Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

flasx

0
Üye
5 May 2015
92
17
8
ozur dilerim hocam astra 19 ve hotbird otomatik tarama frekansı nedir..cihazı bugun kuruyorum yeni aldım.tesekkurler

Son düzenleme:

flasx

0
Üye
5 May 2015
92
17
8
bir yanlıslık yapmak ıstemiyorum elimde bulunan uydular 13.19 16.turksatı yaptım digerlerini yapamadım bir rica etsem.otomatik tarama frekanslarını soyleyebilirmisiniz.ornegin astra hızlı tarama diyor

Son düzenleme:

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
günaydın ustalar radyo dinlerken küçük olan info bar sürekli görünse hangi radyoyu dinlediğimizi görsek daha iyi olmaz mı teşekkürler

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
bende eskı black hd lerden varmı ,akıllı kumanda ve bırde kucuk bır kumanda ile gelmişti cihaz.
Bu cıhaza bır akıllı kumanda koymamışlar,keşke akıllı kumanda koyulabılseymış.

2--arkadaşlar yerel ag uzerınden bilgisayar ıle uyduya baglanıp yayın ızlenebılıyormu m3 dosyası falan ındırıp vlc ıle ızlenme ıhtımalı varmı

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bende eskı black hd lerden varmı ,akıllı kumanda ve bırde kucuk bır kumanda ile gelmişti cihaz.
Bu cıhaza bır akıllı kumanda koymamışlar,keşke akıllı kumanda koyulabılseymış.

2--arkadaşlar yerel ag uzerınden bilgisayar ıle uyduya baglanıp yayın ızlenebılıyormu m3 dosyası falan ındırıp vlc ıle ızlenme ıhtımalı varmı

Selamlar kardeşim...

1.Şimdilik böyle bir durum maalesef söz konusu değildir.
2.Bunada cavabım aynı olacaktır.Bu cihaz ENİGMA değildir bildiğimiz MİNİX serisi cihazdır ama en iyilerinden biridir.

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul
10:37 de Karbon ustam Next 2000 HD Minix Internet Machina nın yeni yazılımını koymuştu daha sonra aniden kaldırdı acaba bir sorun mu oldu.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
10:37 de Karbon ustam Next 2000 HD Minix Internet Machina nın yeni yazılımını koymuştu daha sonra aniden kaldırdı acaba bir sorun mu oldu.

sanırım ekleme yapılacak ufak tefek eksik kalan kısımlar var akşama düşer merak etmeyin

ERG1959

0
Üye
6 Ara 2016
7
0
1
Istanbul
Merhaba yeni üye oldum next mini macina 2000 hd aldım fakat üzülerek sadece sp/dif ses cıkısı oldugunu gördüm oysa ben elimdeki güzel hoparlör ile ses almak istemiştim sanırım olmayacak tesekkür ederim şimiden

ERG1959

0
Üye
6 Ara 2016
7
0
1
Istanbul
Merhaba sanırım ne demek istediğimi tam anlatamadım d-smart kullanıyodum onların bize verdikleri hd uyumlu cihazın arkasında ses cıkısı icin 3 adet jack vardı kırmızı ,beyaz ve sarı sahip oldugum 3 jacklı kabloyu dsmart uydu vericisinin arkasındaki cıkıslara sokup kablonun diğer ucundaki 3 jacklı soketide sahip oldugum hoparlörlerin arkasındaki 3 lü girişe taktıgım zaman direk olarak uydu receivir den ses alıyordum yani tv nin sesi kapalı idi ama bu maalesef bu aldıgım uydu receiver de ses cıkısı sp/dif oldugu icin ses cıkşını tv den almak zorunda kaldım buda senkronize bozukluklarına yol acıyo tesekkür cünkü sp/dif uyumlu kablo,cevirici icin ayrıca ödeme yapmam gerekiyor saygı ve sevgilerimle

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba sanırım ne demek istediğimi tam anlatamadım d-smart kullanıyodum onların bize verdikleri hd uyumlu cihazın arkasında ses cıkısı icin 3 adet jack vardı kırmızı ,beyaz ve sarı sahip oldugum 3 jacklı kabloyu dsmart uydu vericisinin arkasındaki cıkıslara sokup kablonun diğer ucundaki 3 jacklı soketide sahip oldugum hoparlörlerin arkasındaki 3 lü girişe taktıgım zaman direk olarak uydu receivir den ses alıyordum yani tv nin sesi kapalı idi ama bu maalesef bu aldıgım uydu receiver de ses cıkısı sp/dif oldugu icin ses cıkşını tv den almak zorunda kaldım buda senkronize bozukluklarına yol acıyo tesekkür cünkü sp/dif uyumlu kablo,cevirici icin ayrıca ödeme yapmam gerekiyor saygı ve sevgilerimle

