Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-19500 Superior HD Serisi (v.2.57_BETA) 23.11.2011 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
Ama ben hotbird uydusundakinden bahsediyorum.....Server ile izliyorum.Altyazı ayarını kumandadan yaptım ama sorunlu hep sorunsuz izleyen varmı?

windshair

0
Üye
23 Ara 2011
5
0
1
19500 cıs 2.57 yazılım sorunları

Merhabalar arkadaşlar cihazı bu gün 18500 modeli iade edip aldım. 2.57 yazılımı serviste yükleyip teslim ettiler. Bir kaç sorum olacak acemiliğime verip yanıtlarsanız sevinirim.

1. Time shift sürekli açık olmuyor mu ? 18500 de ayarlardan açmak yeterliyken bu modelde pause yaptıktan sonra saçma bir kayıt başlasın mı sorusuyla başlıyor ve kanal değişimine izin vermiyor. kaydı kapatıp yine benzer bir soruyu yanıtladıktan sonra kanal değiştirebiliyorum.
2. Kayıt işlemi 4 5 saniye sonra kararma ardına kayıt yapılsın mı sorusu ve usb disk başlıyor ibaresi ardından başlıyor. bu ağırlığa ve saçma soruları iptal etme şansı yok mudur ? cihazı bilgisayardan göremiyorum. ağ ayarları yapılmıyor detaylı ağ ayar klavuzu var mıdır ?
3. youtube radyo hava durumu gibi işlemler çalışmıyor. özellikle youtubeye girer girmez kanal seçince menüden atıyor.
4. özellikle hd yayınlarda görüntüler takıla takıla oynuyor. ekran mode ayarı ile tüm seçenekleri denedim ya görüntü kalitesii berbat yada takılma problemi var buna çözüm var mı ? otomatikte bırakınca 720 p ile kalitesiz bir görüntü veriyor. full hd 42 samsung tv için alınabilecek en iyi görüntü ayarları ne olabilir ?

5.2.57 yazılımıyla başlamış olduğum için diğer versiyonların artı ve eksilerini bilemiyorum bu sorunları özellikle görüntü problemlerinin olmadığı eski bir versiyon var mıdır ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Merhabalar arkadaşlar cihazı bu gün 18500 modeli iade edip aldım. 2.57 yazılımı serviste yükleyip teslim ettiler. Bir kaç sorum olacak acemiliğime verip yanıtlarsanız sevinirim.

1. Time shift sürekli açık olmuyor mu ? 18500 de ayarlardan açmak yeterliyken bu modelde pause yaptıktan sonra saçma bir kayıt başlasın mı sorusuyla başlıyor ve kanal değişimine izin vermiyor. kaydı kapatıp yine benzer bir soruyu yanıtladıktan sonra kanal değiştirebiliyorum.
2. Kayıt işlemi 4 5 saniye sonra kararma ardına kayıt yapılsın mı sorusu ve usb disk başlıyor ibaresi ardından başlıyor. bu ağırlığa ve saçma soruları iptal etme şansı yok mudur ? cihazı bilgisayardan göremiyorum. ağ ayarları yapılmıyor detaylı ağ ayar klavuzu var mıdır ?
3. youtube radyo hava durumu gibi işlemler çalışmıyor. özellikle youtubeye girer girmez kanal seçince menüden atıyor.
4. özellikle hd yayınlarda görüntüler takıla takıla oynuyor. ekran mode ayarı ile tüm seçenekleri denedim ya görüntü kalitesii berbat yada takılma problemi var buna çözüm var mı ? otomatikte bırakınca 720 p ile kalitesiz bir görüntü veriyor. full hd 42 samsung tv için alınabilecek en iyi görüntü ayarları ne olabilir ?

5.2.57 yazılımıyla başlamış olduğum için diğer versiyonların artı ve eksilerini bilemiyorum bu sorunları özellikle görüntü problemlerinin olmadığı eski bir versiyon var mıdır ?

