Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (5V.291) 04.02.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinbas

0
Üye
8 Ara 2011
139
1
18
65
TüRKİYE CUMHURİYETİ
www.next.web.tr
Sevgili muratusta kardeşim şimdi denedim cihazda bulunan radyo listesindeki kanallar gayet muntazaman SİLİNİYOR.!!! Siz acaba silmek istediğiniz kanalları önce işaretleyip sonrasında kumandadaki mavi tuşa ( SİL ) basıyormusunuz.?

Sn: Sinbaş sizede şu şekilde yardımcı olacağım..

Radyo bölümünde her hangi bir işlem yapabilmek için TV CİHAZ UYUM AYARLARI menüsündeki EN ALTTAKİ Radyo arka planı menüsündeki yeri EKRAN KORUYUCU dan SABİT RESİM olarak ayarlamanız gerekmektedir.Yapmanız gereken RADYO ARKA PLANI menüsünde iken OK tuşuna basarak yazdığım gibi SABİT RESİM olarak seçip sonrasında EXIT ile çıkarken gelen soruya EVET deyip hafızaya almak.Sonrasında radyolara girin MENÜ tuşuna bastığınızda artık ne yapmak isterseniz yapabileceğinizi göreceksiniz.Kolay gelsin...

Teşekkür ederim@haydar1966 dediğiniz gibi yaptım oldu.

oguzhan48

0
Üye
6 Şub 2015
31
0
6
sayın moderatörler cccam yazılımıyla alakalı çalışmalar oluyormu her sürümde ? arada donma ve takılma yapıyor bazı kanallarda.. servis sağlayıcısını aradım cihazla alakalı yada hattınızla dedi.. her sürümde komple elden geçiyodur cihaz ancak bunuda rica olarak söylemek istedim..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
sayın moderatörler cccam yazılımıyla alakalı çalışmalar oluyormu her sürümde ? arada donma ve takılma yapıyor bazı kanallarda.. servis sağlayıcısını aradım cihazla alakalı yada hattınızla dedi.. her sürümde komple elden geçiyodur cihaz ancak bunuda rica olarak söylemek istedim..

Pardon ne demek istediğiniz pek anlaşılamıyor.! Arkadaşım sanırım yanlışınız var bu cihaz CCam konusunda piyasada satılan ve en STABİL çalışan cihazların başında gelmektedir.! Bende deneme amaçlı tam 8 satır var gerek tek olarak gereksede hepsini aynı anda deniyorum her nedense bende neden sorun ve takılma yok acaba.?

yilmazgeyik

0
Üye
7 Tem 2013
4
0
1
Selam Karbon hocam Next Machina 3D Çift Tuner Serisini hemen hemen ilk çıktığı dönemden beri kullanmaktayım. Cihazdan genel olarak çok memnunum yalnız cihaza diğer linux tabanlı cihazlar gibi enigma benzeri değişik temaların ve özelliklerin kullanıldığı bir yazılım ayarlansa çok daha memnun olurum ayrıca 16 MBit bağlantım olduğu halde VOD bölümünde son dönemde eklenen filmlerin çoğu izlenmiyor. Bu konuda sistem değiştirilirse ve film siteleri seçilip sitede bulunan filmler izlenebilse daha iyi olmaz mı? tabi mümkünse.

oguzhan48

0
Üye
6 Şub 2015
31
0
6
devamlı bir kanalda uzun süre beklediğiniz zaman cccam stabilmi değilmi anlaşılıyor.. nds şifreleme sisteminde sıkıntı yapıyor arada. birde beinsportlarda

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Selam Karbon hocam Next Machina 3D Çift Tuner Serisini hemen hemen ilk çıktığı dönemden beri kullanmaktayım. Cihazdan genel olarak çok memnunum yalnız cihaza diğer linux tabanlı cihazlar gibi enigma benzeri değişik temaların ve özelliklerin kullanıldığı bir yazılım ayarlansa çok daha memnun olurum ayrıca 16 MBit bağlantım olduğu halde VOD bölümünde son dönemde eklenen filmlerin çoğu izlenmiyor. Bu konuda sistem değiştirilirse ve film siteleri seçilip sitede bulunan filmler izlenebilse daha iyi olmaz mı? tabi mümkünse.

1.Bu cihaz tam ENİGMA tabanlı olmadığından bu dediğiniz İMKANSIZ...Zaten DOKTOR üstat defalarca yazdı çizdi bu cihazın menüsü bu şekilde kalacaktır diye.
2.VOD larla ilgili sorununuza gelince net hızınız isterse 100 MB olsun fark etmez,cihazda VOD bölümünde bulunan AYARLAR kısmına gelip bu konumu ORTA olarak değiştirdiğinizde ve ardından baktığınızda sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

devamlı bir kanalda uzun süre beklediğiniz zaman cccam stabilmi değilmi anlaşılıyor.. nds şifreleme sisteminde sıkıntı yapıyor arada. birde beinsportlarda

