Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-19500 Superior HD Serisi (v.2.57_BETA) 23.11.2011 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
beta yazılımı nedir diye soranlara

Beta ya da Beta Sürüm yazılımın ilk sürümündeki sistem testlerinden ve eksiklik testlerinden geçirilmeyi belirtir. Bu sürümde amaçlanan farklı donanımlar altında yazılımı sorunsuz çalıştırmadır. Tüm kullanıcılar tarafından gerçek verilerle test edilen yazılımın test sonuçları, yazılım testçileri tarafından yakından takip edilir.
Bazı geliştirici takımları, ürettikleri beta yazılımlarını tüm kullanıcılar yerine belirli kullanıcıların denemesini isteyebilirler.Bu programları kullanabilmek için Beta Tester[Beta Testçisi] olmak gerekir.Fakat bazı kurum/kuruluş lar beta testerlık için kayıt izni veriyorlar.... Bunun nedeni yazılımın bir kararlı bir sürüm(en az hatalı bir sürüm) oluşturmadan uzak olmasıdır. Bazı geliştiriciler ise beta yerine preview(önizleme), technical preview (TP)(teknik önizleme) early access(erken giriş) gibi isimler kullanabilirler. Yeni sürümde yeni özellikler eklendiyse bunlar doğru çalışmayabilir. Ya da varolan yazılımın son sürünü çok fazla hata iletisi çıkartıyorsa geliştirme takımları hata ayıklama yapabilirler.Beta sürüm çok ilgi görürse bu sürümün gerçeği yani orijinali çıkar

@muratusta alıntıdır.
http://www.next.web.tr/showthr...?p=408#post408

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
ELİNİZE SAGLIK 19 çakışma var reset atın kanalları silin çıkışı rgb yapı problem kalmaz bilginize

erkanbudak

0
Üye
22 Eki 2011
7
0
1
Arkadaşlar bu yeni kanalların görüntü kalitesi aynı tp iki kanalı izlemeyi açıp kapattıktan sonra hd kanallarda görüntü bozuluyor anca cihazı arkadan kapatıp açınca düzeliyor ya gerçekten düzgün programa nezaman kavuşacagız biraz kanalların görüntü kalitesini de yükseltme imkanımız varsa iyi olur

erkanbudak

0
Üye
22 Eki 2011
7
0
1
Birde bizim bu ciha full hd 1080p diyorlar ama 1080p 25hz tv hd kanalların yayın 50hz buda büyük bir sıkıntı bence yada 19500 hd full hd degil

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hocam cihaz 1920ye 1080 lg marka lcd ler ekran çözünürlügünü verir herzde 100 hz 25i nerden buldunuz dsmart uydu alıcılarından görüntü kalitesi olarak 10 kat daha canlı dır sabır bizde bekliyoruz inanın donanımolarak muadili yok ben cıs olmayanı kullanıyorum next in en iyi ürünü emin olun server ler çöktü next hala destek veriyor

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
Arkadaşlar yazmayayım yazmayayım diyorum ama bu cihaz hayatımda kullandığım en berbat cihaz diyebilirim çok açık olarak kusura bakmayın.Dün gece uyduyu taratıyorum bana var olan kanallar silinsinmi?diye soru soruyor..ne alaka ben niye var olan kanalların silinmesini isteyeyimki? Kör tarama yapıyorum tarama bitince bütün sıraladığım kanal listesini kaybediyorum,cihazda tek tp arama yok yada ben aradım bulamadım yeni tp ekledim ve tarama yaptım cihazbütün tp leri siliyor.Şu ana kadar 5 uydu cihazı kullandım hepsinde uydu taratma yaptıktan sonra şu kadar kanal bulundu şu kadarda yeni kanal diye bilgi verir doğal olarak ama bunda tarama bitince direk yayına geçiyor ne bilgi ne başka bişey..Aslında daha o kadar çok şey varki eksikleri (donma şifresiz kanalları şifreli göstermesi,kumanda cihaz uyumsuzluğu)buraya yazsam baya uzar.Şimdi bu cihazı öven arkadaşlar ya başka bir cihaz kullanıyorlar yada benim cihazda problem var diyeceğim ama genel olarak forumlarda benzer durumlar var.Yani kısacası 480TL verip aldığım bu cihazdan pişmanım lütfen gerçekleri anlatalım burdakilere son pişmanlık fayda etmiyor..İnşallah yeni yazılımla düzelebilecek şeylerdir bunlar beklentideyiz.

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
arkadaşım bende aynı cihazdan kullanıyorum tamam kanal geçişleri biraz yavaş,uydu taratırken 25 dakika sürüyor.fakat senin bahsettiğin tek tp arama yok,kanal silme allah aşkına siz bundan önceki cihazları nasıl klullandınız.nasıl bir tane tp taratamıyorsunuz veya araştırmadan öyle cihazda bu yok diyebiliyorsunuz anlamış değilim.40 tl.lik cihazda bile artık bunlar standart şeyler.ccamd kullanıyorum cihaz performansı iyisıkıntı yok.birde linux cihazlar tabiki biraz yavaş olur.selamlar.........

