Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

kameray_

0
Üye
4 May 2012
8
0
1
yahu bi tek bende mi var bu sorun başka kimsede yokmu yaa..herkesin tv açıldıktan sonra uydudaki kanallar hemen açılıyormu sinyal alabiliyor mu? hayret verici yaww

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
kameray bendede var o sorun.Sende tahminimce sitedeki merkezi sistemi kullanıyorsun.Cihaz merkezi sistemle düzgün çalışmıyor.Ben ayrı çanak taktım sorun çözüldü.

kameray_

0
Üye
4 May 2012
8
0
1
yok hocam yaa bireysel çanak kullanıyorum..maalesef sinyal yok diyor örneğin kanallar full çekiyor hiç sıkıntı yok ama cihazı kapayıp açayım oda ne sinyal yok soğumaya başladım ya..

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
cihazı ufak yapim derken,birşeylerden feragat etmişler galiba,bendede merkezi sistemin sinyali daha iyi ama sinyal yok hatası veriyor orda.Cihazda bu konuda sorun var:(

endera

0
Üye
22 Mar 2012
7
0
1
Sinyal sorunu

Arkadaslar aldigim ginden beri sinyal yok sorunu ile bogusuyorum malesef duzelme yok. Kendime ait antenim var merkezi felanda degil 3-5 kanal zaplayinca sinyal gidiyor sonra gelirse geliyor gelmez ise acip apatiyorum oyle geliyor cok can sıkıcı durum acilen cozmeleri gerek topraklama isinide denedim degisen bisiy yok...ayni sorun devam sikayet olarak 2 kere yazdim firmaya donen eden yok Sizlerde de cozum yok sanirim en son disec mi degistirsem diyorum....ama onada useniyorum

arda efeli

0
Üye
2 Kas 2011
20
0
1
sayın karbon ve dijimemo merkezi sistemde,next minix hd de donmalar oluşuyor bazı tp lerde(sinyal kalitesi yüksek),fakat bireysel antende sorun yok ,son yazılımla beraber sorun ortaya çıktı ,daha önce böyle bir sorun yoktu, yeni yazılım ve yardımlarınızı bekliyorum....

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Next MiniX HD Sinyal Kalitesi

MiniX HD ile her hangi bir kanaldan yani sinyal kalitesini en fazla kaç alıyorsunuz.Ben en yüksek sinyal kalitesi olan kanallarda bile eski cihazımda % 100 iken MiniX HD de %85 alıyorum.Aynı zamanda eski cihazımda 1 TV Georgia %70 iken Minix HD de günün sadece belirli saatlerinde alıyorum.Ne önerirsiniz. Sorun neden kaynaklanıyor?

benci

0
Üye
11 Ağu 2012
4
0
1
minix hd ilgili sorunlar

Selamlar

cehalatimi maruz gorun ilk defa bir uydu alicim oldu,

1-2 tane sikinti yasiyorum

1)turksat 2a ,3a dan yukleme yaptigimda bazi kanallar cikmiyor (atv show cnn kanal vb.) ntv ntv spor trtler geliyor

ayarlari ben mi yapamiyorum yoksa merkezi sistemdeki uydularda mi bir sikinti var ?

2) emu alimi tv sisteminde yazili degil ? bu yuzden forum daki gostermis oldugunuz seyi yapamiyorum

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Selamlar

cehalatimi maruz gorun ilk defa bir uydu alicim oldu,

1-2 tane sikinti yasiyorum

1)turksat 2a ,3a dan yukleme yaptigimda bazi kanallar cikmiyor (atv show cnn kanal vb.) ntv ntv spor trtler geliyor

ayarlari ben mi yapamiyorum yoksa merkezi sistemdeki uydularda mi bir sikinti var ?

2) emu alimi tv sisteminde yazili degil ? bu yuzden forum daki gostermis oldugunuz seyi yapamiyorum
Merhabalar .Forumda Next Minix HD bölümüne girip son yazılımı yüklemeniz EMU sorununuzu çözecektir.Eğer bahsettiğiniz kanallarda sinyal problemi yaşarsanız ya kendi çanağınızı kurarsınız ya da sinyal hat yükseltici kullanırsınız...

benci

0
Üye
11 Ağu 2012
4
0
1
bilgilendirme için teşekkürler ,

sitedeki merkezi sistemi yapan firma görüşeceğim, türksat 2a,3a da 11878 h 4799 dan sonra hiç kanalı indirmiyor, 4 kere denedim,
aynı frekansta tıkanıyor

benci

0
Üye
11 Ağu 2012
4
0
1
sıkıntı

Selamlar

2 tane sıkıntım var

1 )goruntu ayarlarinda cozurnurlugu ayarlarken tv imin ekran siyah oldu kapatim acsamda degismiyor nasil eski haline getirim

2 ) ne yapsamda kanallarin bir cogu eksik acaba merkezi uydumuzun ayarlari mi bozuk?

atv show cnn vb. kanallari cekmiyor ? next servisi aradim kanal arama icin frenkansi 11844 v 2222 den yapmami soyledi ama bir sey gelmiyor

11054 ten arama yapinca 80 tane kanal geliyor sadece...

lazminator

0
Üye
20 Ağu 2012
2
0
1
Usb fandan sonra cihazdaki kanallarin yarisi acilmiyor.

Arkadaslar cihazimdan oldukca memnundum. Mavi modelini kullaniyorum isinma sorunu bende de vardi ,forumdaki usb fan olayini uyguladim fan calisiyor, o gece kanallarda sikinti olmadi, sabah kalktigimda show tv, atv, kanal d, tnt vs. Gibi kanallarin coogunda sinyal yok diyor. Cektigi kanallar star ,trt1, kanalturk ve ntv ne olmus olabilir acaba benim yapabilecegim bir sey varmi?

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Arkadaşım.Öncelikle şunu bilmelisinki kanalların çekmemesi kesinlikle sadece "Cihazın Tuneri , Çanak Anteniniz, Koaksiyel Kablo ve LNB ile ilgilidir.Bide eğer kullanıyorsanız DiseqC ile ilgilidir."Kesinlikle ama kesinlikle USB fanda bi kanalın çekmeyeceğini sanmıyorum.Eğer yanlış biliyorsam forumdaki ustalarım beni uyarsınlar.Ama ben size yine de bir söyliyim.Çanak Sisteminizi bir profesyonele kontrol ettiriniz...

-mehmet-

0
Üye
10 Haz 2012
14
0
1
ben fanı minixe takalı ay oluyo nerdeyse aynı zamanda usb flash takılı hiç sorun yok gayet güzel çalışmakta fandan olucanı sanmam eyer son güncellemeyi yaptıysan belki ayarların deyişmiştir

lazminator

0
Üye
20 Ağu 2012
2
0
1
Son guncellemeyi yapmistim. Fani takana kadar hic bir kanalimda sorun yoktu arkadaslar, aksam taktim biraz izledim yattim sabah kalktikki kanallar gitmis. Usb den olmasi banada mantiksiz geliyor ama tesadufse tesaduf olmus.

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Next Minix HD Black sinyal sorunu

Merhaba arkadaşlar siteye yeni katılıyorum...
Bu cihazı aldığım için her zaman burada olmayı düşünüyorum.

Samsung 6140 HD 3D tv aldım..
Yanında Next Minix HD black aldım.
Samsung yetkili servis geldi..
Hazır gelmişken uyduyada bir el atın dedim.
Kabloları taktılar. Hiç bir ayar yapılmadı.
Kanal listesi gözüküyor fakat sürekli sinyal yok diyor.
Sinyal gücü bazı kanallarda %36 bazılarında %45

Uydu alıcıları hakkında hiç bir bilgim yok.
Forumda araştırıp bilgi sahibi olcam.
Arkadaşlarım çanakta LNB de sorun vardır diyorlar ama..
HD LNB mi almam gerekiyor ne yapmam lazım?
Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

şenolşenol

0
Üye
31 Ara 2011
29
2
3
Merhaba arkadaşlar siteye yeni katılıyorum...
Bu cihazı aldığım için her zaman burada olmayı düşünüyorum.

Samsung 6140 HD 3D tv aldım..
Yanında Next Minix HD black aldım.
Samsung yetkili servis geldi..
Hazır gelmişken uyduyada bir el atın dedim.
Kabloları taktılar. Hiç bir ayar yapılmadı.
Kanal listesi gözüküyor fakat sürekli sinyal yok diyor.
Sinyal gücü bazı kanallarda %36 bazılarında %45

Uydu alıcıları hakkında hiç bir bilgim yok.
Forumda araştırıp bilgi sahibi olcam.
Arkadaşlarım çanakta LNB de sorun vardır diyorlar ama..
HD LNB mi almam gerekiyor ne yapmam lazım?
Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.
tüm sisteme gözden geçirirsen iyi olur çanak lnb kablo dayzek
kolay gelsin

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Kanallar sanırım eski ayarlardan kalmış yani fabrika ayarlarından..
Çanağın sağa sola oynatılmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Yani tamamen çanağın yönü ile alakalımıdır?