Sanırım sorunun kaynağı server sağlayıcınız.!!! Siz en iyisi kendisine anlatın bu durumu bu cihazda Cccam stabilitesi TARTIŞILMAZ bile.( Donanımda bir sıkıntı yoksa.) Yazılan mesajları dikkatle okuyacak olursanız Cccam sorunlarını anlatan mesaj bulmak için cımbızla arayıp bulmanız gerekir..NDS için sistem ne yazikki hiç bir serverde KUSURSUZ yayın izlettirmez,haa arada ANLIK donar o başka.Bende mesela BEİN SPORTLAR hiç donmuyor bile NDS lerde ise ANLIK olmak kaydı ile donma oluyor....Fakat iş sürekli donma dersiniz o halde SERVERCİNİZE müracaat etmeniz gerekiyor.( Tüm bunları net bağlantınızın SAĞLAM olduğunu farz ederek yazıyorum.)

oguzhan48

0
Üye
6 Şub 2015
31
0
6
1.Bu cihaz tam ENİGMA tabanlı olmadığından bu dediğiniz İMKANSIZ...Zaten DOKTOR üstat defalarca yazdı çizdi bu cihazın menüsü bu şekilde kalacaktır diye.
2.VOD larla ilgili sorununuza gelince net hızınız isterse 100 MB olsun fark etmez,cihazda VOD bölümünde bulunan AYARLAR kısmına gelip bu konumu ORTA olarak değiştirdiğinizde ve ardından baktığınızda sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.

Sanırım sorunun kaynağı server sağlayıcınız.!!! Siz en iyisi kendisine anlatın bu durumu bu cihazda Cccam stabilitesi TARTIŞILMAZ bile.( Donanımda bir sıkıntı yoksa.) Yazılan mesajları dikkatle okuyacak olursanız Cccam sorunlarını anlatan mesaj bulmak için cımbızla arayıp bulmanız gerekir..NDS için sistem ne yazikki hiç bir serverde KUSURSUZ yayın izlettirmez,haa arada ANLIK donar o başka.Bende mesela BEİN SPORTLAR hiç donmuyor bile NDS lerde ise ANLIK olmak kaydı ile donma oluyor....Fakat iş sürekli donma dersiniz o halde SERVERCİNİZE müracaat etmeniz gerekiyor.( Tüm bunları net bağlantınızın SAĞLAM olduğunu farz ederek yazıyorum.)
tamam teşekkür ederim .. net bağlantımla veya serverla alakalı olduğu kanısındayım.

cokof

0
Özel Üye
31 Eki 2012
16
0
1
İstanbul

Kullandığın server dan kaç kart geliyor ? İnternet hızın yavaş ise server ayarlardan hop ayarını tüm yerine 2 yaparak dene değişiklik olursa bizlerle paylaş kolay gelsin.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hd yayına alıştık sd. Yayınlar bulanık geliyor biraz parlaklık verirsek ıyi olcak ustaların dikkatine ⚠

avciali

0
Üye
28 Ağu 2013
40
0
6
Media portal da oynatma hatası

Medya portal tavşanlarda oynatma hatası 8-09 veriyor hata mesajından sonra tekrar okeyleyince video oynatılıyor.
Bu yazılımdan mı kaynaklanıyor yoksa benim cihazdan mı.saygılar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Medya portal tavşanlarda oynatma hatası 8-09 veriyor hata mesajından sonra tekrar okeyleyince video oynatılıyor.
Bu yazılımdan mı kaynaklanıyor yoksa benim cihazdan mı.saygılar.

Bunun yazılımla falan bir alakası yoktur...Yapmanız gereken arada sırada cihazı arka anahtardan kapatıp açıp yeniden başlatmaktır.! Şimdi yapmış olduğum kontroller neticesinde 4 tavşanda eksiksiz çalışmaktadır.(Ha şu olabilir bazı videolar sorunlu olabilir o ayrı bir şey tabii.)

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Hocam bulanıklık nasıl düzelicek kontras artıyor ama bulanıklık var. Daha önce böyle degildi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam bulanıklık nasıl düzelicek kontras artıyor ama bulanıklık var. Daha önce böyle degildi

Sevgili arkadaşım daha önce yazdımya gidin KİŞİSEL AYARLARA olayı bitirin.!!! Birde anlayamadığım bir şey var bu cihaza her yazılım geldiğinde ANINDA atarım bir kez olsun bende neden bende değişmez bu görüntü ayarları.! Şunu hiç kimse unutmasın bu cihaza siz HÜKMEDEKSİNİZ o size değil,bu cihaza YAZILIMLA gelen ayarlar genelde SİNEMA yada SPOR kategosindedir.İşte bu farkı anlamayan bu ayarlara mahkum olur sonrada böyle sıkıntılar yaşadığını sanır.Her zaman söylerim bu cihazda görüntü görmek isteyen gitsin KİŞİSEL ayarlardan aşağıdaki değerleri yapsın sonrada TV sinin karşısına geçsin az bir şey onun ayarları ilede bir oynasın bakın görün ALEM nasıl ayar nasıl oluyormuş.

KALIP==== KİŞİSEL
PARLAKLIK==== 15
KONTRAST==== 16
KESKİNLİK==== 16

Son düzenleme:

welato

0
Üye
8 Şub 2015
29
0
1
Benim tv 82 ekran markasi samsung uydu cihazim next machina 3D dir görüntü nettir bugune kadar hic bir sorun yasamadim hdml kablosu cihazin ustunde cikan hdml kablosu kullaniyorum. Ben baska bir hdml kablosunu denedim goruntu bulanikti orjinal kablosunu taktim kesinlikle net bir goruntu aliyorum .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...