Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Pembe / Mavi Serisi 02.12.2015 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dorado

0
Üye
4 Ağu 2013
45
3
8
aydın
arkadaşım benim wifi bağlanmıyordu yeni bir wifi aparat aldım son model çok süper bağlanıyor modelle de ilgili olabilir

Zeyneddin

0
Üye
26 Şub 2013
14
0
1
Arkadaşlar iyi akşamlar, cihazım next minix hd pembe
yazılım da şu andaki en son sürüm yüklü yani: 02.12.2015 tarihli yazılım

sorunum şu:
son zamanlarda kumanda ile örnek veriyorum 3 tuşuna bastığımda 3 teki kanal açılacağına 333 veya 3333 basmışım gibi ekrana geliyor
veya kanal listesini ekrana getirmek için OK tuşuna bastığımda sanki 4 - 5 defa basmışım gibi kanal listesi gidip geliyor
aynı zamanda kanal listesi ekranda iken, yukarı veya aşağı tuşlarına bastığımda jet hızıyla yukarıya veya aşağıya gidiyor.
iki farklı kumanda var, biri orjinal büyük olanı, diğeri ise küçük olan kumanda.

anlattığım bu sorun meydana geldiği zaman, her iki kumanda aynı sorun yaşanıyor.

Bunun sebebini bilen varsa fikirlerinizi ve yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Arkadaşlar iyi akşamlar, cihazım next minix hd pembe
yazılım da şu andaki en son sürüm yüklü yani: 02.12.2015 tarihli yazılım

sorunum şu:
son zamanlarda kumanda ile örnek veriyorum 3 tuşuna bastığımda 3 teki kanal açılacağına 333 veya 3333 basmışım gibi ekrana geliyor
veya kanal listesini ekrana getirmek için OK tuşuna bastığımda sanki 4 - 5 defa basmışım gibi kanal listesi gidip geliyor
aynı zamanda kanal listesi ekranda iken, yukarı veya aşağı tuşlarına bastığımda jet hızıyla yukarıya veya aşağıya gidiyor.
iki farklı kumanda var, biri orjinal büyük olanı, diğeri ise küçük olan kumanda.

anlattığım bu sorun meydana geldiği zaman, her iki kumanda aynı sorun yaşanıyor.

Bunun sebebini bilen varsa fikirlerinizi ve yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

kumandanin pillerni deyis,sorun giderlenmese cihazi fabrika ayarlarina donder

serdan

0
Üye
10 Mar 2016
3
0
1
yazılımı yükledim cihaz hiç açılmıyor foksiyonlar işlemiyor cihazın reset yeride yok ne yapacağım yardım acill
en son yazı ekranda bim farklı diyordu yüklerken

arda efeli

0
Üye
2 Kas 2011
20
0
1
merhaba cihazda 02/12/2015 tarihli yazılım var bütün kanallarda sinyal güçlü olduğu halde fox hd donma sorunu var (sinyal güçlü) daha önce next hd plas blacta oluştu yeni yazılımla düzetilmişti ,yardımlarınızı bekliyorum ...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
merhaba cihazda 02/12/2015 tarihli yazılım var bütün kanallarda sinyal güçlü olduğu halde fox hd donma sorunu var (sinyal güçlü) daha önce next hd plas blacta oluştu yeni yazılımla düzetilmişti ,yardımlarınızı bekliyorum ...

birkaç gün önce bende de oldu. Minix Combo kullanıcısıyım. 2 çıkışlı LNB kullanıyordum. Biri uydu alıcısına, diğeri bilgisayardaki TV kartına bağlı. TV kartındakinin boşa çıkarttım, uydu alıcısını da kapatıp fişten komple çektim düzeldi usta.

musti_52

0
Üye
18 Şub 2016
6
1
3
selam ustalar bir soru da ben sorum bende minix hd mavi cihaz var iptv 100 adet aliyor bunu yukseltmek icin teknik servisten deskmi lazim
tesekurler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,541
2,140
113
İstanbul
selam ustalar bir soru da ben sorum bende minix hd mavi cihaz var iptv 100 adet aliyor bunu yukseltmek icin teknik servisten deskmi lazim
tesekurler

Merhabalar arkadaşım bu olay maaelesef teknik servis ile ilgili değildir,bu durum tamamen YAZILIM la ilgili bir durumdur.Yani diğer bir deyişle bu kapasite sadece yazılımla ARTTIRILABİLİR tabii hafıza kapasitesi yeterli gelir ise....

musti_52

0
Üye
18 Şub 2016
6
1
3
imkani varmi ya ornegin uydulardan 4/6 uydu harici silinse zaten kulanmiyoz yazilimi da teknik servis yapmasi gerekmiyormu

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
imkani varmi ya ornegin uydulardan 4/6 uydu harici silinse zaten kulanmiyoz yazilimi da teknik servis yapmasi gerekmiyormu