İyi akşamlar ;

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. :)

Time shift ile ilgili sıkıntılarınız verdiğim linkteki anlatımları yaparsanız eğer sizden başka bir komut istemeyecektir,sağlıklı şekilde kayıt yapabilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=941&postcount=45
Kayıt yaparken sadece o frekansta başka bir kanal yada kanallar daha var ise onu seyredebilirsiniz, kayıt devam ederken OK tuşuna basıp menüyü görüntülediğinizde eğer o frekansta başka kanallar var ise onları seçip izleyebilirsiniz.

Pc üzerinden cihaza ulaşma ile ilgili müsait bir zamanda resimli anlatım hazırlayabilirim.

Youtube ve hava durumu ile ilgili servislerden görüntü alamıyorsanız cihaza internet bağlantısı sağlanamamış demektir IP ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir.kablonuzu da kontrol ediniz.

Kanallardaki takılmalar konusu için biraz daha bilgi gerekli - hangi kanallar modüllemi seyrediliyor yoksa server üzerinden mi ? yoksa FTA kanallar mı ? sisteminizin durumu nedir ,takılmalı gelen frekanslardaki sinyal durumu gibi konularda bunlarda etkilidir.

windshair

0
Üye
23 Ara 2011
5
0
1
Tekrar merhabalar hoşbulduk , sorun zamanlamalı kayıt değil. Mesela anlık bir kayıt ihtiyacında bu onay işlemleri anlamsız geldi bunu iptal etmek mümkün değil midir ? Ayrıca timeshift özelliğindeki sıkıntım mesela bir yayın izleme esnasında kaçırılan bir sahneyeye geridönüş imkanı sağlıyor. ancak bu cihazda pause yaparak aktif olabiliyor . 18500 modelinde ayarlamanız halinde sürekli olarak 30 dk kadar bir yayını kayıt halinde tutabiliyor ve dilediğiniz an başa sarıp istediğiniiz sahneye dönüş yapabiliyorsunuz.

Bahsetiğiniz rehberi hazırlarsanız çok makbule geçer özellikle ip alma gibi işlemleri bir çok deneme yapmama rağmen başaramadığımı düşünüyorum.

İzlediğim kanallar bildiğiniz türksat kanlları trt ve atv herhangi bir şifreli kanal izlemiyorum. sinyal durumunu çok takip etmedim ama genel anlamda kötü değil . zira takılma sıkıntısı 1080pye aldığımda oluyor.

basittende olsa ağ ayarları ve dosya paylaşım ayarlarını anlatırsanız çok sevinirim..

sorunla ilgili video ekledim mozaiklenmede yapmaya başladı. http://youtu.be/g0o-LPaVU18

Son düzenleme:

erkanbudak

0
Üye
22 Eki 2011
7
0
1
arkadaşlar 2.57 next yazılımında server da bazı kanallar açılmıyor fg nin 2.57 yükledim daha fazla kanal açılıyor serverla bunun sebebi nedir acaba bilen arkadaşlar varmı yani cihazın kendi yazılımını yüklemek istiyorum ama next yazılımında baya sıkıntılı tabi sıkıntılrı halledeceklerini biliyorum cihazı süper next destek süper teşekkürler

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
Arkadaş bu next in sitesindeki 2.57 yazılımla fg nin 2.57 yazılımı farklı şeylermidir?fg nin 2.57 yazılımını nereden bulabilirim?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Arkadaş bu next in sitesindeki 2.57 yazılımla fg nin 2.57 yazılımı farklı şeylermidir?fg nin 2.57 yazılımını nereden bulabilirim?

Bu forumda sadece Next modellerinin kendi yazılımları verilmektedir,başka model cihazların yazılımları forumda sunulmamaktadır.

boradan

0
Üye
14 Ara 2011
10
0
1
arkadaşlar 2.57 next yazılımında server da bazı kanallar açılmıyor fg nin 2.57 yükledim daha fazla kanal açılıyor serverla bunun sebebi nedir acaba bilen arkadaşlar varmı yani cihazın kendi yazılımını yüklemek istiyorum ama next yazılımında baya sıkıntılı tabi sıkıntılrı halledeceklerini biliyorum cihazı süper next destek süper teşekkürler

benim cihazım zaten Next YE - 19500 Superior HD .Yukarıdaki yazıdan ben 2 farklı 2.57 (fg ve next in hazurladığı) yazılım var gibi bir sonuç çıkardım onu sordum sadece...

erkanbudak

0
Üye
22 Eki 2011
7
0
1
benim cihazım zaten Next YE - 19500 Superior HD .Yukarıdaki yazıdan ben 2 farklı 2.57 (fg ve next in hazurladığı) yazılım var gibi bir sonuç çıkardım onu sordum sadece...

