Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE - 19500 Süperior HD Serisi (Modülsüz) V2.69 Yazılımı 23.06.2012

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next YE - 19500 Süperior HD Serisi (Modülsüz) V2.69 Yazılımıdır.

Yazılım Notları:
- 1080i Seçim yapıldığında Tv ekranında renk değişikliği veya ekranın yukarıdan aşağıya beliren çizgi için düzenlenmiştir.

YAZILIMI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Not: Next YE-19500 Superior CIS (Modüllü) modeline YÜKLEMEYİNİZ.!
Modüllü seriye ait yazılım BURADA

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
hocam zaten 2,69 yazılımında sorun düzelmemişti 1080 p'de titreme vardı buda modülsüz makinaların titreyen yazılımımı ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
hocam zaten 2,69 yazılımında sorun düzelmemişti 1080 p'de titreme vardı buda modülsüz makinaların titreyen yazılımımı ?

v2.69 yazılımı sadece yeni seri olan modüllü CIS modellerine verilmişti, bu yazılımda ilk çıkan eski seriye yani modülsüz seriye ait olan v2.69 yazılım...

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hocam turkcell modem çalışmaya başladı bu seferde dayzek siviçler arıza yapıyor
bu yazılımdan sonra 2 adet dayzek bozdum 1 lbn iptal oldu renkler mükemmel özellikle atv süper
sonraki yazılımlarda düzeltirler

Sabahattin A

0
Üye
22 May 2012
28
0
1
Sayın ustalar öncelikle bilgilerinizi bizlerle paylaşıp yardımcı olduğunuz için emeklerinize sağlık sizlere de yardımcı olacağını düşünerek yazılımla ilgili bazı eksiklikleri tespit edip sizlerle paylaşmak istedim next 19500 superior hd modülsüz cihazı kullanıyorum vermiş olduğunuz 2.69 yazılımını usb ile yükledim cihaz kullanılmaz duruma geldi kilitleniyor örneğin Türksat uydusunda hotbrid uydusuna geçince hiç sinyal yok türksatta bir kanal izlerken hd kanala geldiğinizde kanallar şifreli diyor tüm kanallarda seviye ve sinyal çok düşük hep aynı her kanalın sinyali eşit seviyede oluyor bazen de hiç sinyal yok, elb'de kısa devre oldu diye yazı çıkıtı evde merkezi anten kullnıyoruz diğer odadaki hatta ********** cihaz var sorunsuz çalışıyor cihazı arka düğmesinden kapatıp açınca düzeliyor Atv hd veya TRT hd kanal üzerine gelince gene aynı sorun oluyor bu yazılım test amaçlı verliğinden pek sağlıklı yazılım olmamış tekrar tekrar 2.65 yazılımına döneceğim umarım umarım yazılımı çıkaran teknik seviste bulunan arkadaşlar bu tür konuları dikkate alırlar diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
sayın ustalar öncelikle bilgilerinizi bizlerle paylaşıp yardımcı olduğunuz için emeklerinize sağlık sizlere de yardımcı olacağını düşünerek yazılımla ilgili bazı eksiklikleri tespit edip sizlerle paylaşmak istedim next 19500 superior hd modülsüz cihazı kullanıyorum vermiş olduğunuz 2.69 yazılımını usb ile yükledim cihaz kullanılmaz duruma geldi kilitleniyor örneğin türksat uydusunda hotbrid uydusuna geçince hiç sinyal yok türksatta bir kanal izlerken hd kanala geldiğinizde kanallar şifreli diyor tüm kanallarda seviye ve sinyal çok düşük hep aynı her kanalın sinyali eşit seviyede oluyor bazen de hiç sinyal yok, elb'de kısa devre oldu diye yazı çıkıtı evde merkezi anten kullnıyoruz diğer odadaki hatta ********** cihaz var sorunsuz çalışıyor cihazı arka düğmesinden kapatıp açınca düzeliyor atv hd veya trt hd kanal üzerine gelince gene aynı sorun oluyor bu yazılım test amaçlı verliğinden pek sağlıklı yazılım olmamış tekrar tekrar 2.65 yazılımına döneceğim umarım umarım yazılımı çıkaran teknik seviste bulunan arkadaşlar bu tür konuları dikkate alırlar diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

türksat hot - astra 19 uydularını cihaz düşük sinyal olarak görüyor
çanak ayarlarınızla oynamayın ben oynadım hiçbiri yok bulmuyor
saygılar

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
yazılım ekibe ne iş yapar anlamadım kaç aydır doğru dürüst bir yazılım çıkaramadılar hep beta yazılım altında bizleri kandırıyor onlarda bir işe yarasa bari hep sorunlu .düzgün bir yazılım ne zaman çıkaracaklar çok merak ediyorum. :(

