Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD İnternet Cihazda ŞİFRELİ KANAL Uyarısı Hakkında

tv17

0
Özel Üye
6 Şub 2015
637
181
43
Daha önce şifreli kanal hakkında burada Fox Tv kanalının fotosunu yayınlamıştım amacım cihazı kötülemek değil sadece sorun olduğu zaman buraya yazma gereğini düşünüyorum...Bu akşam yine FOX HD kanalında haberleri izlerken şifreli kanal uyarıcı çıktı hemde yarım saat içersinde aynı kanalda 3 defa oldu şu ana kadar bu kanal haricinde diğer kanallarda böyle bir şey olmadı.Şifreli kanal uyarısında donup kalıyor uzun süre bekledim bakalım ne olucak diye bu sefer şifreli uyarı ve görüntü siyah ekran oldu başka kanala geçtim tekrar Fox tv,ye döndüğümde normal yayına döndü.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Daha önce şifreli kanal hakkında burada Fox Tv kanalının fotosunu yayınlamıştım amacım cihazı kötülemek değil sadece sorun olduğu zaman buraya yazma gereğini düşünüyorum...Bu akşam yine FOX HD kanalında haberleri izlerken şifreli kanal uyarıcı çıktı hemde yarım saat içersinde aynı kanalda 3 defa oldu şu ana kadar bu kanal haricinde diğer kanallarda böyle bir şey olmadı.Şifreli kanal uyarısında donup kalıyor uzun süre bekledim bakalım ne olucak diye bu sefer şifreli uyarı ve görüntü siyah ekran oldu başka kanala geçtim tekrar Fox tv,ye döndüğümde normal yayına döndü.

İçiniz kesinlikle rahat olsun amacımız zaten bu sıkıntıya ne neden oluyorsa onu arayıp bulmak evet bendede olmuştu.İşin enteresan tarafı nedir biliyormusunuz geçen Cumartesi günü arızaya gitmiştim.Aynı evde 2 tv var 1 tanesi LED tv idi led tv nin F-Konnektörü çıkardım aa odane içerdeki Next mini receiver acayip şekilde etkilenmeye başladı.( 2000 HD değil farklı.) Buyrun burdan yakın şimdi yukardaki çanakta 4 lü lnb var.!!! meslek hayatımda ben bu kadar enteresan bir sıkıntı daha görmedim inanın...

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Arkadaş Akıllı tv de sinyal yok uyarısı almış bir kere oldu dedi sistem 4 lü lnb türksat hotbirt ve digitürk 7 uydular var

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
CxZlWuuXAAEZznH.jpg:large

Bugün yeni aldığım TEKLİ next yeni lnb taktım sonuç aynı

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Herkese merhaba,
Yaklaşık 20 gündür ilk defa Tv 8 HD kanalında 5 saniyelik bir kesinti ile şifreli kanal uyarısı verdi.
Bireysel çanak sistemi kullanıyorum, Next çiftli LNB ve nextstar diseqc switch ile yayını alıyorum, 2. Çanak hotbird'e bakıyor...
Sizce cihazım ölecek mi doktor bey... :D

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
selam ustalar ben next 2000 hd minix ve next mini wifi 7601 adaptörü beraber aldım ama wifi adaptör de sorun yaşıyorum cihazı modeme wifi ile bağlıyorum ama sık sık şifre istiyor. tv nin fişini çekince veya elektrik gidip gelince her defasında şifre girmemi istiyor benden bazan hiç bir şey yapmadan bile sadece menü ayarlarınna girip internet menüsüne girip çıksam bile internet bağlantısını kesiyor şifre girmemi istiyor acaba nerede hata yapıyorum veya cihazdan mı kaynaklı bir hata var

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next 2000 HD Minix Internet Machina 18.11.2016 Tarihli Yazılım

Next 2000 HD Minix Internet Machina 18.11.2016 Tarihli Yazılım

Yazılım Notları :

- IPTV kanal değiştirmek için sayısal tuş desteği eklendi.
- CCcam 10 farklı hesap kullanımda resetleme sorunu düzeltildi.
- YouTube Live eklendi (korumalı içeriklerde çalışmaz)
- Çoklu LNB kullanımında görülen şifreli kanal mesajı ile ilgili bug düzeltildi.
- Elektrik kesilip geldiğinde WI-FI otomatik bağlantı eklendi.
- IPTV stabilizasyonu yapıldı.
- @doktor'a teşekkürler

Ekli dosyalar

• 2016_11_18_v1231_r1500_2000HD.zip
    7.8 MB · Görüntüleme: 175

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Yazılımda emeği geçen başta DOKTOR civanıma KORELİ yazılımcı kardeşlerimize ve bizlere ulaştıran sevgili @KARBON kardeşime çookkk TEŞEKKÜRLER.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
bu yazılımın özel bir yeri var benim için hep bunu kullanıcam :D
emeği geçenlere teşekkürler doktora haydar ustam karbon ustaya ayrı ayrı teşekkürler :sagabak::sapka::solabak:

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Cihazı resetlemek zorundamıyım yazılımı yükledikten sonra? Kanal listem silinmedi. Güncel özellikler geldi. Kanal listem için fabrika ayarına almak istemedim.Kanal listemi yedekleyip, fabrika ayarına aldıktan sonra mı resetleyeyim yoksa devam edeyim mi böyle kullanmaya.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Cihazı resetlemek zorundamıyım yazılımı yükledikten sonra? Kanal listem silinmedi. Güncel özellikler geldi. Kanal listem için fabrika ayarına almak istemedim.Kanal listemi yedekleyip, fabrika ayarına aldıktan sonra mı resetleyeyim yoksa devam edeyim mi böyle kullanmaya.

Sezgin ben gerek MACHİNAYA gereksede 2000 e her yazılım yükledikten sonra muhakkak 1 nolu seçenek ile reset yaparım.! İsteyen yapmaz kullanıcının kendi isteğine bağlıdır...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sezgin ben gerek MACHİNAYA gereksede 2000 e her yazılım yükledikten sonra muhakkak 1 nolu seçenek ile reset yaparım.! İsteyen yapmaz kullanıcının kendi isteğine bağlıdır...

hangisi sağlıklıysa onun için soruyorum abi. Tekrar kanal listemi yüklerim resetleyeyim o vakit.

--------------------