Teknik servis ile yazılım çok farklı konular hocam. Uydu listesinin silinmesi ki ben sadece kullandığım uyduları bırakıp gerisi silerim. Aynı zaman kullanmadığım keyleri, hiç kullanmadığım radyo kanal listesini de komple silerim cihazı rahatlatmak amacı ile ama IPTV'nin kapasitesinin arttırılması çok başka konu. 5 aydır yazılım çıkmıyor zaten. Birçok önemli eksik konu var başta PowerVU olmak üzere. 100 kanal bu cihazlar için yeterli sayı bence. Belki yazılım çıkarsa ki çıkacağını zannetmiyorum ekstra IPTV alanı için USB diskten alabilir.

yabek

0
Üye
18 Şub 2013
1
0
1
Next mini hd mavi

Lütfen yeni bi yazılım yapın youtube da iptv lerde hep sorun var düzeltilmesi yapın şu cihazı ip tv ve yutupta hiç bisey izlenmiyor

masadmx

0
Üye
18 Kas 2013
38
3
8
Next Minix HD Kanal 01.03.2016 (Yazılım gibi atınız Hem yazılım hem kanal listesi) yayınlamış

next mini hd mavi
fakat yazılımı yuklemeğe çalıştığımda cihazınızla uyumlu değil diyor ne yapmalıyım ?

emeği geçet tüm arkadaşlara teşekkürler

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Next Minix HD Kanal 01.03.2016 (Yazılım gibi atınız Hem yazılım hem kanal listesi) yayınlamış

next mini hd mavi
fakat yazılımı yuklemeğe çalıştığımda cihazınızla uyumlu değil diyor ne yapmalıyım ?

emeği geçet tüm arkadaşlara teşekkürler

Next minix Mavi-Pembe standard yazilimlari 8mb, kanal listesi01.03.2016 yazlimi 4mb.

masadmx

0
Üye
18 Kas 2013
38
3
8
Next Minix HD Kanal 01.03.2016 (Yazılım gibi atınızHem yazılım hem kanal listesi) sitede yazılım yayınlamış ve hem kanal lıstesı hem yazılım artı yazılım gıbı atınız dıye belirtmiş fakat olmuyor benım dedıgım bu yayınlamıs olan yazılımı nasıl kullanıcaz ? emeği gecen arkadaslara tesekkurler .

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Next Minix HD Kanal 01.03.2016 (Yazılım gibi atınızHem yazılım hem kanal listesi) sitede yazılım yayınlamış ve hem kanal lıstesı hem yazılım artı yazılım gıbı atınız dıye belirtmiş fakat olmuyor benım dedıgım bu yayınlamıs olan yazılımı nasıl kullanıcaz ? emeği gecen arkadaslara tesekkurler .

Arkadaşım cihazınız :
Next-Minix-HD-Pembe-Mavi mi ?
Next-Minix-HD Blue Av çıkışlımı ?

Cihaz bilginizde yazar her iki cihazda birbirine benzer menü aynıdır (18500 ler dahil)Fakat yazılımları farklıdır.

masadmx

0
Üye
18 Kas 2013
38
3
8
siteden herzaman aynı yerden yazılı yukluyordum bu sefer yayınladıkları bu sekılde
Softcam Editörü

yazılım kısmı aynen son yazılım bu
Güncel Yazılımı
Next Minix HD 02.12.2015 Yazılımı

fakat kanal lıstesı bolumune bu yazılımı eklemısler
Güncel Kanal Dosyası
Next Minix HD Kanal 01.03.2016 (Yazılım gibi atınızHem yazılım hem kanal listesi)

ilgi alaka için teşekkür ederim arkadaşım

( benim cihazım Next-Minix-HD Blue Av çıkışlı ethernet girişli )

masadmx

0
Üye
18 Kas 2013
38
3
8
DOST_6080

SİSTEM BİLGİSİ kısmında ise

Model MinixHD

Maincode V1.2985

Version No 155

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Anladım arkadaşım ;

önce http://www.next.web.tr/showthread.php/7770-Next-Minix-HD-Blue-(A-V)-Serisi-02-12-2015-Yaz%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1.html linki tıklayın ve KARBON un yazısını okuyun.

sonra ekli yazılımı indirin . www.next.web.tr/attachment.php?attachmentid=7335&d=1449158752 rar & zip den çıkartıp usb yükledikten sonra ;

NOT: YÜKLEME ESNASINDA TÜM AYARLAR SERVER BİLGİLERİ GİDER

menü USB İLE GÜNCELLEME >YAZILIM+KANAL LİSTESİ (SES TUŞU DEGİŞTİRİR) TAMAM DEYİN ve cihaza yükleyin.sonra !! FABRİKA AYARLARINA DÖN

Cihaz açılınca
1-menü tv sistemi oooo tuşla emuyu aç (kırmızı tuş çıkar)

2-menü int ayarları 666666 tuşla freeshareyi aç (sarı tuş çıkar)

3-istersen güncel softcam key yükle www.next.web.tr/attachment.php?attachmentid=8512&d=1466404247 (usb güncelle > ses tuşu ile KEY2.db yazısını bul yükle)

4-Aynı yerden cihazı yedeklersin dump.file yazar

5-cccam server yükleyebilirsin allshares.dat yazar

kolay gelsin iyi seyirler.

mecbur kalmadıkça eski hazır kanal listesi yükleme (en verimli çalışan kendi araman sonucu oluşan listedir).

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...