Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Mavi & Pembe) 28.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahacan

0
Üye
3 Tem 2012
14
0
1
herhalde yeni yazilimi yuklerken sorun yasayan bir kac kisiden biriyim. Yazilimdan sonra cihaz acilmadi , rs232 ile yazilim atmayi deneyecegim ama kablo ve rs232 li pc sikinti.kabloyu bi sekilde temin edip is yerindeki eski pc ile (umarim rs232 arayuz vardir-yarin bakacagim) loader ile eski yazilimi atmaya deneyecegim. Kendi kablomu yapmam icin konnektor erkek mi yoksa disi mi olmali?maltepe pazariindan-ankara parcalari alip kendim yapmayi dusunuyorum da bir de 3.5 mm jack ve kablo...yoksa servise gotursem garanti kapsaminda bakarlar mi?malum yarin da yilbasi tv lazim, eski fta korax camur gibi geliyor:( umarim sorunsuz bi sekilde kisa yoldan ve zahmetsiz sorunu cozebilirim. Deneyimli arkadaslarin da tavsiyelerini almak isterim...
Herkese mutlu, huzurlu ve saglik dolu nice yillar dilerim...

hocam cihazindan kaynaklaniyor

bluebey

0
Üye
20 Ara 2012
22
0
1
herhalde yeni yazilimi yuklerken sorun yasayan bir kac kisiden biriyim. yazilimdan sonra cihaz acilmadi , rs232 ile yazilim atmayi deneyecegim ama kablo ve rs232 li pc sikinti.kabloyu bi sekilde temin edip is yerindeki eski pc ile (umarim rs232 arayuz vardir-yarin bakacagim) loader ile eski yazilimi atmaya deneyecegim. kendi kablomu yapmam icin konnektor erkek mi yoksa disi mi olmali?maltepe pazariindan-ankara parcalari alip kendim yapmayi dusunuyorum da bir de 3.5 mm jack ve kablo...yoksa servise gotursem garanti kapsaminda bakarlar mi?malum yarin da yilbasi tv lazim, eski fta korax camur gibi geliyor:( umarim sorunsuz bi sekilde kisa yoldan ve zahmetsiz sorunu cozebilirim. deneyimli arkadaslarin da tavsiyelerini almak isterim...
herkese mutlu, huzurlu ve saglik dolu nice yillar dilerim...

Kardeşim bence kendin uğraşma hiç. al cihazını konya sokağa götür. Birisi yapmazsa birisi halleder. Flashın yandığını düşünmüyorum ama flash bile yazarlar. rahat ol.

meklat

0
Üye
5 Mar 2012
3
0
1
Sınırlı derken neyi kastettiğinizi anlamadım. iptv yeni eklenen bir özellik. sınır olarak sanırım 20 kanaldan fazla ekleyemiyorsunuz. diğer ekleyeceğiniz içereklerde tamamen özgürsünüz.

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2622 bu linkte iptv ile ilgili yaptığım bir denemeyi kısaca özetlemeye çalıştım.
bluebey kardeşim teşekkür ederim. Ben sınırlı derken çok anladığım bir konu olmadığı için hangi linkleri açıp hangilerini açmıyor demiştim. Siz zaten cevap vermişsiniz. Daha denemedim ama anladığım kadarıyla İPTV daha tam randımanlı değil..

tsuat

0
Üye
31 Ağu 2012
18
6
3
Arkadaşlar merhaba.Yeni yazılımı ve kanal listesini yüklerken yazılım+kanal listesini yapıyoruz.Değilmi?USB de sadece verilen yazılım uzantısı (abs) ,kanal listesininde uzantısı (udb) oluyor değilmi.USB de sadece bu iki dosya olacak değilmi.Yardımcı olursanız sevinirim.Yanlış birşey yapmak istemiyorum
yedek aldığım kanal listesinin uzantısı (udb) olarak yükleyeceğim değilmi.Yazılımla beraber.

