Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE - 19500 Süperior CIS HD TEST 11.04.2012 Tarihli V2.69 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Artık adam akıllı söveceğim harbiden. Bu nedir arkadaşım. Alet yine gitti bu gün. Yine sinyal zayıfa düştü alet. Ne oldu şimdi ? daha dün tıkır tıkır çaılıyordu. Bir şeyde değiştirmedik şebekede. Her şey aynı ne oldu şimdi de sinyal zayıf demeye başladı yine. Fm dahil hiç bir şey çalışmaz oldu yine. Allah sen sabır ver rabbim. Şeytan diyor al at şu makineyi camdan aşağıya.

gedo

0
Üye
23 Tem 2012
17
1
3
Artık adam akıllı söveceğim harbiden. Bu nedir arkadaşım. Alet yine gitti bu gün. Yine sinyal zayıfa düştü alet. Ne oldu şimdi ? daha dün tıkır tıkır çaılıyordu. Bir şeyde değiştirmedik şebekede. Her şey aynı ne oldu şimdi de sinyal zayıf demeye başladı yine. Fm dahil hiç bir şey çalışmaz oldu yine. Allah sen sabır ver rabbim. Şeytan diyor al at şu makineyi camdan aşağıya.

ayni dert bende de var yukarda demisler 100mhz led hd lnb... hepsi var ama sanirim kaliteli goruntu olmasi icin cihazi yanli$, NEXT secmisim.***** in klon versionlari bile daha kaliteli !!!Soranlara hic tavsiyem olmaz bu cihaz !!!

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
ayni dert bende de var yukarda demisler 100mhz led hd lnb... hepsi var ama sanirim kaliteli goruntu olmasi icin cihazi yanli$, NEXT secmisim.***** in klon versionlari bile daha kaliteli !!!Soranlara hic tavsiyem olmaz bu cihaz !!!

Aynen öyle çok detaylı bir cihaz belkide bu yüzden bir çok sorunu var bildiğim kadarıyla nextin şuana kadar çıkarttığı cihazların en sorunlusu bu cihaz inşallah çözülür ozamana kadar sabretmek lazım bende bir arkadaşa aldırdım yüzüne bakamıyorum. allahtan bir şekilde elden çıkardıda kurtuldu sitresten

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Şimdi elimdeki bu aleti nereye ve ne şikayetle teslim etmem gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yönlendirirler ise sevinirim. Nedir canım? alalı neredeyse 9 ay oldu burnumdan getirdi her bir günü ne cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu ne olimpiyatları adam akıllı izleyebildim nede doğru düzgün radyo dinleyebildim Sıkıntı sıkıntı sıkıntı. başka bir şey yok. Şimdi para iadesi için nereye başvurmam gerekir ? Direkt aldığım yere gitsem faydası olur mu ? Bu nedir yahu. 460 tl at cebe iş hizmet vermeye gelince tık yok. Siz burada problemli modelin ağa babası varken ilgilenmeyin tıkır tıkır çalışan diğer modellerinizi güncelleyin, yazılım çıkarın. Bu neyin kafasıdır arkadaş? Neyse olmadı yarın aldığım yere giderim orasıda tatava yaparsa artık yasal yolları denemekten başka çare kalmıyor.

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
benimde tuhafıma giden moderatörlerden hiç bir ses çıkmıyor. en azından yeni yazılım çıkacakmı çıkmayacakmı ,yazılım ile ilgili çalışma yapılıp yapılmadığı veya yeni yazılımda nelerin olacağı hakkında bilgi verebilirler diye düşünüyorum

sampiyon

0
Özel Üye
4 Kas 2011
1,595
277
83
ANKARA
benimde tuhafıma giden moderatörlerden hiç bir ses çıkmıyor. en azından yeni yazılım çıkacakmı çıkmayacakmı ,yazılım ile ilgili çalışma yapılıp yapılmadığı veya yeni yazılımda nelerin olacağı hakkında bilgi verebilirler diye düşünüyorum
çalışma var yakıında verilecek ** dijitalden aldıgım bilgi bu yönde

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul

arkadaşlar fazlada üzülmeyin bir çok kişi tanıyorum 19500hd cihazı aldılar memnun kalmamışlardı kendilerine çok sitres yaptılar daha sonraları cihazın bu sorunları tam olarak giderilmese bile idare edecek şekilde düzeltildi. hatta cihazda astra uydusunda problemler bile vardı inşallah sizin model daha iyi olur en azın dan bu şekilde bir rahatlama olacağına inanıyorum birkaç yazılım sonra sabretmek lazım.

