Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

4k UHD uydu alıcı

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
4K olsa ne olmasa ne? Yayının yok ki Türkiyede. Bence forumdaki tüm 4K konuları kapatılmalı. Boş işlerden başka bişey değil. Sen ülke olarak HD yayın yapamıyorsun doğru düzgün. Uzaydaki en önemli derece olan 42 derecedeki uydumuz çay çorba bal arsa kanalı dolu. Üstüne üstlük yayınını kestiğin boş kanallar mahkemeyle tekrar yayına başlıyor. Siz gelmiş 4Kyı konuşuyorsunuz. Ülkemizde tüplü tvlerden kurtulamamış yoksul insanlarla dolu. 4Kdan konuşmak tamamen safsatalık.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Sezgin kardeşim öyle deme Mutlu azınlığı üzeceksin.hem o kanallara ne diye kızıyorsun beyin gücünü geliştiren kanallar onlar oraları seyret ibret al.Atın ayagını ters olanı bul milyonları kap Girişimci kanallar kışın bile arıya bal yaptıranı takdir et iki gün önce yem fabrikalarının bile almadığı 1 Aylıkkk tavuklarımızı marketlerde tüketiciye nasıl satılabilceginin doktora düzeyinde bilgi ülkemizde bu kanallar sayesinde..
Hd bile olmayan yayını Hd loğosuynan seyredebilen millet 4KUHD seyretsin dokunma ekonomilerine katkı yapılsın.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Arkadaşlar elimde kullandığım next minik amigo hd var bir tane daha cihaza ihtiyacım var hangi cihazı almamı önerirsiniz. ustalar sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
4K olsa ne olmasa ne? Yayının yok ki Türkiyede. Bence forumdaki tüm 4K konuları kapatılmalı. Boş işlerden başka bişey değil. Sen ülke olarak HD yayın yapamıyorsun doğru düzgün. Uzaydaki en önemli derece olan 42 derecedeki uydumuz çay çorba bal arsa kanalı dolu. Üstüne üstlük yayınını kestiğin boş kanallar mahkemeyle tekrar yayına başlıyor. Siz gelmiş 4Kyı konuşuyorsunuz. Ülkemizde tüplü tvlerden kurtulamamış yoksul insanlarla dolu. 4Kdan konuşmak tamamen safsatalık.

Merhabalar fikrinize saygı duymakla beraber bu tür konuların kapatılmalı düşüncenize ise üzülerek söylemek zorundayımki KATILMIYORUM...Yazdıklarınız baştan aşağı doğru fakat gelişen teknolojiler hakkında bilgi edinmek herkesin hakkıdır.Bu bir nevi bilgi alma özgürlüğüdür şu an mevcut olan bir teknolojiyi bize ters geliyor diye elimizin tersiyle itemeyiz.Sonuçta şu an var olan bir durumdur evet bunun için çok ama çok ERKEN dir,ilerleyen dönemde bu teknoloji ilerledikçe hem fiyat daha düşecektir yayınlarda dolayısı ile çoğalacaktır...Boş verin takmayın kafanıza parası olan alır bir elin parmaklarını geçmeyen yayınları izler mutlu olur.....

kamdav

0
Üye
1 Tem 2013
422
352
63
NİĞDE
3 D televizyon dediler aldık, 3 D uydu dediler 3 D yi aldık ama 3 D yayınlar olmaması nedeniyle elimizde bulunan ^3 D lerden bir şey anlayamadık 4 K ne yapalım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ustalar yokmu yukarıdaki soruma cevap verecek kimse.........

Size yardımcı olabilmek adına....

Şimdi benim sorularıma siz cevap verinki yardımcı olmaya çalışalım.!
1.Almayı düşündüğünüz cihaz için BÜTÇE niz nedir.?
2.Cihazdan beklentileriniz nedir.?
3.Çanak sisteminiz hakkında kısa bir bilgi verirmisiniz.?

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın HAYDAR1966 soruma bu zamana kadar cevap veren çıkmadığı için siteye yeni bir başlıkta bulundum siteye döndüğümde sizin sorularınızla karşılaştım. Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.Sorularınıza gelince bütçe durumum için benim için cihaz önemli parası konu degil.çünkü televizyonum 4K yayınlara uyumlu. İPtv ye uyumlu olsun.Çanak bilgilerime gelince ASTRA 19 VE HOLDBİRD kullanıyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın HAYDAR1966 soruma bu zamana kadar cevap veren çıkmadığı için siteye yeni bir başlıkta bulundum siteye döndüğümde sizin sorularınızla karşılaştım. Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.Sorularınıza gelince bütçe durumum için benim için cihaz önemli parası konu degil.çünkü televizyonum 4K yayınlara uyumlu. İPtv ye uyumlu olsun.Çanak bilgilerime gelince ASTRA 19 VE HOLDBİRD kullanıyorum.

Merhabalar kardeşim mesajınızı görür görmez hemen yazayım dedim,bazen ne kadar dikkat edilsede gözden kaçabiliyor bu tür durumlar.Ayrıca ben size TEŞEKKÜR ediyorum sizler varsanız burası var,bunu lütfen hiç kimse unutmasın.Neyse şimdi gelelim sorunuzun cevabına...
1.Tv cihazınız 4-K uyumlu.! ( Mükemmel bir cihaz. )
2.Para sözkonusu değil diyorsunuz.! ( Kalite arıyorsunuz.)
3.Ip tvyi STABİL çalıştırabilen bir cihaz soruyorsunuz.! ( Ip Tv nin bir çok protokolünü sorunsuz destekleyen bir cihaz arıyorsunuz.)
4.Çanak sisteminize gelince STANDART sayılabilecek bir sisteme sahipsiniz.! ( Free server ile izlenebilecek kanallarla dolu uydular ayrıca eğer birde kapsama alanında iseniz THOR uydusundaki o canım BELGESELLERİ dahi izleyebilirsiniz.)

