Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (V5.530) 23.08.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar kardes bildiyim kadar Next Machina 3Dye yazlimlari efendimiz Doktordan ,Nextin baska cihazlarna gelen yazlimlari da Doktormu yapiyor?

Selamlar kardeşim şimdi bu konuda bir AÇIKLAMA yapma gereği görüyorum: Şöyleki DOKTOR civanımız yazılımcı değildir kendisi uydu dünyasında meydana gelen gelişmeleri takip edip bizler için Koreli YAZILIM-EKİBİNE bildirir onlarda yazılımları yaparlar.Yani kendisini bir nevi ARGE olarak görebilirsiniz...Diğer cihazların yazılım işlerine gelince tam olarak emin değilim ancak aklımda yanlış kalmadı ise o cihazlara yazılımları ÇİP-ÜRETİCİLERİ nin yazılım ekipleri veriyor sanırsam.! Eğer tam olarak öğrenmek isteyen olursa MERKEZ servisi arasın muhtemelen onlar bu konuda NET bir cevap vereceklerdir...

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Haydar üstadım bu durumda desteknext sitesine gönderdiğimiz talepler boşuna oluyor yazılım ekibi yoksa arge ekibi o zaman yazılımı kim yazıyorsa ona iletiyor onlarda yazılımı yazmak istiyorlarsa yazıyorlar veya ilgilenmiyorlar boşuna talep gönderip yazılım bekliyoruz.

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
Saygıdeğer Haydar Hocam.machina 3d çift tüner uydu cihazıma iptv server alıp yükledim,bazen donma meydana geliyor,yazılımı aldığım şahısta bu cihaz bayağı eski bir cihaz ondan olabilir diyor hatta uzun sürerse başak bir cihazı tavsiye etti iptv kutusumuymuş neymiş bende uydu cihazları içerisinde en iyisi 3d yanıtını verdim uydumdan memnunum bu donmaların önüe geçebilirmiyiz acaba teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Saygıdeğer Haydar Hocam.machina 3d çift tüner uydu cihazıma iptv server alıp yükledim,bazen donma meydana geliyor,yazılımı aldığım şahısta bu cihaz bayağı eski bir cihaz ondan olabilir diyor hatta uzun sürerse başak bir cihazı tavsiye etti iptv kutusumuymuş neymiş bende uydu cihazları içerisinde en iyisi 3d yanıtını verdim uydumdan memnunum bu donmaların önüe geçebilirmiyiz acaba teşekkürler

Biraz sallamış iptv performası gayet güzel, yeterki kaliteli iptv olsun. Millet kendi kalitesizliğini cihaza yüklemeyi çok iyi biliyor

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşım o arkadaş veya iş ciddiyetinden uzak satıcılar keşke bu gibi basit suçlamalar yerine hizmet verdiği serverları hani dendiği gibi 50 kişi ile sınırlasalar Linux kaliteli server kursalar en basit uzun tatillerde sürekli görev yapacak güç kaynağı koysalar fiyat yükselir evet kalitede yükselir müşteride artar.
Son söz olarak 350-600 tl ipkutusunu machinayı bırak iptv çalıştırmayan minix pembe hd ile değişmem. Zevk meselesi tartışmam amma benim önceliğim uydu cihazı ve machina3d .Bunu söylerkende unutmadan söyleyeyim sözde sınırsız internet aldım 16mb fakat tesis hala tel kablo ile buda tuzu biberi fiberi rüyada görecez daha.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Arkadaşım o arkadaş veya iş ciddiyetinden uzak satıcılar keşke bu gibi basit suçlamalar yerine hizmet verdiği serverları hani dendiği gibi 50 kişi ile sınırlasalar Linux kaliteli server kursalar en basit uzun tatillerde sürekli görev yapacak güç kaynağı koysalar fiyat yükselir evet kalitede yükselir müşteride artar.
Son söz olarak 350-600 tl ipkutusunu machinayı bırak iptv çalıştırmayan minix pembe hd ile değişmem. Zevk meselesi tartışmam amma benim önceliğim uydu cihazı ve machina3d .Bunu söylerkende unutmadan söyleyeyim sözde sınırsız internet aldım 16mb fakat tesis hala tel kablo ile buda tuzu biberi fiberi rüyada görecez daha.

