Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner 27.10.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sevgili Haydar Üstadim, öncelikle yardimci oldugun icin tesekkürler. Dün yayinlanan güncellmenin yanlis okumadiysam test yazilim oldugunu biliyorum. Ben daha cok test degil de ana yazilimi tercih ediyorum. Sanirim o da ileri ki günlerde verilir. Dedigim gibi usb üzerinden cok Internet üzerinden güncellemeyi tercih ediyorum, acikcasi acemiligimden dolayi da kolayima geliyor. :) Ana yazilim ciktiginda tahminim Internet üzerinden de mümkün olacaktir. Yükledikten sonra tavsiyenize uyup fabrika ayarlarindan 1 nolu secenekle reset atacagim. Tekrar bilgilendirme ve tavsiyenizden dolayi tesekkür ederim. Selamlar

Yazılımı yükleyip yüklememek sizin bileceğiniz bir iş ben orasına karışamam,ama yazılım bilgisinde bu yazılımı yüklemeyenlerin ay başından itibaren ana yazılım gelene kadar maalesef internet uygulamalarını KULLANAMAYACAKLAR.!!! Birde mümkünse 2000 HD bölümüne yazmanız burası farklı bir bölüm birbirine karışmasın...

üstadım cevap için teşekkürler
Yazılımı yükleyememişsem cihazda ayarlara girdiğimde yeni yazılımın yüklendiği görünüyor sadece cihaz açılışında eski yazılım numarası gösteriyor bu yine de yeni yazılımın yüklenmediği anlamına mı geliyor

Anten girişini tuner 1 lnb in girişine takıyorum

Anlıyorum madem cihaz bilgisinde 5608 görünüyor o halde sıkıntı yok boş verin cihaz açılırken eski versiyon nosu yazmasına izlemeye devam edin.Ayrıca anten kablosunu takmanız gereken yere takmışınız o halde cihazın tuner yapılandırmasında bir hata yapıyor olmalısınız.Mesaj sayınızı herhangi bir konulara teşekkür ederek 15 e çıkardıktan sonra uydu seçimleri menüsünden anten ayarlarının resimlerini çekip foruma koyun bir bakalım duruma...

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
Başta Doktor bey olmak üzere yazılımda emeği geçen tüm arkadaşlara ve ayrıca bizlere kadar bu yazılımı paylaşımlarda yardımlarını esirgemeyen tüm next üstadlarıma sonsuz teşekkürler. Emeklerinize sağlık. Hürmetler.

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
mdl dosyasini acabilecegimiz uygulama var mi arkadaslar yazılımda biraz değişiklik yapmak istiyorum örneğin görselde

Son düzenleme:

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
+M bastığımda görünen hava durumundaki ili nasıl değiştirebilirim... Kumanda üzerinden her türlü tuşu denedim ama maalesef il konumunu değiştiremedim.

kuscuali67

0
Üye
22 Eki 2011
22
12
3
bendeki cihaz skartsız çift tünerli modeli yazılımı attım görünüşte gayet normal ertesi günü sabah cihazı açtığımda sadece cihazı kapattığım kanal üzerinde diğer kanallar olsun menü olsun hiç bir yere girilmez oldu cihaz donup kalıyor hiç bir işlem yapılmıyor bende cihazı arka düğmeden tekrar kapatıp açtım sonuç aynı değişen bir şey yok tekrar aynı durumda kapatıp açtım ve bir önceki yazılımı attım şu an stabil çalışıyor son yazılım da bir sorun var sanırım next kullanıcısıyım ilk piyasaya çıktığından bu yana başka cihaz kullanmadım birde şu sorun var bazen cihazı açtığımda görüntü var ses yok bunu ara ara yapıyor cihazı yeni açtığımda başka bir menüye girdiğimde örneğin ip tv yi açıp tekrar kanal menüsüne girdiğimde ses normale geliyor acaba bu neyden kaynaklı bir sorun benim 4 cü machinam ve aynı sorun hepsinde var... Benim ricam yeni verilen yazılımın hocalarımızın tarafından tekrar gözden geçirmelerini rica ederim ve saygılarımı sunarım iyi çalışmalar.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
bendeki cihaz skartsız çift tünerli modeli yazılımı attım görünüşte gayet normal ertesi günü sabah cihazı açtığımda sadece cihazı kapattığım kanal üzerinde diğer kanallar olsun menü olsun hiç bir yere girilmez oldu cihaz donup kalıyor hiç bir işlem yapılmıyor bende cihazı arka düğmeden tekrar kapatıp açtım sonuç aynı değişen bir şey yok tekrar aynı durumda kapatıp açtım ve bir önceki yazılımı attım şu an stabil çalışıyor son yazılım da bir sorun var sanırım next kullanıcısıyım ilk piyasaya çıktığından bu yana başka cihaz kullanmadım birde şu sorun var bazen cihazı açtığımda görüntü var ses yok bunu ara ara yapıyor cihazı yeni açtığımda başka bir menüye girdiğimde örneğin ip tv yi açıp tekrar kanal menüsüne girdiğimde ses normale geliyor acaba bu neyden kaynaklı bir sorun benim 4 cü machinam ve aynı sorun hepsinde var... Benim ricam yeni verilen yazılımın hocalarımızın tarafından tekrar gözden geçirmelerini rica ederim ve saygılarımı sunarım iyi çalışmalar.

