Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Azerspace-1

Stkzky

Member
Üye
19 Ara 2018
61
80
18
Arkadaşlar uydum geldi azerspace-1 kurdum 60 kanal çıktı bide nilesat201&eutalsat 7.3 w uydusunu kurdum orda da 330a yakın kanal çıktı şimdi iki sorum var kanal sayıları normal midir azerilerde az kanal olduğunu biliyordum da 60 kanal mı var sadece? İkinci sorum kör tarama nedir bu kanalları ben kör tarama yaparak buldum ama şifreli+şifresiz arama olmasına rağmen neden böyle az kanallar?
Teşekkürler..

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
hayırlı olsun güle güle kullan cihazını
FlySat AzerSpace 1 / Africasat-1A @ 46° East
burdan bakabilirsin azeri uydu da hangi kanallar var.sizdekiyle karsılaştırın
nilsatada oradaki adresten bakın
kanal sayısına bakmayın her uydunun ayrı ayrı beam haritaları var
nilsatta bunun gibi güney bölgeler rahatlıkla alırken kuzey bölgelerden çanağına göre az da olabilir çanak çapı büyüdükçe sayıda buna göre artışda olabilir
bu nedenle her uydununbeam haritalarına bakın bölgenize göre ne derece verimli olur karar verirsiniz
FlySat AzerSpace 1 / Africasat-1A @ 46° East Beams
chazınızda bence kör tarama yapmanız daha iyi
cihazınızın alabildiği kadar verimini görürsünüz sisteminizde
ayrıca uydudaki bölgenizden alabildiğiniz frekansları tarar cihaz

Stkzky

Member
Üye
19 Ara 2018
61
80
18
hayırlı olsun güle güle kullan cihazını
FlySat AzerSpace 1 / Africasat-1A @ 46° East
burdan bakabilirsin azeri uydu da hangi kanallar var.sizdekiyle karsılaştırın
nilsatada oradaki adresten bakın
kanal sayısına bakmayın her uydunun ayrı ayrı beam haritaları var
nilsatta bunun gibi güney bölgeler rahatlıkla alırken kuzey bölgelerden çanağına göre az da olabilir çanak çapı büyüdükçe sayıda buna göre artışda olabilir
bu nedenle her uydununbeam haritalarına bakın bölgenize göre ne derece verimli olur karar verirsiniz
FlySat AzerSpace 1 / Africasat-1A @ 46° East Beams
chazınızda bence kör tarama yapmanız daha iyi
cihazınızın alabildiği kadar verimini görürsünüz sisteminizde
ayrıca uydudaki bölgenizden alabildiğiniz frekansları tarar cihaz
Usta garantiden geldi uydu ürün değişimi yapmışlar ben kendim kurdum da dedim bi sıkıntı olmasın yardım alalım fikir alalım eyvallah linkleri kontrol edip karşılaştırcam

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
azeri uyduda fazla kanal yok zaten yeni atılan 45 derecedeki azeri uydusunda bulgar kanalları var diğerleri de kapalı ince anten ayarıyla hem 45 hemde 46 alınır

Stkzky

Member
Üye
19 Ara 2018
61
80
18
azeri uyduda fazla kanal yok zaten yeni atılan 45 derecedeki azeri uydusunda bulgar kanalları var diğerleri de kapalı ince anten ayarıyla hem 45 hemde 46 alınır
Azeriler işini biliyor ama sağ olsunlar maçlardan mahrum bırakmıyorlar usta sana konu dışında bişey sorabilir miyim? Şimdi mesela uyduyu kaldırsam akıllı tvde dahili uyduyla cbc sportu falan izleyebilir miyim şifreye giriyor kıramıyoruz ya tv Philips

kadifeli

0
Özel Üye
20 May 2015
704
685
93
tv konusunda bir şey diyemicem
yanlış bilmiyorsam vestel tv lerin haricinde diğer tvlerde bıss şifre girilmiyor

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Arçelik televizyonlarda bazı modellerde biss girişi var. Menu /2011 tuşlanarak biss sayfası açılıyor. Vestel televizyonlarin hemen hemen tüm modellerinde biss menusune Ayarlar /Diğer Ayarlar /Biss şifresi adımlarını takip ederek biss şifresini girebilirsiniz. İthal ürünlerin hiçbirinde biss key girişi yok diye biliyorum.

inangkhn.

New member
Üye
25 Eyl 2018
5
0
1
33
Manisa
Merhaba hocam sizden yardım bekliyorum 4 gündür uğraşıyorum yapamadım. Azerspace uydusundan TP leri girip istediğim iki kanala ulaşabiliyordum eski makinamda. Ama bu yeni aldığım next machina 3d cihazında ne yaptıysam olmadı. Format attım olmadı, Bütün söylenen tp leri ekledim görmüyor sinyal yok diyor kör tarama yaptım olmadı. Tp güncelleme yaptım olmadı. Kendi içerisinde sadece bir tane tp ile sinyal alıyor ondada sadece üç tane kanal çıkıyor. İdman tv ve CBC sport için bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim. Kullandığım 4 uydu var Turksat. Astra. Azerspace. Hordbird. Bütün uydular çalışıyor Azerspace çalışıyor tp girince sinyali görmüyor. Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim kolay gelsin.