Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.291) 04.02.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

FaresSenara

0
Machina3D VIPClup
14 Nis 2012
40
0
6
I hope to increase some specifications:

discernible image snapshot of the channel

Reload satellites online without deleting channels

sinanali

0
Üye
30 Ara 2012
29
1
3
Yazılımı geliştirilmesinde ve bizlere ulaşmasında emeği geçen tüm üstatlara teşekkür ederim.

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Çözünürlük ayarları1080i veya 1080p konumda olduğu zaman tüplü tv ye scart girişinden görüntü aktardığımızda sadece ses ve görüntü geliyor ekranda kanal listesi info bar menü gibi seçenekler görünmüyor görünmesi için menüden çözünürlüğü scart olarak ayarlamamız gerek bunun için bir çalışma yapılabilir mi.

Daha önce bu videoyu paylaşmıştım tekrardan paylaşayım dedim.

https://www.youtube.com/watch?v=e1Ckduh4IpM

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Usta tüplü tv lerde hd giriş olmadıgı İcin 1080 standardı uymuyor ancak hd kablo ile veriler tam gelir yapacak bişey yok ustam

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Beyler bu cihazı ilk aldıgımda sanki 2D yayını 3D gözlükle izlenebilen Red-Cyan a çevirebiliyordu sonra bu özellik kaldırıldı niçin ?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Beyler bu cihazı ilk aldıgımda sanki 2D yayını 3D gözlükle izlenebilen Red-Cyan a çevirebiliyordu sonra bu özellik kaldırıldı niçin ?

Arkadaşım o özellik hala çalışmaktadır... 3D tuşuna basın karşınıza gelen menüden 2D/3D satırını KAPALI konumdan ses açma yada kısma tuşuna basarak YANYANA yapın.İşlem tamamdır.

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Hayır olmuyor. Dedigin gibi yapınca yan yana iki resim oluyor sadece. Red-cyan bunda bir işe yaramaz. Red-Cyan nın için oluşan görüntüde resimler üst üste geçmiş gibi kenarlarında kırmızı mavi görüntülü karışık bir resim oluşuyordu.

Örnek bir görüntü youtubeden. cihaz daha önce 2D yayınları bu hale getirebiliyordu

http://www.youtube.com/channel/UChlS_iGCul2Osw3wPT_k1Ig

Şimdi ise sadece yan yana iki görüntü oluşuyor bunun gibi olmuyor.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hayır olmuyor. Dedigin gibi yapınca yan yana iki resim oluyor sadece. Red-cyan bunda bir işe yaramaz. Red-Cyan nın için oluşan görüntüde resimler üst üste geçmiş gibi kenarlarında kırmızı mavi görüntülü karışık bir resim oluşuyordu.

Örnek bir görüntü youtubeden. cihaz daha önce 2D yayınları bu hale getirebiliyordu

http://www.youtube.com/channel/UChlS_iGCul2Osw3wPT_k1Ig

Şimdi ise sadece yan yana iki görüntü oluşuyor bunun gibi olmuyor.

Arkadaşım bu konuda yanlışınız olabilirmi.! Yanlış hatırlıyor olabilirmisiniz acaba.!!! O bahsetmiş olduğunuz çok farklı bir yayın olup tabiri caiz ise ESKİ teknoloji diye tozlu raflarda yerini almıştır.O teknoloji şimdiki 3-D den önceki teknolojidir şimdilerde böyle yayınlar bile yok zaten. Belki malumunuz TÜRKSAT uydusunda artık 4K yayınları TEST olarak yayına başladı.
Hatta ikna olmanız için yazayım kısa bir süre önce bu tip bir yayın TÜRKSAT uydumuzda vardı hatta devamlı bir DİNOZOR yavrusunun maceralarını çevirip çevirip yayınlıyordu.Yani o olayı yapan cihaz değil yayının ta kendisi idi kısa bir zaman önce o yayında zaten kesilmişti.
Ben o kadar deneme yapmıştım bu şekilde bir özellik olduğunu hatırlayamadım.! Bahsi geçen 3-D durumları şu anki hali ile çalışmakta idi 2-D yi 3 d nin şimdiki teknolojisi gibi yapıyor ama yayın orijinal 3-D olmadığı için yani derinlik olmadığı için isterseniz bu teknolojiye sahip bir gözlük taksanız bile tam olarak görüntüyü 3-D izlemek mümkün olmaz. 3-D yi 2-D ye çevirdiği için zaten bu cihaz özellikle lanse edilmişti,mesela benim Tv 3-D siz normal bir LED Tv dir imzamda mevcuttur.Diyelim ben bir yayın buldum buna uygun olarak uydulardan ŞİFRELİ bunu Cccamla cihaz açıyordu ama ben çift ekran görebildiğim için izleyemiyordu.Ancak dediği menüde üst satırda 3-D yi 2-D ye çevirince yayın izlenebilir bir hale geliyor fakat o 3-D nin verdiği derinliği vermiyordu.Yani olay 3-D izleyemeyenlerin bu şekilde yayınları DÜZ bir şekilde TV lerinde izleme olayıdır.Ben o tür bir şekilde bir menü olduğunu inanın hiç hatırlamıyorum eğer bu şekilde bir şey hatırlayan arkadaşımız varsa bir zahmet yazıversin.

