Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

4k UHD uydu alıcı

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Konular birleştirildi,önceki mesajları okuyunuz.

pink09

0
Üye
7 Kas 2015
2
0
1
next zaten şu ana kadar hangi durumu ya da problemi yazılımla çözebildi.
Mevcut olan hiç bir cihaza yazılım ile 4K desteği eklemez arkadaşlar, çok güçlü donanımsal ilaveler gerekli,şu an ki cihazların işlemcileri bu konuda yetersiz.. bu yüzden belki bir yazılım gelirde 4K izlemeye başlayabiliriz diye heveslenmeyin :)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
next zaten şu ana kadar hangi durumu ya da problemi yazılımla çözebildi.

Sen bu kadar yazıdan bu sonucu mu çıkarttın ! üye oluşunun ilk dakikasında yazdığına bak.. Hangi firma mevcut cihazlarına yazılımla 4K desteği vermiş.. ortalığı bulandırma!! biraz oku araştır,öğren,cahil kalma.!!

pink09

0
Üye
7 Kas 2015
2
0
1
ben diğer cihazlarda 4k var demedim next bu işede çare ancak cihaz çıkarır dedim.(ki sende bunu doğruluyorsun yazınla) 50 küsur cihaz var neden? çok iyi bir üretici ama ne üretti? bütün mini cihazlarında lnb seçme problemi var.?
ye 2000 hd süper cihazı bizzat aldım kullandım ilk çıkarken herşeye yazılım buluyordu en basit cihazların çare bulduğu cccam ve kayıt özelliğini aynı yazılıma koyamadı. üyeliğimin yeni olması bilgimin azlığı değil. ama yazını oku okumaz cevap verme isteğimden sitenize üye oldum. saygısızlık değil yazdıklarım. ama durum bu maalesef :(

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
ben diğer cihazlarda 4k var demedim next bu işede çare ancak cihaz çıkarır dedim.(ki sende bunu doğruluyorsun yazınla) 50 küsur cihaz var neden? çok iyi bir üretici ama ne üretti? bütün mini cihazlarında lnb seçme problemi var.?
ye 2000 hd süper cihazı bizzat aldım kullandım ilk çıkarken herşeye yazılım buluyordu en basit cihazların çare bulduğu cccam ve kayıt özelliğini aynı yazılıma koyamadı. üyeliğimin yeni olması bilgimin azlığı değil. ama yazını oku okumaz cevap verme isteğimden sitenize üye oldum. saygısızlık değil yazdıklarım. ama durum bu maalesef :(

Keşke yazdıklarını bu 4K konusuna yazmamış olsaydın, bu konuda iken genelleme yapan bir yazı yazman, haklı olduğun bir çok konu varken,tamamen farklı bir algının ortaya çıkmasına sebep oluyor,
Next'in bir çok model çıkartmasından bende rahatsızım,ama firmayı da izlediği politika nedeniyle suçlayamıyorum, en basitinden bir cihaz almaya kalktığımız zaman ilk sorduğumuz yada baktığımız fiyatı oluyor, yada yaşlı bir aile ferdine alıyorsak kullanımı basit olsun diyoruz,bunu gibi bir çok seçenek daha sayabiliyorsak firmadan bu isteklere cevap verebilecek bir çok model piyasaya sürebiliyor, artı bir de işin içinde chipset firmaları ile ilgili yapılan anlaşmalarda var bizim bilmediğimiz.. işin ticari boyutu nedeniyle fazla yadırgamıyorum bunu,çünkü bizim bilmediğimiz diye bahsettiğim şeylerin bir kısmını bildiğim için bana çokta mantıksız gelmiyor.

İkinci konu bizler tüketici olarak ne istediğimizi ve ne kadar istememiz gerektiğini bilmiyoruz, hep daha iyisi olsun şu da olsun bu da olsun diyoruz ama olabilir mi diye sorgulamıyoruz.. burada her zaman ısrarla,üstüne basa basa yazdığımız bir şey var, cihazlar ilk piyasaya çıktığınızda üzerinde hangi özellikler varsa onlara göre seçim yapın,cihazlardan ilave işlevler beklemeyin diyoruz, cihazlar piyasaya sürülürken üstündeki donanımlarla mevcut olan en iyi performansı vermesi için tasarlanıyor, sonradan biz kullanıcıların aşırı ve ayarsız istekleri nedeniyle ilave edilmeye çalışılan her özellik cihazın stabilitesinden bir şeyler götürüyor.. biz telefon alırken 8 megapiksel olan kamera çönürlüğünün yeni bir güncelleme yapılarak 16 megapiksele çıkmasını beklemiyoruz..ama kullandığımız cihaz bir yazılım çıksın IPTV olsun,bir yazılım çıksın youtube olsun, online film izleyelim diyoruz, olabilir mi bilmiyoruz ve sorgulamıyoruz,sadece istiyoruz.. takip edebildiniz mi bilmiyorum,aynı durum televizyon piyasasında da var, mevcut özellikleri aynı olup sadece ilave olarak mkv oynatabilen modeller çıkmıştı bir dönem, o zaman yazılımla verilemiyormuydu bu özellik ? tabi ki hayır.. ama kimse bunu yadırgamıyordu.. üretime sokulan tüm modeller tasarım aşamasında sadece belirlenen özelliklere göre seçiliyor, yani şahin satarken içine mercedes yada BMW kasa koymuyorlar, ona göre de cihazların fiyatları çıkıyor ortaya.. ileriye dönük bir anakart seçiminde fiyatlar ne kadar artar bunları göz önünde bulundurmak gerekir.. Daha yazılacak çok şey var ama onlarıda daha sonra yazarız... önce bilinçli kullanıcı olmayı öğrenmemiz ve bu bilinçle firmalara kullanıcı olarak yön vermemiz gerekir..