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
Valla arkadaşım ben hiçbir cihazda tp arattıktan sonra kanal listesinin değiştiğini görmedim yada taramadan önce olan kanallar silinsin mi gibi saçma sapan bir soru da görmedim yazılımımda 2.57 güncel ama devamlı oluyor bu araştırmadan değil ayrıca bu dediklerim denem yanılmayle sabittir ha birde tarama yaparken kendi kendine boot etmesi varki ona hiç girmeyeceğim...480 tl lik bir cihazın kumandası biraz daha özenli olabilirdi ayrıca. selamlar........

Son düzenleme:

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
cihazda eksik var elbette size katılıyorum.şu kanal taratırken var olanların silinmesi sorulması ilginç evet fakat tarama esnasında boot atması hiç rastlamadım.selamlar...

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Valla arkadaşım ben hiçbir cihazda tp arattıktan sonra kanal listesinin değiştiğini görmedim yada taramadan önce olan kanallar silinsin mi gibi saçma sapan bir soru da görmedim yazılımımda 2.57 güncel ama devamlı oluyor bu araştırmadan değil ayrıca bu dediklerim denem yanılmayle sabittir ha birde tarama yaparken kendi kendine boot etmesi varki ona hiç girmeyeceğim...480 tl lik bir cihazın kumandası biraz daha özenli olabilirdi ayrıca. selamlar........

cihazda eksik var elbette size katılıyorum.şu kanal taratırken var olanların silinmesi sorulması ilginç evet fakat tarama esnasında boot atması hiç rastlamadım.selamlar...

iyi akşamlar..
kanal taratırken var olanlar silinsin mi? sorusu iyi yada kötü çoğu cihazlarda olmayan farklı bir özellik.. ben şahsen hangi marka model cihaz olursa olsun fabrika ayarlarına dönmeden ve kanalların silindiğine emin olmadan kanal araması yapmam.. ( fabrika ayarlarına dön.. olmadı kanalları toplu sil.. o da olmadı, yüzlerce kanalı tek tek sil :) ) çünki birçok kanal içerisinde aynı isimde frekansı değişen kanalı 2. kez bulmaz veya ince detayları atlar.. bahsettiğiniz modelin bir önceki serisini (modül girişsiz) odamda diseqc 1.2 motor ile kullanmaktayım bende hiç cihazımın boot veya reset attığını görmedim..

saygılarımla

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
İyi akşamlar son dakika itibari ile cihazda izlemeye çalıştığım 720 piksel mkv filmi açıp altyazı seçtiğimde cihaz defalarca kendini boot etmeye başladı böyle yeni özelliklerini keşfettikçe buraya yazacağım ki yeni yazılımda dikkate alsınlar ama bence arkadaşların işi baya zor epey bir zaman alır bu cihazın düzelmesii...Size sormak isterim tarama bitince bu cihazın şu kadar kanal bulundu şu kadarda yeni kanal mevcut diye bilgi vermeden direk yayına geçmesi ne kadar normal?piyasadaki 70-80 tl lik cihazlar bile bilgi verirken böyle bir marka böyle bir fiyattaki cihazda bunu görmemek tam bir fiyasko bence.şimdi dsmart modülü almak istiyorum ama korktum problem yaşarım diye bu cihazda dsmart modül kullanan arkadaşların görüşlerini de merak ediyorum bilgilendirirlerse. teşekkürler.

Son düzenleme:

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
arkadaşım d smart modül kullanmaktayım bu cihazla hiç bir sorun yok.sadece bir ayar yapıyorsun sistemden nds xt menüsünü kapalı konuma getiriyorsun okadar,o menüyü kapatmasan d smart kanallarından ses alamazsın.yanlız senin cihazda bi anormallik var bence anladığım kadarıyla fazla ve nerdeyse her işleme bot atmakta.bence fab.ayarlarına dön yeni yazılım yükle tekrar birde öyle dene bben aldığımdan beri daha hiç boot atmadı.selamlar.

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
teşekkürler arkadaşım 2.57 yazılımıylaBende devamlı BBC HD kanalını altyazı ile beraber sorunsuz izleyebiliyormusun?Bende altyazı ekranda sabit kalıyor uzun süreli.........

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
teşekkürler arkadaşım 2.57 yazılımıylaBende devamlı BBC HD kanalını altyazı ile beraber sorunsuz izleyebiliyormusun?Bende altyazı ekranda sabit kalıyor uzun süreli.........

evet aynı sorun bendede var sanırım d smarttan kaynaklı bir sorun olmalı bence selamlar.......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...