Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Amigo IPTV ve CCcam Dosya Oluşturma Programı

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
arkadaşlar usbden indirilen cfg dosyasını yükle diyorum ama connot read enough file data hatası veriyor. cfg dosyasının ilk yazısı <NETDBS_TXT_VER_1> olduğu halde .sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim

dosyanı aç farklı kaydet de kodlamayı ANSI yap tüm dosyalar yap kaydet cihaz tanıyacaktır
ancak dosyanda 255 ten fazla kanal varsa cihaz almaz ve hata verir dene kesin çözümdür

17 Eki 2016
2
0
1
merhabalar arkadaslar.
almanyadan katiliyorum ve forumda yeniyim ve bi problemim var.
yardimci olabilirseniz, cok sevinirim.
babam gecen sene türkiyeden next amigo hd cihazini almis.
internet´ten iptv kanalina sorunsuz bakabiliyorduk.
bu hafta sonu bütün iptv kanallari iptal edilmis.
iptv üyeliginiz sona ermistir.
üyeliginizi yenilemek icin bayiniz ile iletisime geciniz diyor.
biz üye olmak istemiyoruz. ben simdi, forumdaki iptv listelerinden bir kacini indirdim,
programla listeyi cfg yaptirdim. usb ile cihaza yükeldim. upgrade tamam dedi. iptv menüsüne girince daha halen eski programmlar ve listeler duruyor ve yükledigim yok.
aceba, alininan bayide bu cihaza ekstra yazilmis bi programmi ekledilerde olmuyor?
ve cihazin ana programmini ben nasil sifirlaya bilirim?
ve ondan sonra bunu nasil iptv kullanmak icin ayarlaya bilirim?
bana yardimci olabilirseniz, gercek cok sevinirim.
sevgiler ve saygilar

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
merhabalar arkadaslar.
almanyadan katiliyorum ve forumda yeniyim ve bi problemim var.
yardimci olabilirseniz, cok sevinirim.
babam gecen sene türkiyeden next amigo hd cihazini almis.
internet´ten iptv kanalina sorunsuz bakabiliyorduk.
bu hafta sonu bütün iptv kanallari iptal edilmis.
iptv üyeliginiz sona ermistir.
üyeliginizi yenilemek icin bayiniz ile iletisime geciniz diyor.
biz üye olmak istemiyoruz. ben simdi, forumdaki iptv listelerinden bir kacini indirdim,
programla listeyi cfg yaptirdim. usb ile cihaza yükeldim. upgrade tamam dedi. iptv menüsüne girince daha halen eski programmlar ve listeler duruyor ve yükledigim yok.
aceba, alininan bayide bu cihaza ekstra yazilmis bi programmi ekledilerde olmuyor?
ve cihazin ana programmini ben nasil sifirlaya bilirim?
ve ondan sonra bunu nasil iptv kullanmak icin ayarlaya bilirim?
bana yardimci olabilirseniz, gercek cok sevinirim.
sevgiler ve saygilar

dosyanı doğru hazırladıysan cihazdadır baktığın yer yanlış olabilir iptv ye girdiğinde liste yüklendikten sonra OK bas kanal listesi sol tarafa gelir kısayol tuşu KIRMIZI tuşa bas hemen sağında başlık listesi gelecek en üstteki başlık dıy_channel başlığını seç yüklediğin kanallar orada
unutmadan programla dosyanı hazırlamadan önce açıklamasını okumanı tavsiye ederim ilk satır olayı var onu dosyana yazdırman gerek yoksa dosyan yüklendi uyarısı alsan bile cihazda kanalları göremezsin

17 Eki 2016
2
0
1
Kadir ustam, emegine zamanina saglik,
herseyi denedim ama malesef olmuyor.
listeyi o basliklar hazirladim, ayni videoda anlatiginiz gibi,
cihaza yükledim ve iptv´ye gectigimde ve oldumu diye baktigimda,
eski kanallar ve listeleri hepsi yok oldu.
sonra birdaha denedim. yine hicbirsey yok.
sonra cihazda internetten günceleme yapinca eski calismayan kanallar ve listeler geri geldi.
aceba cihazdaki programmda bi engel felan olmasin.
hani bayiden aldimya ve onlar, alici kendi sonradan istedigi gibi iptv yüklemesin, bize muhtac olsun diye,
bi engel koymus olmasinlar?
ben cihazdaki programm nasil sifirlayabilirim?
ve ondan sonra nasil kendim istedigim gibi kullanma haline getire / ayarlayabilirim?
sevgiler ve saygiler ustam