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Bir haftadır hiçbir şey izleyemiyorum sürekli her kanalda şifreli kanal veya zayıf sinyal diye uyarı alıyorum. 2.69 test etmek istemiştim ama görüyorum ki eldeki en düzgün sürüm 2.51 şimdi tekrar geri yüklüyorum. Kısa zamanda tam versiyon sürüm çıkmasını bekliyorum aksi halde kimse kusura bakmasın satacağım cihazı. 460 TL ye almıştım ama sanırım çok daha altında bir rakama vereceğim. Sinir sahibi oldum bu cihazı aldım alalı. Bu nedir ? Kaç ay oldu, hala beta sürümler. Anlamadım ki hayır olmayacaksa olmuyor desinler verelim ürünleri geri aynı yetilerde başka bir cihaz varsa onu versin next bayileri. sıkıldım artık gerçekten.

Çıldıracağım arkadaşım 2.51 de de aynı durum, türksat kanallarının hiçbiri çalışmıyor fakat hotbird kanalları çalışıyor. selamin kavlen mirrabbi rahim, sen sabır ver rabbim.

Son düzenleme:

Sabahattin A

0
Üye
22 May 2012
28
0
1
arkadaşlar herkese günaydın Acil yardım; 19500 superior modülsüz olan cihaza yeni yazılımı next kendi sitesinde verdiği için 2.69'u 2 gün önce cihaz daha iyi çalışır diyerek usb ile yükledim.Gelin görünki çalışan cihaz çalışmaz halde akşam TRT'de maçı izliyemedim.Cihazı açıyorsunuz hiç sinyal gelmiyor bazende elb de kısa deve var cihazı açınp kapatın diye sürekli yazı geliyor.Elb.ayarlarını ayarlıyorum kendiliğinden (0) oluyor fişten çekip birsüre bekledikten sonra tekrar çalıştırıyorum ilk açılışta sinyal geliyor örneğin TRT hd veya yabancı uyduda hd olan herangi bir kanala geçince sinayal ( 00) oluyor hangi kanala geçersenbiz geçin çalışmıyor akşam tekrar bir önceki yazılım olan 2.65 'i yükledim gene aynı sorun 2.69 yüklemeden önce 2.65 normal çalışıyordu Teknik servise mail atttım umarım ilgilenir bilgi verirler cihazı nasıl eskisi gibi çalıştırabilirim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım beklemekteyim kolay gelsin

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Hocam al benden de o kadar. Bir haftadır ne çektiğimi ben biliyorum. Yan oda da Dijital platform var çatır çatır tüm kanalları çalıştırıyor, aşağıda mutfakta G*** M***** SD receiver var o da tıkır tıkır çalışıyor, bir tek benim odamda bulunan bu YE 19500 CIS Superior meret kanalları göstermiyor ya şifreli yada zayıf sinyal diyor Türksat kanallarında, yurt dışı kanalları gösteriyor, gösteriyor derken şifresiz olanları kasıt ediyorum, cihazı internetden ayırdım dolayısı ile şifrelileri açmaması normal lakin 1 haftadır hiçbir türksat kanalını açmıyor radyolarda buna dahil, cihazı açınca üzerinde her zaman yanan yeşil ışık yanmıyor, çıldıracağım at fırlat gitsin diyor içimden bir ses o kadar bunaltı beni, şimdi işin yoksa git teknik servis çağır bir teknik servisin gelmesi zaten 40 - 50 tl bir de işe yaramaz ise boşu boşuna masraf çıkarmış olacağım kendime. Çanak antenlerimiz terasda evdeki 3 receiver aynı çanak anten takımından besleniyorlar. hiçbirinde sorun yok bir tek bu sorun çıkartıyor anlamadım gitti. Hadi antende sorun var diyelim diğerleri nasıl oluyorda hiçbir sorun olmadan gösterimde bulunuyor? Nedir bu işin aslı bilen var mı? Teknik servis çağırsam işin çözümü için yeterli olur mu yoksa beyhude bir çaba mı olur bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum bir cevap versinler. Buradan da mühendis arkadaşlara seslenmek isterim olmuyorsa olmuyor deyin artık ve önümüzde var edebileceğimiz başka çözümlere odaklanalım bu iyade olabilir muadili bir başka modelle değişim olabilir her ne ise artık yapılacak olan bir an evvel yapılsın ben bunaldım artık gerçekten. 460 TL veripde hiçbir işimi halletmeyen üstelik bana problemden başka bir şey getirmeyen bu cihaz hakkında firmanın kısa zamanda bir açıklama yapmasını rica ediyorum. Hatırlatırım ki tüketicininde hakları var beyler. kaç aydır sabırla bekliyorum ha bu gün ha yarın diye ama hiçbir ses çıkmıyor. Ya öyle ya böyle şunu yaptık bunu yapacağız yok, tık yok arkadaş anlamıyorum ki. Nexti seçerek , kendi markamız kazansın diyerek hata mı yaptık ? Anlamamız gereken bu mu ? Çıksın artık birileri internet olur, TV olur, radyo olur, herhangi bir broadcastden bir açıklama yapsın. sıkıldım artık aşırı derecede bunaltı beni artık bu cihaz.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
evet malesef bunaldık artık ama işi inada bindirdim baktım olmuyor kendim bir yazılım yapacam hiç olmazsa dua alır malesef NEXT ARGE bi çözüm bulmuyor