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
sabır mı göstereyim güzel kardeşim ben makineyi alalı nerede ise 9 ay oldu daha ağız tadıyla sorunsuz bir şey izleyemedim, ya sinyal zayıf diyor ya şifreli kanal. Bazende kafasına göre tıkır tıkır çalışıyor hiç sorunsuz, bazen kanal seçiyor mesela 100 kanaldan 2 veya 3 tanesini gösteriyır ama komik olan kanaldan başka kanala çıkınca tekrar geri geldiğinde gösterdiği kanalıda göstermiyor şifreli veya zayıf sinyal deyip kesip atıyor hele şu son 1 haftadır makine tam coştu alet hiçbirşeye cevap vermiyor sustu resmen sustu. power tuşuna basıyorum kendi dijital ekranında kanal adı felan yazardı şimdi o da yok sadece saati gösteriyor dijital cihaz ekranında sağında da sinyali gösteren işaretler çıkıyor 2 sıra yan yana başka da hiç bir şey cihazın ekranında. kanal listesi geliyor ama hiçbirşeyi açmıyor anlamadım ki. daha geçen gün trt1 hd de yıldız savaşlarını izledim sorunsuz. şimdi ne oldu ise makinede tık yok. hayır evde dijital platform var çalışıyor patır patır, mutfakta sd receiver var o da çalışıyor tıkır tıkır, bir tek benim bu aldığım daha üzerinde naylonlarını bile çıkarmadığım alet çalışmıyor çıldıracağım yahu. tunerindemidir neresindeyse sıkıntısı anlamadım gitti. Bu arada ANKARA da asıl ana bayisi Merkez yetkili servisi neresidir Nextin bilen var mı acaba? gideyim oraya bırakayım bari baksınlar orada nesi var nesi yok çıkar herhalde ortaya. birde çalışırmış orada ne gülerim varya.

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
ne 400 tl si kardeşim ben 460 tl verdim hemde peşin. 300e bırakacağım alan bulsam. zaten elimden bir çıkarayım eğer bir daha bu markaya bulaşırsam ne olayım.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
sabır mı göstereyim güzel kardeşim ben makineyi alalı nerede ise 9 ay oldu daha ağız tadıyla sorunsuz bir şey izleyemedim, ya sinyal zayıf diyor ya şifreli kanal. Bazende kafasına göre tıkır tıkır çalışıyor hiç sorunsuz, bazen kanal seçiyor mesela 100 kanaldan 2 veya 3 tanesini gösteriyır ama komik olan kanaldan başka kanala çıkınca tekrar geri geldiğinde gösterdiği kanalıda göstermiyor şifreli veya zayıf sinyal deyip kesip atıyor hele şu son 1 haftadır makine tam coştu alet hiçbirşeye cevap vermiyor sustu resmen sustu. power tuşuna basıyorum kendi dijital ekranında kanal adı felan yazardı şimdi o da yok sadece saati gösteriyor dijital cihaz ekranında sağında da sinyali gösteren işaretler çıkıyor 2 sıra yan yana başka da hiç bir şey cihazın ekranında. kanal listesi geliyor ama hiçbirşeyi açmıyor anlamadım ki. daha geçen gün trt1 hd de yıldız savaşlarını izledim sorunsuz. şimdi ne oldu ise makinede tık yok. hayır evde dijital platform var çalışıyor patır patır, mutfakta sd receiver var o da çalışıyor tıkır tıkır, bir tek benim bu aldığım daha üzerinde naylonlarını bile çıkarmadığım alet çalışmıyor çıldıracağım yahu. tunerindemidir neresindeyse sıkıntısı anlamadım gitti. Bu arada ANKARA da asıl ana bayisi Merkez yetkili servisi neresidir Nextin bilen var mı acaba? gideyim oraya bırakayım bari baksınlar orada nesi var nesi yok çıkar herhalde ortaya. birde çalışırmış orada ne gülerim varya.

İstanbul'da Merkez servise ilk önce bir mail gönderin sizleri yönlendireceklerdir,gerekirse kargo ile cihazı merkeze göndermenizi isteyebilirler, cihazınızın durumunu anlatan bir yazı ile [email protected] adresine mail gönderiniz.