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Kadir ustam, emegine zamanina saglik,
herseyi denedim ama malesef olmuyor.
listeyi o basliklar hazirladim, ayni videoda anlatiginiz gibi,
cihaza yükledim ve iptv´ye gectigimde ve oldumu diye baktigimda,
eski kanallar ve listeleri hepsi yok oldu.
sonra birdaha denedim. yine hicbirsey yok.
sonra cihazda internetten günceleme yapinca eski calismayan kanallar ve listeler geri geldi.
aceba cihazdaki programmda bi engel felan olmasin.
hani bayiden aldimya ve onlar, alici kendi sonradan istedigi gibi iptv yüklemesin, bize muhtac olsun diye,
bi engel koymus olmasinlar?
ben cihazdaki programm nasil sifirlayabilirim?
ve ondan sonra nasil kendim istedigim gibi kullanma haline getire / ayarlayabilirim?
sevgiler ve saygiler ustam
selam amigo kullanıcı bölümüne yani usb ile yüklediklerimiz hafıza 255 fazlasını almaz bu birincisi
sen benim dediğim yere yani dıy_channel bölümüne baktınmı eğer baktıysan boş ise dosyanı kontrol et ilk satır olayı var ( <NETDBS_TXT_VER_1> ) yoksa eklemen gerek ve birde ekledikten sonra dosyanı farklı kaydet de(notdefteri ile açıcaksın) tüm dosyalar seç kodlamayı ANSI seç dosyanın uzantısı .cfg olsun adı önemli değil tekrar dene gene olmadıysa
benim programla dosyanı hazırla sıfırdan başlayarak ilk olarak ilgili butona bas yeni dosya oluşturulacaksa tıklayın butonuna bir kere tıklaman yeterli ilk satır için açıklamada yazıyor iyice oku ondan sonra adreslerini tek tek ekleyerek işlemini bitir hazırlanan dosyayı yükle hiç kaçarı yok yüklenecektir eğer dıy_channel başlığı dolu ise hafızaya almaz varsa eski yüklediklerini silmen gerek
bayinin yüklediği kanal falan yok eğer satın almadıysan iptv fabrikayla gelen başlıklar altındaki ulusal ve diğer ülkelere ait kanallar var onlara müdahale şansın yok yazılımla gelir çalışır veya çalışmaz zaman zaman
dediklerimi yap buradan paylaş kolay gelsin

serhat1975

0
Üye
25 Eki 2016
2
0
1
slm ben yeniyim bu konudA tv lerin ip adreslerini nereden bulacagim ve yükleme yapacagim bir yardimci olun ben de next minix amigo var tesekkürler

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
arkadaşlar cccam dosyasını usb den yükledim açmadı ayrı bir aktivasyon bilgisi varmı teşekkür ederim
girmiş olduğun cccam sağlamsa
cihazın amigo ise sarı olan cccama gir satırları kırmızı tuşa basarak of yapıp tekrar on konumuna getir yeşil olursa kutu aktif bağlantı tamamdır kırmızıda kalırsa aktif değildir

birde cccamı sağlıklı çalıştıran yazılım 19/12/2014 tür
son yazzılımdan geriye 2 yazılımda problem var resetliyor bilgin olsun

yastreb

0
Üye
31 Ocak 2012
10
0
1
İSTANBUL
girmiş olduğun cccam sağlamsa
cihazın amigo ise sarı olan cccama gir satırları kırmızı tuşa basarak of yapıp tekrar on konumuna getir yeşil olursa kutu aktif bağlantı tamamdır kırmızıda kalırsa aktif değildir

birde cccamı sağlıklı çalıştıran yazılım 19/12/2014 tür
son yazzılımdan geriye 2 yazılımda problem var resetliyor bilgin olsun

teşekkür ederim oldu

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın A. Kadir aşağıda vereceğim İP adresi nex 2000 machina,minik amigo sarı da açmasına rağmen amigo plusta kanallar gelmiyor updal e list failed yazısı yazıyor sebebi ne olabilir. ip.openfor.tv 8000 maundyboy KYORFfHrD1

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Sayın A. Kadir aşağıda vereceğim İP adresi nex 2000 machina,minik amigo sarı da açmasına rağmen amigo plusta kanallar gelmiyor updal e list failed yazısı yazıyor sebebi ne olabilir. ip.openfor.tv 8000 maundyboy KYORFfHrD1

MİNİ 2000 de bitti demesine rağmen kanal listesi gelmiyor hesap kullanılmıyor anlaşılan telefonda durum hesap aktif olmadığından kabul etmiyor hata veriyor sizde nasıl inmiş liste anlamadım izleyebiliyormusunuz hesap çökmüş durumda

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Şu an izleniyor hocam bir ara 2000 machinadada güncellemedi fakat şu an aktif fakat dediğim gibi amigo plusta kanallar güncellenemiyor

--------------------

Kadir bey gene gitti. Güncelleme bitti diyor fakat kanallar görülmüyor.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Şu an izleniyor hocam bir ara 2000 machinadada güncellemedi fakat şu an aktif fakat dediğim gibi amigo plusta kanallar güncellenemiyor

--------------------

Kadir bey gene gitti. Güncelleme bitti diyor fakat kanallar görülmüyor.

