Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD CCcam Bilgilerinin Girilmesi(Resimli Anlatım)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Merhaba, ben yeni üye oldum. Yerel network ayarları kısmına Server bilgilerini girdim ve Oto bağlan kısmında Açık yazıyor ve altında "Oturum kapa Bağlandı" yazıyor. Ama şifreli kanallara geldiğimde açılmıyor. Yerel network ayarları kısmındaki ayarlamadan başka birşey yapmam gerekiyor mu acaba? Serverın çalıştığına dair bilgi aldım.

Şimdiden teşekkürler

Modemi kapatıp açarak tekrar IP almayı deneyin,diğer internet üzerinden çalışan bölümler çalışıyor mu? kontrol ediniz( Hava Durumu - Youtube vb.) birde açılması gereken paketler serverlerde zaman zaman kartlardan dolayı off olabiliyor,değişik kanallarda açılıp açılmadığını kontrol ediniz.bağlantıda sorun yoksa,serverde sağlam ise açılması lazım kanalların.

mutu81

0
Üye
11 Şub 2012
5
0
1
next minix hd cihazım ısındığı andan itibaren (2 saat) sürekli cccam da donmalar oluyor. Bağlantı kopuyor tekrar bağlanıyorum 1 dk sonra tekrar kopuyor. Aldığım yer serverle alakalı diyor. Serveri başka cihazda test ettim çok stabil çalışıyor. Nedense kimse sorunun cihazdan kaynaklandığını kabul etmiyor. İnternetimde sorun yok, serverimde sorun yok.(başka bir cihazla test ettim) Klon ******** bile next hd minix ten kat ve kat daha kalitedir. herhalde tek sorunlu cihaz bana denk geldi.

oozel

0
Üye
10 Ara 2011
2
0
1
yok hocam merak etme tek değilsin. cihaz cccam olarak çok başarısız. donmaları çözmeleri gerekiyor.

mutu81

0
Üye
11 Şub 2012
5
0
1
yok hocam merak etme tek değilsin. cihaz cccam olarak çok başarısız. donmaları çözmeleri gerekiyor.
Kardeşim tek olmadığımı biliyorum. Cihazı satanda üretende hiçbir sorun olmadığını söylüyor. Birazdan aldığım yere götürüp test ettiricem, serveri bahane edecekler. Bende yanımda dreanbox 500 getiricem serveri onda test edip göstericem. Bakalım ne diyecekler.İleri mühendislik harikası cihazı geçen akşam maç izlerken camdan aşağı atıyordum asla ama aşağıda birinin kafasına gelir diye atmadım.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
arkadaşlar merhaba. ben next minix hd uydu alıcısından internete giremiyorum. kablo ile internet bağlantısı yaptım fakat sadece hava durumunu görebiliyorum. yerel network ayarlarından ip alıyorum fakat ugulama kısmında cccam yazmıyor ve yeşil şekilde düzenle kısmı yok. nerde yanlış yapıyorum ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
arkadaşlar merhaba. ben next minix hd uydu alıcısından internete giremiyorum. kablo ile internet bağlantısı yaptım fakat sadece hava durumunu görebiliyorum. yerel network ayarlarından ip alıyorum fakat ugulama kısmında cccam yazmıyor ve yeşil şekilde düzenle kısmı yok. nerde yanlış yapıyorum ?

Uygulama yazan kısma gelip ses + tuşuna bastığınızda CCcam seçeneğini görebilirsiniz, bu seçeneğe geldikten sonra kumandan kırmızı tuşa basarak ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
denedim fakat çıkmıyor.bastığımda boş çıkıyor cccam yazmıyor malesef :(

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
tamam şu an cccam geldi çok tşk ederim.buaşamadan sonra ayar kısımlarıyla uğraşayım inş yapabilirim.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
server numarası kullanıcı adı ve şifresi olan sayfa geldi verdiğiniz bilgileri girdim oturum aç dedikten sonra bağlanmada hata uyarsını veriyor. nerde hata yapıyorum ? :(

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
server numarası kullanıcı adı ve şifresi olan sayfa geldi verdiğiniz bilgileri girdim oturum aç dedikten sonra bağlanmada hata uyarsını veriyor. nerde hata yapıyorum ? :(

Benim vermiş olduğum değerleri değil kendinizin almış olduğu server bilgilerini cihazınıza girmeniz gerekmektedir,ilk mesajdaki eklentiyi anlatımdaki örnek gibi kendi server bilgilerinizi düzenleyerek cihazınıza girebilirsiniz.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
URL :cccam.dyndns.tv
Kullanıcı Adı : mach13
Kullanıcı Şifresi : mach14
Cccam Port : 7777