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
O zaman kimse kusura bakmasın hocam. Ben bu ürünü elimden çıkartırım 3 e 5 e bakmam ve bir daha da ömrüm yettiği sürece bu markadan hiçbir ürün alman, aldırmam. Senin benim çabamla ne kadar ilerleyebilir ki bir ürün. Hani kanun, hani garanti sözleşmesi şartları, marka değil midir bundan sorumlu olması gereken? Sonrada neden dünya çapında markamız yok diye hayıflanıyoruz. Bu düşünce yapısı ile olmaz, olamaz ki. Normalinde doğrusu ürünün piyasadan toplatılması değil midir ? Onun yerine de muadili bir başka modelin verilmesi gerekmez mi ? veya para iadesinin yapılması gerekmez mi ? nasılsa kimseden ses seda çıkmıyor deyip hiçbir girişimde bulunmamak mıdır bunun gereği ? anlamıyorum ki. işin kötü tarafı piyasada bir hayli isim yapmaya başladı cihaz olumsuz yönlerinin başarısından kaynaklı satsakda alıcı bulamayacağız bundan doğacak olan mağduriyeti ne şekilde çözecekleri yönünde düşünceleri nelerdir veya bunu hiç düşündüler mi ? Bu kadar insanın tüketici haklarına şikayet de bulunmaları durumunda markalarının yaşayacağı sıkıntıyı düşünüyorlar mı acaba veya markalarına böyle bir senaryoda gelecek olan kötü intibanın nasıl bir etki yaratacağını düşünüyorlar mı ? sanmıyorum. Gerekirse yurt dışından mühendis getirilip kesin bir çözüm sunulması daha doğru olmaz mı ? Biz markamızın, ürünümüzün dolayısı ile son kullanıcı müşterimizin de arkasındayız demeleri daha doğru olmaz mı ? anlamıyorum ki. Para kolay mı kazanılıyor sanıyor insanlar? Benim bir aylık maaşımın yarısından fazlasına mal oldu bu cihaz bunun karşılığında alacağım hizmet bu muydu ? keşke bir başka markaya yönelseymişim, keşke. Yerli malı bizim insanımız bizim markamız kazansın diyerek hata etmişim, geç de olsa anladım.

Not: ürün satılıktır YE 19500 CIS Süperior. Ankara/Keçiören de oturanlar var ise elden alabilirler. İlgilenenlerin özelden ulaşmalarını rica ederim.

Son düzenleme:

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
şimdi bu cihaz için kötü demiyelim cihaz iyi fazla iyi o yüzden düzelmiyor hatta yakında 3d yayınları çevire bilecek düzeye gelicek sadece biraz ugraş istiyor bukadar iyi cihaz alınıp çöpe atılmaz çok satıldı bu cihaz ben next çalışanı degilim ama cihazın sonuna kadar arkasındalar gerekeni yakında yaparlar yapmazsalar zaten bir çözüm bulurlar 94 yılından beri next ti takip ediyorum kimseyi bu güne kadar magdur etmediler merak etmetin hallolcak