Şimdi oldu sevgili kardeşim bakınız ne kadar güzel anlatmışınız sıkıntınızı,şimdi yardımcı olma sırası nacizane bende.Herhalde bu cihazda farklı bir çıkış olduğu gözünüzden kaçmış olsa gerek.! Cihazımızda buna benzer bir çıkış daha vardır belkide işinizi görecektir bir deneyin derim...

ERG1959

0
Üye
6 Ara 2016
7
0
1
Istanbul
Merhaba cihazın üzerinde minicik bir av yazan cıkıs var fakat soketi oraya takınca inanılmaz gürültülü bir ses geldi o seste tv den almak istediğm ses degildi cihazın icinden gelen bir ses ti bence orası video girisi ve cıkısı icin. sonucta büyük ümitlerle aldım hayal kırıklıgına uğradım renk ayarları cok kötü görüntü senkronize olamıyo ses geriden geliyo menü gecişleri cok yavas kanal degiştirme cok yavas

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba cihazın üzerinde minicik bir av yazan cıkıs var fakat soketi oraya takınca inanılmaz gürültülü bir ses geldi o seste tv den almak istediğm ses degildi cihazın icinden gelen bir ses ti bence orası video girisi ve cıkısı icin. sonucta büyük ümitlerle aldım hayal kırıklıgına uğradım renk ayarları cok kötü görüntü senkronize olamıyo ses geriden geliyo menü gecişleri cok yavas kanal degiştirme cok yavas

Bakınız böyle yazınca benim damarıma basmış olursunuz işte ben bu şekilde yazılan hiç bir mesaja yardım edeceksem bile etmem.! Kusura bakmayın madem cihazdan memnun kalmadınız o halde geri iade edersiniz olur biter.!

ERG1959

0
Üye
6 Ara 2016
7
0
1
Istanbul
Peki ben sizi kırmak istemedim kusura bakmayın sadece sizle yasadıklarımı paylastım belki ben cihazı yeterince iyi incelemedim olabilirmi ?? iyi aksamlar

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Ayarlar>tv uyum >ses geçirgenliği>Direkt/donanım (seçenek degiş)kaydet av çıkış tekrar denermisiniz....

Direkt kesip atmayın görünüm - menü- vb muhtemelen olmaması gereken bi seçenekte cihazınız.(cihaz özellikleri konusunda haydar ustam ekoldür derdinize çare olabilecek ilk kişidir o çare bulamaz ise çaresi servistir(üretici tek servis) ve abartmıyorum. )

ERG1959

0
Üye
6 Ara 2016
7
0
1
Istanbul
Merhaba ben cok kötü birsey yazdıgımı düşümüyorum bana verilen cevaba bakarsanız bunu sizde görebilirsiniz ben cok masum cok kibar cok naif olarak derdimi anlatmaya calıstım sonucta tabiki begenmezsem denerim giderim geri veririm oysa ben burda yönetici konumunda olsam daha farklı cevap vermeye calısırdım cokta önemli bir konu degil iptv mi pc den izlerim daha ilk problemde bunu yasayacaksam baska sorunlarda demekki basımıza neler gelecek

flasx

0
Üye
5 May 2015
92
17
8
hocam bu cihazdaki problemim soyle..11393 v 2700...122284 27500... 12322 27500 bu frekanlardan sinyal alamıyorum.baska bir hd cihaz taktıgımda kanallarda sinyal var yayınlar calısıyor.ne yapabilirim.mesela 11393 frekansta once acmıyor bir muddet sonra gostermeye baslıyor ama digerlerinden sınyal alamıyorum kanalları getirtemiyorum.otomatik tarattım.

GOKHAN68

0
Üye
16 Mar 2012
212
203
43
49
aksaray
Sayin karbon hocam sabah 09.12.2016 yazılım vardı şimdi yok yüklü ye çektim ama sitede yazılım bulamadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...