şu bilgileri girmeyecekmiyiz yani? girmeyeceksek bu değerler nereden alınıyor. uydudan güncellemede yaptım fakat youtube bölümü yine görünmedi. bağlanmada hata diyor sürekli. birde dhcp yi açık yaptığımız ekranda alt alta çeşitli rakamlar yazıyor. bunlarıniçinden DNS Alternate nin karşısında rakam yok 000.000.000.000 yazıyor. kusura bakmayın biraz bilgisizim bu konuda soru üstüne soru sormak zorunda kalıyorum.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
URL :cccam.dyndns.tv
Kullanıcı Adı : mach13
Kullanıcı Şifresi : mach14
Cccam Port : 7777

şu bilgileri girmeyecekmiyiz yani? girmeyeceksek bu değerler nereden alınıyor. uydudan güncellemede yaptım fakat youtube bölümü yine görünmedi. bağlanmada hata diyor sürekli. birde dhcp yi açık yaptığımız ekranda alt alta çeşitli rakamlar yazıyor. bunlarıniçinden DNS Alternate nin karşısında rakam yok 000.000.000.000 yazıyor. kusura bakmayın biraz bilgisizim bu konuda soru üstüne soru sormak zorunda kalıyorum.

DHCP açık işlemi cihazın modemden otomatik olarak IP almasını sağlamaktadır,eğer bu seçeneği kapalı yaparsanız cihaza kendiniz bir IP tanımlamanız gerekmektedir.DNS kısmı boş olması,daha doğrusu değer yazmaması şu aşamada sizi etkileyen bir etken değil. ( bu işlemlerin sonunda modeminizi tekrar resetleyiniz ve yeni IP almasını sağlayınız)

Uydu üzerinden güncelleme işlemi sonucunda cihazınızın Versiyon NO 118 oldu ise Youtube bölümüne ulaşabilmeniz gerekir.

server ile ilgili ise ;
1 mesajda verdiğim değerler örnek olarak verilmiş değerlerdir,zaten en altta da bunu not olarak yazdım,
Server diye tabir ettiğimiz bilgiler (kullanıcı adı,port,şifre,url) ücretli olan bir uygulamadırve server satın aldığınız yerin size vereceği bilgilerdir.
Server çalışma mantığı ile ilgili detay bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.
Kart paylaşımı ( card sharing ) ne demek ? Nasıl kullanılır ?

Bu model için çok yakında ücretsiz server desteği verilmiş olan yazılım sunulacaktır,forumumuzu takip etmeye devam ediniz, yazılımlar çıktığı an da buradan duyurulacaktır.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
çok tşkler. maincode versiyonu karşısında V1.10B8* yazıyor. yani bu demek oluyor ki youtube a giremeyeceğim? cihaza herhangi birkart takmadığım için de server ile ilgili herhangi bir işlem yapmam mümkün olmayacak sanırım..

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
çok tşkler. maincode versiyonu karşısında V1.10B8* yazıyor. yani bu demek oluyor ki youtube a giremeyeceğim? cihaza herhangi birkart takmadığım için de server ile ilgili herhangi bir işlem yapmam mümkün olmayacak sanırım..

Pardon yanlış yazmışım :).altta Versiyon NO 118 olacak. uydu üzerinden tekrar güncelleme yapmayı deneyiniz,yazılım güncelleme işleminde Flasha yazılsın mı diye soracaktır Evet diyerek devam ediniz. bu işlemler bitene kadar cihaza müdahale etmeyiniz.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
söylediklerinizin hepsini yazdım fakat yinede gereçler bölümüne yotube gelmedi. o bölümde hava durumu rss gibi şeyler yazıyor fakat yotube var. dediğiniz yerdede 118 yazıyor. uyduyu modemi kapattım tekrar açtım ama yok malesef.

mutu81

0
Üye
11 Şub 2012
5
0
1
Next minix hd harika cihaz

Next minix hd almayı düşünen arkadaşlar sakın ama sakın bu cihazı almayın. Ben yandım siz yanmayın. Cihazın kanal geçişleri çok yavaş, görüntü çamur gibi hatta balçık, cccam inanılmaz derecede kötü sürekli bağlantı kopuyor. Cihazı aldığım yere götürdüm iade almadı, kavga ettim. serverda sorun dediler. Aldığım yere dm500 cihazımı da götürdüm(clon 60TL :) ) serveri onda test ettik 30dk da bir kere bile donmadı. next minix hd de 3dk da bilemedin 1dk da bir donma oldu. Yine iade almadılar çünkü iade nedeni değilmiş. cccam yasadışı birşeymiş :) Hadi gel de next için iyi şeyler düşün. Forum adminleri sizce de sorun benim serverim da değil mi:) :D

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Bir yerlerde hata yapılıyorsunuz arkadaşlar,eğer sorun olsa kimsede çalışmaz, son yazılımdan sonra CCcam stabilitesi daha arttı, 1 saat kesintisiz donma kopma olmadan server bağlantısını bizzat kendim test ettim,çoklu port kullananlar her porta ayrı ayrı olarak oturumu aç komutu versinler. kablosuz bağlantıda kopma sıkıntısı olabilir ama ethernet üzerinden herhangi bir sorun yok.