BerkayTR

0
Üye
22 Ara 2012
1
0
1
merhaba arkadaşlar

yazılımı yükledim gayet hoş ve güzel olmuş yanlız kanallar geciş hızı yavaş diyer nextlere göre birde degişik bikac tanedaha osd menü alınsa daha güzel olurdu bence sorunsuz izleye biliyorum. digital uyduda next den başka bir marka kullanmıyorum ben başarılar kolay gelsin

hbsezen

0
Üye
18 Eki 2012
1
0
1
GB
İPTV ye usb üzerinden nasıl bir dosya yülkemem gerekiyor.Yani iptv kanal eklemek manual çok zor oluyor.Bu işlemi usbden nasıl yaparız.Yardıncı olurmusunuz.İyi seneler.

mechen

0
Üye
2 Eki 2012
7
0
1
Kardeşim bence kendin uğraşma hiç. al cihazını konya sokağa götür. Birisi yapmazsa birisi halleder. Flashın yandığını düşünmüyorum ama flash bile yazarlar. rahat ol.

Evet hocam öyle yaptım, next servise gittim ulustaki...
uydudaki yazılımı attı, rs232 ile dedi fazla kurcalama:) o uydudan günceller dedi..borcumu sorunca at bir şyler dedi ben de 10 tl verdim ( kabloya vereceğim parayı...)
feve gelincede eylül yazılımını ve kanal listemi attım korkarak da olsa:)
sormak istediğim dün yedeğini aldığım dumb files i yükleseydim hem yazılımı hemde kanal listemi aynı anda yüklemiş olurmuydum?
ama son yazılımı yüklemeye cesaret edemedim..
herkese iyi yıllar...

freesat

0
Üye
21 Kas 2012
5
0
1
Arkadaşlar merak ettim bu yeni yazılımın görselleri nasıl? Birisi çekip koyabilirmi?

21 Eyl 2012
3
0
1
Yeni yazılı yazanlara teşekkür ederim çok güzel iş çıkarmışlar. önceki yazılımda USB'ye kanal yedeği alabailiyoruz. Bu yazılımda aynısı nı yapabiliyor muyuz. Menülerden güncelleme kısmından uğraşırken USB'ye backup adı altında birşeyler yapmayı başardım ama ne olduğunu anlayamadım. Kanal yedeğini nasıl alabiliriz. Tekrar test yazılım mükemmelliği için teşekkür edrim.

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
bu yazılımı indirdim sorunsuz kuruldu ve tamamen farklı yeni bir arayüzle karşıladı. baya güzel bişeye benziyordu sorunyoktu. yalnız artık şu kendi daha önceden dump files yedegi olarak aldıgım kanal listesini getireyim diye kullanıcı kanal listesini yükle dedim yükledi bitirdi bir kapandı o kapanış. artık kumanda bile hükmetmiyor .uydu gözü yani kumanda gözü ışıgı yeşil olarak görünüyor. yani sanki uydu acık gibi ama ortada görünen bişey yok .yani cihaz havar ha yok o şekilde. yani bir iki defa elektirikten cıkarıp tekrar takdım bakalım acılacakmı diye artık cihazın acıldıgını gösteren bir işaret yok yani .midyada pirince giderken evdeki bulgurdan olduk derler ya işte o mesele .eski kanal listemi geri getirmeyi düşünmeseydim belki bişey olmıyacaktı .ozamanda yazılımın artılarını eksilerini bilemezdik demi ya. şimdi ustalara soruyorum ne olacak bu next minik hecdi pembe serisinin hali bu sorunu nasıl çözmemiz gerekiyor.ek bir aparata gerek duymadan kendi imkanlarımızla bu çihazı eski haline yani yeni yada eski yazılım şeklinde şu anda uydusuz kaldık

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
bu yazılımı indirdim sorunsuz kuruldu ve tamamen farklı yeni bir arayüzle karşıladı. baya güzel bişeye benziyordu sorunyoktu. yalnız artık şu kendi daha önceden dump files yedegi olarak aldıgım kanal listesini getireyim diye kullanıcı kanal listesini yükle dedim yükledi bitirdi bir kapandı o kapanış. artık kumanda bile hükmetmiyor .uydu gözü yani kumanda gözü ışıgı yeşil olarak görünüyor. yani sanki uydu acık gibi ama ortada görünen bişey yok .yani cihaz havar ha yok o şekilde. yani bir iki defa elektirikten cıkarıp tekrar takdım bakalım acılacakmı diye artık cihazın acıldıgını gösteren bir işaret yok yani .midyada pirince giderken evdeki bulgurdan olduk derler ya işte o mesele .eski kanal listemi geri getirmeyi düşünmeseydim belki bişey olmıyacaktı .ozamanda yazılımın artılarını eksilerini bilemezdik demi ya. şimdi ustalara soruyorum ne olacak bu next minik hecdi pembe serisinin hali bu sorunu nasıl çözmemiz gerekiyor.ek bir aparata gerek duymadan kendi imkanlarımızla bu çihazı eski haline yani yeni yada eski yazılım şeklinde şu anda uydusuz kaldık