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
paşa gönülleri bilir güzel kardeşim, ben yazarım gönderirim, Memleketde hak var hukuk var resmi prosedürü çalıştırırım bakmazlarsa, ilgilenmezlerse veririm tüketici haklarına bir dilekçe olmadı açarım bir dava mecbur ya makinenin yine aynı model çalışanını sorunsuz taahhüt ettikleri işlevleri gerçekleştireni ile değiştirirler olmuyorsa yine sorun çıkarmayacak bir üst modeli ile değiştirirler olmadı para iadesi yaparlar, yok öyle 3 kuruşa 5 köfte bizimde tüketici olarak haklarımız var, o na verdiğim o peşin 460tl neyle, nasıl ne zorluklarla kazanılıyor haberleri var mı acaba beylerin? herkes işini yapacak arkadaşım. yapamıyorsa da ürününü geri alacak paramı geri verecek. ben kendi ülkemizin insanı kendi markamız kazansın diye bu markayı tercih ettim sonuçta hepsi aynı teknoloji neden yabancı kazansın dedim iyi niyetimden ha bu gün ha yarın tam yazılım çıkacak dediler bekledim daha ne yapayım tüketici olarak ama zorda değil hani para iademi alırım gider yabancı markaya veririm. Müşteri olarak kaliteye hizmete bakarım aynı paraya daha iyi kalite ve hizmet hele ki teknik hizmet alabilme şansım varsa da derim el oğlu kazansın olur biter öyle ilgilenmeme gibi bir durum da nasıl ki marka kendi çıkarlarını düşünüyorsa bende tüketici olarak kendi çıkarlarıma bakarım o zaman. Kendileri bilir maksatları müşteri kayıp etmek markalarına zarar vermek ise o yolu seçerler ha yok biz zorluklarla geldik bu günlere bu markayı var ettik ama çok emek harcadık ve bu emeklerimizin zayi olmasını da istemiyoruz diyorlarsa da o zaman yapılması gereken ne ise onu yapacaklar uzatmaya gerek yok ya bana taahhüt ettiği hizmeti verecek bu cihaz yada cihazı geri alacak daha iyisini verecek, o da olmuyorsa paramı bana iade edecek bu vazifelerle yükümlü marka yapmamak gibi bir seçeneği de yok. dediğim gibi memleket de hak var hukuk var kanun var. Herkes işini yapacak. kimse kimseye bir şey armağan etmiyor veya hediye de etmiyor parasını ödediğim bir hizmetin karşılığını istiyorum hepsi bu. ben tüketici olarak üzerimde düşeni nakit ödeyerek yaptım şimdi sıra markada taahhüt ettiği hizmeti bana vermekle mükellef yapmazsa da dediğim gibi kanuni haklarım var bu mağduriyet den doğan bende onları kullanmak tereddüt etmem. İş oralara gelmesin herkes mutlu mesut ayrılsın bu iş den benim şu zamana kadar ki susmam ve beklemem de odur. Zaman dediler zaman verdim 9 ay oldu nerede ise ne bir haber ne bir bilgi ya yapılıyor ya yapılacak diye. İyi niyetinde bir sınırı var arkadaşım. Kimse saf değil. Yazdıklarımın kötü niyetli anlaşılmamasını dilerim. Herkese sevgiler, saygılar.

Son düzenleme:

kuscuali67

0
Üye
22 Eki 2011
22
12
3
Sayın next kullanıcıları birşey dikkatinizi çektimi .. nebu tv de next 19500 satışta gözükmüyor anlam getiremedim niçin acaba 2 ci husus geçen yetkilileri aradım rica ettim dedim ki arkadaşlar bu cihaz ağırlaşmaya başladı kanal arama olsun veya kanaldan kanala geçişlerde youtube o keza anlayacağınız bu cihaza yazılım gerek dedim bana dedikleri bu cihaz çok özellikli olduğundan bukadar hata yapabilir dediler sağlık olsun dedim ha arkadaşlar argeye bildirmişler gereği yapılacakmış hayırlısı dedik fakat NİSAN 2012 den bu yana tam 5 ay geçti ses seda yok benim tek diyeceğim ki şudur tüketiciye çıkıp desinler biz bu 19500 serisinden artık uğraşmıyoruz tamam hak verecem onuda yapmıyorlar madem olmayacaktıda niçin ** altında dışarı ülkeden alıpta NEXT ismini verdiniz 2 ölçüp öyle girişseydiniz fakat satılsında nasıl satılırsa ne kadar satılırsa o kar denmesi ben bizzat gururuma yediremiyorum tam tamına bu cihazı kendi çevremdekilere överek bende dahil olmak üzere bu cihazdan ...... 5. adet aldım yazık valla yazık sanki bana ödül verdiler hani sinemada ödül alınır ya en iyi film diye bende en iyi next 19500 dedim lütfen sizden ricam biraz duyarlı olsun herkez tüketicininde bir onuru ve gururu var . Gelelim HOCALARIMIZA Onlara diyecek lafım yok yinede bu kadar kişiye laf yetiştirmeleri taktiri şayan onların emekleri üzerimizde büyüktür inkar edilemez FAKAT NEXT İÇİN Öyle düşünmüyorum İNŞALLAH DÜZENLİ BİR YAZILIM ÇIKARIRLAR DA BİZLERİ MAHÇUP EDERLER ....... TEŞEKKÜRLER