Yukarıdaki yazmış olduğum bilgiler ışığında size tavsiyem MACHİNA olacaktır.Belki biliyorsunuzdur belki bilmiyorsunuz ama ben kısa bir ayrıntı yazmak isterim.MİNİX serisi cihazların bir çoğu ALİ + SUNTECH + NOVATECH vs işlemci ile çalışırlar.Yapabildikleri işlemcilerin durumları ile kısıtlıdır.MACHİNA ise ARM-CORTEX işlemci ile çalışır görüntü olsun diğer bütün özellikler olsun cihazda çok STABİL bir şekilde çalışmaktadır.Devamlı süre gelen yazılım desteği ile sürekli olarak bünyesine bir şeyler katarak yoluna devam etmektedir. IP tv tüm protokoller sorunsuz çalışır bu arada belirtmek isterimki bu IP tv konusunda 2 faktör öne çıkmaktadır.(1.İnternet hızınız.! 2.Servis sağlayıcınızın sağlamlığı.)

SONUÇ:Ben sadece sizin yazdığınız bilgiler ışığında kendi tavsiyemi yazdım,karar size aittir kararınız ne olursa olsun hayırlı olsun diyorum.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın HAYDAR bey verdiğn bilgiler için teşekkür ederim. tavsiye etmiş olduğun MACHİNA uydu cihazlarına internette şöyle bir gezindim fakat machina uydu alıcılarından hangi serisini almamı önerirsiniz yazarsanız memnun olurum.Çünkü birkaç çeşit MACHİNA uydu alıcıları var.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayın HAYDAR bey verdiğn bilgiler için teşekkür ederim. tavsiye etmiş olduğun MACHİNA uydu cihazlarına internette şöyle bir gezindim fakat machina uydu alıcılarından hangi serisini almamı önerirsiniz yazarsanız memnun olurum.Çünkü birkaç çeşit MACHİNA uydu alıcıları var.

Sevgili kardeşim eğerki bütçeniz elveriyorsa ÇİFT-TUNER li olandan alın derim.Ama çift tuner kullanmayacaksanız o zaman SÜPER olan modelide alabilirsiniz. Çifttunerli ile Süper arasında donanımsal bir kaç fark vardır.
1.Çift tunerde tuner 2 tanedir.(Süperde tek tuner vardır.)
2.Çift tunerde SD kart giriş yeri mevcut iken.( Süper olanda yoktur.)
3.Çift tunerde SKART çıkış yerleri çokken.(Süperde sadece 1 tane rgb çıkış vardır.)
4.Çift tunerde ön panel VFD foresan dısplay vardır.( Süperde ise normal numaratör vardır.)

NOT:Her iki cihazda yazılımsal özellikler aynıdır sadece yazılımları değişiktir.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Sayın HAYDAR bey önerileriniz üzerine MACHİNA 3D çift tunerli cihazı almaya karar verdim. Next & NextStar Teknoloji Market sitesinden telefon numarasını alarak aradım. Şu anda ellerinde olmadığını yeni modellerinin çıkacağını söylediler. Şimdi benim kafamı karıştıran bir sitede okudum cihazın çok karışık olduğunu frekans değiştiren kanalların silinmediğini ve kanal sıralamasının zor olduğunu söyleniyor .Acaba kullanabilirmiyim yapamilirmiyim endişesine kapıldım.Yardımını bekliyorum. SELAMLAR

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hasan arkadaşım ; ben yeni aldım (machina3d çift tünerli) daha önceleri hayalimdeki cihaz oldugu için forumda Haydar Ustamın ve diger arkadaşlarımın paylaşımlarını takip ederdim.cihaz geldi sıfırlanmış olarak internete bagladım menüden yazılımlara geldim önce sıralı Turksat Hotbırt sıralı listeyi sonra key-softcam-oscam-poverwu indirdim dayzek ayarlarım farklı oldugu için A-D ve Azersatı ilave edipC işlem bitti. sonrada 4 adet server bilgimi girdim. kanal düzenimi favorileri yaptım sadece meşhur tavşanları(Kuşları ) nasıl gizleyecem diyerek Haydar ustamı aradım. süper cihaz günlük Expres arama yapıyorum kanal isimlerini degiştir seçenegimle işlem bitiyor. vel hasılı sadece yapılandırma işlemleri 15 dakika yarım saat içinde cihaz emrine hazır.
Next Machina3d ve next minix blue av modelleri için şunu diyebilirim serilerinin en iyileri (minix hd blu av iptv göstermez fakat cccamda süperdir banada gerekli olan özellik)

Klasik bir söz vardır ''Onlar konuşur Machine3d istediğini yapar''

Son düzenleme:

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Teşekkür ederim.Bende zaten cihazı almaya karar verdim.Bakalım bekleyeceğim.Yeni modelinin çıkacağını söylediler. Takıldığım bir yer olursa sayın ustalarımı arar yardımlarını alırım. Selamlar.

isayurga

0
Üye
29 Ara 2011
105
1
18
Arkadaşlar 4k uhd uydu alıcılarının 2000 tl.civarında olduğunu hatırlatırım.