Bu dediğinizi bende yaptım ve 25 nolu mesajımdada yazdım bende gayet güzel çalışıyor.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
tüm emeği geçen üstatlarıma sonsuz teşekkürler.... Hürmetler. Yükledim... çok güzel bir tasarım süper olmuş....

Son düzenleme:

byleo

0
Üye
18 Nis 2012
2
0
1
Yükledim tesekkur ederım cok guzel olmus
ufak bır hata gozume carptı belırtmek ısterım

hdd baglanıp mını kumandadan play'a basınca hdd acılıyor ınfo tusu ılede ımage vıdeo musıc secımı yapılıyordu eskı yazılımda

ama yenı yazılımda ınfo tusu hdd baglıyken calısmıyor

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
Bu dediğinizi bende yaptım ve 25 nolu mesajımdada yazdım bende gayet güzel çalışıyor.

25 nolu mesaj burda http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2612&page=3 ama yeterli bir acıklama yok.o dediğin eski kanal listesini tabiki yedekledim ve işte o yedegi yani kanal yedegini geri yüklerdikten sonra artık cihaza ulaşamıyorum.bu kounuyla ilgili tam yeterli bilgi hangi topikteyse onu yazalımda gereksiz yere kök sökmiyelim yada cevap yazmış olmak için cevap yazalımda bier hizmet olsun burada bu konuda muzdarip olanlar hizmet alsın demiya .bu konuda ciddi destek ve yardımda bulunanlara ve bulunacaklara kucak dolusu teşekkurlerimi sunuyorum. KEŞKE YAZILIMI SUNARKEN AMAN HA ESKİ KANAL LİSTENİZİ bu yazılım üzerine yüklemeye kalkmayın .sonra midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz denseydi bende eski kanal listesini yüklerken iki kere düşünürdüm bu yazılımı yüklemeden önce

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
25 nolu mesaj burda http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2612&page=3 ama yeterli bir acıklama yok.o dediğin eski kanal listesini tabiki yedekledim ve işte o yedegi yani kanal yedegini geri yüklerdikten sonra artık cihaza ulaşamıyorum.bu kounuyla ilgili tam yeterli bilgi hangi topikteyse onu yazalımda gereksiz yere kök sökmiyelim yada cevap yazmış olmak için cevap yazalımda bier hizmet olsun burada bu konuda muzdarip olanlar hizmet alsın demiya .bu konuda ciddi destek ve yardımda bulunanlara ve bulunacaklara kucak dolusu teşekkurlerimi sunuyorum. KEŞKE YAZILIMI SUNARKEN AMAN HA ESKİ KANAL LİSTENİZİ bu yazılım üzerine yüklemeye kalkmayın .sonra midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz denseydi bende eski kanal listesini yüklerken iki kere düşünürdüm bu yazılımı yüklemeden önce

öncelikle geçmiş olsun,
1mesajda kanal listenizin silineceği ve yazılımın sadece kanal listesi + yazılım şekilde yüklemeniz gerektiğini eski kanal listenizi kullanmamanızı bildirmiştik..

Sorununuzun çözümü için ise ;

İlk önce çöken Minix Hd cihazlar için buradaki kablo temin edilmesi gerekiyor.
http://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=1113

Daha sonra cihazını kablo yardımı ile PC bağlantısını sağlayarak ,buradaki editörü kullanarak (''Include bootloader'' seçeneği işaretli olarak ) sondan bir önceki yazılımı 21.09.2012 tarihli yazılımı PC üzerinden cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir..
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=7

Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...