gedo

0
Üye
23 Tem 2012
17
1
3
Sayın next kullanıcıları birşey dikkatinizi çektimi .. nebu tv de next 19500 satışta gözükmüyor anlam getiremedim niçin acaba 2 ci husus geçen yetkilileri aradım rica ettim dedim ki arkadaşlar bu cihaz ağırlaşmaya başladı kanal arama olsun veya kanaldan kanala geçişlerde youtube o keza anlayacağınız bu cihaza yazılım gerek dedim bana dedikleri bu cihaz çok özellikli olduğundan bukadar hata yapabilir dediler sağlık olsun dedim ha arkadaşlar argeye bildirmişler gereği yapılacakmış hayırlısı dedik fakat NİSAN 2012 den bu yana tam 5 ay geçti ses seda yok benim tek diyeceğim ki şudur tüketiciye çıkıp desinler biz bu 19500 serisinden artık uğraşmıyoruz tamam hak verecem onuda yapmıyorlar madem olmayacaktıda niçin ** altında dışarı ülkeden alıpta NEXT ismini verdiniz 2 ölçüp öyle girişseydiniz fakat satılsında nasıl satılırsa ne kadar satılırsa o kar denmesi ben bizzat gururuma yediremiyorum tam tamına bu cihazı kendi çevremdekilere överek bende dahil olmak üzere bu cihazdan ...... 5. adet aldım yazık valla yazık sanki bana ödül verdiler hani sinemada ödül alınır ya en iyi film diye bende en iyi next 19500 dedim lütfen sizden ricam biraz duyarlı olsun herkez tüketicininde bir onuru ve gururu var . Gelelim HOCALARIMIZA Onlara diyecek lafım yok yinede bu kadar kişiye laf yetiştirmeleri taktiri şayan onların emekleri üzerimizde büyüktür inkar edilemez FAKAT NEXT İÇİN Öyle düşünmüyorum İNŞALLAH DÜZENLİ BİR YAZILIM ÇIKARIRLAR DA BİZLERİ MAHÇUP EDERLER ....... TEŞEKKÜRLER

ancak gulunur verilen cevaba :)) cok ozellikliymis mis miss...Ben ozelliklerinden vazgectim.Dogru durust donma yapmadan en azindan ******** daki gibi seyredebileyim yeter !!!Hangi ozellikmis o !!!!Sanki ben az para verdim elbette ozellikleri olacak ama adam gibi calisan ozellikler olacak !!!cccam serverim var onda bile donmalar yasiyorum.Acaba serverden mi diye eski cihazi takiyom onda hic bir takilma yok!!!!yani anlayacaginiz cihaz cok adi bir cihaz

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Bence tüm 19500 kullanıcıları bir araya gelip tüketici haklarına resmi başvuru yapıp cihazı geri vermenin yollarını aramalıyız arkadaşlar. Başka türlü bu cihazdan kurtuluş yok. çok soğudum makineden. sıkıntıları olan bir makine. başka bir alternatife yürümek en doğrusu benim kanatim. Yinede kendiniz bilirsiniz. Birde bana yeni çıkan NEXT TWINDIAMOND FULL HD UYDU ALICI ( ÇİFT TUNER ) modelinin tanıtımını göndermişler e posta adresime ne güldüm yahu akşam akşam. Sanki önceki modelleri düzeltiniz de yeni modeliniz kaldı. Ben ilk fırsatda aldığım yerle görüşeceğim eğer para iadesi alırsam sorun yok, vermezlerse cihazla birlikte tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum.

ece2007

0
Üye
25 Eyl 2012
4
0
1
Bence tüm 19500 kullanıcıları bir araya gelip tüketici haklarına resmi başvuru yapıp cihazı geri vermenin yollarını aramalıyız arkadaşlar. Başka türlü bu cihazdan kurtuluş yok. çok soğudum makineden. sıkıntıları olan bir makine. başka bir alternatife yürümek en doğrusu benim kanatim. Yinede kendiniz bilirsiniz. Birde bana yeni çıkan NEXT TWINDIAMOND FULL HD UYDU ALICI ( ÇİFT TUNER ) modelinin tanıtımını göndermişler e posta adresime ne güldüm yahu akşam akşam. Sanki önceki modelleri düzeltiniz de yeni modeliniz kaldı. Ben ilk fırsatda aldığım yerle görüşeceğim eğer para iadesi alırsam sorun yok, vermezlerse cihazla birlikte tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum.

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
arkadaş 19500 ler bence öksüz kaldı. 18500 + plus için bile ip tv yazılımı için çalışma var gösteriyorlar ama en pahalı makinası için fossssssssssssss hiç birşey yok. sayın moderatörler next'le hiç konuşmuyormusunuz bu makinayı bitirdilermi.yazlım çıkarmıyacaklarmı. ** digitalemi kaldık yazılım için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...