Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina FREE SHARE (ÜCRETSİZ SERVER) Aktif etme

yurdal

0
Üye
30 Kas 2015
15
18
3
Merhaba ustalar ilk kurulum da internet e wifi ile nasilbaglacagiz bağlanma kurulum yapmadan öncemi olacak nasıl olduğunu aciklayabilirmsini bu konularda bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim .Teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba ustalar ilk kurulum da internet e wifi ile nasilbaglacagiz bağlanma kurulum yapmadan öncemi olacak nasıl olduğunu aciklayabilirmsini bu konularda bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim .Teşekkürler.

Sizede merhabalar kardeşim öncelikle yapmanız gereken cihazınıza uygun olan WİFİ yi almaktır.! Cihazla uyumlu çalışanlar AŞAĞIDA belirtilmiştir.

-Next mini wi-fi 7601 chip
-Next-YE 11-G wifi
-Platoon PL-9333 antenli wi-fi
-Platoon PL-9331 mini wi-fi
-Tp link tl-wn727n

YUKARIDAKİ uyumlu cihazlardan birini alıp taktıktan sonra wifi ile bağlantı seçilip sisteme girilecektir.Şifreyide girerek nete bağlanıp olayı bitireceğiz işte hepsi bu kadar kardeşim...

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
kurulumu yaptım astra 4.9 daki belgeseller açıldı ancak football kanalları açılmadı.
1 yıllık Free Share ücretsiz server olduğu söylenmişti ancak footboll kanallarıda açılması gerekmiyormu.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
kurulumu yaptım astra 4.9 daki belgeseller açıldı ancak football kanalları açılmadı.
1 yıllık Free Share ücretsiz server olduğu söylenmişti ancak footboll kanallarıda açılması gerekmiyormu.

Sevgili kardeşim futbol kanalları derken hangi uydudaki hangi kanalları kasdettiniz bilmiyorum fakat cihazda bulunan free-server de ne varsa o açılır.! Her kanal maalesef açılmamaktadır sonuçta adı üzerinde BEDAVA server...

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Sevgili kardeşim futbol kanalları derken hangi uydudaki hangi kanalları kasdettiniz bilmiyorum fakat cihazda bulunan free-server de ne varsa o açılır.! Her kanal maalesef açılmamaktadır sonuçta adı üzerinde BEDAVA server...

Haydar hocam cevap verdiğiniz için teşekkürler,
Astra 4.9 uydusu olduğunu yazmıştım :)
peki şifreli yayın ayarları bölümde 03.03.2018 bitiş tarihi yazıyor.
server düzeni bölümünde server bilgileri yazması gerekmiyormu.
bu cihazı kullanan arkadaşlar 1 yıllık free server ile hangi uyduları izliyorsunuz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bu cihazı kullanan arkadaşlar 1 yıllık free server ile hangi uyduları izliyorsunuz.

Bende motorlu çanak yok SABİT sistem çanaklarım var bu sorunuza en iyi ancak motorlu çanak kullanan arkadaşlarımız en net biçimde cevap verebilir. Server düzeni bölümünde sadece ÖZEL yani ÜCRETLİ yada günlük kullanılabilen Cccam bilgileri görünür,oysa FREE-Share bilgilerini göremezsiniz onlar yazılımla gömülüdür kardeşim.Haa bana sorarsanız Cccam ile ne izliyorsunuz HOTBİRD-13*+DOĞU+ASTRA-19*DOĞU+ASTRA-23'5* DOĞU SİRIUS-5* DOĞU+THOR-1*BATI ne AÇILABİLİYORSA işte onları izleyebiliyorum kardeşim.Ayrıca cihaz 39*Hellassat ve 46* Azersat uydusunda cihazın EMU sundan çözmekte olduğu BİSS ve TANDBERG li SPOR kanalları mevcuttur...

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Bende motorlu çanak yok SABİT sistem çanaklarım var bu sorunuza en iyi ancak motorlu çanak kullanan arkadaşlarımız en net biçimde cevap verebilir. Server düzeni bölümünde sadece ÖZEL yani ÜCRETLİ yada günlük kullanılabilen Cccam bilgileri görünür,oysa FREE-Share bilgilerini göremezsiniz onlar yazılımla gömülüdür kardeşim.Haa bana sorarsanız Cccam ile ne izliyorsunuz HOTBİRD-13*+DOĞU+ASTRA-19*DOĞU+ASTRA-23'5* DOĞU SİRIUS-5* DOĞU+THOR-1*BATI ne AÇILABİLİYORSA işte onları izleyebiliyorum kardeşim.Ayrıca cihaz 39*Hellassat ve 46* Azersat uydusunda cihazın EMU sundan çözmekte olduğu BİSS ve TANDBERG li SPOR kanalları mevcuttur...