(fg ve next in hazurladığı) evet aynen öyle iki cihaz var aynı fg ve next yazılımları birbirlerine uyuyor ama ve forumlardan araştırdıgıma göre fg yazılımı daha iyi diyorlar

windshair

0
Üye
23 Ara 2011
5
0
1
donma sorunu fabrika ayarlarına dönünce düzeldi. şu timeshift olayıda 18500 gibi olsa tam istediğim gibi olacak. yeni yazılımda bu isteğin iletilmesi mümkünmüdür ?

son bir soru cihazdan bilgisayar içerisinde paylaşılan dosyaya erişebiliyoruz bunun tam tersi mümkün müdür ? yani pcden cihaza bağlı usb disklere ? silme taşıma işlemlerini pcden yapsak ne iyi olurdu ?

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
son yazılımda donma problemini çözdüm kablo ve dayzek kablo rg6-u6 yaptım dayzekte sıfırladım cihaz birden degişti yani arkadaşlar iyi cihaz iyi kablo istoyormuş bilginize lbn 01 next yaptım

canekin

0
Üye
23 Ocak 2012
1
0
1
LÜTFEN YARDIM !
1. si, F1 tuş bileşkeleri çalışmıyor. 2. si : binada merkezi Türksat ve hotbird uyduları var.

bu uydu alıcıyı satın aldığımda galiba satıcı birtakım ayarlamalar yaparak vermişti. ben bir ara fabrika ayarlarına döndüm.. şu anda kanal taraması yapıyorum sadece Türksat kanallarını 200 adet buluyor. hotbird kanallarını taratıyorum fakat maalesef yine Türksat kanallarını 287 adet ekliyor toplam 487 kanal oluveriyor.

(Next YE-19500 Superior HD Serisi (v.2.57_BETA) 23.11.2011 Tarihli Bilgisi ) bu dosyayı usb ye alarak güncelleme yaptım, resimde anlatıldığı gibi güncelleniyor EVET tıkladım devam etti, kendiliğinden 1-2 kez kapandı açıldı, sonra yayınla devam etti.. Usb disk detected yazan 2 mavi ekran ile karşılaşmadım.

sonra STB hakkında menüsünden kontrol ettim maalesef versiyonlar eski,
H/W ver V1.00 , S/W ver V1.81, Yükleyici ver V1.00 Tarih Sep 9 2010 iki yıl öncesinin tarihi
yeniden kanal taraması yaptım fakat hala durum değişmemişti, F1 tuşuna da hiç tepki almadım yani bu tuşun bir işlevi yok.

kanalları silerek yine tarattım fakat sorun giderilmedi. eski receveri takıyorum hotbird kanallarını da taratıyor.
güncelleme yaptıktan sonra f1 0000, ve diğer seçenekleri denedim fakat hiç tepki almadım

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
LÜTFEN YARDIM !
1. si, F1 tuş bileşkeleri çalışmıyor. 2. si : binada merkezi Türksat ve hotbird uyduları var.

bu uydu alıcıyı satın aldığımda galiba satıcı birtakım ayarlamalar yaparak vermişti. ben bir ara fabrika ayarlarına döndüm.. şu anda kanal taraması yapıyorum sadece Türksat kanallarını 200 adet buluyor. hotbird kanallarını taratıyorum fakat maalesef yine Türksat kanallarını 287 adet ekliyor toplam 487 kanal oluveriyor.

