Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner Serisi (V5.557) 02.03.2017 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
İyi akşamlar;Üstat kafaya taktığım falan yok x paneller çalışsın yeter,mutlaka bir yerde hata yapmışızdır(hani derler ya hatasız kul olmaz)mutlaka çözüm üretiriz.Saygılar.

zoro

0
Üye
11 Şub 2015
68
0
6
ben eski yazılıma döndüm eski yazılım daha stabil ip tv de sorun var dedim haklı çıktım a. kadir kardeşimde bunu geçikmelide olsa doğruladı yeni yazılım gelinceye kadar ben eski yazılıma devam dedim

inat

0
Üye
24 Nis 2012
21
1
3
Next Machina 3D Çift Tuner Skart'lı cihazı kullanıyorum.
Next Gold Santral - Next Santral LNB - Next 105 cm Ofset Çanak
Next RG6-CU Trishield Kablo - Digitürk Sıkma Konnektör
Çanak kurulumunda demir kaynağını yaparken su terazisi kullandım
Çanak ayarını Satfinder 3HD ile yaptım.
Tuner'in 1. girişine Hotbird uydusunu bağladığım zaman 10719 - 10758 - 11662 bu frekanslardan
sinyal alamıyorum. 2. tuner girişinde sorun yok. 1.tuner girişine santral girişi olmadığında
yine tüm kanallar sorunsuz çalışıyor. Cihazı değiştirdim yeni cihaz aldım aynı sorun yine var.
Profesyonel bir kurulumcu olarak bu sıkıntımı sizlerle paylaşmak istedim.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Tuner'in 1. girişine Hotbird uydusunu bağladığım zaman 10719 - 10758 - 11662 bu frekanslardan
sinyal alamıyorum. 2. tuner girişinde sorun yok. 1.tuner girişine santral girişi olmadığında
yine tüm kanallar sorunsuz çalışıyor. Cihazı değiştirdim yeni cihaz aldım aynı sorun yine var.

Sevgili kardeşim öncelikle bu kadar ayrıntı verdiğiniz için teşekkürler işte bu şekilde herkes derdini anlatırsa gelecek yardımda o kadar çabuk olur.Rica etsem bana UYDU-SEÇİMLERİ menüsünün bir fotosunu çekip buraya koyabilirmisiniz.!

NOT.Mesaj sayınız 12 görünüyor bir kaç mesaja teşekkür ederseniz sayıyı 15 e çıkarıp resmi koyabilirsiniz....

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18

ustam digi turkte farkli marka cihazlardada bu sorun oluyor kullanilan tp ler sinyal bakimindan gucsuz dusuyor tavsiyem 120 lik canak kullan uzeri elekli olanlardan bi dene hayirli geceler genel de en buyuk sorun tek bant lnb ler ben aylarca ugrastim gunduz yayin var gece 8 den sonra yok cozemedik en sonunda dedigim canak tan aldim simdi iyi

Son düzenleme:

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
Free share ile astra 19.2 deki fransiz bein sports1,2,3 kanallarini izliyen var mi. Bende acilmiyor kanallar

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Yazılımda emeği geçen başta DOKTOR civanıma KORELİ yazılımcı kardeşlerimize ve bizlere ulaştıran sevgili @KARBON kardeşime çookkk TEŞEKKÜRLER.

ÖNEMLİ NOT:Sevgili @Karbon kardeşiminde dediği gibi X-PANEL hesabınız SİLİNMEKTEDİR.! Yazılımı atmadan bilgilerin elinizde olup olmadığına KESİNLİKLE emin olun.! Sonra gelip burada hesabım silindi ben şimdi ne yapabilirim diye yazmayın.! Ben şahsen 5 adet X-PANEL ile test ettim herhangi bir sorun yaşamadım.! Panel isimlendirme ve silme hepsi OK çalışır durumdadır ayrıca eğer yazılımı yüklerseniz 1.nolu seçenek ile FABRİKA-AYARI önerilmektedir.!!!

merhaba, 1.nolu seçenek ile FABRİKA-AYARI önerilmektedir demişsiniz , bu yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarlarına mı dönmemizi öneriyorsunuz ?

beylun90

0
Üye
10 Eyl 2013
22
11
3
Bu akşam X Panel 6 dahil yükleme yaptım. 6'sı da gayet güzel çalışıyor. VOD'larda bir önceki yazılıma göre artıları eksilerden fazla. USB kişisel dosyalarımı ( Radyo, sinema, tv ) dosyalarımı birleştirip tek dosya haline getirip attım. Herhangi bir sorun yok. Sadece bir önceki yazılıma göre USB / Kişisel bölümdeki ekleme ve silme işlevlerinde sıkıntı var. Bunu da Kişisel dosyalarımı tek dosya haline getirerek çözdüm. Yeni bir yazılım ihtiyacı doğduğunda bu konuyu da hocalarımız halleder diye düşünüyorum.
Yazılım da emeği geçen bütün herkese teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

zafer3801

0
Üye
28 Ağu 2013
122
46
28
trtspor hd 11054/30000/v ( trthd,trthd haber,trt hd belgesel,trt worll hd ) frekans içeriği bu ancak show tv yede gelsen kısa bir müddet sonra sinyal yok yazıyor bir sonraki kanal atv ye gidince ekranda yayın var hemen geri gelince sinyal gelmiş oluyor yanlışlıkla şahsa yazdığım için özür dilerim konu baş ağrıtacaksa kapatalım gitsin.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
trtspor hd 11054/30000/v ( trthd,trthd haber,trt hd belgesel,trt worll hd ) frekans içeriği bu ancak show tv yede gelsen kısa bir müddet sonra sinyal yok yazıyor bir sonraki kanal atv ye gidince ekranda yayın var hemen geri gelince sinyal gelmiş oluyor yanlışlıkla şahsa yazdığım için özür dilerim konu baş ağrıtacaksa kapatalım gitsin.

Anlıyorum sanırım bu olay için oldukça geniş yelpazede değerlendirme yapmak gerekir.1.Çanak sisteminiz yada cihazda meydana gelmiş bir donanım arızasından dolayı olabilir.! 2.Yayın almış olduğunuz lnb çoklu ise bu duruma neden olabilir.3.Yada tekli lnb dahi olsa oluşmuş bir hatada buna neden olabilir.Yani o kadar çok sayılabilecek sebep varki arıza tespiti için çok detaylı bir inceleme gerekiyor ne yazikki.! Birde bazı şeyleri bu kadar üzerinize alınmanıza gerek yok konuyu kapattıracak bir gerekçede yok, madem ortada bir sıkıntı söz konusu elimizden geldiğince çözmeye çalışacağız...

odemirbag

0
Üye
23 Tem 2016
55
0
6
server üzerinden kendi güncelledi.
dün akşam öylesine güncellemeleri denetlerken cihaz kendi 5.557 versiyonu kendi kendine güncelledi.
yani server a verilmiş.

murat25750

0
Üye
20 Şub 2015
158
4
18
Merhaba arkadaslar. Cihazimda son yazilim olan V5.557 yuklu.
Kanal duzenlemeden kanali gizle dedigimde nedense kanal gizlenmiyor. Defalarca fabrika ayarlarina da donduysem degisen olmadi.
Bu sorunu yasayan arkadaslar var mi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...