samsun

0
Üye
17 Eyl 2013
85
4
8
Merhaba ben daha önce Next 6000 fta uydu alıcısı kullandım sonra Next 20000 HD aldım onlada yetinmeyip Next machina aldım şuanadek kendi fikrim Next firmasının en stabil farklı kullanışlı tek ürünü Machina cihazıdır şimdi beklentim 2016. yılı içerisinde NEXT MACHİNA 4K uydu alıcısı çıkarmalarını bekliyorum. saygılarımla..

Bu arada machina 3d uydu alıcısı ve diger HD uydu alıcılar yazılım ile 4K olamaz bu yazılım ile degil donanımsaldır.

9000plus

0
Özel Üye
4 Nis 2012
4,074
65
48
istanbul
Merhaba ben daha önce Next 6000 fta uydu alıcısı kullandım sonra Next 20000 HD aldım onlada yetinmeyip Next machina aldım şuanadek kendi fikrim Next firmasının en stabil farklı kullanışlı tek ürünü Machina cihazıdır şimdi beklentim 2016. yılı içerisinde NEXT MACHİNA 4K uydu alıcısı çıkarmalarını bekliyorum. saygılarımla..

Bu arada machina 3d uydu alıcısı ve diger HD uydu alıcılar yazılım ile 4K olamaz bu yazılım ile degil donanımsaldır.

ilerde nextte 4 k çıkaracaktır az sabırlı olmak lazım bizde bekliyoz

mustafa-38

0
Üye
14 Eki 2015
48
0
6
selam arkadaslar bu K4 ne ise yariyor yazilari okudum bir sey anlmadim biri aciklaya bilirmi bende rezive alacagim iyi bir seyse bekleyim cikna kadar tskler

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
selam arkadaslar bu K4 ne ise yariyor yazilari okudum bir sey anlmadim biri aciklaya bilirmi bende rezive alacagim iyi bir seyse bekleyim cikna kadar tskler
EVRİM GEÇİREREK ÜRETEN TOPLUMLARIN Tüketim toplumları yapılma evresinin son şekli Abim .hani bi söz vardır ''ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider tuvalete '' daha LOGO olarak HD kanallarımız varken çogu sd yayın yaparken görüntü kalitesi yükseltilerek 4-8 16K gibi sistemler.

Son düzenleme:

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Next machina bence 4k serisinide üretmeli hatta bu yeni cihazda 2 modül girişi olmalı ve cccam daha stabil çalışmalı.

teravi

0
Üye
11 Kas 2012
19
1
3
4k cıhaz üretimi o kadar maliyat yoktur aslında ama ilk oldugu için türk milletine nasıl satarız onun hesabını yapılardır baksanızya hd cıhazlar 90 tl düştü :) zamannın 500 tl :)

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
EVRİM GEÇİREREK ÜRETEN TOPLUMLARIN Tüketim toplumları yapılma evresinin son şekli Abim .hani bi söz vardır ''ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider s*****'' daha LOGO olarak HD kanallarımız varken çogu sd yayın yaparken görüntü kalitesi yükseltilerek 4-8 16K gibi sistemler.

üstüne bastın kaldır ayağını logo hd ha ha aynen :eek:kok:

mustafa-38

0
Üye
14 Eki 2015
48
0
6
selam sizce bu next serilerinde + minilerde en iyisi hangisi ip tv + camm iyi calistiran takilma olmadan tskler...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
4k cıhaz üretimi o kadar maliyat yoktur aslında ama ilk oldugu için türk milletine nasıl satarız onun hesabını yapılardır baksanızya hd cıhazlar 90 tl düştü :) zamannın 500 tl :)

Ucuz etin yahnisi yavan olur demedi demeyin Allah aşkına 70 TL ye bile MİNİ-HD var ama öylesine işte...Siz siz olun UCUZ mallardan aynen SAKININ forumlara bakmanız halinde ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.!