(Next YE-19500 Superior HD Serisi (v.2.57_BETA) 23.11.2011 Tarihli Bilgisi ) bu dosyayı usb ye alarak güncelleme yaptım, resimde anlatıldığı gibi güncelleniyor EVET tıkladım devam etti, kendiliğinden 1-2 kez kapandı açıldı, sonra yayınla devam etti.. Usb disk detected yazan 2 mavi ekran ile karşılaşmadım.

sonra STB hakkında menüsünden kontrol ettim maalesef versiyonlar eski,
H/W ver V1.00 , S/W ver V1.81, Yükleyici ver V1.00 Tarih Sep 9 2010 iki yıl öncesinin tarihi
yeniden kanal taraması yaptım fakat hala durum değişmemişti, F1 tuşuna da hiç tepki almadım yani bu tuşun bir işlevi yok.

kanalları silerek yine tarattım fakat sorun giderilmedi. eski receveri takıyorum hotbird kanallarını da taratıyor.
güncelleme yaptıktan sonra f1 0000, ve diğer seçenekleri denedim fakat hiç tepki almadım

Yazılımı yüklemenize rağmen cihaz eski yazılımda görünüyor, USB belleğinizi tekrar FAT32 olarak biçimlendirip yada başka bir USB bellek ile aynı şekilde FAT32 olarak biçimlendirip, 2.57 yazılımını indirip USB belleğe zipten çıkartarak gönderiniz. içinde başka bir dosya olmasın. files adında bir klasör olacak ve içinde NxpRom.bin adında dosya olmalı eğer dosya adı NxpRom11.bin yazıyorsa 11 yazısını silin,sadece NxpRom yazması gerekli ve belleği cihaza takıp arka anahtardan kapatıp açın yazılım yüklenmeye başlayacaktır. eğer cihazınızda USB girişi birden fazla ise farklı bir USB girişine takın USB belleği.

eaaa

0
Üye
30 Ocak 2012
7
0
1
ye-19500 cis superior hd

mrb,
ye-19500 cis superior hd cihazı yaklaşık 1 ay oldu alalı.ilk defa uydu cihazı kullanıyorum.o nedenle bu konularda epey bilgisizim.konuyla alakalı mı bilmem ama benim önemli sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.cihazı aldığımda v2.29 geldi.ben merkezi uyduları ve kanalları yükledim,trt3,tv8,star ve ntvspor şifreleri açar dediler.ancak ntvspor şifreli kanal diyor açmıyor.güncel emukey dosyası ve v2.57 yazılımını yükledim.kontrol ettim yazılım değişti emu açılımı için f1+000 yazıyorum patc enable yazıyor ancak trt3 açıyor ntvspor açmıyor.yalnız fabrika ayarlarına dönmedim.ne yapmam lazım.şu an yüklü kanallarında silinmesini istemiyorum.mevcut kanalları nasıl yedeklerim.bilgisayaramı takmam lazım?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
mrb,
ye-19500 cis superior hd cihazı yaklaşık 1 ay oldu alalı.ilk defa uydu cihazı kullanıyorum.o nedenle bu konularda epey bilgisizim.konuyla alakalı mı bilmem ama benim önemli sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.cihazı aldığımda v2.29 geldi.ben merkezi uyduları ve kanalları yükledim,trt3,tv8,star ve ntvspor şifreleri açar dediler.ancak ntvspor şifreli kanal diyor açmıyor.güncel emukey dosyası ve v2.57 yazılımını yükledim.kontrol ettim yazılım değişti emu açılımı için f1+000 yazıyorum patc enable yazıyor ancak trt3 açıyor ntvspor açmıyor.yalnız fabrika ayarlarına dönmedim.ne yapmam lazım.şu an yüklü kanallarında silinmesini istemiyorum.mevcut kanalları nasıl yedeklerim.bilgisayaramı takmam lazım?

Selamlar Ntv spor için çözümü size anlatayım bu kanal yakın zamanda PID değişimine gittiği için kanalı silip tekrar taratınız ve emuyu BURADAKİ gibi aktif ederek,
forumda BURADA sunmuş olduğum softcam dosyasını cihazınıza yükleyiniz.

Kanal yedek almak için BURADAKİ anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...