Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

kar1zma71

0
Üye
7 Ocak 2013
12
0
1
ya arkadaslar bende bu emuyuuuu ne yaptım ne ettdım aktıflestremedım sıstem bolumune gelıp 4 sıfıır yapıorm fakat kesınlıkle assagıda duzenle butonu cıkmıyor mınıx hd alıcım var bu arada..

kar1zma71

0
Üye
7 Ocak 2013
12
0
1
Next mınıx hd de cekmıyen kanalın frekans ayarlarıyla nası oynanır nasıl kaydedılır

ornegın star tv nın frekans ayarlarıyla oynayıp o kanalı aktıf hale nasıl getırebılırız yanı menu kurulumdan turksada geldıgmzde frekans ayarlaryla oynayıp kanalı aktıf edıp nası kaydedebılırz resımlı sekılde anlatabılırmsınz bır cok cekmıyen kanalı bu yol ıle duzeltebılırz.. bılen bır arkadas dan yardımmmm ıstıyorum

theface

0
Üye
29 Eyl 2012
44
0
6
arkadaşlar hotbir deki freex kanalı frekans degiştirdi bu yeni frekansından sinyal alamıyorum aynı sorunu yaşayan arkdaşlarımız varmı varsa bir çözüm bulabildilermi saygılarla

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
ornegın star tv nın frekans ayarlarıyla oynayıp o kanalı aktıf hale nasıl getırebılırız yanı menu kurulumdan turksada geldıgmzde frekans ayarlaryla oynayıp kanalı aktıf edıp nası kaydedebılırz resımlı sekılde anlatabılırmsınz bır cok cekmıyen kanalı bu yol ıle duzeltebılırz.. bılen bır arkadas dan yardımmmm ıstıyorum

Eski yazılımda iseniz Menüden TP listesi kısmında değişikli yapmak istediğiniz frekansın üzerine gelip renkli tuşlardan düzenle seçeneğini seçmeniz gerekli düzenlemeyi yapıp kaydet dedikten sonra alt barda sinyal olup olmadığı gözlemlemeniz yeterli..

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
arkadaşlar hotbir deki freex kanalı frekans degiştirdi bu yeni frekansından sinyal alamıyorum aynı sorunu yaşayan arkdaşlarımız varmı varsa bir çözüm bulabildilermi saygılarla

Yeni frekansı 12476 H 29900 DVB-S2/8PSK MPEG-4 bu, bu frekanstan mı sinyal alamıyor sunuz ?bu aralar malum kış şartları anten tesisatınızda sorunlar,kar,yada ayar kaçması vs.. olabilir.

13 Nis 2012
24
0
1
arkadaşlar bizim sitede merkezi sisteme geçildikten sonra
bazı kanalları çekmez oldu sinyal almıyor bazı kanallar
bunun için bi çözüm yolunuz varmı acaba

fikotr74

0
Üye
17 Ocak 2012
20
1
3
Türksattaki 11986 V 2222 5/6 FARDA TV , NEXT MiNiX HD P embe / mavi serisinde de SES VAR görüntü yok. Freakans arttırıp eksilsemde durum aynı hiç değişmiyor. Bilginize. diğer ARÇELK 510DCI da görüntü var ama MINIX HD pembe / mavi de görüntü bir türlü gelmiyor.

özdil

0
Üye
11 Ocak 2013
4
0
1
yazılanları baştan sona okudum.bence minix in tuneri sorunlu.2 gün önce bende bir minix almış bulundum.daha önce kullandıgım alıcıda hiçbir sorun yok tak minixi trt hd,skyturk vs birçok kanalda sinyal bile yok.tek canak kullanıyorum. ayrıca görüntü kalitesi de hiç iyi değil.

fikotr74

0
Üye
17 Ocak 2012
20
1
3
yazılanları baştan sona okudum.bence minix in tuneri sorunlu.2 gün önce bende bir minix almış bulundum.daha önce kullandıgım alıcıda hiçbir sorun yok tak minixi trt hd,skyturk vs birçok kanalda sinyal bile yok.tek canak kullanıyorum. ayrıca görüntü kalitesi de hiç iyi değil.

sinyal sorunları ARALIK 2012 güncellenmesi sonrasında geldi, yeni yazılımda sürekli " sinyal yok yada şifreli Hatası " veriyor.Yoksa Bir Önceki Yazılımda Sinyal sorunu yok. yoksa normalde tuner kazancı oldukça yüksek. Lakin yeni Yazılımda bir sinyal hatası olduğu için öyle bir zanna kapılabilir kullanıcılar.

