Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix Amigo Film Izleme Sorunu

barakuda76

0
Üye
17 May 2015
10
0
1
İnsanlara referans olduk bizden duyup aldılar , şimdi yazılımı 4 aydır bana soruyorlar , yazılım yani alt tarafı 3-4 mb lık bir dosya ,bunu halledecek teknik donanım yok anlaşılan.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Minix Combo'da da aynı. Dizilerin eski bölümü var sadece Güncellemiyorlar. en son 5-6 tane yerel kanal ekmişlerdi IPTV'ye başka da birşey yok. +18 ekledikleri kanalların hiçbiri de çalışmıyor.

Ayyildiz03

0
Üye
22 Şub 2015
25
15
3
Film izleme bölümü acilmis.Fakat göstermiyor.Sebebini bilen varmi.

Arkadaşlar bu korsan filimlere tüm Uluslar Arası baskın vardı.
Avrupada birçok yabancı Torrent siteleri kapandı.
Paylaşım yapana en az 10.000 euro para cezası veriyorlar.
Torent gibi paylaşım programları paylaşım esnasında tüm herkesle paylaşıyor!
Yani filimi indirende paylaşıyor.

Hollanda'da internet servererları kişilerin IP adreslerini önce açıklamıyordu.
Kişisel ve özel haklar yüzünden.
Şimdi yüksek mahkeme kararıyla tüm kişilerin IP adres bilgilerini mecbur veriliyor.
Yani Telif Hakları BAF, BREIN gibi kurumlar Torent kullananların adreslerini öğreniyorlar.

Acaba Nexstar bu durum çelişkisiyle tüm paylaşımdam filimleri kaldırmış olmasın?

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar bu korsan filimlere tüm Uluslar Arası baskın vardı.
Avrupada birçok yabancı Torrent siteleri kapandı.
Paylaşım yapana en az 10.000 euro para cezası veriyorlar.
Torent gibi paylaşım programları paylaşım esnasında tüm herkesle paylaşıyor!
Yani filimi indirende paylaşıyor.

Hollanda'da internet servererları kişilerin IP adreslerini önce açıklamıyordu.
Kişisel ve özel haklar yüzünden.
Şimdi yüksek mahkeme kararıyla tüm kişilerin IP adres bilgilerini mecbur veriliyor.
Yani Telif Hakları BAF, BREIN gibi kurumlar Torent kullananların adreslerini öğreniyorlar.

Acaba Nexstar bu durum çelişkisiyle tüm paylaşımdam filimleri kaldırmış olmasın?

Sayın arkadaşım bu durumun bahsetmiş olduğunuz durumla hiç bir alakası YOKTUR.! Şimdi baktım MACHİNA cihazımın VOD serverine bırakın çalışmamayı bugün bile yeni film eklenmiş.Durum cihazın kendisi ile alakalı bir durum....

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sayın arkadaşım bu durumun bahsetmiş olduğunuz durumla hiç bir alakası YOKTUR.! Şimdi baktım MACHİNA cihazımın VOD serverine bırakın çalışmamayı bugün bile yeni film eklenmiş.Durum cihazın kendisi ile alakalı bir durum....

Yani diyorsun ki abi Next pişmanlıktır. Birinde var birinde yok.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yani diyorsun ki abi Next pişmanlıktır. Birinde var birinde yok.

Hayır ben öyle demiyorum böyle bir yaklaşım NEXT in tüm modellerini KÖTÜLEMEK olur.! Ayrıca bu kanıya neye istinaden vardığınızı anlayamadım ama ben daha önce zaten bu konularla ilgili ÇOK-DETAYLI bir AÇIKLAMA yapmıştım zaten...Benden daha fazla bir açıklamada beklemeyin zaten çünkü bu olayın diğer boyutu FİRMA ların GENEL POLİTİKALARINA girer ve ben o konulara KESİNLİKLE-GİRMEM işimde olmaz.... Ama size tavsiyem kısaca şu olacaktır o çok ama çok methedilen 4K uydu cihazlarının yorumlarına bir göz gezdiriniz.Ve o cihazları aylar öncesinden ön siparişle alanların kullandıktan sonra yazdıklarını bir görün benim ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.!

ÖNEMLİ-NOT:Arkadaşlar bir UYDUCU olarak size nacinaze tavsiyem piyasaya İLK-ÇIKAN ne olursa olsun hemen ALMAYIN.! Kısa bir süre bekleyiniz gelen yorumlara bakınız.! Bakınız ama KARALAMA olaylarınında olabileceğini asla UNUTMAYINIZ...Güvendiğiniz kişilere gerekirse defalarca yazıp bilgi almaya çalışınız.Teknoloji SABIR gerektirir bunu başarabilen daima kazanır....