panel giriş ekranı gelmiyor hasan serverde sıkıntı var sanırım arada gidip gelme yapıyor alttaki link login ekranıdır normalde giriş gelmesi lazım ama hata veriyor
panel geldiği zaman girmeyi dene user pass ile

http://ip.openfor.tv:8000/client_area

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Kadir bey yukarıda bir konu açmıştım. Neden aynı ip leri amigo plus almıyor diye çünkü ip ler faaliyetteyken 2000 machina kanalları güncelliyor aynı ip leri amigo plus güncellemiyordu. Bu durumu doktor hocama meille bildirdim gönderdiği cevap şöyle belki bazı arkadaşlarımızın dikkatini çeker diye paylaşıyorum.Amigo Plus ta kanal sayısı fazla olduğundan,hafızasının düşük olduğunu belirtmekte. Sayın doktor hocama bilgilerinden dolayı bütün forum arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Kadir bey yukarıda bir konu açmıştım. Neden aynı ip leri amigo plus almıyor diye çünkü ip ler faaliyetteyken 2000 machina kanalları güncelliyor aynı ip leri amigo plus güncellemiyordu. Bu durumu doktor hocama meille bildirdim gönderdiği cevap şöyle belki bazı arkadaşlarımızın dikkatini çeker diye paylaşıyorum.Amigo Plus ta kanal sayısı fazla olduğundan,hafızasının düşük olduğunu belirtmekte. Sayın doktor hocama bilgilerinden dolayı bütün forum arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

bizde teşekkür ederiz cevabından dolayı ama cevap bana göre tatminkar değil
yanlış cevap bende diyorumki 6000 kanallı paneli mini 2000 e girince (7500 kanallı panelde girdim ) 2000 nin hafızası kaçtı 4000 di yani hafıza düşük (doktor ustadın demesiyle) niye o zaman 4000 tanesini hafızalayıp gerisini dışarıda bırakıyor
kaldıki verdiğin paneli bende girdim mini 2000 e bitti demesine rağmen kanallar gelmemişti sana giriş adresini verdim burda serverde sorun var gidip gelme var error veriyordu dedim biraz önce baktım liste geldi amma kanallara bağlanamadı uyarısı veriyor
kısaca hafızası kadar kanalı listeliyor xpanelde sistem böyle amigo plus 2500 idi son yazılımda düşürüldü sanırım kaç bilmiyorum bahse konu panelin kanal sayısını hatırlamıyorum şimdi sildim cihazdan ne olursa olsun fazlasını dışarıda bırakır doğru cevap bu :D
hataya gelince yukarıda yazdım server kaynaklı durum bu saygılar

Not:şimdi yazdıklarımı yanlış anlamayın burada amigo plus son yazılım verildiğinde panel kapasitesi düşürülmüş diye yazıldı önceki yazılımda kanalların hepsi listeleniyordu şimdi aynı opanel eksik listeliyor diyenler olduğu için yazdım yani cihazın hafızasıyla ilgili değil bu durum forumu araştırın mutlaka bulacaksınız eksiltme var diyen arkadaşımızı.

Son düzenleme:

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Merhaba Kadir Bey ben kafamın takıldığı yerleri siz ustalarıma sorarak öğrenmeye çalışıyorum. Daha önce doktor beye yolladığım meilde neden en son çıkan machine 2000 de Xpanel kanallarının 4000 kapasitede olup diğer eski cihazların 5000 kanal kapasitede olduğunu yeni bir yazılımla bunun mümkün olup olmadığını sorduğumda bana verdiği cevap şu anda1200 kanal max xtreme panel hesabı bazında 5000 kanallistelemede sorun olur sadece sorun yaratır kapasitede her katogori için 4000 25katogori var 80000 yayın yapar xtreme panel2000 kanalı işleyecek güçte değil kapasite gerekirse 1000 katgori eklenir ve her katogoride 4000 80000 hafıza var kısaca başka cihazlar beni yada bizim cihaz diğerlerini bağlamaz diye not yollamış yorumu siz ustalarıma bırakıyorum. SELAMLAR...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Merhaba Kadir Bey ben kafamın takıldığı yerleri siz ustalarıma sorarak öğrenmeye çalışıyorum. Daha önce doktor beye yolladığım meilde neden en son çıkan machine 2000 de Xpanel kanallarının 4000 kapasitede olup diğer eski cihazların 5000 kanal kapasitede olduğunu yeni bir yazılımla bunun mümkün olup olmadığını sorduğumda bana verdiği cevap şu anda1200 kanal max xtreme panel hesabı bazında 5000 kanallistelemede sorun olur sadece sorun yaratır kapasitede her katogori için 4000 25katogori var 80000 yayın yapar xtreme panel2000 kanalı işleyecek güçte değil kapasite gerekirse 1000 katgori eklenir ve her katogoride 4000 80000 hafıza var kısaca başka cihazlar beni yada bizim cihaz diğerlerini bağlamaz diye not yollamış yorumu siz ustalarıma bırakıyorum. SELAMLAR...

:dostum:

:sagabak::sapka::solabak: