Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
Eğer anlıyorsanız öncelikle çanak ayarlarını elden geçiriniz,yoksa bilen birine yaptırmanızda fayda var,sorun sinyal ile alakalı olmalı..

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Peki bu cihazın aşırı derecede ısınması normal mi
Bana sorun çıkartır mı?
Bu cihazı yapanlar düşünerek yapmıştır değil mi?

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Korkma şu an ben kendiminkine elledim(mavi cihaz) elim neredeyse su topluycaktı..Ama tıkır tıkır çalışıyor...

Teşekkür ederim..
Her sitede ısınma problemi olduğunu söylüyor.
İnşallah sorun çıkarmaz.
Neyse artık yarın TV ci gelir bakar.
Bu arada LMD yi HD mi alayım yoksa normal LMD alsam olur mu?
Bu konu hakkında bilginiz var mı?
Görüntü kalitesi tamamen sinyale mi bağlı?

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Teşekkür ederim..
Her sitede ısınma problemi olduğunu söylüyor.
İnşallah sorun çıkarmaz.
Neyse artık yarın TV ci gelir bakar.
Bu arada LMD yi HD mi alayım yoksa normal LMD alsam olur mu?
Bu konu hakkında bilginiz var mı?
Görüntü kalitesi tamamen sinyale mi bağlı?

HD LNB diye bişey yok zaten.Tüm LNB ler HD uyumludur.Olmak zorundadır.Sen kaliteli ve düşük db li bi LNB al yeter sana.Görüntü kalitesi sinyalden çok TV ye bağlıdır ve tabi ki receivere...

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
Peki bu cihazın aşırı derecede ısınması normal mi
Bana sorun çıkartır mı?
Bu cihazı yapanlar düşünerek yapmıştır değil mi?

Arkadaşlar gereken izahatı vermişler zaten,doğrudur cihaz ebatı küçük olduğundan ısınma söz konusudur ama cihaz hava alabilecek bir yerde olduğu sürece şimdilik bir sorun teşkil etmeyecektir..

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Arkadaşlar gereken izahatı vermişler zaten,doğrudur cihaz ebatı küçük olduğundan ısınma söz konusudur ama cihaz hava alabilecek bir yerde olduğu sürece şimdilik bir sorun teşkil etmeyecektir..

Teşekkür ederim cevabınız için.
Ben yinede tv nin arkasına yada duvara monte etmeyi düşünmüyorum ama..
Artık duruma göre bakçam.

haipoc

0
Üye
5 Ağu 2012
1
0
1
Yardimmmm....

yaklasık 1 ay once next minix hd mavi uydu cihazını aldım.. ne yaptıysam star tv ntv kanallarını izleyemiyorum..neden olabilir. yardımcı olabilirseniz sevinirim...

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,011
12,251
113
ALMANYA
Öncelikle dogru frekans olup olmadigin koturol edip asadaki frekansi girip network arama kapali taratin.

11054 H 30000 5/6 DOGU

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
yaklasık 1 ay once next minix hd mavi uydu cihazını aldım.. ne yaptıysam star tv ntv kanallarını izleyemiyorum..neden olabilir. yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Cihaza yeni yazılımı atınız.Ama bence bu sorunu düzeltmeyecek.Sorun sisteminizdedir.Sisteminizi bir profesyonele baktırırsanız sorununuz tamamen hallolur.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Delirecem artık ya.

Önce 1 TV Georgianın sinyali %70 iken şu an sıfır.Bende uyduları tek tek dolaşayım dedim.Hellassattaki NOvasport sinyal sıfır..Daha geçen günlerde izlediğim hotbirddeki HRT lerde sinyal sıfır.Bu ne ya.mtordan mı diye baktım hayır motor parametreleri gayet sağlam kayma falan da yok.Bu neyden kaynaklanıyor?dijimemo , Karbon hocalarım lütfen yardım edin ya.Nedir benim bu çektiğim?

Son düzenleme:

nusrettepe

0
Üye
8 Eyl 2012
4
0
1
Next minix hd-black sorun var

Öncelİkle merhabalar.samsung 40es6140 tv yaninda next minix hd-black hedİye verdİler. Fakat uydu alicisi arizali Çikti. Sorun, gÖrÜntÜde donma ve ses kesİlmelerİ oluyor.
ÇÖzÜm olarak:
1 Çanak anten deĞİŞtİrİldİ
2 Çanal anten ayari yapildi
3 kablolar deĞİŞtİ
4 lnb deĞİŞtİ
5uydu alicisi servİse gÖnderİldİ ve geldİ
problem halen devam edİyor.
Delİrecem

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Donma ve ses kesilmesi yaşadığınız kanallar hangileri, hepsi mi ? bazı kanallarda ise bu kanallardaki frekans seviyeleri ne durum da ?

nusrettepe

0
Üye
8 Eyl 2012
4
0
1
her kanalda yapıyor. herzaman değil ara sıra ses kesilmesi ve donma oluyor. ince ayar ne demek anlamadım?