Son düzenleme:

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Hayır ben öyle demiyorum böyle bir yaklaşım NEXT in tüm modellerini KÖTÜLEMEK olur.! Ayrıca bu kanıya neye istinaden vardığınızı anlayamadım ama ben daha önce zaten bu konularla ilgili ÇOK-DETAYLI bir AÇIKLAMA yapmıştım zaten...Benden daha fazla bir açıklamada beklemeyin zaten çünkü bu olayın diğer boyutu FİRMA ların GENEL POLİTİKALARINA girer ve ben o konulara KESİNLİKLE-GİRMEM işimde olmaz.... Ama size tavsiyem kısaca şu olacaktır o çok ama çok methedilen 4K uydu cihazlarının yorumlarına bir göz gezdiriniz.Ve o cihazları aylar öncesinden ön siparişle alanların kullandıktan sonra yazdıklarını bir görün benim ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.!

ÖNEMLİ-NOT:Arkadaşlar bir UYDUCU olarak size nacinaze tavsiyem piyasaya İLK-ÇIKAN ne olursa olsun hemen ALMAYIN.! Kısa bir süre bekleyiniz gelen yorumlara bakınız.! Bakınız ama KARALAMA olaylarınında olabileceğini asla UNUTMAYINIZ...Güvendiğiniz kişilere gerekirse defalarca yazıp bilgi almaya çalışınız.Teknoloji SABIR gerektirir bunu başarabilen daima kazanır....

Bu kanıya nerden mi vardım?
Her iki cihazında özelliklerinden birisi olan interaktif uygulamalar var. İsimleri farklı olabilir. Amigoda "Film İzle", Minix Combo'da "Hazır IPTV" 3D Makina'da "VOD" vb.
Cihazı satarken de prim yapmak için bu özellikleri bastıra bastıra sunuyor firma. Ama gel gelelim sadece 3D makinanın internaktif uygulamaları çalışıyor.
Server'a film yüklemek bu kadar zor olmamalı. Yeni yazılımdan ümidi kesmiş olmak bir yana, bari hali hazırda kullanılan uygulamaları tam kapasite çalıştırsınlar. Onu geçtim Şuan sizin de bildiğiniz gibi, cihazın üzerindeki internetten güncelleme kısmı bile server error hatası veriyor :D
Yani bu kanıya nereden vardığımı bilmiş olduğunu umuyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bu kanıya nerden mi vardım?
Her iki cihazında özelliklerinden birisi olan interaktif uygulamalar var. İsimleri farklı olabilir. Amigoda "Film İzle", Minix Combo'da "Hazır IPTV" 3D Makina'da "VOD" vb.
Cihazı satarken de prim yapmak için bu özellikleri bastıra bastıra sunuyor firma. Ama gel gelelim sadece 3D makinanın internaktif uygulamaları çalışıyor.
Server'a film yüklemek bu kadar zor olmamalı. Yeni yazılımdan ümidi kesmiş olmak bir yana, bari hali hazırda kullanılan uygulamaları tam kapasite çalıştırsınlar. Onu geçtim Şuan sizin de bildiğiniz gibi, cihazın üzerindeki internetten güncelleme kısmı bile server error hatası veriyor :D
Yani bu kanıya nereden vardığımı bilmiş olduğunu umuyorum.

Şimdi madem bu konuda haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz zaten firmada vaatettiği özellikleri yerine getiremiyor, o halde arayın firmayı ve vaad edilen uygulamaların neden çalışmadığının hesabını sorun.! Siz ve ben yada bir başka arkadaşımız bu konuda günlerce yazar çizeriz.Yani bu konu uzaarrr gider ben dediğim gibi yazabileceğimi yazdım yıllardan beridir UYDUCULUK mesleğini icra ederim,ve bizim geldiğimiz nokta artık en ücra noktadır.! Bundan sonrası TEHLİKELİ SULAR dır firmaların TİCARİ durumlarıdır o yüzden benden bu kadar kardeşim.SEVGİLERİMLE....

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Şimdi madem bu konuda haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz zaten firmada vaatettiği özellikleri yerine getiremiyor, o halde arayın firmayı ve vaad edilen uygulamaların neden çalışmadığının hesabını sorun.! Siz ve ben yada bir başka arkadaşımız bu konuda günlerce yazar çizeriz.Yani bu konu uzaarrr gider ben dediğim gibi yazabileceğimi yazdım yıllardan beridir UYDUCULUK mesleğini icra ederim,ve bizim geldiğimiz nokta artık en ücra noktadır.! Bundan sonrası TEHLİKELİ SULAR dır firmaların TİCARİ durumlarıdır o yüzden benden bu kadar kardeşim.SEVGİLERİMLE....