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
Güzel kardeşim bizde , kötü, marka ölsün, gebersin demiyoruz ki. Memleketimizin markası başkası kazanacağına o kazansın dedik tercih ettik aldık, hata mı yaptık ? Kötü kelimesini cihazla ilgili satırlarda kullanmadım " işin kötü tarafı, marka için kötü intiba" dedim hocam. Cihazla ilgili satırda "olumsuz özellik demişim" zaten. Bir diğer konu insanları mağdur etmezler diyorsunuz da anam babam daha nasıl bir mağduriyet olacaktı ki bir uydu alıcısı söz konusu olduğunda ? Ben 1 haftadır Türksat izleyemiyorum radyolarda dahil diyorum, bundan ötesi var mı ? Mutfaktaki dandik 50 tl lik SD G*** M***** bile takır takır çalışırken yan oda da bulunan HD dijital platform çalışırken bu cihaz nasıl çalışmaz hepsi aynı anten çiftinden besleniyorlar? ne diye zayıf sinyal uyarısı verir ? hadi 2.69 dan dedim 2.51 e geçtim hala aynı, ya zayıf sinyal ya da şifreli kanal uyarısı veriyor hemde şifresiz kanallarda başka hiçbir şey yapmıyor cihaz ! avrupa uydularını gösteriyor şifresizleri tabi ki, bir önceki iletimde de bildirdim konu hakkında fikri olan arkadaşlar var mı diye ? cevap yok. merak etmeyin hal olacak diyorsun da güzel kardeşim ne zaman ? ne vakit ? 3 ay oldu ben cihazı alalı daha bir ağız tadıyla izleme zevkine ulaşamadım. Hala olurda bir terslik çıkarsa diye üzerindeki jelatinlerini bile sökmedim iyade durumu olursa diye, düşün artık. Benimle birlikte X marka receiver alan arkadaşa madara oldum maymun ettiler bizi. Adamın hiçbir problemi yok. Biz ise uğraşıp duruyoruz yok beta yok 2.69 yok 2.51 diye. Çıldırmak birşey değil gerçekten. Hayırlısı olsun, inşallah kısa zamanda düzgün bir çözüm getirirler. Bunaldım artık.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Güzel kardeşim bizde , kötü, marka ölsün, gebersin demiyoruz ki. Memleketimizin markası başkası kazanacağına o kazansın dedik tercih ettik aldık, hata mı yaptık ? Kötü kelimesini cihazla ilgili satırlarda kullanmadım " işin kötü tarafı, marka için kötü intiba" dedim hocam. Cihazla ilgili satırda "olumsuz özellik demişim" zaten. Bir diğer konu insanları mağdur etmezler diyorsunuz da anam babam daha nasıl bir mağduriyet olacaktı ki bir uydu alıcısı söz konusu olduğunda ? Ben 1 haftadır Türksat izleyemiyorum radyolarda dahil diyorum, bundan ötesi var mı ? Mutfaktaki dandik 50 tl lik SD G*** M***** bile takır takır çalışırken yan oda da bulunan HD dijital platform çalışırken bu cihaz nasıl çalışmaz hepsi aynı anten çiftinden besleniyorlar? ne diye zayıf sinyal uyarısı verir ? hadi 2.69 dan dedim 2.51 e geçtim hala aynı, ya zayıf sinyal ya da şifreli kanal uyarısı veriyor hemde şifresiz kanallarda başka hiçbir şey yapmıyor cihaz ! avrupa uydularını gösteriyor şifresizleri tabi ki, bir önceki iletimde de bildirdim konu hakkında fikri olan arkadaşlar var mı diye ? cevap yok. merak etmeyin hal olacak diyorsun da güzel kardeşim ne zaman ? ne vakit ? 3 ay oldu ben cihazı alalı daha bir ağız tadıyla izleme zevkine ulaşamadım. Hala olurda bir terslik çıkarsa diye üzerindeki jelatinlerini bile sökmedim iyade durumu olursa diye, düşün artık. Benimle birlikte X marka receiver alan arkadaşa madara oldum maymun ettiler bizi. Adamın hiçbir problemi yok. Biz ise uğraşıp duruyoruz yok beta yok 2.69 yok 2.51 diye. Çıldırmak birşey değil gerçekten. Hayırlısı olsun, inşallah kısa zamanda düzgün bir çözüm getirirler. Bunaldım artık.

hayırlısı ben 1 sene önce aldım

hasan erkut

0
Üye
9 Ara 2011
8
0
1
bizim cihazda bugün gitti next yetkilileri ltfen acil bir çözüm bulun şu yazılım işine ve denemeden yazılım vermeyin bir daha.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
arkadaşlar cihazdaki bütün kanalları silin reset atın aklıbaşına geliyor sonra 2,51 yükleyin kanal geri çagrırsanız dene aynı olur yenden taratın

euro

0
Üye
31 Eki 2011
20
0
1
Ben daha ne diyeyim arkadaşım. Daha ne diyeyim.

Cihazın en büyük sorunu, üzerinde USB takılı iken , elektirik kesilmesi veya açma kapama yapıldığı zaman, kanalları silme ,modülü tanımama gibi önemli problemler yaratmasıdır. USB probleminin bir an önce düzeltilmesi gerekli yazılım 2.69
dün akşam usb üzerinde iken kapama ,açma yaptım cihaz tamamen gitti,resetleyip kanalları tekrar yükledim düzeldi ama bir sürü uğraşmak gerekiyor,başka problemlerde vardır muhakkak.
bence görüntü kalitesi hd ve sd olarak gayet güzel. you tube problemsiz,

hasan erkut

0
Üye
9 Ara 2011
8
0
1
cihaz servise gitti ama sorunu çözemediler şimdi fabrikasına gönderdiler.bana yanlış yazılım atmış olabileceğimi söylüyorlar ilk defa yaptığım bir şey değil hem yanlış yazılım olsa cihaz komple çökerdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...