Hocam yazılımı Boot modunda mı atıyorsunuz machinalarda yazılımı boot modunda atılması ve fab.ayarları 1 seçenekle işlemin tamamlanması tavsiyedir.

http://www.next.web.tr/showthread.php/2418-Next-MACHINA-3D-BOOT-Modunda-USB-Bellek-ile-Yazılım-Yükleme-(Resimli-Anlatım).html

yıldırım58

0
Üye
25 Kas 2012
24
0
1
sivas
ip tv mavi tuş internetten güncellemiyor(hiç bir ülkede)

tv8.5 hd, tv4 hd,360 hd ,24 hd cihaz güncellemediği için ülkeler listesinde turkısk bölümünde çıkmıyor( burada bir sürü ülke var neye hizmet ettiği bilinmeyen )

günlerdir tavşanlar güncellenmiyor

ip tv bağlanmadı 11 hataları tam gaz devam (16 mgb ) internetle

7 Ocak 2016
9
1
3
bende çift tunerli scartlı model var ve bu yeni yazılım ile servera bağlanıp merkezi sistemde hotbird de şampiyonlar ligi maçlarını izleyebiliyorum şuan. eski bir next 2000 serisi kullanıcısıyım ama machina 3d ye geçeli 1 sene olmuştur, bilsem daha önce geçerdim.
yazılımı güncelleyen arkadaşlara ve serveri ücretsiz sağlayanlara çok teşekkür ederim, umarım bu efsane makina için güncelleme+server hizmeti daha uzun yıllar devam eder.

lakin bu mesajım yazılımdaki hataları kibarca bildirenlerin dışındakileredir : size ne oluyor ki bir uydu alıcı alıp senelerce güncelleme olması ve server hizmeti zorunluymuş gibi efeleniyorsunuz? umarım bu güncelleme ve server işinde emeği geçenler gücenmezler ve bize yardımcı olmaya devam ederler.
iyi günler herkese arkadaşlar...

ulas55

0
Üye
27 Şub 2012
38
2
8
Yazılımı yükleyip yüklememek sizin bileceğiniz bir iş ben orasına karışamam,ama yazılım bilgisinde bu yazılımı yüklemeyenlerin ay başından itibaren ana yazılım gelene kadar maalesef internet uygulamalarını KULLANAMAYACAKLAR.!!! Birde mümkünse 2000 HD bölümüne yazmanız burası farklı bir bölüm birbirine karışmasın...

Anlıyorum madem cihaz bilgisinde 5608 görünüyor o halde sıkıntı yok boş verin cihaz açılırken eski versiyon nosu yazmasına izlemeye devam edin.Ayrıca anten kablosunu takmanız gereken yere takmışınız o halde cihazın tuner yapılandırmasında bir hata yapıyor olmalısınız.Mesaj sayınızı herhangi bir konulara teşekkür ederek 15 e çıkardıktan sonra uydu seçimleri menüsünden anten ayarlarının resimlerini çekip foruma koyun bir bakalım duruma...

Benimde dikkatimi çekti cihaz da 5.608 yazılım yüklü olmasına rağmen cihaz acılırken 2557 diye acılıyor.
Bu rakam ilk versiyon numarasımı ve de böyle açılması normalmi Yoksa Son versiyon numarası ilemi açılması gerekiyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Benimde dikkatimi çekti cihaz da 5.608 yazılım yüklü olmasına rağmen cihaz acılırken 2557 diye acılıyor.
Bu rakam ilk versiyon numarasımı ve de böyle açılması normalmi Yoksa Son versiyon numarası ilemi açılması gerekiyor.

Cihaz açılırken o görmüş olduğunuz cihazdaki yazılım versiyon bilgisi değildir,o rakam cihazın seri no ID bilgisidir.! Cihaz bilgileri menüsüne girin bakın aynı yazıyı en aşağıdaki ekrandada göreceksiniz...

erceyerek

0
Üye
22 Mar 2016
52
13
8
sayın doktor yazılım yükledikten sonra menüden geri dönüşde donma oluyor baya bekleyip kanal öyle açılıyor menüden uydu bölümüne giriş yapılmıyor kullanıcı ayalarını sıfırladım cihazım çift tuner şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Emeği geçenlere tşkler sayın doktor hocamın eline sağlık
Sadece bendemi oluyo bilmiyorum yazılımı atıktan sonra cihaz nadiren de olsa kısa donmalar olmaya başladı

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
Evet cihazda ufakta tefekde olsa donmalar mevcut bende sadece saniyordum yeni yazılım gerekebilir. Daha onceki yazilımda sıkıntı yoktu. Emegi geçenlere tsk.

gokbel

0
Üye
3 Kas 2016
126
47
28
istanbul
sayın ustalar aynı sıkıntılar bendede oldu ,şöyleki bugün youtube de video izlerken çıkmak istediğimde çıkamadım,cihazı kapatıp açtım bu sefer kanallar arası geçişler 5 dakikada oluyor M+ da hiçbirşey kalmamış hepsi gitmiş,menü geçişleri aynı kanallar gibi 5 dakika,uzun lafın kısası,cihaz çöktü bende söküp kaldırdım anteni direk tv ye bağladım,eski yazılımı tekrar yüklesemmi yada ne önerirsiniz,saygılar..

eren2132

0
Üye
25 Ara 2015
237
50
28
Evet cihazda ufakta tefekde olsa donmalar mevcut bende sadece saniyordum yeni yazılım gerekebilir. Daha onceki yazilımda sıkıntı yoktu. Emegi geçenlere tsk.

Bendede aynı durum mevcut bazen toplu kanalları silerken cihaz kapanıp aciliyor powervu kapalı olduğu halde

karlux06

0
Üye
1 Nis 2015
17
1
3
emeği gecen herkezin eline sağlık.Doktor üstad umarım iptv vod filmleri icin durdurma imkanı sağlarsınız yazılım ile ip tv üyeligimdeki vod filmleri izliyemiyorum malesef umarım bu konuda calışmanız olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...