Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE - 19500 Süperior HD Serisi (Modülsüz) V2.69 Yazılımı 23.06.2012

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sabahattin A

0
Üye
22 May 2012
28
0
1
sayın arkadaşlar aynı sorun bendede oldu Next 19500 modülsüz olanı daha önce sizlerle paylaşmıştım geçtiğimiz cumartesi yani 30 haziranda Ankarada bize en yakın olan Nextin teknik servise götürdüm yeniden yazılımı yüklediler kanalları silip yeniden yüklediler sinyal (0) nafile çözüm bulamadılar kalsın biz iyice kontrollerimizi yapalım pazartesi alırsınız dediler bugünde telefonla sordum cihaz ne durumda sorun nedir diye ekran kartında sorun var İstanbua fabrikaya göndereceğiz dediler bakalım bu bence tamamen yazılımsal hata gibi daha önce çalışan cihaz çalışmaz durumda

msbatki

0
Üye
12 Mar 2012
40
4
8
En sonunda düzeldi alet. 4 diseq noktasına 2 şerden 8 tane diseq değiştirdikten uyducularla kanki olup, uyducuyu çağırıp çanak antenleri ölçdürdükten ve çanakların hatasız olduğunu anladıktan sonra, salonda bulunan dijital platformu bağlantısını diseq olmaksızın direkt iki kabloyu birbirine bağlayarak yaptım ve benim oda da bulunan next 19500 Cis süperior düzeldi. Dijital platformu sadece türksatı gösterecek şekilde iki kabloyu birbirine direkt bağlayarak yaptım diseq kullanmadığımdan dijital platformda hotbird devre dışı kaldı. Bundan önce next ye 19500 cis süperior da türksat üzerinden arama yaparken saçma salak kanallar buluyordu örneğin das erste veya arap kanalları gibi. Sadece türksat da olması gereken kanallar çıkmıyordu örneğin star, kanal d, show tv gibi. Dijital platformu diseq den çıkarıp direkt olarak türksat uydusuna elektrik bandı ile tutturunca Next 19500 de çıkmayan kanallar artık aramalarda geliyor, eski aramalarda çıkan saçma sapan karma karışık 65 kanal değil onun yerine olması gereken türksat içeriğindeki 367 kanalı tarama sonuçlarında gelmeye başladı. Oh be ne demişler kör kendi işini kendin gör. Epeyce zaman harcayıp çatıda onlarca gün vakit geçirdikten sonra yaptım en sonunda, güneş altında dikilmekten resmen amele yanığı geçirdim ama sonunda çözdüm olayı, olay budur, duyan duymayanlara iletsin arkadaşlar. Artık ne sinyal zayıf uyarısı alıyorum nede başka bir hata. artık kanalların sinyal çubuğu 70 (eski 25), kalite çubuğu ise 72 (eski 60) gösteriyor YF 19500. Görüntü cam ses mükemmel ne şifreli kanal nede sinyal zayıf uyarısı kaldı, ara ara kareleme yapıyor 19500 o da hotbirden geri türksata döndüğümde yapıyor arka şalterden kapatıp açsanda düzelmiyor illa elektrikden keseceksin aleti ancak o zaman düzeliyor bilginiz olsun, bir parçada ısınma oluyordu onuda usb portuna bağladığım laptop soğutucusu ile çözdüm. versiyon 2.69 her şey çok güzel :) oh beeee.

Son düzenleme:

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
Hocam al benden de o kadar. Bir haftadır ne çektiğimi ben biliyorum. Yan oda da Dijital platform var çatır çatır tüm kanalları çalıştırıyor, aşağıda mutfakta G*** M***** SD receiver var o da tıkır tıkır çalışıyor, bir tek benim odamda bulunan bu YE 19500 CIS Superior meret kanalları göstermiyor ya şifreli yada zayıf sinyal diyor Türksat kanallarında, yurt dışı kanalları gösteriyor, gösteriyor derken şifresiz olanları kasıt ediyorum, cihazı internetden ayırdım dolayısı ile şifrelileri açmaması normal lakin 1 haftadır hiçbir türksat kanalını açmıyor radyolarda buna dahil, cihazı açınca üzerinde her zaman yanan yeşil ışık yanmıyor, çıldıracağım at fırlat gitsin diyor içimden bir ses o kadar bunaltı beni, şimdi işin yoksa git teknik servis çağır bir teknik servisin gelmesi zaten 40 - 50 tl bir de işe yaramaz ise boşu boşuna masraf çıkarmış olacağım kendime. Çanak antenlerimiz terasda evdeki 3 receiver aynı çanak anten takımından besleniyorlar. hiçbirinde sorun yok bir tek bu sorun çıkartıyor anlamadım gitti. Hadi antende sorun var diyelim diğerleri nasıl oluyorda hiçbir sorun olmadan gösterimde bulunuyor? Nedir bu işin aslı bilen var mı? Teknik servis çağırsam işin çözümü için yeterli olur mu yoksa beyhude bir çaba mı olur bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum bir cevap versinler. Buradan da mühendis arkadaşlara seslenmek isterim olmuyorsa olmuyor deyin artık ve önümüzde var edebileceğimiz başka çözümlere odaklanalım bu iyade olabilir muadili bir başka modelle değişim olabilir her ne ise artık yapılacak olan bir an evvel yapılsın ben bunaldım artık gerçekten. 460 TL veripde hiçbir işimi halletmeyen üstelik bana problemden başka bir şey getirmeyen bu cihaz hakkında firmanın kısa zamanda bir açıklama yapmasını rica ediyorum. Hatırlatırım ki tüketicininde hakları var beyler. kaç aydır sabırla bekliyorum ha bu gün ha yarın diye ama hiçbir ses çıkmıyor. Ya öyle ya böyle şunu yaptık bunu yapacağız yok, tık yok arkadaş anlamıyorum ki. Nexti seçerek , kendi markamız kazansın diyerek hata mı yaptık ? Anlamamız gereken bu mu ? Çıksın artık birileri internet olur, TV olur, radyo olur, herhangi bir broadcastden bir açıklama yapsın. sıkıldım artık aşırı derecede bunaltı beni artık bu cihaz.

aynen katılıyorum üstadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...