Son düzenleme:

selimyetiskin

0
Üye
30 Eyl 2012
5
0
1
sinyal sorunları ARALIK 2012 güncellenmesi sonrasında geldi, yeni yazılımda sürekli " sinyal yok yada şifreli Hatası " veriyor.Yoksa Bir Önceki Yazılımda Sinyal sorunu yok. yoksa normalde tuner kazancı oldukça yüksek. Lakin yeni Yazılımda bir sinyal hatası olduğu için öyle bir zanna kapılabilir kullanıcılar.

eski yazılım olsun test yazılımı olsun ikisinide kurdum denedim SİNYAL YOK ve ŞİFRELİ uyarılarını hala alıyorum. Böyle temel bir sorun varken neden hala youtube, dailymotion gibi eklentilerle uğraşıyorlar anlamış değilim.

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
sinyal kalitesi- yazılım ilişkisi

eski yazılım olsun test yazılımı olsun ikisinide kurdum denedim SİNYAL YOK ve ŞİFRELİ uyarılarını hala alıyorum. Böyle temel bir sorun varken neden hala youtube, dailymotion gibi eklentilerle uğraşıyorlar anlamış değilim.

arkadaşlar ben cihazı aldığım ilk günden itibaren her çıkan yeni yazılımı yükledim. sinyal sorunu hiç yaşamadım. sizler çanak-uydu alıcınız arasındaki bağlantınızı kontrol ediniz.kaliteli kablo kullanın. lnb ayarını düzeltin. sinyal yok uyarısını yazılım suçu göstermek bence yanlış. selamlar.

selimyetiskin

0
Üye
30 Eyl 2012
5
0
1
arkadaşlar ben cihazı aldığım ilk günden itibaren her çıkan yeni yazılımı yükledim. sinyal sorunu hiç yaşamadım. sizler çanak-uydu alıcınız arasındaki bağlantınızı kontrol ediniz.kaliteli kablo kullanın. lnb ayarını düzeltin. sinyal yok uyarısını yazılım suçu göstermek bence yanlış. selamlar.

geçen gelip çanağı ve lnb yi değiştirdiler. sorun yine devam ediyor. binanın yakınlarında bulunan baz istasyonları böyle bir sorun oluşturuyor olabilir mi ?

salipazari55

0
Üye
25 Ara 2012
3
0
1
Selam arkadaslar.
Bende next mini pembe var benim bir sorunum var vertikal yayinlar calisiyor horizonlar calismiyor yardim edermisiniz

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
Next Minix HD'de elle transponder girişinde neden fec değerlerini giremiyoruz.Bunu girebilmeliyiz diye düşünüyorum.Hotbird'deki sinyal sorunlarının da bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Next Minix HD'de elle transponder girişinde neden fec değerlerini giremiyoruz.Bunu girebilmeliyiz diye düşünüyorum.Hotbird'deki sinyal sorunlarının da bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

FEC değerlerini cihaz kendisi auto buluyor.

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
selamlar benimde şöyle bir problemim var mesala hotbirdde free share ile açılan herhangi bir kanal seyredirken turksata dönüş yaptığımda sinyal seviyesi ve gücü kırmıza düşüyor yayın açılmıyor ama cihazı kapa aç yapınca normale dönüyor acaba her seferinde cihazı kapa aç yapacakmıyız yoksa başka bir şey mi yapacağız bu arada yazılım eski ip tv yazılımından önceki yazılım teşekkürler