Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo Plus 24.11.2016 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

neroxxxx

0
Üye
5 Tem 2016
56
0
6
bu sorunu nasıl çözdünüz bu yazıiım hafızasını ip tv bölümünde yarıya ındırıyor 2400 iken 1200 olmuş buda bence bir soun ben çözemedim bilen varsa paylaşsın lütfen

muri7

0
Üye
26 Mar 2015
37
1
8
next amigo plus sinyal sorunu

Karbon ustam amigo plusa son yazilimi yukledigimde sinyan kalitesi yari yariya dusuyor yani sinyal %99 iken %52 ye dusuyor bunun sebebi ne olabilir acaba eski yazilima donunce tekrar duzeliyor sadece bendemi sorun yoksa baska arkadaslarda,da aynimi acaba bu konuda yardimlarinizi bekliyorum iyiki varsiniz ahlah razi olsun Allahs amanet olun Berlin den Selamunaleykum

:tr (2):

starkman

0
Üye
23 May 2015
89
5
8
Karbon ustam amigo plusa son yazilimi yukledigimde sinyan kalitesi yari yariya dusuyor yani sinyal %99 iken %52 ye dusuyor bunun sebebi ne olabilir acaba eski yazilima donunce tekrar duzeliyor sadece bendemi sorun yoksa baska arkadaslarda,da aynimi acaba bu konuda yardimlarinizi bekliyorum iyiki varsiniz ahlah razi olsun Allahs amanet olun Berlin den Selamunaleykum

:tr (2):

Benim cihazda da ayni sekilde 50 civarina düstu ama bence normali böyle çünkü machina 3d cihaz bile 99 göstermiyor test ettim normali böyle eski hali yanıltıciydi simdi duzeldi diyebilirim

haykut74

0
Üye
30 May 2015
1
0
1
Merhaba,
benim bir sorum olacak.uydu cihazı amigo plus.Son yazılımı yükledim. soft cam dosyası Nerede oluyor.birde bu modelde softcam dosyasını nasıl yüklüyoruz. Desteginiz için şimdiden teşekkür ler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba,
benim bir sorum olacak.uydu cihazı amigo plus.Son yazılımı yükledim. soft cam dosyası Nerede oluyor.birde bu modelde softcam dosyasını nasıl yüklüyoruz. Desteginiz için şimdiden teşekkür ler.

Buyrun arkadaşım AŞAĞIDAKİ linkte cihazınız için uygun olan softcam dosyasını bulabilirsiniz.Nasıl yükleme yapılır konusuna gelince:Önce dosyayı masaüstüne indirin sonra ZİP ten çıkarın USB ye atın. Sonra cihaza takın ve ilgili satır üzerine gelip OK leyin cihazınıza yükleyin...

http://www.next.web.tr/showthread.p...-Güncel-Emu-Softcam-Kéy-Dosyaları-Karbon.html

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Merhaba,

Buyrun arkadaşım AŞAĞIDAKİ linkte cihazınız için uygun olan softcam dosyasını bulabilirsiniz.Nasıl yükleme yapılır konusuna gelince:Önce dosyayı masaüstüne indirin sonra ZİP ten çıkarın USB ye atın. Sonra cihaza takın ve ilgili satır üzerine gelip OK leyin cihazınıza yükleyin...

http://www.next.web.tr/showthread.p...-Güncel-Emu-Softcam-Kéy-Dosyaları-Karbon.html

Orada Tandberg keyleri bulunmuyor abi galiba. 20. Mesajdaki key dosyasını atması gerekir.

http://www.next.web.tr/showthread.p...li-Yazılımı.html?p=84976&viewfull=1#post84976

Son yazılımı yükledikten sonra Zipdeki dosyayı indirin. USB Tanışabilir Belleğe update.key dosyasını atıp cihazınıza taktıktan sonra Menü-Ayarlar-Güncelleme kısmında key güncelleme ile ilgili bölüme gelip USB taşınabilir belleğinizdeki update.key uzantılı dosyayı seçerek cihazınıza Tandberg destekli son key dosyasını yüklemiş olursunuz.

Son düzenleme:

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Yazılımı bugün inceleme fırsatım oldu.İlk çıktığı Nisan ayından beri belirttiğim çocuk kilidi sorunu düzeltilmiş. Kanal düzenleme menüsünde, kanal taşırken izlenen sağ köşedeki küçük ekranda donmalar halen mevcut ama önceki yazılımlardaki gibi abartılı bir şekilde donamalar olmuyor. Kanal taşınırken kanallar izlenebiliyor yani. Önceki yazılımlarda kanal hiç izlenmiyordu.
Türkiye için ithal edilen bu cihazında Türkçe dil seçeneğindeki belirttiğim Türkçe hatarlar düzeltilmiş. (Kanal düzenleme menüsünde,Xtream menüsünde vb.)
Türkiye'nin 81 ilinde satışta olmasına karşın, hava durumunda sadece 3 büyük ilimizin vardı.Bu konudaki uyarılarım da dikkate alınarak Türkiye'nin en azından belli başlı büyükşehirleri eklenmiş.(Umarım bir sonraki yazılımda 81 ilin tamamı eklenir.)

EMU'da mükemmel derecede hızlandırılma yapılmış. Daha önceleri farklı şifreleme sistemleri kullanan kanallar arasındaki geçişlerde gecikme yaşanıyor, hatta cihazı kapatıp açmadan kanallar açılmıyordu. Bu yazılım ile sorun giderilmiş ve farklı şifreleme sistemleri arasındaki kanal geçişlerinde son derece hızlı ve sorunsuz kanallar açılıyor.
Emu'ya Tandberg şifreleme sisteminin dışında MGRD ve CRYW adından sistemler eklenmiş. CRYW kısmında British Telekom adında bi kanalın keyleri mevcut. Bu sistemler hakkında Karbon hocam bizleri bilgilendirir zannımca. Bu konuda herhangi bir bilgiye sahip değilim.