Son düzenleme:

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Wifi bağlantısında problem var sürekli baglantı arıyor modemi resetlememe ragmen aynı önerileriniz varmı kolay gelsin bu arada tv8 hd 7000 bin üzeri sembolle yayında görüntü mükemmel ? üstü bilginize

Son düzenleme:

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Arkadaşım bu konuda yanlışınız olabilirmi.! Yanlış hatırlıyor olabilirmisiniz acaba.!!! O bahsetmiş olduğunuz çok farklı bir yayın olup tabiri caiz ise ESKİ teknoloji diye tozlu raflarda yerini almıştır.O teknoloji şimdiki 3-D den önceki teknolojidir şimdilerde böyle yayınlar bile yok zaten. Belki malumunuz TÜRKSAT uydusunda artık 4K yayınları TEST olarak yayına başladı.
Hatta ikna olmanız için yazayım kısa bir süre önce bu tip bir yayın TÜRKSAT uydumuzda vardı hatta devamlı bir DİNOZOR yavrusunun maceralarını çevirip çevirip yayınlıyordu.Yani o olayı yapan cihaz değil yayının ta kendisi idi kısa bir zaman önce o yayında zaten kesilmişti.
Ben o kadar deneme yapmıştım bu şekilde bir özellik olduğunu hatırlayamadım.! Bahsi geçen 3-D durumları şu anki hali ile çalışmakta idi 2-D yi 3 d nin şimdiki teknolojisi gibi yapıyor ama yayın orijinal 3-D olmadığı için yani derinlik olmadığı için isterseniz bu teknolojiye sahip bir gözlük taksanız bile tam olarak görüntüyü 3-D izlemek mümkün olmaz. 3-D yi 2-D ye çevirdiği için zaten bu cihaz özellikle lanse edilmişti,mesela benim Tv 3-D siz normal bir LED Tv dir imzamda mevcuttur.Diyelim ben bir yayın buldum buna uygun olarak uydulardan ŞİFRELİ bunu Cccamla cihaz açıyordu ama ben çift ekran görebildiğim için izleyemiyordu.Ancak dediği menüde üst satırda 3-D yi 2-D ye çevirince yayın izlenebilir bir hale geliyor fakat o 3-D nin verdiği derinliği vermiyordu.Yani olay 3-D izleyemeyenlerin bu şekilde yayınları DÜZ bir şekilde TV lerinde izleme olayıdır.Ben o tür bir şekilde bir menü olduğunu inanın hiç hatırlamıyorum eğer bu şekilde bir şey hatırlayan arkadaşımız varsa bir zahmet yazıversin.

Dediğin doğru Haydar kardeşim. Cihaz işte o Türksat'da yayın yapan kanal gibi yapıyordu diger 3D olmayan yayınlarıda. Benim cihaz bu siyah kasalı Mchina3d lerin ilk versiyonundan. O ilk aldıgımda içinde bulunan yazılım bahsettigim şeyi yapıyordu. Sadece meraktan sordum. Deiğin gibi eski toknoloji olarak iptal edilmiş olabilir. Yoksa ben bazı 2d yayınları o şekilde 3d ye çevirip izlediğimi iyi hatırlıyorum.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Radyo ? kanalları silinmiyor silmeyi deneyen varmı kolay gelsin

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Radyo ****************** kanalları silinmiyor silmeyi deneyen varmı kolay gelsin

Sevgili muratusta kardeşim şimdi denedim cihazda bulunan radyo listesindeki kanallar gayet muntazaman SİLİNİYOR.!!! Siz acaba silmek istediğiniz kanalları önce işaretleyip sonrasında kumandadaki mavi tuşa ( SİL ) basıyormusunuz.?

denedim evet silinmiyor radyo konumundayken menüye dahi girilmiyor.. umarım düzeltilir zira ben 3-5 radyo bırakıp gerisini siliyordum...

Sn: Sinbaş sizede şu şekilde yardımcı olacağım..

Radyo bölümünde her hangi bir işlem yapabilmek için TV CİHAZ UYUM AYARLARI menüsündeki EN ALTTAKİ Radyo arka planı menüsündeki yeri EKRAN KORUYUCU dan SABİT RESİM olarak ayarlamanız gerekmektedir.Yapmanız gereken RADYO ARKA PLANI menüsünde iken OK tuşuna basarak yazdığım gibi SABİT RESİM olarak seçip sonrasında EXIT ile çıkarken gelen soruya EVET deyip hafızaya almak.Sonrasında radyolara girin MENÜ tuşuna bastığınızda artık ne yapmak isterseniz yapabileceğinizi göreceksiniz.Kolay gelsin...

Hector

0
Machina3D VIPClup
18 Eki 2013
29
1
3
Manisa/Şehzadeler
Arkadaşlar konu dışı ama merak ettiğim için soruyorum internet sitelerinde görmüşssünüzdür TRT HBB TV uygulmasına geçmiş, Vod tarzı seç izle - tekrar izle gibi bir şey olsa gerek aşağıdaki resimlerde olduğu gibi bazı uyumlu cihazlarda çalıştığı söyleniyor bizim machina da yazılım yoluyla çalışabilir mi ?

ano4l59rjhfk.jpg

eeqdlpsx4uix.jpg

Son düzenleme:

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Muhtemelen vestel e cihaz yaptıracak 4K içinde bi anlaşmaları var bekleyelim ve görelim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...