Resmi destek siteleri(destek.next.com.tr) ne yazık ki 2 aydır taleplerimize cevap vermiyor.

barakuda76

0
Üye
17 May 2015
10
0
1
Resmi destek siteleri(destek.next.com.tr) ne yazık ki 2 aydır taleplerimize cevap vermiyor.

Aynen Sezgin arkadaşımın yaptığı gibi bende resmi hesaplarına mail attım ,hani şu site adı destek olan ama sadece köstek olan adrese ama cevap veren yok , maile cevap vermiyorlar .Haydar beyinde haklı olduğu noktalar var , fakat gerçek olan Cihazı bize çaktılar 200 tl ye ama cihaz şu anda 60-70 tl lik harcı alem cihazlar ayarında çalışıyor.Bence Çok iyi ve kazançlı bir ticari manevraydı , tebrikler.

sonmez30

0
Üye
1 May 2015
21
0
1
Gönül istediki yazlım desteğini sürdürsün. Böyle desteğin yarıda kesidiğini gördükten sonra artık çevreme tavsiyelerde bulunmak zor.

barakuda76

0
Üye
17 May 2015
10
0
1
Sayın arkadaşlar Next star firmasına ulaşabilen oldu mu acaba attığımız maillere cevap dahi yazma gereği duymuyorlar , acaba kapatıp gittiler mi?

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
498
64
28
Trabzon
next firması bence bu ilgisiz tutumuyla tüketicinin güvenini zedeliyorlar. illaki kendi sitelerine giden e postaları görüyorlar. ama halen saçma sapan kanal listesi güncellemeleri çıkarmaya devam ediyorlar. ticari aldatmaca mı yaptılar bilemem ama cihazın daha stabil çalışır hale getirmek için yazılım üreteceğine yeni cihazlar çıkartmaya devam ediyorlar.. fakat diğer rakip firmalar da nextin verdiği desteğin 4 te 1 ini ancak veriyorlar diğerleri de aşağı kalır yanı yok .
işin ilginç yanı piyasada 200 230 lira arasında gezinmesi cihazın özellikleri budanmasına rağmen halen bu fiyatlarda geziniyor.
Ne yazık ki ülkemizdeki ticaret anlayışı sattım iş bitti düzeyinde.
Ticari ahlak çok önemlidir. Kavrayabilene.

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
Değerli Müşterimiz,

İlerleyen dönemlerde bu modelimiz ile erişilebilecek içerikler olduğunda tekrar VOD (Film İzle) bölümünde görebileceksiniz. Şu anda bu modelimiz ile oynatılabilecek herhangi bri web içeriği bulunmamaktadır.

İyi Günler
Next&NextStar Destek Ekibi

mesaj bugün geldi isteyen istediği gibi yorumlasın. ben umudumu kestim

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Değerli Müşterimiz,

PowerVU konusunda çalışma yapılmakta olup kısa bir süre içinde yeni yazılımın verilmesi planlanmaktadır.

İyi Günler
Next&NextStar Destek Ekibi

Yeni cihazların üretimi bittikten sonra, aylar önce açtığımız talepleri yanıtlamaya başladılar. Ben inandırıcı gelmiyor bu cevaplar ama bekleyip göreceğiz.
Ayrıca aylar öncesinden açtığım bu talebi cevaplayıp, "Talep Görüntüle" bölümünden kaldırmışlar. Pek umudum da güvenim de yok bu firmaya artık.

Son düzenleme:

barakuda76

0
Üye
17 May 2015
10
0
1
Yeni yazılım eklenmiş mi diye destek sitesine giriyorum ana sayfada yeni cihazının reklamını yapıyor , 5 aydır mesaj atıyorum 1 tane cevap vermiyorsunuz ben daha yeni cihaz alırmıyım sizden acaba , nexstar benim için bitmiştir.Zaten kendileride müşterisini tek seferlik olarak düşünüyor , bu kadar mağdur adam burada feryad ediyor hiç bir ilerleme yok yazıklar olsun sıze.

barakuda76

0
Üye
17 May 2015
10
0
1
Next Minix Amigo HD 09.12.2015 Yazılımı

Son yazılımı cihaz kabul etmezse aşağıdaki 18.05. yazılımı atıp tekrar son yazılımı atınız.

Hepsini denedim olmadı son yazılımıda attım olmadı son çare cihazı attım oldu nextstar...Yaşasın atlanta android ...