Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Mavi & Pembe) 28.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
arkadaşlar ben de yazılımı yüklerken cihaz kapanıp açılmadı ve IR den cihazı kumanda edemiyorum. Fişini çekip takmama rağmen değişen bir şey olmadı:( akşam akşam başımıza iş mi aldık acaba? RS232 ile ile yükleme demiş bir arkadaş ama şu an kendi imkanlarımız ile bir çözümü yok mu? Hanımlada papaz olduk gece gece:(
Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

aynı sorunu bende yaşıyorum tıpkısı sorunu çözebildini bana anlatta çözelim şu işi

tahacan

0
Üye
3 Tem 2012
14
0
1
Karbon ustad neden engellendim oncelikle buna bi zahmet aciklama getirirseniz sevinirim.

Simdi gelelim son test yazilimina.yazilim guzel ama en kotu hatayi soyleyim arkadaslar

ornek vericek olursan cihaz ilk acildiginda menuye girmezseniz goruntu harika ama menuye girer bide youtube yada daily yada ip tv den bir kanal acip tekrar normal yayina dondugunuz de eyvah eyvahhhhhhh berbat bi camurla karsi karsiya kaliyorunuz. Taki cihazi kapatip actiginizda duzeliyor goruntu

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Karbon ustad neden engellendim oncelikle buna bi zahmet aciklama getirirseniz sevinirim.

Simdi gelelim son test yazilimina.yazilim guzel ama en kotu hatayi soyleyim arkadaslar

ornek vericek olursan cihaz ilk acildiginda menuye girmezseniz goruntu harika ama menuye girer bide youtube yada daily yada ip tv den bir kanal acip tekrar normal yayina dondugunuz de eyvah eyvahhhhhhh berbat bi camurla karsi karsiya kaliyorunuz. Taki cihazi kapatip actiginizda duzeliyor goruntu

Forumun alt yapısı ile ilgili teknik bir sorun oluşmuştu,sadece siz ile alakalı değil bir çok kullanıcı erişim sorunu yaşamıştı..

IP tv - ve diğer uygulamalardan çıktıktan sonra kanallardaki sorunlar ile ilgili ARGE ye bildirim yapılmıştı zaten,yazılımlar test yazılımı olduğundan gördünüz aksaklıkları bildirirseniz bizlerde konuyu yetkili arkadaşlara iletip yazılımın stabil hale getirmesi için katkı sağlamış oluruz..

aademr

0
Üye
3 Ağu 2012
16
0
1
dostum aynı şey benim başıma da gelmişti..servise vermiştim yaklasık 2 hafta sürdü bana gelmesi..flash ı değiştirmişlerdi..geçmiş olsun

extensa

0
Üye
29 Tem 2012
8
0
1
Mükemmel olmus bende hersey sorunsuz calisti ayrica ip tv süper olmus emegi gecenlere cok tesekkür ederim.

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
Forumun alt yapısı ile ilgili teknik bir sorun oluşmuştu,sadece siz ile alakalı değil bir çok kullanıcı erişim sorunu yaşamıştı..

IP tv - ve diğer uygulamalardan çıktıktan sonra kanallardaki sorunlar ile ilgili ARGE ye bildirim yapılmıştı zaten,yazılımlar test yazılımı olduğundan gördünüz aksaklıkları bildirirseniz bizlerde konuyu yetkili arkadaşlara iletip yazılımın stabil hale getirmesi için katkı sağlamış oluruz..
ip tv 20 kanal saınırı bence çok az ve rtmp mms protokol desteğide eklenirse bizler için daha iy olur bunun yanı sıra cccam da bi elden geçirilmeli
bazen problem oluyor.

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
selamlar herkese gönlünce yepyeni bir yıl dilerim emeği geçen herkese teşekkürler yazılım harika olmuş ip tv de ciaz donup kalıyor fişten çıkarıp yeniden takınca düzeliyor birde picasa da donup kalıyor aynı işlemi yapınca yine düzeliyor wifi harika,menü harika birde minix hd de ip tv kanal url ne şekilde yazıp gireceğiz herkese şimdiden teşekkürler

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
selamlar herkese gönlünce yepyeni bir yıl dilerim emeği geçen herkese teşekkürler yazılım harika olmuş ip tv de cihaz donup kalıyor fişten çıkarıp yeniden takınca düzeliyor birde picasa da donup kalıyor aynı işlemi yapınca yine düzeliyor wifi harika,menü harika birde minix hd de ip tv kanal url ne şekilde yazıp gireceğiz kanal yedeğimi alıp geri yükledim sorunsuz herşey harika olmuş herkese şimdiden teşekkürler

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
yazılım süper olmuş.menüde solda hava durumunu sağda tarihi saati günü görmek güzel.benim için tek eksik info kısmında server linkinin yazmayışı. ancak infoya 3 kez basınca görülebiliyo.buda eksik sayılmaz gerçi.sadece alışkanlıktan kaynaklanıyo.

birde sinyal kalitesinde inanılmaz artışlar oldu.bazı kanallarda 99% u gördüm.ilginç gerçekten.diğer yazılımda sinyal kalitesi 85% i geçmiyodu.

dolunay38

0
Üye
30 Ocak 2012
2
0
1
Sevgili karbon kardeş yeni yazılımı yükledikten sonra bazı kanal geçişlerinde ses sorunu yaşıyorum.Kanaldan kanala geçişte ses gidiyor yeşil tuşşla görüntü formatını değiştirince ses yeniden geliyor daha önce vermiş olduğun ses arızaları olanlara atmış olduğun dosyayı yeniden yüklesek çözülürmü acaba daha öncedende vardı bu arıza atmış olduğun ses arıza dosyası bu sorunu çözmüştü.Bir de daha önce bir arkadaşın paylaştığı gibi yeni yazılımda kanallar bazen açılmıyor diğer kanallara geçip tekrar aynı kanala geçince geliyor yardımcı olursanız sevinirim saygılar.Cihaz mini hd pembe...

