Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri Sinyal, Kanal ve Frekans Sorunları.(Başka Konu Açmayınız)

ugurdeniz92

0
Üye
25 Eyl 2012
24
0
1
İstanbul
Merhabalar.. Ben de next minix hd black kullanıyorum. TRT-1 HD ve TRT-HD de sinyal kalitesi bayağı düşük ve oynak. 2 Saniyede %25'e kadar düşüp %60'a falan çıkıyor. Bu iki kanal böyle yapıyor. Ancak görüntü ve ses de bir sıkıntı yok şuanlık. Kanallar uydunun kendi kanal listesi. Silip taratmadım anlayacağınız. Dediğim gibi bir tek bu 2 kanal bu durumda. Show tv 'nin de sinyali az ama o eski alıcıdada öyleydi. :) Bu arada sistem 3 Çanaklı 53 kablo çıkışlı bir merkezi uydu sistemi. Bu sorunla başka karşılaşan var mı acaba ? Birşey yapamama gerek var mı ? Sıkıntı çıkarır mı? Ne gibi bir ey yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

gumenek

0
Üye
23 Eyl 2012
3
0
1
Arkadaşlar benim evde next d smart, digitürk ve next hd minix receiver var. d samrt ve digitürkte herhangi bir sinyal sorunu olmadan tüm kanalları izliyorum. next hd yeni aldım fakat pişman oldum. trt, azerbaycan kanalları ve en az 10 kanal daha sinyal 60 civari olduğu halde kanlada donma meydana geliyor. diğerlerinde böyle bir sorun yok. bence minix hd de bir sorun var.

fenerli48

0
Üye
18 Eyl 2012
1
0
1
trt hd, trt1 hd, atv hd, a haber hd ve pek çok kanal sorunlu. Gündüz var olan kanallar gece sinyal seviyesi az olduğundan göstermiyor. varsa bi çaresi bilen arkadaşlar yardımcı olurlar mı acaba?

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Minix pembeyi kapatıp açıyorum. Hiç bir kanal göstermiyor (sinyal yok). Sonra HDMI kablosunu çıkarıp aynı yere takıyorum, birkaçı hariç kanallar geri geliyor. (TRTHD, TRT1-HD ve Star'da sinyal yok).
Cihazı her kapattığımda, aynı sorun var. Garanti kapsamında servise göndermek niyetindeyim.
Bunu nasıl açıklayabilirsiniz?

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
TRTHD, TRT1-HD ve Star başta olmak üzere bazı kanallarda sinyal seviyesi %45 ve %10. Android kumanda özelliğinden önce masumane TV kanallarını seyredebilmek daha öncelikli diye düşünüyorum, lütfen yardım.

firat4738

0
Üye
27 May 2012
1
0
1
ben de hotbird absat paketinden sinyal alamıyorum çanağı ayarlamayı da denedim bütün frekanslar geliyor absat yok :(

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
lnb ayarları Önerdiğiniz gibi .bina 1 yıllık LNB'nin kalitesi konusunda fikrim yok ama kayıklık sadece hotbird uydusundaki frekanslarda ve düzenli değil..daha da kötüsü sadece Minix HD cihazda..******** da bu kayıklık yok..

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
Kanalları sil yeniden tara,fabrika ayarlarına dön..v.s. v.s bu öneriler sorunu çözmüyor..Bu cihazda başka hiç bir cihazda olmayan bir sıkıntı var..bence bu araştırılmalı..
1-Merkezi sistemlerde cihaz sorunlu çalışıyor.
2-Bir yazılımda seyredebildiğiniz kanalı bir sonraki ve önceki yazılımda seyredemiyorsunuz..
son olarak şikayetlerin çoğunun içeriği aynı..işin daha da tuhafı önerilenlerde aynı..
gözlerimiz kaydı kanal taratıp dize dize..

kameray_

0
Üye
4 May 2012
8
0
1
aynen bendede pembe olanı var açtığımda sinyal yok diyor hiç bir kanal göstermiyor aradan 10 dakka geçiyor sonra kendiliğinden kanallar geliyor..sağolsun yetkili arkadaşlar bu konuda çoook yardımcı oluyorlar...

