamba günü kuzey güneyi perşembe günü kurtlar vadisi pusu yu ayarlayıp ben evde olmadığımda kaydetse ve her hafta ben bunu yapmasam ben daha sonra izlesem öyle bir özellik mevcutmu

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
peki şöyle bir özelliğin olup olmadığını da öğrensem çok olurmuyum ; bir alışveriş merkezide çalışıyorum haliyle akşam saat 22:00 da çıkıyorum 4 usb girişinden birine 4 gb flash bellek sabit takılı osa çarşamba günü kuzey güneyi perşembe günü kurtlar vadisi pusu yu ayarlayıp ben evde olmadığımda kaydetse ve her hafta ben bunu yapmasam ben daha sonra izlesem öyle bir özellik mevcutmu

Evet,böyle bir özellik mevcut.

Kısaca anlatayım ; ilk önce Menü - Zaman Ayarları - Saat Ayarları bölümünden saat ayarını yapınız, GTM Zamanı ile Şimdiki Zaman kısmında yazanların doğru olduğundan emin olunuz.
Daha sonra FAT32 olarak biçimlendirilmiş olan USB belleğinizi cihazınıza takıp

Menü - Zaman Ayarları - Etkinlik Zamanlayıcı bölümüne geliniz,burada karşınıza gelen ekranda yeşil tuşa basarak yeni Kayıt emri giriniz.
buradaki kısımları doldurunuz.kayıt yapmak istediğiniz kanalı saat kaçta başlayacak - kaçta bitecek kayıt bittikten sonra kapansın mı şeklindeki bilgileri buradan giriniz ve OK tuşuna basarak çıkınız, zaman geldiğinde kayıt yapmaya başlayacaktır.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

hoten

0
Üye
27 Eki 2011
2
0
1
cnninternatioanl

sayin hocam
simdiden tesekkurler verdiginiz bilgiler yararli oldu yalniz bir sorum olacak CNN inti nasil acabilirim tesekkurler

noner76

0
Üye
8 Ara 2011
12
0
1
Hocam ben bu cihazı yeni aldım en son yazılımı 2.57 bir türlü yüklenmiyor. Usb ye atıyorum. Ne kadar denedim olmuyor. Özellikle F1 tüşü hiç çalışmıyor.F1 çalışmadığı için Menü / Sistem Ayarları / Sistem bölümünde En Altta '' N.D.S X-TMS ayarları falan bende hiç olmuyor. webten google aşılıyor. yotube deki dosyaların adları var hiç biri açılmıyor. Lütfen yardımcı olsanız sevinirim. Şimdidedn teşekkürler.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Hocam ben bu cihazı yeni aldım en son yazılımı 2.57 bir türlü yüklenmiyor. Usb ye atıyorum. Ne kadar denedim olmuyor. Özellikle F1 tüşü hiç çalışmıyor.F1 çalışmadığı için Menü / Sistem Ayarları / Sistem bölümünde En Altta '' N.D.S X-TMS ayarları falan bende hiç olmuyor. webten google aşılıyor. yotube deki dosyaların adları var hiç biri açılmıyor. Lütfen yardımcı olsanız sevinirim. Şimdidedn teşekkürler.

F1 tuşu çalışmadığına göre sizde 2.51 yazılımı var, 2.57 yazılımını indirip FAT32 biçimlendirilmiş USB belleğe zipten çıkartarak gönderiniz. içinde başka bir dosya olmasın. files adında bir klasör olacak ve içinde NxpRom.bin adında dosya olmalı eğer dosya adı NxpRom11.bin yazıyorsa 11 yazısını silin, ve belleği cihaza takıp arka anahtardan kapatıp açın yazılım yüklenmeye başlayacaktır.

noner76

0
Üye
8 Ara 2011
12
0
1
Flash belleği fat32 ile biçimlendirdim. İçine attım. 11 yazmıyordu Flashı taktım Cihazı arka anahtardan kapatıp açtım. Yükleme olmadı. Bekledim usbye girdim öğle yükledim. Aynı hatayı yine verdi. Yani yüklemedi.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Başka bellek varsa onunla deneyin ve başka usb girişi varsa cihazda o girişlerden de deneme yapınız.

ahmet uz

0
Üye
22 Eki 2011
3
0
1
Menü - Multimedya - Ağ ayarları - IP ayarları bölümüne gelin - Kumandadan yeşil tuş ile DHCP kapalı yapın - DNS1 : 8.8.8.8. DNS2 : 8.8.4.4. olarak giriş yapın kaydedin ve cihazı arkadan kapatıp açın işlem bu kadar. yada DNS1 : 208.67.222.222 yazıp DNS2 yi boşta bırakabilirsiniz.

Kolay gelsin.
vftp ye ne yazılacak??

turbo02

0
Üye
30 Eki 2011
26
0
1
Menü - Multimedya - Ağ ayarları - IP ayarları bölümüne gelin - Kumandadan yeşil tuş ile DHCP kapalı yapın - DNS1 : 8.8.8.8. DNS2 : 8.8.4.4. olarak giriş yapın kaydedin ve cihazı arkadan kapatıp açın işlem bu kadar. yada DNS1 : 208.67.222.222 yazıp DNS2 yi boşta bırakabilirsiniz.

Kolay gelsin.

DHCP kapalımı kalacak dediginiz ayarları yaptım DNS1 : 208.67.222.222 extra movie yine hata veriyor usta

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
DHCP kapalımı kalacak dediginiz ayarları yaptım DNS1 : 208.67.222.222 extra movie yine hata veriyor usta

Verdiği hata nedir ?
Extra Movie için önemli bir notu tekrar hatırlatayım bu arada;
Aktif edildikten 4 AY sonra bu uygulama sonlanmaktadır. başlangıçtan itibaren sadece 4 ay kullanılabiliyor.