Anladım hocam,

server bölümünü boş olduğunu gördüğümde cihazı aldığım kişi mi bişeler yaptı sandım çünkü cihaz kutusu açık geldi tüm kurulumlar yapılmıştır diyede not vardı.
1 yıllık free server yazılıma gömülü diyorsanız sorun yok o zaman.
şuan kurulu uydularım 4.9 - 39 - 42 - 46 server ile açılan yok power vu,tandberg ve biss ile belgesel ve sporlar açık.
motorlu çanak kullanan arkadaşlardan ricam 4.9 astra daki football kanalları free server ile açılıp açılmadığına bakabilirlermi.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Anladım hocam,

server bölümünü boş olduğunu gördüğümde cihazı aldığım kişi mi bişeler yaptı sandım çünkü cihaz kutusu açık geldi tüm kurulumlar yapılmıştır diyede not vardı.
1 yıllık free server yazılıma gömülü diyorsanız sorun yok o zaman.
şuan kurulu uydularım 4.9 - 39 - 42 - 46 server ile açılan yok power vu,tandberg ve biss ile belgesel ve sporlar açık.
motorlu çanak kullanan arkadaşlardan ricam 4.9 astra daki football kanalları free server ile açılıp açılmadığına bakabilirlermi.

Tek sorunuz bu olsun kardeşim bende zaten bu uydu var açılabilen ise bir elin parmağı kadar bile yok ne yazikki.! Football 1 ve 2 ne yazıkki free-sharede açılmıyor.! Sadece X-sport açılıyor oda BİSS ile EMU dan...

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
Tek sorunuz bu olsun kardeşim bende zaten bu uydu var açılabilen ise bir elin parmağı kadar bile yok ne yazikki.! Football 1 ve 2 ne yazıkki free-sharede açılmıyor.! Sadece X-sport açılıyor oda BİSS ile EMU dan...

aynen tek sorun bu olsun cihazdan son derece memnunum.
manuel kanal eklemeyi bulamadım ve bi önceki cihazımda (next 18000 hd cıx) 192.168.1.20:8080 yazarak server bölümüne giriyordum ancak bu cihazda bağlanamıyorum özelliği olmadığı içinmi acaba. cihazdaki internet bağlantısı bölümündeki ip adresini yazarak deniyorum.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
aynen tek sorun bu olsun cihazdan son derece memnunum.
manuel kanal eklemeyi bulamadım ve bi önceki cihazımda (next 18000 hd cıx) 192.168.1.20:8080 yazarak server bölümüne giriyordum ancak bu cihazda bağlanamıyorum özelliği olmadığı içinmi acaba. cihazdaki internet bağlantısı bölümündeki ip adresini yazarak deniyorum.

Kanal arama bölümüne gelin Üstte Uydu Ara yazısını ses tuşu ile Tp Ara-Kör Tarama vb seçeneklerine geçiniz

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin

Free server ile 23 e--19e--16e--13e--4.8e--1w uydularında bir çok kanal açılıyor

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Merak etme Arkadaşım 194 kişi indirmiş ve yükleme yapmış ve yüklenen cihazların hepsindede belirtilen tarihe kadar süresi devam eder .
bu arada konularda cccam girme bölümünü okumanız ve Card-Sharing-(Kart-Paylaşımı) bölümünde yayınlanan freeserverlardan cihazınıza girmenizin fazladan paket kanal açacagını bilmeniz iyi olur.Araştırın efendim.

http://www.next.web.tr/showthread.php/11828-Next-2000-HD-Minix-%C4%B0nternet-Machina-CCcam-Bilgilerini-USB-Bellek-ile-Y%C3%BCklemek.html

http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/509-Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina.html

Son düzenleme:

fener4234

0
Üye
24 Nis 2013
19
0
1
Merhaba

Bende bunu merak ediyorum.
Astra kurdurucam karar veremiyordum.

Bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

İst kartaldayım
Astra için kaçlık çanak işimi görür.

Teşekkürler

fener4234

0
Üye
24 Nis 2013
19
0
1
Birde şunu sorucam

Cccam için
Kullanıcı ve şifremi bilmiyorum.
Nexti arıyarak mı bunları öğrenicem.

Hotbird uyduda cccam yüklersem ne gibi ekstra özellik gelir?

Teşekkürler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
İstanbulda belirtmemişsiniz ama Astra19 uda- Astra(eski sirus olan) alabilirsiniz.

cihazınızın serverindan bahsediyorsanız sadece Freshare aktif ederek serverdan faydalanırsın (Cihazlar bölümü fshare aktif etmek resimli anlatımı oku).Yok ücretli server aldıysan aldıgın yerin mhizm veya telefonunu ara.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Şu anda serverı aktif ederek hotbırtde Polsat grubundaki ,tvn grubundaki,arqiva grubundaki,Bbbc ve bazı+18 syayınları cihaz serveri ile ayrıca cccamda girip bu sayıyı yükseltmeniz mümkündür Polsat vodlar ile tvn nagralarını .İyi seyirler