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
Kanalları sil yeniden tara,fabrika ayarlarına dön..v.s. v.s bu öneriler sorunu çözmüyor..Bu cihazda başka hiç bir cihazda olmayan bir sıkıntı var..bence bu araştırılmalı..
1-Merkezi sistemlerde cihaz sorunlu çalışıyor.
2-Bir yazılımda seyredebildiğiniz kanalı bir sonraki ve önceki yazılımda seyredemiyorsunuz..
son olarak şikayetlerin çoğunun içeriği aynı..işin daha da tuhafı önerilenlerde aynı..
gözlerimiz kaydı kanal taratıp dize dize..

evet arkadaşım bu cihaz sinyal yönünden bayağı sorunlu sana sadece şunu önerebilirim yazılım yüklerken ''sadece yazılım'' seçeneği ile yükle ve yüklemeden önce cihazdaki bilgilerin yedeğini al yedeği güncelleme modunu dump yaparak alabilirsin Böylece en azından kullanıcı listen değişmez, kanalların aynı kalır. cihazıda yazılımlar ile inşallah 4, 4 lük olmasa bile seyredebilinecek bir seviyeye getirirler.

Son düzenleme:

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
aynen bendede pembe olanı var açtığımda sinyal yok diyor hiç bir kanal göstermiyor aradan 10 dakka geçiyor sonra kendiliğinden kanallar geliyor..sağolsun yetkili arkadaşlar bu konuda çoook yardımcı oluyorlar...

o problem çoğu arkadaşlarda var ona bir çare bulunamadı kimi arkadaş kablodan diyor kimisi ortak antenden dolayı diyor kimisi lnb diyor farklı farklı görüşler var ama çözüm yok benim bulduğum bir çözüm var tabi çözümse elle tp olan yere girip geç açılan kanalların frekans değerlerini 1-2 değer arttırıp azaltın kaydedin tekrar deneyin ör:21456 ise frekans değeri bunu 21457-58 gibi yapıp deneyin ben öyle yaptım normal açılmaya başladı

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
Bağımsız sabit çanaklarda bu tür sorunlar pek yaşanmıyor,merkezi sistem kullananlarda bu sorun kalitesiz santrallerden,çanak ayarlarından yada omajı düşük adi kablolardan kaynaklanabiliyor,söylediklerinize göre sinyal seviyeleri oldukça düşük görünüyor..

nogay

0
Üye
20 Eki 2012
5
0
1
Öncelİkle merhabalar.samsung 40es6140 tv yaninda next minix hd-black hedİye verdİler. Fakat uydu alicisi arizali Çikti. Sorun, gÖrÜntÜde donma ve ses kesİlmelerİ oluyor.
ÇÖzÜm olarak:
1 Çanak anten deĞİŞtİrİldİ
2 Çanal anten ayari yapildi
3 kablolar deĞİŞtİ
4 lnb deĞİŞtİ
5uydu alicisi servİse gÖnderİldİ ve geldİ
problem halen devam edİyor.
Delİrecem

sayın nusrettepe;
cihazınız hayırlı olsun
hediye cihacı bende aldım,
almış olduğunuz kurumsal firmanın internet sitesinteki gibi sizin cihaz internet port girişli mi? yoksa sadece minix hd black mi? (diğer modellerini bilmiyorum klasik )
bana verilen cihaz internet portsuz da o yüzden soruyorum

osman2bebe

0
Üye
16 Eki 2012
4
0
1
kardeş bendede aynı sorun var gündüz çeken kanallar gece çekmemeye başladı lnb den yaptığını biliyorum bu hatayı istersen bi lnb değiştir çoklu lnb kullanıyorsan kalitelisinden kullan

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
minix hd pembe cihazıma favori kanal eklemiştim. şimdi favori gurubunu silmek istiyorum. ama silemedim. favori kanallarının silinmesi için ne yapmalıyım.teşekkürler.

Son düzenleme:

legolas

0
Üye
1 Kas 2012
2
0
1
iyi akşamlar arkadaşlar next mini hd black uydu alıcım var yeni aldım. ve şu an uydu alıcısı sinyal almıyor anladığım kadarıyla. bununla ilgili sorunu çözebilecek bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum

legolas

0
Üye
1 Kas 2012
2
0
1
next mini hd black sinyal sorunu

iyi akşamlar arkadaşlar next mini hd black uydu alıcım var yeni aldım. ve şu an uydu alıcısı sinyal almıyor anladığım kadarıyla. bununla ilgili sorunu çözebilecek bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum

Ayprensi

0
Üye
27 Eki 2012
2
0
1
arkadaşlar bende samsun 6140 aldım yanında minix hd verdiler. kanallar var ama sinyok yok diyor. elektronikçiye götürfüm gösterdim bilgisayara taktı baktı cihazın tuner inde sorun var çalışmaz dedi. iade ettim yenisini verdiler tv ye takmadan direk aynı elektronikçiye gittim yine aynısı sorun var dedi. sanırım bu seri sorunlu. zaten forumu okursanız herkes aynı sorunlardan şikayetçi ve kimsede kalıcı bir çözüm yazamamış. ben uyduyu tv ye takmadım gittim bir uyducuya verdim yerine normal bir uydu aldım kafam rahat :)