Neler yeni

Android 11 güç ve hızlı kontrol menüsü sızdırıldı

kaptan-8

Moderator
Moderator
Katılım
10 Ocak 2018
Mesajlar
4,185
Beğeniler
5,151
Konum
Adana
#1
Android 11 güç menüsü ve kolayca işlemlerin yapılabileceği Android 11 Hızlı Kontrol (Quick Control) kısmı ortaya çıktı. Hala geliştirilmeye devam eden Android sürümünde, kullanıcıların birçok yeni özelliği alması bekleniyor. Ortaya çıkan bu özellik de telefon kullanımında kullanıcılara yardım edecek.
1591136105076.png

Hızlı kontrol kısmına bakıldığında, bildirim ekranı gibi ekranda yer aldığı ve bazı işlemlerin buradan yapılabildiği görülüyor. Ayrıca bu noktadan ilgi ayarların seçeneklerine ulaşmak da mümkün hale getirildi.

Android 11 güç menüsü dikkat çekti
Android 11 Developer Preview 2 kullanıma alınmış durumda. Burada geliştirmeler ve testler devam ederken, yeni sürüm hakkında bazı özellikler de kendini gösteriyor. Bu sefer geliştiriciler tarafından yeni sürümün kullanıcı deneyimini kolaylaştıracak kısmı ortaya çıktı. Yeni tasarımla kendisini gösteren kısma, güç tuşuna uzun basılarak ulaşıldığı belirtildi. Bu özelliğin varlığına dair ilk işaretler Developer Preview 1’de kendisini göstermişti.
Google Pixel 2 XL’da yüklü olan sürümde denendiğinde, aşağıdaki görseller gibi Android 11 güç menüsü kendisini gösterdi. Daha önceden çalışmayan kısmın son yapılan güncelleme sonrasında çalışır hale geldiği belirtildi. Güç menüsüne ulaştıktan sonra Hızlı Kontrol ismi verilen ve bazı ayar ve seçeneklere kısayolların bulunduğu kısım da kendisini gösteriyor.

Görselde görülen kısayol ve seçeneklere eklemeler yapılabildiği de belirtiliyor. Böylelikle bu kısım kullanıcıların dilediği gibi kullanabileceği bir alan olacak. Ayrıca kullanımın nasıl sağlandığına dair Google Developer üzerinde anlatımı var.
Bu özellik henüz resmi olarak Google tarafından duyurulmadı. Ancak beklentilere göre bu özellik sürüm kararlı hale geldiğinde kullanıcılarla buluşacak.

shiftdelete