Haklısın bendede ttnet 2 megabit bile yok arıyorum m hizmetlerini 1 senedir hallolcak daha donmadan machinada filim seyredemedim mecbur cep le baglanıyorum 3 megabit olsa bile yetecek

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
hakikatten biraz değil baya sallamış cihazıda kendi verecek herhalde kek arıyor karbonun dediği gibi iptv kaliteliyse hizmet bakımından amigo bile yeter machina fazla gelir uydu izler gibi izlersin nette bulduklarında fazla kişi izlediğinden hep donma olacaktır

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar üstadım bu durumda desteknext sitesine gönderdiğimiz talepler boşuna oluyor yazılım ekibi yoksa arge ekibi o zaman yazılımı kim yazıyorsa ona iletiyor onlarda yazılımı yazmak istiyorlarsa yazıyorlar veya ilgilenmiyorlar boşuna talep gönderip yazılım bekliyoruz.

Sevgili kardeşim ne yazıkki diğer seri cihazların arkasında MACHİNA da olduğu gibi DOKTOR üstat yok.! O yüzden tabiri caiz ise mutfakta ne pişerse önünüze o geliyor.Ve eldede bir şey olmayınca ne varsa onunla yetinilmesi gerekiyor....

Ah IP serveri aldığınız kişi ile şöyleee bir güzel istişare edebilseydimde kendisine hayatın içinden belgeselinden TTNET gerçeklerini anlatabilsem.! İnanın bu konuda öylesine doluyumki yahu bir bakıyorsunuz hız 13 MB net geliyor aaa oda ne sayfalar arasında gezinirken birden PC aynen çakılıveriyor veee hız kaç oluyor biliyormusunuz 0.10 evet evet şaka yapmıyorum kimse yanlış görmüyor.Hadi ondan sonra ara TTNET i ve akabinde SİNİR HARBİ aynen başlıyor bağır çağır nafile.Ülkenin tüm alt yapısı TTNET yaptığı için diğerleride aynı yani değişen bir şey yok.Keşke UYDUDAN internet hizmetleri iyice yaygınlaşıp UCUZLASA en azından diğerleri ile aynı fiyatlara gelse diğerlerinin burnu yeterince sürtecek ama nerdeee.! Bizimkisi züğürt tesellisi boş bekleyiş çıkmayan candan ümit kesilmez hesabı.Bu yazdıklarım bizi ilgilendiriyordu yani DOWNLAND edenleri, Gelelim şimdi IP tv için oraya buraya pislik atan o arkadaşlar sistemleri için nekadar UPLOAD hızı ile çıkış yapıyorlar acaba.? BURADAN avazım çıktığı kadar BAĞIRIYORUM Türkiye' de ne zaman NET hızları tam anlamı ile rayına oturacak işte o zaman IP Tv ler için bir çıkış başlayacak.Ama bitecekmi HAYIR bitmeyecek iş o zaman biz KULLANICILARA gelecek bu işleri hakkı ile yapanları bulmadan alınan her satır bu dolandırıcıların cebini doldurmaya yarayacak...

Biraz sallamış iptv performası gayet güzel, yeterki kaliteli iptv olsun. Millet kendi kalitesizliğini cihaza yüklemeyi çok iyi biliyor

Haklısın bendede ttnet 2 megabit bile yok arıyorum m hizmetlerini 1 senedir hallolcak daha donmadan machinada filim seyredemedim mecbur cep le baglanıyorum 3 megabit olsa bile yetecek

hakikatten biraz değil baya sallamış cihazıda kendi verecek herhalde kek arıyor karbonun dediği gibi iptv kaliteliyse hizmet bakımından amigo bile yeter machina fazla gelir uydu izler gibi izlersin nette bulduklarında fazla kişi izlediğinden hep donma olacaktır

Sevgili DOSTLARIM sizler ayrıca yazacaklarıma fazlası ile tercüman olmuşsunuz hepinize TEŞEKKÜRLER...

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
Değerli hocalarım hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum,Sağolun varolun iyiki varsınız saygılarımla

wolkan2008

0
Üye
10 Mar 2012
59
9
8
ip tv america spor izlerken ip tvde sorun yasayan varmi.?
Kapatinca serveri acik olan herhangi kanala sifreli diyo.sonra butun kanallara sifreli diyo.uyduyu kapatip acinca tv geliyo.

Moderatör tarafında düzenlendi:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
ip tv america spor izlerken ip tvde sorun yasayan varmi.?
Kapatinca serveri acik olan herhangi kanala sifreli diyo.sonra butun kanallara sifreli diyo.uyduyu kapatip acinca tv geliyo.