Sinyal barının da gerçekçiliğe yakın seviyeye çekilmiş olması da ayrıca sevindirici.

Bu yazılım ile hâlen eksikler olan "YouPoo" uygulamaları için doktor ustaya detaylı bir açıklama yeniden yazacağım.Uygulamalar güncelliğini yitirmiş durumda. Google bünyesinde bulunan Picasa uygulaması, daha iyi bir hizmet vermek amacı ile Google Fotoğraflar olarak yeniden yapılanmaya gitmişti. Bu konuda uydu alıcısınında yeniden yapılandırılması gerekiyor.

Bu gece Xtream ve Server ile ilgili denemeleri de yapacağım. Genel anlamda son yazılım ile daha da iyileştirilmiş olması bu cihazı ilk çıktığı günden beri kullanan birisi olarak sevindirici. Ve en önemlisi doktor ustaya belirttiğimiz eksiklerin uzun sürse de giderilmiş olması önemli.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Xtream denemelerim de gayet başarılı geçti. Yenilenen Xtream info bar görünümü de çok harika olmuş. İngiltere EFL Cup ve İspanya Copa del Rey karşılaşmalarının bazılarını Xtream üzerinden izledim. 8mbit internet hızına karşın Xtream bölümünde donma olayına pek rastlamadım.(Wi-fi ile) Elbetteki kullandığım server ile de alakalı bir durum ama Xtream bölümünün de yapılan iyileştirmeler gözle görülür derecede güzel olmuş. Bunun yanında Next'in ve işlemci firmasının sunduğu IPTV denemelerim de gayet başarılıydı.

YouPoo uygulamalarına detaylıca baktığımda Picasa için yaptığım uyarılar ile birlikte Picasa uygulamasının kaldırıldığını Flickr uygulamasının da sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördüm. Yeni adı ile Google Fotoğrafların yapılacak çalışmalar ile yeniden cihaza kazandırılacağını umuyorum. Hoş, gelmese de olur ;)
CCCam ve NewCamd kısmında önceki yazılımlarda da bir sorun yoktu ama yine de test etmek istedim. Hâli hazırda sorunsuz olan server sistemi son derece iyi işliyor. Kullanıcı serverini girdiğinde FreeServer çalışmama olayına gelecek olursak, ben FreeServer'e hiç ihtiyaç duymadığım için bu konuda net bir bilgiye hâlen sahip değilim. Aynı anda çalışmama olayı düzeltilip düzeltilmediğini bilmiyorum ama kendi serverim gayet stabil çalışmaya devam ediyor cihazda.

huserdem620

0
Üye
1 Eki 2016
3
0
1
Henüz yeni yazılımı yuklemedim. Eski sürümde sürekli olarak ekranda "ağ bağlantısı başarılı" ve " ağ bağlantısı başarısız" yazısı çıkıyor. Yeni yazılımla bu sorun halledilir mi. Cevap yazarsanız sevinirim.

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Henüz yeni yazılımı yuklemedim. Eski sürümde sürekli olarak ekranda "ağ bağlantısı başarılı" ve " ağ bağlantısı başarısız" yazısı çıkıyor. Yeni yazılımla bu sorun halledilir mi. Cevap yazarsanız sevinirim.

Kullandığınız teçhizatla alakalı bir durum olma olasılığı yüksek. Ben TPlink Wi-fi aparatı ile internet bağlantısında ne son yazılımda ne de önceki yazılımlarda böyle bir sorun aldım.

huserdem620

0
Üye
1 Eki 2016
3
0
1
Ağ sorunu

Kullandığınız teçhizatla alakalı bir durum olma olasılığı yüksek. Ben TPlink Wi-fi aparatı ile internet bağlantısında ne son yazılımda ne de önceki yazılımlarda böyle bir sorun aldım.
benim modem cihaz yanında olduğu için eternet kabloyla bağlı. Acaba neden olabilir. Yardım bekliyorum. Teşekürler

dereceli

0
Üye
12 Şub 2013
17
0
1
Ankara
Aynı sorun bendede var eternetle bağlı ama sürekli kesilip bağlanıyor bu da donmalara sebep oluyor, yazılımı tekrar yükledim,kabloyu değiştirdim, portu değiştirdim düzelmedi . Ustalardan yardım bekliyorum.

huserdem620

0
Üye
1 Eki 2016
3
0
1
Aynı sorun bendede var eternetle bağlı ama sürekli kesilip bağlanıyor bu da donmalara sebep oluyor, yazılımı tekrar yükledim,kabloyu değiştirdim, portu değiştirdim düzelmedi . Ustalardan yardım bekliyorum.

Ben hallettim. Modemin arkasında 4 eternet giriş var . giriş yerini değiştirdim düzeldi.

dereceli

0
Üye
12 Şub 2013
17
0
1
Ankara
Eternetle kopan bağlantı wifi ile kopmuyor şuan sorunsuz çalışıyor lakin diğer sarı amigonun antenine el koyduk.

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
Parayla satın aldığım xtream seyrettiğim kanallar kayboldu bunu nasıl yükleyeceğim tekrar kullanıcı bilgilerim var lakin bunu nasıl yüklerim bilmiyorum

Tekno_Manya

0
Üye
24 Eyl 2016
18
1
3
Bigileri usb ile nasıl yüklerim manuel beceremedim Birde sunucu ve aktivasyon ayarlarına giremiyorum kumanda 2 alt satıra atlıyor bunları nasıl düzeltiriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...