fuat38

0
Üye
8 Ara 2011
17
0
1
Karbon usta yazılımı ve kanalları sorunsuz yükledim,güzel bir arayüz sorunsuz çalışıyor,Emeği geçenlerin ellrine sağlık,benim sıkıntım WİFİ adaptörle iligili Nexten RALİNK 5370 cihpset özellikli adaptör almıştım ve kullanıyordum ancak son zamanlarda WİFİ adaptörü görmemeye başladı,yeni yazılmdan sonrada açıp kapatıp deniyorum eadaptörü gene görmüyor,yardımcı olabilrseniz sevinirim.Teşekkürler

Son düzenleme:

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
bu yeni yazılımda acaba şifreli kanaldan yaptıgı kayıtlara şifre koyuyormu ? .bu sorun acaba bu yazılımda düzelmişmi ?. eski yazılımda normal şifresiz kanallarda sorun yok sadece şifreli kanaldan yaptıgı kayda şifre koyuyor ancak kendi üzerinden seyredilebiliyordu. başka cıhazdan seyredilmiyordu . acaba bu yeni yazılımda bu sorun düzeldimi ben en çok onu merak ediyorum. bu sorun üzerinde duruyorum.acaba bu kayıt sorunu bu yahazılımda düzeldimi düzelmedimi .düzelmediyse zaten pekde bir artısı oldugunu düşünmüyorum ve yüklemiyecegim.bu konuda deneyenler cevapyazarsalar çok makbule gececek TEŞEKKURLER

emrahea

0
Üye
26 Ara 2012
4
0
1
Sinyal yok ile ilgili bilgi verebilir misiniz arkadaslar

mavi yada pembe cihazına black yazılımı yüklemiş olabilirsin. bende de aynı sorun vardı ama ben black yazılımını pembe cihazıma yüklemiş olduğumu farkettim. pembe yazılımı yükledim düzeldi. birde kanal yedeğini tekrar yükleme cihazınız kilitlene biliyor. formdaki arkadaşların başına gelmiş.

osman2bebe

0
Üye
16 Eki 2012
4
0
1
arkadaşlar yazılım çok güzel olmuş yalnız bende ip tv ile uğraştıktan sonra hd kanallarım da görüntü çok kötü oldu tekrar eski yazılımı yükledim umarım bu sorun düzeltilir final yazılımda wifi çipseti rt 5370yerine REALTEK RTL8187 çipsetini yazılıma adapte edebilirlerse o zaman süper olur makine diye düşünüyorum ozaman modemi aynı oda içine almamıza gerek kalmaz diye düşünüyorum

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Şifreye devam.İlginenenlerin bilgisine...

degerli dostum bu mesajınızdan dogru anladım demi şifreli bir kanaldan yaptıgı kayda şifre koymaya devam ediyor demi ? çokda az acıklaması olan bir cevap yazdıgınız için tekrar sormak zorunda kaldım . benim için bu cihazın tek eksiği ve en büyük sorunu buda ondan dolayı bu özelliği ile ilgili durumu bıkmadan takip ediyorum .heralde bu gidişle .şifrli bir kanaldaan kayıt yaparken ifre koymayan 1300 tl lik bir süper uydu cihazı var süreklide kendisini yenileyen bir yazılım destegi var hemde baba yazılım ve destegi . hani günü kurtarayım babından degil hatırlı yazılım destegi sunuyor .tabi markası ve ismi bende mevcut buraya yazarsam kıskanırlar yada yasaktır diye yazmıyorum .isteyen olursa pm den cevap yazarım. yani bilgi veririm . oysa şu cihazda bu bahsettiğim sıkıntıyı çözselerdi inanın .satış patlaması yapardı .çünkü yaptıgı işe göre fiyat bazında çok hesaplı bir ürün .ama şifreli kanaldan yaptıgı kayda şifre koyması bu cihazın en kötü tarafı.onun için acaba bu istegi duyarlarda düzeltirlermi diye umutla bekliyorum . eger 6 aya kada bu sorun düzelmezse o bahsettiğim cihazdan alacam teşekkurler

dron

0
Üye
1 Ocak 2013
3
0
1
ben herşeyi tarifiniz üzerine yaptım lakin değişen birşey olmadı emuyu aktive ettim güncelledim key aktive ettim değişen birşey yok ekstra yeni bir kanal seyredemedim????????

birde uydudan güncelleme yapmıyor artık alt resimde ki gibi sinyal az gösteriyor

20130102_143048_zps97fd6a83.jpg

herhangibi bir değişiklik yaptığımda ise

20130102_143133_zps88c46cd4.jpg

sinyal geri geliyor ama uydudan güncelleme yapmıyor nedeni bulamadım

Son düzenleme:

dron

0
Üye
1 Ocak 2013
3
0
1
sizler şifreli kanala kayıt esnasında koyduğu şifreyi tartışıyorsunuz allah kolaylık versin ama ben hala şifreli kanal seyredemiyorum yardımcı olacak yokmu bu şifreli kanallar hangisi isimleri nelerdir sakıncası yoksa buradan verebilirmisiniz ! sakıncalı ise özelden msn beliyorum saygılarımla

inanın üşenmedim tüm kanalları tek tek açtım değişen birşey yok nasıl oluyor herkes seyredebiliyorda ben birşey seyredemiyorum neyi eksik yapıyorum bilemedim saygılarımla
sistem bilgisi

2013-01-02165107_zps237ba5b9.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...