Hangi kategori ve kanaldan dan bahsediyorsunuz.? Listede bir sürü spor kanalı var.!

ÖNEMLİ NOT : Eğer kastınız ENGLISH/USA ise şimdi az önce 1 den 6 ya kadar SPOR kanallarını sırayla denedim.Sonra kumandanın PAUSE tuşu ile yayını durdurdum ve akabinde EXİT tuşu ile normal kanal üzerine geldim.Birkaç kanal gezdim herhangi bir sıkıntı göremedim bu seferde SERVERLE açılan ŞİFRELİ kanallar üzerine geldim.Onlardada her hangi bir sıkıntı yaşamadım gayet hızlı bir şekilde açıldılar.Bir çok kanal gezdim herhangi bir kilitlenme falan meyda gelmedi sonra tekrar TÜRKSAT kanallarının üzerine geldim şimdi sıkıntısız izlemekteyim.!!! Size tavsiyem en az 2 günde bir cihazı arka anahtardan kapatıp tekrar açmanız olacaktır....

Son düzenleme:

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Hocam ses problemi vardı tv kapanınca muteye vasmadan ses gelmemesi samsung led tv normal skartla baktım cihazdanmı diye aynı ses kesiliyor bu samsungla alakalı bi sıkıntı olduguna karar verme asamadına getirdi beni. Tv ye reset attım guncel yazılım yukledim aynı ilginç olan cihaz tüplü tvde bile sesi kesmiyor servise sorsam bilgileri zaten yok ustaların ustaları burda

wolkan2008

0
Üye
10 Mar 2012
59
9
8
Dogrudur.usa daki spor kanalında oldu.tvlerin hicbirini acmadi.2.kez oldu.kapatip actim.2 gundebir deneyecem.tesekkurler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam ses problemi vardı tv kapanınca muteye vasmadan ses gelmemesi samsung led tv normal skartla baktım cihazdanmı diye aynı ses kesiliyor bu samsungla alakalı bi sıkıntı olduguna karar verme asamadına getirdi beni. Tv ye reset attım guncel yazılım yukledim aynı ilginç olan cihaz tüplü tvde bile sesi kesmiyor servise sorsam bilgileri zaten yok ustaların ustaları burda

Sevgili kardeşim bu ses kesilmesi durumu büyük bir ihtimal sizinde farkınız olduğu üzere TV den kaynaklanıyor olabilir.! Size nacizane tavsiyem DOKTOR üstada bu durumu yazıp belirtin,belkide yazılımla düzeltilebilecek bir durumdur...

Dogrudur.usa daki spor kanalında oldu.tvlerin hicbirini acmadi.2.kez oldu.kapatip actim.2 gundebir deneyecem.tesekkurler.

Sizden ricam reset olayını yapın durumu takip edin.!

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Sevgili kardeşim bu ses kesilmesi durumu büyük bir ihtimal sizinde farkınız olduğu üzere TV den kaynaklanıyor olabilir.! Size nacizane tavsiyem DOKTOR üstada bu durumu yazıp belirtin,belkide yazılımla düzeltilebilecek bir durumdur...

Sizden ricam reset olayını yapın durumu takip edin.!

Bugun farklı bır samsug curve yeni cihaza bagladık ses aynı mute ye basmadan gelmedi haydar abi bu da kesınlikle samsung tv lerde sıkıntı yasanıyor anlamına geliyor saygılar cihazdan kaynaklı olmadıgı kesinleşti

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Ozellikle denedik magzada son model samsunglarla tamami nerde ise ozellikle S serileri uhd serileri bunu yapiyor vestel ve diger cogu markayi denedik sikinti yok ozellikle gelismis tuner sistemine sahip urunler hdm 3.1 tam destekli urunlerde 3.1 demek veri aktarim tam anlami ile yapan kablo sistemi hatta 5g video senderde denedik kablosuz yayin aktardik yine ayni benim tahminim samsung guncellemelerde genelde cihazlari uydulu oldugu icin bir koruma modulu yazilima adapte etmis biz kullanicilar icin tek yapmak gereken muteye basmak okadarda olsun diyorum

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
P_20160928_185850_p.jpg
Usb filim oynatmada donup kalma var anahtardan acip kapatmadan duzelmiyor bi bakalim usta

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...